زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

خواندن زبان عمومی و تخصصی

ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۰۵ ب.ظ
سلام آقای جهانی.............

من زبانم خیلی ضعیفه Undecided

توی دانشگاه هم به سختی پاس کردم زبان تخصصی و عمومی رو ........ میشه راهنمایی کنید از چه کتابی شروع کنم به خوندن تا دامنه لغاتم زیاد بشه به نوعی میخوام شروه از صفر باشه

و

توی کنکور هم آمادگی پیدا کنم ؟

و همینطور چه روشی رو برای خوندن زبان پیشنهاد میکنید؟

............خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهای که کوبیدم و خانه ی تو نبود..............
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: shiva865 , saeedehs
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۵ ب.ظ، توسط fsi2013.)
سلام
کتابی واسه زبان عمومی دانشگاه خوندی چی بود؟!
برای شروع از صفر باید کلمات دبیرستان و بخونی .من کتاب tik 8 گاج رو پیشنهاد میدم.مدل خوندنش هم خیلی ساده اس
هر کلمه رو باید ۸ بار تیک بزنی .این واسه اینه که تثبیت شه واست.تو خود کتاب دقیق توضیح داده فک کنم.
واسه کنکور به نظرم خوندن کتاب برا زبان کاری بیهوده است.یه واقعیت اینه که هیچ کتابی وجود نداره که بگیم متن ها و کلمات امتحان از تو اون میاد.پیشنهاد من اینه از الان شروع کنید و کلمات دبیرستان و بخونید.بعد تموم شدنش که به نظرم با توجه به اینکه ضعیف هستید ولی بازم میتونید ۲۰-۳۰ روزه بخونیدش.بعدش هرشب یه متن از کنکور های گذشته یا کنکور های آزمایشی موسسات بخونید.
براکنکور متن بخونید و یاد بگیرید چطوری متن هارو جواب بدید.

HeartTongue
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar bano , pouya45 , roshanak_sh
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۳ ب.ظ
من دانشجوی پیام نور بودم..........

برای همین کتاب دانشگاه پیام نور رو خوندمه که کتاب زیاد خوبی نیست خصوصا کتاب تخصصی کامپیوتر

............خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهای که کوبیدم و خانه ی تو نبود..............
۰
۲
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۴ ب.ظ
کاری گفتم انجام بدید دیگ خیلی نیازی به خوندن کتاب نیست.به نظرم واسه زبان زیاد نیازی به خوندن کتاب نداری باید فقط متن بخونی و حل کنی.تسلط رو این موضوع پیدا کن.کنکور های مهندسی کامپیوتر،ای تی،علوم کامپیوتر،موسسات مهستان،پارسه،مدرسان شریف،ماهان اینا همش توی نت هس همینارو هم بخونی میتونی سال دیگ بری موسسه های زبان
بعد از خوندن کلمات دبیرستان شبی یه دون درک مطلبشو بخون

HeartTongue
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar bano , shiva865
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۱۳ ب.ظ
سلام
چند تا پیشنهاد دارم:
۱- برای لغاتی که قراره یاد بگیری جمله بساز.
۱۶ ترم زبان خوندم، ترم های پایین تر چند تا استاد داشتم که وقتی تکلیف میدادن میگفتن به دیکشنری انگلیسی به انگلیسی نگاه کنید و یک یا دو جمله برای هر کلمه بسازید ولی از خودتون نه از روی کتاب. الان من کم کاربردترین کلمه هایی که با اون روش یاد گرفتم از پر کاربردترین کلماتی که تو ترم های آخر یا همین چند وقت پیش خوندم بهتر یادمه. چون برای هر کدوم یه داستان کوتاه، یه تصویر توی ذهنمه. مثلا برای کلمه surround یه جمله نوشته بودم که به فارسی میشد:"درختان دور رودخانه را چنان احاطه کرده بودند که از روی قایق نمیتوانستم ماه را ببینم." دیگه این کلمه با یه تصویر از یه دریاچه و چند تا درخت توی ذهن من تثبیت شده.
۲- سعی کن فیلم و اگه دوست داری کارتون به زبان اصلی ببینی با زیرنویس و کلمات جدید و روزمره رو یاداشت کنی.
چون این جا هم کلمات با یک سناریو در ذهنت میشینه.
۳- تماس با زبان و متن خوندن برای قسمت درک مطلب خیلی مهمه.
من خودم اگه هفت روز پشت سر هم متن زبان بخونم( هر روز یک متن جدید) فقط مطالعه روزنامه وار بدون اینکه معنی لغاتش رو پیدا کنم و یادگیری خاصی داشته باشم روز هفتم سرعت خوندنم چند برابر میشه و خیلی بهتر میتونم متن رو درک کنم. چون ذهن به دیدن متن انگلیسی عادت کرده.
۴- از برنامه صود شبکه آموزش استفاده کن.
پارسال پاییز یه استادی میومد چند تا تست حل میکرد و چند تا لغت پر تکرار رو یاد میداد. الان توی پورتال برنامه قسمت مخزن دانش میتونید لغات پرتکراری رو که گذاشته ببینید.

موفق باشید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , s.sadri , sahar bano , hamed68
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۱۲ ب.ظ، توسط s.izadi.)
RE: خواندن زبان عمومی و تخصصی
سلام عزیز
شاید این تاپیک به دردت بخوره

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

شاد باشی Smile

هــــرچه هست از قامت ناساز بی اندام مـاست
ور نه تشـــریف تو بر بالای کس کــوتــاه نــیسـت
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fsi2013 , sahar bano , zahra.j
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۰۷ ق.ظ
تشکـــــــــــــــــــر از همه دوستانی که جواب دادن...........

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۵ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۶۶ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  درخواست جزوه زبان تخصصی دکتر مظفری commasoud ۲۵ ۲۱,۲۲۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: miss meri
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۳۱ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۶۸ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  منابع تخصصی شغل تحلیل گر سیستم Hamedudk ۱ ۲,۹۳۱ ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ترجمه تخصصی چه معیار هایی دارد hightrans ۲ ۳,۲۴۲ ۰۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخواست پاورپوینت های درس های تخصصی IT / کامپیوتر negarin_ ۳ ۳,۷۴۰ ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: doman

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close