زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برنامه ریزی برای تابستان - ۲

ارسال: #۴۶
۱۰ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۱۴ ق.ظ
سلام
شبتون خوش
خب این یه برنامه اولیه ایه که مد نظر گرفتم خواستم برای شمام بفرستم نظر بدین وانتقادوپیشنهاد.
داشتیم گروه درسی رو به ۳قسمت تقسیم کردیم:
گروه اول:الگوریتم-ساختمان داده-پایگاه داده -سیستم عامل-شبکه
گروه دوم:نرم افزار-گسسته-هوش
گروه سوم:مدیریت -زبان-معماری
قرار شد که اول درسای گروه یک روش مانور داده بشه و بعد به گروههای دیگه برسیم.
من اینطور در نظر گرفتم:
هفته رو به دو بخش زوج و فرد تقسیم کردم و دراین دوبازه درسارو تقسیم کردم
:
شنبه -دوشنبه -چهارشنبه:الگوریتم-شبکه-زبان
یکشنبه -سه شنبه:ساختمان داده-سیستم عامل-زبان
پنج شنبه و جمعه:مرور مطالب خوانده شده در طول هفته و خلاصه برداری و تست.

و درهفته دوم جای دو درس رو عوض کردم چون روزای فرد برای مطالعه از روزای زوج کمتره خواستم اینطور جبران شه
شنبه -دوشنبه -چهارشنبه:اساختمان داده-شبکه-زبان
یکشنبه -سه شنبه:الگوریتم-سیستم عامل-زبان
پنج شنبه و جمعه:مرور مطالب خوانده شده در طول هفته و خلاصه برداری و تست
البته پایگاه رو نتونستم تو این دو هفته قرار بدم!!!.
زمان مطالعه از ۸الی۸:۳۰صبح شروع میشه تا اذان ظهر-از اونطرف هم ساعت۳یا۴-باید ببینم چه ساعتی میتونم بعد دقیق مشخص میکنم ۳یا ۴-شروع میکنم تا ۷واز ۷تا۸:۳۰رو برای جبران درسای امروز اگه بخشیش موند که طبق برنامه پیش نرفتم اینجا جبران شه یا اگرم نیازی به این تایم نداشتم زبان رو اینجا میخونم و بعد اذان مغرب میرم برای استراحت و شامو انرژی گرفتن.ولی اگر زمان جبرانی نتونستم زبان بخونم از اونطرف آخر شب زبان میخونم.
تایمای مطالعاتیم رو به ۵۰دقیقه بطور متوالی ۱۰دقیقه مرور مطالبی که تو این ۵۰دقیقه خوندم و ۱۰دقیقه یا ۵دقیقه استراحت و بعد شروع مجدد همین درس.تا جایی که مشخص کردم.
حالا اینکه برای هر درس هر روز چقدر بخونم تصمیم دارم اگ بشه و بتونم یک فصل از هررو بخونم -ویا اینکه مطابق بودجه بندی پارسه یا ماهان برای آزمون اولش این درسارو تا اون سرفصلایی که مشخص کرده پیش ببرم -دراین موردم ممنون میشم نظر بدین..
آها اینم بگم درسته من این درسارو تموم کنم کامل بعد برم سراغ بقیه درسا؟یا اینکه مثلا این دو هفته اینارو خوندم دو هفته بعدی کتابای دیگه رو مطالعه کنم؟
واقعن ممنونم بابت مطالب مفیدی که گذاشتین.
التماس دعا(گل)
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۱۰ تیر ۱۳۹۲, ۰۶:۰۴ ب.ظ
امروز اولین روزٍ که با مانشت آشنا شدم من ۱ ماهه شروع کردم
۶ تا درس را انتخاب کردم زبان- الگوریتم(پوران)-گسسته(پوران)-شبکه(پوران+ملکیان)-سیستم عامل(مقسمی)-ساختمان داده (مقسمی).سعی میکنم هر روز از همشون بخونم
نصفشونو خوندم.تو ساختمان داده و سیستم و شبکه سطحم خوبه و عاشق این ۳ درسم(از این ۶ تا )اما گسسته و الگوریتم خیلی سخته و ضعیفم - زبانم که ۱ کتاب خوندم لغت در آوردم الان دارم اونا رو حفظ میکنم
چیکار کنم که بتونم خودمو تو این ۲ درس بالا بکشم؟
بعضی فصلا رو یاد میگیرم اما تست نمیتونم بزنم.بعضی فصلا رو هم کلاً سخت یاد میگیرم
۱ سوال هم داشتم شبکه(ملکیان) از فصل ۷ به بعد تو کنکور هست؟ (برنامه نویسی سوکت و...) چون من تا حالا تو تست کنکور ندیدم.۶ فصل اول رو خوندم حس میکنمبقیه نیس میخوام نخونم.جزوه شبکه حقیقت رو دانلود کردم میخوام حقیقت+پوران+خلاصه نویسی این ۶ فصل ملکیان رو بخونم
۱
۰
ارسال: #۴۸
۱۰ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۶ ب.ظ، توسط mgshervin.)
RE: برنامه ریزی برای تابستان - ۲
فکر کنم یه عده هستن کلا دیس لایک را خیلی دوست دارن Smile
سوال میپرسی دیسلایک میزنن Cool
جواب یه نفر را میدی دیس لایک میزنن Cool
بحث میکنی دیس لایک میزنن Cool
کلان میان مانشت دیس لایک بزنن ادمای با حالین کلا Big Grin
لا اقل این پست را دیس لایک نکنیدWink

(۱۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۰۴ ب.ظ)alarm نوشته شده توسط:  امروز اولین روزٍ که با مانشت آشنا شدم من ۱ ماهه شروع کردم
۶ تا درس را انتخاب کردم زبان- الگوریتم(پوران)-گسسته(پوران)-شبکه(پوران+ملکیان)-سیستم عامل(مقسمی)-ساختمان داده (مقسمی).سعی میکنم هر روز از همشون بخونم
نصفشونو خوندم.تو ساختمان داده و سیستم و شبکه سطحم خوبه و عاشق این ۳ درسم(از این ۶ تا )اما گسسته و الگوریتم خیلی سخته و ضعیفم - زبانم که ۱ کتاب خوندم لغت در آوردم الان دارم اونا رو حفظ میکنم
بعضی فصلا رو یاد میگیرم اما تست نمیتونم بزنم.بعضی فصلا رو هم کلاً سخت یاد میگیرم
۱ سوال هم داشتم شبکه(ملکیان) از فصل ۷ به بعد تو کنکور هست؟ (برنامه نویسی سوکت و...) چون من تا حالا تو تست کنکور ندیدم.۶ فصل اول رو خوندم حس میکنمبقیه نیس میخوام نخونم.جزوه شبکه حقیقت رو دانلود کردم میخوام حقیقت+پوران+خلاصه نویسی این ۶ فصل ملکیان رو بخونم

سلام
کتاب ملکیان را من خوندم تو دانشگاه به عنوان درس مهندسی اینترنت یا مهندسی فناوری اطلاعات ۱
قبلا از لایه های پایین تا لایه ی انتقال تو کنکور تست میومد و سر فصل وزارت علوم هم برای شبکه ۱ و ۲ تا آخر لایه ی انتقال بود تا جایی که من میدونم و لایه های بالایی جز درس شبکه ۱ و ۲ نیست
ولی امسال از لایه ی کاربرد هم سوال اومد . کسی میدونه حذف شد یا نه اون سوال تایمره ؟
برنامه نویسی سوکت تا حالا نبوده تو کنکور

و خدایی که همین نزدیکی است ...Heart
۲
۰
ارسال: #۴۹
۱۰ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۱۳ ب.ظ
سلام ممنون از زحماتتون
فقط این پست رو زدم که مشترک بشم
۱
۰
ارسال: #۵۰
۱۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۰ ق.ظ، توسط elahe.mohammadzaman.)
سلام من کتاب شبکه کورس وراس ویرایش ۶ رو خریدم ولی مباحثش نسبت به پارسه خیلی زیاده.
برای تقسیم بندی ازمون های پارسه نمی دونم از کجا بخونم.کسی میتونه کمک کنه؟ لطفا
تمام این کتاب باید خونده بشه؟چه قسمت هایی باید خونده بشه؟
jahani، در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

با سلام چون سوالتان ارتباطی با تاپیک نداره از پاسخ دادن به آن معذورم. امیدوارم پوزش من را پذیرا باشید.

۱
۰
ارسال: #۵۱
۱۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۱۶ ب.ظ
ممنون من هم شروع به خوندن کردم اما میترسم تابستون بگذره و باز تسلطی که میخام به یه سری از درسا پیداکنم را بهش نرسم
تشکر از بودنتون و همراهی همه دوستان و اقای جهانی و فرداد و مدیران بخشها
راستی گفتید "البته در ارتباط با نرم من منابع خوبی به وقتش تو همین سایت مانشت اپلود میکنم که به درد همه بخورد. " ممنون میشم که کمک کنید و نرم را برای من واقعا نرم کنید چون کنکورقبل هم که دادم نرم را درست نخوندم به خاطر حجمش

تقدیر تقویم افراد عادی است ولی تغییر تدبیر اشخاص خاص است
۱
۰
ارسال: #۵۲
۱۱ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط jahani.)
(۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲ ب.ظ)lida_b نوشته شده توسط:  سلام آقای جهانی
بابت راهنماییاتون ممنون
من پارسال امتحان دادم رتبه خوبی نشد
امسال شدیتر از پارسال دنبال قبولی تو ارشدم
من تا آخر تابستون میخوام دروس زیر را بخونم و از اول مهر تا آخر آبان دروسی که مونده و بعدشم تا اواسط دی شروع کنم به تست و مرور
نمیدونم کارم درسته یا نه
ولی حالا برنامه ام را میگم تا شما کمکی کنید برا بهتر شدنش
توی تابستون:
گسسته,clrs,سیستم,مدار,نظریه,محاسبات عددی
میدونم شما گفتید که از هر جا ۱ درس
ولی خودم فکر میکنم اگ چیزایی که بیشتر توشون ضعیفم یا نخوندمو بخونم تو تابستون بهتره شایدم فکرم غلط باشه
بعد تابستونم میخوام
دروسی ک مونده به علاوه مرور خلاصه های دروس تابستونا داشته باشم یعنی تا آخر آبان
از بعد آبانم دوباره مرور تا دی
نمیدونم برنامه ام خوبه یا نه
از ۱ طرفم فقط صبح های روزای فردم خالیه و شاید نشه تا آخر تابستان تمام بشند ولی وسطاش هروقت وقت خالی بیارمم دوباره ادامه میدمSad
ازتون راهنمایی میخوامShy
با این برنامه ای که ریختید اخه به هیچ ازمونی نمیرسید. یعنی برنامتون با برنامه هیچ ازمونی نمیخوره و اگه ازمون ندی کلا چون هیچ وقت تو شرایط امتحان قرار نمیگیری شانس موفقیتت پایین میاد. بعدم بعید میدونم با این تعداد ساعت درس خوندن (فقط صبحهای روزهای فرد اگه بخوای بخونی) کلا به کنکور کامپیوتر برسی. کنکور کامپیوتر حجم درسهایش زیاده و باید ساعات مطالعه ات رو بیشتر کنی توش. شاید حداقل روزی ۵ ساعت. البته بستگی به پایه شما تو درسها، سرعت مطالعه و پارامترهای دیگر نیز دارد. ولی در کل چون تعداد درسها زیاده اگر تعداد ساعات مطالعه ات کم باشد بعیده برسی تموم کنی سر وقت.

(۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۲۹ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  یک نکته ی دیگه هم هس من هنوز شبکه پاس نکردم و گرایش شبکه هم بخونم..بنظرتون ازهمین تابستون شرو کنم به خوندن؟؟ترم دیگه تازه میخام برش دارمUndecided
من بعید میدونم شبکه ای که تو دانشگاه میخونی بخواد خیلی کمکت کنه تو کنکور شبکه کنکور معمولا سرفصلهاش با شبکه دانشگاه فرق داره و تو کنکور بیشتر رویکرد بر روی حل مسئله است در حالیکه تو دانشگاه بیشتر رویکرد بر روی مفاهیم میباشد. به هر حال شبکه درسی نیست که خودت نتونی بخونی و اگر بخواهی از الان شروع کنی مانعی نداره.

(۰۶ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۱۰ ب.ظ)zahra_ce87 نوشته شده توسط:  سلام من یه سوال داشتم؟
من هنوز بین هوش و نرم تصمیم نگرفتم فعلا هم با مشترک شروع کردم درس هوش رو دوست دارم اما مدار رو نه!
نرم هم یه مقدار سخت تره هم اینکه اگه نرم بخونم همسرم کمک میکنه بهم(خودشون نرم میخونن)
چطور تصمیم بگیرم؟

تصمیم گیری همیشه سخت بوده و هست دیگه. ادمها اصلا با تصمیماتشون هست که از همدیگر تمایز داده میشوند. توی این تصمیم فقط خودتونید که میتونید به خودتون کمک کنه. باید ببینید که کلا قبولی در کنکور براتون مهمتره یا ادامه تحصیل در دانشگاه. برید ببینید این علاقه تون به هوش ریشه اش اصلا از کجاست؟ معمولا اگه کسی که هوش دوست داره نباید خیلی با نرم هم مشکلی داشته باشه. به نظر من که همسرتون اگه میتونند کمکتون کنند ادامه دادن نرم میتونه امیدواری بیشتری بهتون بده.

(۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۰۴ ب.ظ)sanar.m نوشته شده توسط:  ممنون از توجهتون آقای جهانی
من میخواستم بدونم با توجه به برنامه ای که ریختم و اینکه میخوام از اواخر مهر ماه شروع به تست زنی کنم به نظر شما میتونم مهارت تست زنیمو خوب کنم یا زمانی که براش میذارم کمه؟
البته من دانشجو پیام نور بودم و همونطور که میدونید تمام امتحانامون تستی بود ولی خب قطعا کنکور ارشد یه چیزی فراتر از اونه
برنامتون رو که من ندیدم. ولی برای خوب کردن مهارت تست زنی تنها یه راه حل هست اونم تمرین هست. هر چی بیشتر تست بزنی و بیشتر تمرین کنی مهارتت بالاتر میره. اینکه میتونی یا خیر رو نمیتونم الان بگم ولی خوب اگه تمرین کنی هر کاری شدنی است.

(۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۲ ب.ظ)tinafanavari نوشته شده توسط:  سلام.واقعابابت مشاوره هاتون ممنون.همه ی مارو از بلاتکلیفی نجات دادبد.
آقای جهانی من کارمند هستم و لی سال ۹۰ یکببار کنکورشرکت کرذم.ساعتی که می تونم در روزدرس بخونم ۲تا۴ساعته .نمی دونم منم مثل بقیه برنامه تابستان روازپاییزجداکنم؟برنامه من بنابرنکاتی که راجع به دروس فرمودید:
عزیزدردونه ها:
ساختمان داده(پارسه ومقسمی)
نرم افزار (مدرسان+پارسه)
مدیریت(پارسه)
هوش(پوران وراهیان)
ذوست داشتنی
شبکه(نمیدونم)
پایگاه(مقسمی وجزوه روحانی)
سیستم عامل(حقیفت یا مقسمی)
آنتی
طراحی (مدرسان یا پارسه
گسسته(احتمالاکلاحذف)
براشروع
ساختمان و مدیریت
هوش ونرم
(درواقع اول دردونه هارو کامل گذاشتمBig Grin)
فقط نمیدونم روری چه ججمی بایدبخونم?
ممنون میشم سریع ترپاسخ بدید
ببینید بهتره که یه هدفی برای خودتان از قبل مشخص کنید. مثلا بگید ۲۵ درصد اول مطالب تو سه هفته اول، ۲۵ درصد دوم تو سه هفته دوم و ... بعد با توجه به این هدف برای روز به روزتون برنامه بریزید. اینطوری بی هدف بخونید نمیتونید بهره صد در صدی رو ببرید از زمان و انرژیتون. ادمیزاد تا زور بالا سرش نباشه تا دلتون بخواد تنبلی میکنه.

(۰۶ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۱ ب.ظ)رعنا نوشته شده توسط:  با عرض سلام و خسته نباشید
واسه برنامه ریزی از شما کمک می خواستم،اول از شرایطم برای شما می گم،
من کارمند هستم و از شنبه تا چهارشنبه هر روز ۷ تا ۱۵ سرکارم و پنجشنبه و جمعه بیکارمی باشم؛ولی واسه تابستان یک ماه(تقریباً مردادماه(و البته ماه رمضان Smile ) تعطیل هستیم،طبق روزهایی که سرکارم نهایتاً پنج ساعت در روز می توانم درس بخوانم و طبق فرمایش شما بهتر است ۴ درس را انتخاب کنم ولی از آنجا که من یک ماه کامل از تابستان بیکارم در برنامه ریزی و انتخاب تعداد دروس دچار سردرگمی شده ام؛
با توجه به فرمایشات شما :
دروس عزیز دردانه :
۱- براساس در نظر گرفتن عنصر نتیحه و ریسک: نظریه زبانها و ریاضی گسسته
۲- براساس در نظر گرفتن عنصر علاقه در انتخاب : مدارمنطقی و ریاضی مهندسی
۳- براساس در نظر گرفتن عنصر پیش زمینه: آمار(پایه ریاضی نسبتاً خوب)

دروس دوست داشتنی :
۱-طراحی الگوریتم : پایه این درسم قوی نیست و در طول دوران تحصیل بنا به مشکلی خیلی سطحی پاس کردم و عمیق نخوندم(به نظر شما کلاس برم واسه این درس(با توجه به شهرستانی بودن و نبودن کلاس خیلی عالی(البته مدرسش از اساتیده دانشگاه هست)
۲- معماری کامپیوتر:مشابه طراحی الگوریتم هست وضعیتم.
۳-سیستم عامل:بهش علاقه دارم.

دروس آنتی تابستان:

۱- محاسبات عددی : از اونجا که این درس رو در طول تحصیل نداشتم و فکر می کنم مبحثش کمه و پاییز می تونم بخونمش(اگه اشتباه فکر می کنم لطفاً بهم بگین)
۲- ساختمان داده ها : ۲سال پیش خوب خوندمش و پایه خوبی دارم و جز دروس مورد علاقم هست.
۳- مدار الکتریکی : از اونجا که این درس رو در طول تحصیل نداشتم(شاید سرکار وقت کردم بخونم و جز برنامه تابستانم نیست)
۴-هوش مصنوعی:درس مورد علاقم هستش و یه بار خوب خوندمش.

دروس انتخابی برای تابستان :

۱- نظریه زبان ها ؛۲-مدارمنطقی ؛۳-ریاضی گسسته ؛۴-معماری یا طراحی الگوریتم(مرددم کدام باشد،لطفاً راهنمایی ام کنید)

روزهای زوج : ریاضی گسسته / مدارمنطقی /زبان انگلیسی روزی ۳۰ دقیقه

روزهای فرد : نظریه زبان ها / طراحی الگوریتم(یا معماری)/ زبان انگلیسی روزی ۳۰ دقیقه

حال با توجه به شرایطم حداقل ساعات مطالعه هفتگی من بهتر است چقدر باشد و در صورتیکه نیاز هست تعداد دروسم را اضافه کنم خواهش می کنم راهنماییم کنید و در صورت امکان اضافه شدن،چه درسهایی باشند بهتر است؟

بسیار متشکرم.
شما چون رشته ات کامپیوتره ۴ درس برایت خیلی کمه حداقل باید با شش درس شروع کنی (چون تعداد درسهایت زیاده) بعدم اینکه ساختمان رو به برنامه تابستونتون اضافه کنید (چون پیش نیاز طراحی الگوریتم هست و بهتره یه بار ساختمان رو بخونید بعد برید سراغ طراحی الگوریتم)یکی از درسهای ریاضی هم بد نیست به درسهاتون اضافه کنید. به مرور زمان بعد از اینکه رو مدار منطقی تسلط پیدا کردید میتونید برید سراغ معماری.

(۰۹ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۵۴ ب.ظ)aria نوشته شده توسط:  سلام اقای جهانی
اول :ممنونم که واقعا برای بچه ها وقت می گذارید
--------------------------------------------------------
من برای تابستان این جوری برنامه ریزی کردم که ان شاالله تا دو تا ۳ روز دیگه دو درس db ,سیستم عامل رو به همراه تست هاشون تموم می کنم البته همه تست های ازاد ودولتی پایگاه رو زدم ولی سیستم گزینشی دولتی ها رو دارم می زنم البته این دور دومی که این دو تا درس رو می خونم
بعد از تموم شدن این دو تا درس قصد دارم درس گسسته، مهندسی نرم وشبکه رو بردارم تا اخر ماه تیر
ساختمان داده ،معماری رو در مرداد
طراحی الگوریتم ،هوش هم در شهریور بخونم البته دوره درس های قبلی رو هم در بین دروس هر ماه دارم
مدیریت هم برای پاییز
می خواستم ببینم این برنامه ریزی جواب می ده یا نه
دردانه های من هم پایگاه داده ، سیستم عامل ساختمان داده،مهندسی نرم
دوست داشتنی ها هم گسسته ،طراحی الگوریتم ،معماری،شبکه،هوش
انتی تابستان هم مدیریت
البته زبان هم به علت ضعف شدید حذف کردم
اگر بتونی اجرایش کنی مشکلی نیست فقط اینکه همه تستهای یه درسو میزنی بعدا به مشکل میخوری و اونم اینکه تست نداری کلا بزنی و همه تستها برایت تکراری میشن. به اصطلاح شما داری الان همه تستها رو میسوزونی. بهتره که تستهای چهار پنج سال اخیر رو برای پاییز نگه داری و مثلا تستهای سال ۸۸به قبل رو بزنی که هم سریعتر بری جلوتر هم یه پیش زمینه داشته باشی. تستهای مثلا ۸۸ به بعد رو میتونی تو پاییز بزنی.

(۰۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۰۹ ب.ظ)my major نوشته شده توسط:  سلام و ممنون از توضیحاتتون.
من قبل از اینکه توضیحات شما رو بخونم طبق برنامه ی خودم از هفته ی دوم خرداد سه کتاب رو پیش رفتم و تا الان پایگاه ۱۱ صفحه ازش مونده که تموم بشه و دو کتاب دیگه هم چهار فصل از هر کدوم خوندم حالا طبق فرمایشات شما برنامه ای رو مجددا تنظیم کردم البته چون کتاب های نرم افزار زیاده من در روز چهار کتاب انتخاب کردم چون وقتم رو کامل برای خوندن گذاشتم. حالا سوالم اینه که من پایگاه رو که تموم کردم باید دوباره بخونمش یا کتاب دیگه ای رو جایگزینش کنم برای خوندن؟ در ضمن سوال و تست ازش حل نکردم فقط خوندمش و نکته برداری کردم.
فعلا بیخیال پایگاه بشو و با درسهای دیگه ادامه بده تا به مرحله تست زنی برسی. این مرحله که تموم شد میتونی بری سراغ مرجله مرور و تست زنی.

(۱۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۱۴ ق.ظ)sara.92 نوشته شده توسط:  سلام
شبتون خوش
خب این یه برنامه اولیه ایه که مد نظر گرفتم خواستم برای شمام بفرستم نظر بدین وانتقادوپیشنهاد.
داشتیم گروه درسی رو به ۳قسمت تقسیم کردیم:
گروه اول:الگوریتم-ساختمان داده-پایگاه داده -سیستم عامل-شبکه
گروه دوم:نرم افزار-گسسته-هوش
گروه سوم:مدیریت -زبان-معماری
قرار شد که اول درسای گروه یک روش مانور داده بشه و بعد به گروههای دیگه برسیم.
من اینطور در نظر گرفتم:
هفته رو به دو بخش زوج و فرد تقسیم کردم و دراین دوبازه درسارو تقسیم کردم
:
شنبه -دوشنبه -چهارشنبه:الگوریتم-شبکه-زبان
یکشنبه -سه شنبه:ساختمان داده-سیستم عامل-زبان
پنج شنبه و جمعه:مرور مطالب خوانده شده در طول هفته و خلاصه برداری و تست.

و درهفته دوم جای دو درس رو عوض کردم چون روزای فرد برای مطالعه از روزای زوج کمتره خواستم اینطور جبران شه
شنبه -دوشنبه -چهارشنبه:اساختمان داده-شبکه-زبان
یکشنبه -سه شنبه:الگوریتم-سیستم عامل-زبان
پنج شنبه و جمعه:مرور مطالب خوانده شده در طول هفته و خلاصه برداری و تست
البته پایگاه رو نتونستم تو این دو هفته قرار بدم!!!.
زمان مطالعه از ۸الی۸:۳۰صبح شروع میشه تا اذان ظهر-از اونطرف هم ساعت۳یا۴-باید ببینم چه ساعتی میتونم بعد دقیق مشخص میکنم ۳یا ۴-شروع میکنم تا ۷واز ۷تا۸:۳۰رو برای جبران درسای امروز اگه بخشیش موند که طبق برنامه پیش نرفتم اینجا جبران شه یا اگرم نیازی به این تایم نداشتم زبان رو اینجا میخونم و بعد اذان مغرب میرم برای استراحت و شامو انرژی گرفتن.ولی اگر زمان جبرانی نتونستم زبان بخونم از اونطرف آخر شب زبان میخونم.
تایمای مطالعاتیم رو به ۵۰دقیقه بطور متوالی ۱۰دقیقه مرور مطالبی که تو این ۵۰دقیقه خوندم و ۱۰دقیقه یا ۵دقیقه استراحت و بعد شروع مجدد همین درس.تا جایی که مشخص کردم.
حالا اینکه برای هر درس هر روز چقدر بخونم تصمیم دارم اگ بشه و بتونم یک فصل از هررو بخونم -ویا اینکه مطابق بودجه بندی پارسه یا ماهان برای آزمون اولش این درسارو تا اون سرفصلایی که مشخص کرده پیش ببرم -دراین موردم ممنون میشم نظر بدین..
آها اینم بگم درسته من این درسارو تموم کنم کامل بعد برم سراغ بقیه درسا؟یا اینکه مثلا این دو هفته اینارو خوندم دو هفته بعدی کتابای دیگه رو مطالعه کنم؟
واقعن ممنونم بابت مطالب مفیدی که گذاشتین.
التماس دعا(گل)

اینکه هر روز یه فصل رو بخونید رو کلا بیخیال بشید چون بعیده. بهتره که یه برنامه سه هفته ای برای خودتان بریزید بعد با توجه به اون برنامه سعی کنید با مطالعه روزانه تان به اون سرفصلها برسید. و یا میتونید برنامه هفتگی برای هر درس بریزید (یعنی یه هدفی برای هر درس مشخص کنید) دوم اینکه جمعه ها که میخواهید تست بزنید همه تستها رو نزنید صرفا تستهای سالهای دورتر رو بزنید و تستهای سالهای نزدیک رو نسوزونید و بگذارید برای مهرماه به بعد. چون تستها رو بسوزونید مهرماه دیگه تست ندارید بزنید.
مثلا تا سال ۸۸ تستها رو بزنید اگه میخواهید بزنید.
کلا برنامه ریزی دست خودتون هست. بهتره که این دروس رو به جای خوبی برسونید بعد برید سراغ درسهای بعدی.

(۱۰ تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۰۴ ب.ظ)alarm نوشته شده توسط:  امروز اولین روزٍ که با مانشت آشنا شدم من ۱ ماهه شروع کردم

روزی شش درس چجوری میخونی؟ من کی گفتم روزی شش درس بخونید؟ به برنامه ریزی برای تابستان ۱ مراجعه کنید شاید اشکال برنامه تان را بفهمید کجاست.
jahani، در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۷ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

دوستان عزیز از ابتدا قرار نبود این تاپیک به این صورت پیش برود که من دونه دونه سوالها و برنامه ها رو چک کنم چون این کار واقعا خارج از توان من هست. بنابراین تو این تاپیک من دیگر پاسخگوی سوالی نخواهم بود. امیدوارم شرایط من را درک کنید و به دل نگیریدSmile اگر سوالی بود پیغام خصوصی بدهید امیدوارم بتونم پاسخ بدهم.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aria , رعنا , my major , Donna , arian_61 , d_felfelak
ارسال: #۵۳
۱۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۶ ب.ظ
خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی خوبتون،واقعاً لطف می کنید،فقط خواهش می کنم طریقه درس خوندن و نحوه برنامه ریزی در طول ماه رمضان رو هم واسه ما توضیح بدین Rolleyes

زندگی مرا بارها در هم کوبیده،
چیزهایی دیده ام که هیچگاه نمی خواهم
دوباره ببینم،اما از یک مسئله مطمئنم،
هرگز روی زمین نخواهم ماند،
همیشه بلند خواهم شد،
هرگز و هرگز و هرگز
تسلیم نخواهم شد.
۳
۰
ارسال: #۵۴
۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۴ ق.ظ، توسط Donna.)
(۱۱ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۵۹ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  
(04 تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲ ب.ظ)lida_b نوشته شده توسط:  ..
من تا آخر تابستون میخوام دروس زیر را بخونم و از اول مهر تا آخر آبان دروسی که مونده و بعدشم تا اواسط دی شروع کنم به تست و مرور

..
با این برنامه ای که ریختید اخه به هیچ ازمونی نمیرسید. یعنی برنامتون با برنامه هیچ ازمونی نمیخوره و اگه ازمون ندی کلا چون هیچ وقت تو شرایط امتحان قرار نمیگیری شانس موفقیتت پایین میاد.
..
آقای جهانی سلام.ممنون بابت مشاوره هاتون.منم برنامم تا حدودی شبیه مال ایشون بود. ولی برا آزمون آزمایشی هم تصمیم داشتم آزمون جامع دو تا موسسه رو برم. چون احساس میکنم برنامه های آزمون های آزمایشی دیر تر تموم میکنن درسارو، و اواخر شاید بهم استرس وارد کنه. و بهتره خودم قبلن یه دور همه درسارو خونده باشم بعد اینکه مطمئن شدم خوندم همرو تست و مرور کار کنم. نمیدونم شایدم فکرم اشتباس. اگه میشه در این باره هم توضیح بدید برا بنده.
با تشکر

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
۱
۰
ارسال: #۵۵
۱۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۵۵ ب.ظ، توسط amin750.)
(۰۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ب.ظ)reza.mahmodi71 نوشته شده توسط:  با سلام و خسته نباشیید جناب آقای مهندس جهانی من برای خودم به این صورت دسته بندی کردم نمی دونم تونستم به اون صورت انجامش بدم اگه برنامه ام اشکال داره خواهش میکنم بهم راهنمایی کنید تا بتونم بهترش کنم

دروس عزیز دردانه :

۱- پیش زمینه : گسسته و آما ر رو انتخاب کردم چون ریاضی ام خوبه
۲- دروسی که علاقه دارم : ساختمان داده و طراحی الگوریتم
۳- دروسی که عنصر نتیحه و رسک هستش : منطقی و نظریه

دروس دوست داشتنی :

۱-ریاضیات مهندسی : چون توی این مشکل دارم به دلیل حل معادلات دیفرانسیل
۲- سیستم عامل و معماری کامپیوتر برای اینکه پایه ی سخت افزاری قوی نکردم و همینطور در زبان های اسمبلی ضعیف هستم .

۳-هوش مصنوعی به دلیل اینکه ابتدا باید پیش نیازها رو رعایت کنم بعد اینو بخونم از روی راهیان ارشد و یا راسل

دروس آنتی تابستان:

۱- روش محاسبات عددی : چون ساده هستش و زود میتونم بخونم
۲- طراحی پیاده سازدی هم همینطور
۳- مدار الکتریکی هم میخوام از روی کتاب و یا جزوه ی که توی سایت مانشت هستش بخونم
۴-کامپایلر هم چون باید نظریه رو بلد باشم اینو گذاشتم
۵- پایگاه داده هم گذاشتم چون زودتر میتونم یاد بگیرم

یه نکته ای رو ذکر کنم :۱- من بیشتر درسهای که مربوط به دروس تخصصی نرم افزار رو اگه نرسیدیم به احتمال زیاد جذف میکنم چون من خودم گرایش خودم رو انتخاب کردم و روی اون گرایش تمرکز دارم و اگر وقت شد شاید دروس مهندسی نرم افزار رو هم بخونم ۲- من چون برای اولین بارمه کنکور میدم و هیمطور چون عادت به مطالعه ندارم دارم با ساعت کم شروع میکنم

برای تابستان از بین اینها اینها انتخاب کردم :

۱- گسسته و آمار و ساختمان داده و نظریه و منطقی ومعماری کامیپوتر (شاید بخونم یا شاید م نخونم)

روزهای زوج : گسسته / منطقی / معماری /زبان انگلیسی هر شب ۴۵ دقیقه

روزهای فرد : نطریه / ساختمان داده / آمار / زبان انگلیسی هر شب ۴۵ دقیقه

ممنون میشم راهنماییم کنید باتشکر

باتشکر

اقای جهانی برنامه منم مثه این دوستمونه فقط به جای آمار سیستم عامل رو گذاشتم
تا الان مدار منطقی و گسسته رو خوندم
مدار نزدیکه تموم بشه ولی گسسته هنوز کار داره (نصفس)
به نظرتون این دوتا درس تموم شدن چی جایگزینشون کنم؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

برای چیزهایی که میخوایم بجنگیم، تلاش کنیم، سختی بکشیم و تا بهش نرسیدیم از پا ننشینیم
حتی اگه چندین و چند بار شکست خوردیم
به ادیسون نگاه کن...!!!
۰
۰
ارسال: #۵۶
۱۶ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۲۳ ق.ظ
دمتون گرمHeartHeartHeartHeart
۱
۰
ارسال: #۵۷
۱۷ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۳۱ ق.ظ
سلام دوستان بنده تازه سعادت آشنایی با تالار مانشت و شما عزیزان رو دارم مارو پذیرا باشید؛راهنمایی خواستم من تازه از کاردانی فارغ شدم و ترم بعد کارشناسی میرم و اندیشه ارشد آی تی بسر دارم و از الان واسه آزمون ۹۴ دارم کم کم میخونم‏(حدود دو هفتست‏)لطفا راهنمایی کنید واسه منی که فرصت خوبی دارم تابستون امسالو چطور و چه درسای رو بخونم؟بنظرتون فعلا فقط منبع بخونم تا پاییز که آزمونی شرکت کنم بعد اونوقت تست بزنم؟کلا راه درست بنظرتون چیه
۰
۰
ارسال: #۵۸
۱۷ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۲۳ ب.ظ
آقای جهانی لطف کنید بنده رو راهنمایی کنید که با توجه به زمانم چطور درس بخونم بازدهیش بهتره؛تشکر
۰
۰
ارسال: #۵۹
۲۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۰۱ ق.ظ
سلام.
درد دل من زیاده،من کنکور it 90رودر حد شناخت و فهمیدن خونده بودم که رتبم شد۱۳۰۰۰کنکور ۹۱ در حد به کار بستن بودم با وجود اینکه پارسه ثبتنام کرده بودم طرح تظمینش یعنی هم کتاب هم آزمون خیلی خوب و سخت میخوندم اما رتبم شد۷۰۰۰دیگه تصمیم گرفتم نخونم که دیدم فایده نداره نخوندن.حالا میخام امسال رو نرم افزار بخونم تا ببینیم خدا چی میخاد.
واینکه هفته گذشته از داداش دوستم که دکترای شیلات داره نحوه برنامه رو خواستم گفتن که باید از الان شرو کنی همه در سارو بخونی با این طبقه بندی که در سارو به صورت سخت و آسان بزاری از بالا شرو کنی بخونی، هر درسی رو بخونی کامل بری سراغ درس بعدی ،بعد که تمام شدن در زمان حدود ۱ یا۱ونیم ماه به قول شما در حد شناخت یه سری آزمون کار کنی نقاط ضعفتو بفهمی دوباره برگردی از اول بخونی در حد فهمیدن و باز در انتهاآزمون به همین روال.
حالا سوالم اینه که ماه رمضانه و درس خوندم انرژی میخاد منم بعد ظهرا ۲-۹ سر کارم .من نرم بخونم بهتره یا آیتی؟البته با درسای آیتی همه راحترن فکر کنم اما سطح سوالاش سخته.الان چطور شروع کنم با این اوضاع رمضانی و کار ؟واین برنامه بالا خوب هست یا ایراد داره.
۰
۰
ارسال: #۶۰
۲۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۸:۲۶ ق.ظ
سلام
برای ماه رمضان راهکارهایی را ارائه بدید اقای جهانی و دوستان که بشه مطالعه مفیدی داشت و کسل نبود
شب ها هم نمیتونم تا سحر بیدار باشم چون صبحا سرکار میرم

تقدیر تقویم افراد عادی است ولی تغییر تدبیر اشخاص خاص است
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۴۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۹۳ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۳ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۹۸ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۰۷ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۹۳ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۸۰ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۲۴ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۹۲ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۸۷ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close