زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

داستان شگفت انگیز رتبه ۱۴۹ گرایش معماری

ارسال: #۳۱
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۴۹ ق.ظ
RE: داستان شگفت انگیز رتبه ۱۴۹ گرایش معماری
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۵۳ ق.ظ)esmaeli.sh نوشته شده توسط:  یه نظر اینکه چیزی که شانسی بدست بیاد شانسی هم از دست میره ...!!!حالا مفهوم از دست دادن خیلی چیزا میتونه باشه بنا به شرایط و خواسته های طرف..

اگر منظورت اینه که مشروط یا اخراج بشه باید بگم خیال ت تخت همچین خبری نیست من تاحالا ندیدم کسی ارشد روزانه باشه بندازنش بلاخره یه طوری پاسشون میکنن به ضرب و زور پروژه و بقیه چیزها چون توی ارشد کسی درسی بیفته باید بمونه با ورودیهای سال بعد ورداره از یه طرفم بحث سنواته سر همین معمولا با دانشجو راه میان تو ارشد
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۲
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۵۵ ق.ظ، توسط چـکاوک.)
سلام

تعجب میکنم از اینکه میگین انتخاب دانشگاه کنه !

خیلی خوب میدونیم که کنکور همیشه معیار خوبی برای سنجیدین دانش و توانایی نیست و ایراداتی بهش وارده

اون وقت یکی هم اینطوری بخواد ازش رد بشه واقعا بی انصافیه !

یعنی چی حکمت خدا ممکنه باشه ؟!

تو کدوم قانون خدا تقلب جایزه ؟! که به خدا و حکمت و قسمت و تقدیر نسبتش میدین؟ این رسما نفی عدالته !

بیشتر شبیه امتحان خداست ! مثل وقتی که کسی پولی طلایی تو راهش پیدا میکنه و نباید به تقدیر و حکمت خدا نسبتش بده و باید به صاحبش برش گردونه!

خب همینطوری پیش میریم که آخرشم کسی که صلاحیت لازم رو نداره تو جایگاهی قرار میگیره که نباید قرار بگیره و نمیتونه وظیفش رو درست انجام بده ! و بعد یقه عالم و آدم رو میگیریم که چرا سرنوشت ما اینچنین شد

لطفا متن بالا رو با لحن ملایم بخونید هرچند که با خوندن بعضی نظرات یکم جا خوردم و ناراحت شدم.

و لا یحیطون بشیء من علمه الا بما شاء
۴
۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , SHF
ارسال: #۳۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۵۷ ق.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰ ق.ظ)variable نوشته شده توسط:  بله .
بچه های غیر انتفاعی . بیسواد ترن . چون استادای بیسوادی دارن . محیط درسیه خیلی نامساعدی دارند.
وقتی اساتید ما همشون دانشجوی ارشد باشن . وقتی دانشگاه غیر انتفاعی که در اوج بدترین شرایط تحصیلی اونقدر افتضاحه که خوده وزارت علوم منحلش میکنه ... شما از بچه های غیر انتفاعی چه توقعی دارید..
کاش بقیه استاد-دانشجو هایی که در حین درس خوندن در مقطع ارشد . به دانشجوی های کارشناسی هم درس میدن .
کاش ذره ایی مثله این دانشجو که گفتید غیرت و شرف میداشتن که به خودشون بگن: من هنوز در اون سطحی نیستم که تدریس کنم .اون هم به بچه های لیسانس...
یکی از دوستام یکی از غیرانتفاعیهای تهران درس خونده اسم دانشگاش نمیدونم صدرا بود چی بود الان فوق لیانسشو داره مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی میگیره تو خود دانشگام مشغوله غیر انتفاعی خوندن دلیل بر ضعیف بوودن یا کم هوش بودن نیست خیلیها به خاطر اینکه شهر خودشون باشن میرن غیر انتفاعی یا پیام نور این حرفم کاملا درسته علت اصلی ضعف دانشگاه های غیر انتفاعی استاد های واقعا ضعیف و سطح پایینی هست که انتخاب میکنن توی کشورهایی مثل امریکا بهترین دانشگاه هاشون دانشگاه های غیر دولتی و غیر انتفاعین ولی اینجا مثل بقیه کارامون بدترین دانشگاه ها غیر انتفاعین البته بحث دانشجوهاش فرق میکنه حالا فوق لیسانس که خوبه همین دوستم میگفت بعضی استاداشون لیسانس بودن!!!!تازه این غیر انتفاعای تهران بود خدا به داد شهرستان ها برسه وزارت علوم یا باید به وضع هییت علمی و اساتید این دانشگاه ها رسیدگی کنه یا باید جمعشون کنه
۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Payam92 , siloi
ارسال: #۳۴
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۰۸ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ ق.ظ)silver_0255 نوشته شده توسط:  ما یه استادی داشتیم که می گفت قبولی کنکور خیلی ربطی به هوش و سطح علمی داوطلبانش نداره بیشتر شبیه یه مسابقه است تا رسیدن به زمان مسابقه یه سری چیزی را باید بخوری و موقع کنکور همه را بالا میاری و کسی تو این مسابقه برنده که چیزای بیشتری را بخوره (منظور: درس خوندن) و موقع کنکوره بتونه چیزای بیشتری را بالا بیاره!
نظر شما چیه؟
استاد شما اوضاع معدش خراب بوده و تو کار بالا اوردن و استفرغ کردن بوده نه اقا ازین خبرها نیست کنکور اگر وضع کلیداش سرو سامون داشت در حال حاضر بهترین شیوه انتخاب دانشجو هست من تاحالا نشده مثلا ببینم کسی برای تک رقمی خونده باشه یهویی اصلا مجازم نشده باشه ممکنه رتبش بشه ۴۰ یا ۵۰ ولی بلاخره نتیجشو گرفته اگر کسی باشه واقعا خیلی زیاد بخونه و نتونه نتیجه بگیره احتمالا یا ایراد از منابعش هسا یا روش درس خوندنو مرور کردنش ایراد داره
۹
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: SHF
ارسال: #۳۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۳۲ ب.ظ
silver_0255 نوشته شده توسط: ما یه استادی داشتیم که می گفت قبولی کنکور خیلی ربطی به هوش و سطح علمی داوطلبانش نداره بیشتر شبیه یه مسابقه است تا رسیدن به زمان مسابقه یه سری چیزی را باید بخوری و موقع کنکور همه را بالا میاری و کسی تو این مسابقه برنده که چیزای بیشتری را بخوره (منظور: درس خوندن) و موقع کنکوره بتونه چیزای بیشتری را بالا بیاره!
نظر شما چیه؟
منظور استاد گرامی تون این بوده خیلی درس خوندن قبل از کنکور و بعدش دوباره ول کردنه این درس خوندن شبیه خیلی خوردن و بالااوردنشه و در واقع از لحاظ علمی سودی نداره Wink

HeartTongue
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: maxi , SHF
ارسال: #۳۶
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۵۳ ب.ظ
من به شانس اعتقاد دارم اما اونو حکمت خدا میدونم! خودم زحمت زیادی کشیدم واسه کنکور اما سره کنکور همه چی برام عین یه شک گذشت انگار همه اونا که خونده بودم پرید و رتبم هم زیاد جالب نشد، با این حال فکر میکنم صلاحم تو این بوده، اگه حداقل رتبه زیر ۳۰۰ بود تلاشمو علمم، شاید مسیر زندگیم با یه کاره خوب یا موفقیت دیگه عوض بشه، و شاید هم مسیر زندگی این آقا با شانسی قبول شدنش عوض بشه، به فال نیک بگیره و یه دانشگاه سطح متوسط بره، موفق باشین
۰
۱
ارسال: #۳۷
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۰۰ ب.ظ
من پارسال که مشاور بودم یه بار یکی اومد پیشم میگفت برای ارشد ایتی چیا باید بخونم. بعد لیست درسهارو دادم بهش بعد میگفت نه برای کنکور برای این که برم دانشگاه چیا باید بخونم. کلا برای کامپیوتر چیا باید بلد باشی.... خلاصه داستان ادامه پیدا کرد تا فهمیدم رشته اش یه چیزی تو مایه های علوم تربیتی هست و تو کنکور ایتی به عنوان رشته شناور شرکت کرده بوده و بدون این که هیچی بلد باشه رتبه اش شده بود شصت و خورده ای... اونم تو کنکور سخت ۹۱/// از اون جالبتر اینکه وقتی درصدا رو پرسیدم فهمیدم سیستم عامل نزدیک به سی درصد زده بود... باورکنید تا مدتها تو شوک بودم و باور نمیکردم.. این داستان رو که خوندم فهمیدم گاهی اوقات مثه این که میشه... تازه قسمت قشنگش اینجا بود که طرف توکنکور رشته خودش اصلا رتبه اش خوب نشده بودSmile))

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۱۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ati314 , white bird , soha2009 , SHF , Sector
ارسال: #۳۸
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۰۸ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰ ق.ظ)variable نوشته شده توسط:  بله .
بچه های غیر انتفاعی . بیسواد ترن . چون استادای بیسوادی دارن . محیط درسیه خیلی نامساعدی دارند.
وقتی اساتید ما همشون دانشجوی ارشد باشن . وقتی دانشگاه غیر انتفاعی که در اوج بدترین شرایط تحصیلی اونقدر افتضاحه که خوده وزارت علوم منحلش میکنه ... شما از بچه های غیر انتفاعی چه توقعی دارید..
کاش بقیه استاد-دانشجو هایی که در حین درس خوندن در مقطع ارشد . به دانشجوی های کارشناسی هم درس میدن .
کاش ذره ایی مثله این دانشجو که گفتید غیرت و شرف میداشتن که به خودشون بگن: من هنوز در اون سطحی نیستم که تدریس کنم .اون هم به بچه های لیسانس...

بنده تو غیر انتفاعی شیخ بهایی درس خوندم شدم ۷۱، یه ۷۰ دیگه هم داشتیم. سال پیش هم ۱۲ و ۶۹ و ۵۰ داشتیم تو ارشد... خواهشا اینطور در مورد غیر انتفاعی ها صحبت نکنین همشون مثل هم نیستن. غیر انتفاعی شیخ بهایی چون اکثر اساتیدش همون اساتید اصفهانن خیلی بهتر از روزانه های درجه ۳ و ۴ .... فکر نکنین همه اونایی که روزانه رفتن خیلی هنر کردن و عاقلترن....خیلی از بچه های اصفهان یا تهران چون نمیخواستن شهر دیگه ای برن همون شهر خودشون موندن غیرانتفاعی خوندن.....

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
۱۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: white bird , Engineer , rm7523 , tabassomesayna
ارسال: #۳۹
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۳۲ ب.ظ
این ادم حتما علم غیب داشته
اینایی که میگن نه انتخاب رشته نکنه
انصافا اگه خودشون بودن با این رتبه به همین راحتی میگذشتن؟
بخدا اگه کوتاه میومدن
انتخاب رشته کنه
نوش جونش
ولی تا آخر عمرش مدیونه... مدیون اونی که بهترین شبای جوونیشو روی کتاب به صبح رسوند و الانم معلوم نیس کدوم گوشه دنیا کِز کرده و تو کار خدا مونده
پس باید اگه به جایی رسید خدمت به هم نوعشو فراموش نکنه
باید یه جوری جبران کنه
که به این راحتیا هم جبران نمیشه

آدم این موردا رو که میبینه از درس خوندن زده میشه
یعنی به همین سادگی؟

حق به حق دار نمیرسه.. کی گفته؟!

بدو جا نمونی...
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SHF
ارسال: #۴۰
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۴۳ ب.ظ
خیلی جالبه
از صبح که این خوندم توی شوکم
همیشه معتقد بودم کنکور نمیشه شانسی زد و غیرممکن کسی شانسی بزنه حتی مجاز هم بشه
مطلب که خوندم دیدم دنیا برعکس شده

چقدر دیر متوجه میشویم که زندگی یعنی همان روزهایی

که زود گذشتن ان را ارزو میکردیم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shima_24 , Mänu , SHF
ارسال: #۴۱
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۴۸ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ)چـکاوک نوشته شده توسط:  سلام

تعجب میکنم از اینکه میگین انتخاب دانشگاه کنه !

خیلی خوب میدونیم که کنکور همیشه معیار خوبی برای سنجیدین دانش و توانایی نیست و ایراداتی بهش وارده

اون وقت یکی هم اینطوری بخواد ازش رد بشه واقعا بی انصافیه !

یعنی چی حکمت خدا ممکنه باشه ؟!

تو کدوم قانون خدا تقلب جایزه ؟! که به خدا و حکمت و قسمت و تقدیر نسبتش میدین؟ این رسما نفی عدالته !

بیشتر شبیه امتحان خداست ! مثل وقتی که کسی پولی طلایی تو راهش پیدا میکنه و نباید به تقدیر و حکمت خدا نسبتش بده و باید به صاحبش برش گردونه!

خب همینطوری پیش میریم که آخرشم کسی که صلاحیت لازم رو نداره تو جایگاهی قرار میگیره که نباید قرار بگیره و نمیتونه وظیفش رو درست انجام بده ! و بعد یقه عالم و آدم رو میگیریم که چرا سرنوشت ما اینچنین شد

لطفا متن بالا رو با لحن ملایم بخونید هرچند که با خوندن بعضی نظرات یکم جا خوردم و ناراحت شدم.

فقط ی سوال واسم پیش اومد اونم اینه ک دوسداشتم بدونم اگه این اتفاق واسه خودتون میفتاد انتخاب رشته نمیکردی
و میگفتی این کار تقلبه؟Wink

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: white bird , SHF , rata , Sector
ارسال: #۴۲
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۰۲ ب.ظ
کاشکی همیشه عدالت رعایت میشد Sad
خیلی جالبه که اینطوری نخونده میره سر جلسه و رتبه خوبی میاره
اما ماهایی که این همه زحمت کشیدیم و نیتجه زحمتامون رو اونطور که باید ببینیم رو ندیدیم خیلی غصه میخوریم

کاشکی ...

خدایا فقط نیم نگاهی از تو برای من کافیست
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: nina69 , SHF
ارسال: #۴۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۱۲ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۴۳ ب.ظ)nina69 نوشته شده توسط:  همیشه معتقد بودم کنکور نمیشه شانسی زد و غیرممکن کسی شانسی بزنه حتی مجاز هم بشه

دروس تخصصی معماری رو شانسی زدم شد ۱۹ درصد !!! Big Grin
زیاد نیست ولی بدم نیست Tongue
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nina69 , SHF
ارسال: #۴۴
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۱۷ ب.ظ
واقعا جای فکر داره یکی میشینه میخونه چه نتیجه ای میگیره یکی دیگه هم همینجوری با یه سری اطلاعات متوسط میره سر جلسه اینجور...

واقعا به این میگن قسمت!

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shima_24 , SHF
ارسال: #۴۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۲۱ ب.ظ
نقل قول: انصافا اگه خودشون بودن با این رتبه به همین راحتی میگذشتن؟

حالا شما خودتونو بزارید جای کسی که مثلا رتبش ۱۵۵ شده و چند ماه درس خونده و برای زندگیش برنامه ریزی کرده ، میدونید که ظرفیت دانشگاه ها برای ارشد کمه

اگه همچین آدمی که صاحب تاپیک در موردش گفتن و کلا شانسی زده قبول بشه و اون کسی که مثلا ۱۵۵ گرفته نتونه قبول بشه

شما واقعا فکر میکنین خدا راضیه و این حکمتشه که حق بندش اینطوری ضایع بشه؟!

ما حق همو ضایع میکنیم و به پای حکمت خدا مینویسم !

از اون بدتر اینه که وقتی کسی میاد و راهنمایی میخواد دیگران به جای اینکه کمک کنن "حق" به "حقدار " برسه برعکس عمل میکنن و تشویق میکنن به ضایع کردن حقی ! واقعا اگه خودشون جای اون کسی بودن که مثلا رتبش ۱۵۵ بود باز اینطور نظر میدادن؟

من این حرفا رو برای خودم نمیزنم چون خودم تا حالا قسمت نشده بشینم برای ارشد درست درس بخونم و منتظر نتیجش باشم ولی دلم میسوزه برای کسی که منتظر نتیجه زحمتشو ببینه

این دقیقا مثل این میمونه یه پول زیادی که مال ما نیست پیدا کنیم و دلمون نیاد از دست بدیم و بگیم شانسمون بوده ، خدا خواسته ، روزیمون بوده و .....

مطمئن باشید کسی که اینطوری به نتیجه برسه جایی حق خودش ضایع میشه چون چوب همون خدا صدا نداره !

امام علی (ع ) می فرمایند هر چه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسندو هر چه را که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند .

و لا یحیطون بشیء من علمه الا بما شاء
۴
۷
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar_rostami2 , SHF

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۶ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۹ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۵ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۱۰۱ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۸۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۶۱۰ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  فراخوان داستان کوتاه fas ۱ ۲,۷۳۹ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mehrad1011
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۵۲۷ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close