زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۵۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[سوال] کیست که از رتبه خود راضی باشد؟

ارسال: #۴۶
۱۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۵۵ ق.ظ
[سوال] کیست که از رتبه خود راضی باشد؟
از رتبه راضیم یا خیر !!!!
سوال جالبیه .
دوست دارم خیلی ساده بگم .
هیچ چیز نداشتم !!!!! نه میتونستم دلما به دانشگاهم خوش کنم ، نه دلما به درسا ، نه دلما به کلاسای کنکور چون هیچوقت از پس هزینه اش بر نمیومدم .
حقیقتش تو دانشگاههای کوچیک غیرانتفاعی مثل دانشگاه ما خیلی سخت میشه درس خوند!!!
چون هیچ بستری برات فراهم نیست ، استاد درست حسابی نداره که بتونه به مشکلاتت پاسخ بده نهایتا اگه یکی دوتا هم باشن حوضله جواب دادن ندارن .
وقتی فرار دانشجوها از درس خوندن میبینی ذوق خودت کور میشه و وقتی کاملا سردرگم میشی اونجاست که فقط و فقط خداست که به دادت میرسه .
اینجاست که تنها باید اتکا رو خودت داشته باشی و یه برنامه ریزی منسجم برای درت یکنی چون از دانشگاه چیزی برات در نمیاد .
هرچند رتبه ام مناسب نبود اما واقعا با تلاشی که کردم انتظار بیشتری داشتم البته در کنکور مهندسی ، کنکور علوم که شناورم بود را به عنوان دست گرمی دادم و زیاد بهش توجه نداشتم ولی اون بهتر شد شاید به خاطر ساده تر بودنش بود .
خدا را شکر ، تلاشم را کردم و نتیجه ۴ سال برنامه ریزی جدای از دانشگاه را دیدم چون اگه می خواستم طبق روال اون حرکت کنم الان باید علم سربازی به دست میگرفتم .
از رتبه ام راضی نه به واسطه قبولی بلکه به واسطه امید داشتن به بهتر شدن ، به واسطه این که فهمیدم که حداقل یه چیزایی فهمیدم Smile !!!
حالا که باید دو سال سنگین را پشت سر بزارم ، تلاشم را هزاران بار بیشتر میکنم ، این گوهری که به دست آوردما به این راحتی از دست نمیدم چون مصیبت کشیدم به قولی "قدر عافیت کسی داند که به مصیبتی دچار آید"
انگیزه برای من مهمتر از رتبه ام بود . خیلی عقبم اما همیشه خدا را با خودم دیدم و خواهم دید .
۸
۳
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sepidsal , mahshid1383 , xani , shayesteNEY
ارسال: #۴۷
۲۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۱۱ ب.ظ، توسط lalehsorkh65.)
Thumbs Up RE: [سوال] کیست که از رتبه خود راضی باشد؟
راستشمن اول که رتبمو دیدم خیلی متعجب و خوشحال شدم چون فقط میتونستم مطمئن باشم که رتبه ام زیر ۵۰۰ میشه و بالاخره امسال یه جایی قبول میشمو یه ارشدی میخونمو از اسم لیسانسه بودن نجات پیدا میکنم Big Grin
اما رتبه ام باعث شد توقعم بالا بره و دیگه به فکر مجازی و بین المللی قبول شدن و یا شهرستان رفتن نباشم. با تحقیق از دانشجوهای دانشگاه های معتبر فهمیدم که میشه با این رتبه تهران قبول شد. و همین برای من کافی بود که نخوام شهرستان بزنم.
من حتی قم رو هم نزدم! Undecided
و از مجازی ها فقط مالک اشتر و خواجه نصیر رو زدم. مجموعا شد ۴۰ انتخاب، و فقط در تهران
وقتی جوابا اومد از اینکه روزانه قبول شده بودم بی نهایت خوشحال بودم چون انتخابم به نحوی بود که تقریبا اول روزانه ها رو زدم بعد شبانه ها. اما راستش از گرایشم خیلی می ترسیدم چون اصلا در موردش اطلاعات نداشتم.
با این حال چون این رتبه و این نتیجه قبولی رو هدیه ای از جانب خدا میدونستم همون موقع نماز شکر خوندم و با جدیت رفتم دنبال کسب اطلاعات در مورد گرایشم. الانم راضیم واقعا. چون معتقدم خدا بهتر از اون چیزی که میخواستم و توقع داشتم نصیبم کرده و خدا مصلما بهتر از من میدونه کدوم رشته برای رشد علمی و پیشرفتهای آتی من بهتره. Cool
راستی ممنون بابت این نظرسنجی جالبتون

چه جالب که حرف دلتونو اینقدر قشنگ با لهجه نوشتین!!! Smile
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gaslakh
ارسال: #۴۸
۱۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۴:۰۴ ب.ظ
RE: [سوال] کیست که از رتبه خود راضی باشد؟
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۰۳ ب.ظ)nkhdiscovery نوشته شده توسط:  من راضیم مث اسب !!
چرا؟
چون ملت هیی میی‌شینن می‌خونن هییی می‌شینن می‌خونن ... من یه مقداری که خوندم ول می‌کنم، بعد رتبه که میاد می‌بیینم که از سرمم زیاده با اون خوندن من ... Smile)
:دی
ووالا!

عالی بود! Big GrinBig Grin
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Smile حضور خود را با صلوات بر محمد و آل محمد به ثبت برسانید soheila-zd ۴۱۲ ۸۵,۸۵۷ ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: salam az ma
  درمان کیست مویی در کلینیک نشیمنگاله nmoein ۰ ۹۳۷ ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nmoein
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۴۶ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  سن واقعی بدن خود را حساب کنید fahimehazimi ۷۱ ۳۵,۰۱۰ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۳۸۵ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  نکات کتاب طراحی الگوریتم نارنجی پوران پژوهش(نوشته ی خود آقای یوسفی) Milad_Hosseini ۱ ۴,۶۲۱ ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: asdasdasdasd
  انتخاب رشته برای رتبه ۹۹۱ نرم افزار + سهمیه رتبه اولی Denize ۵ ۵,۲۱۸ ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  ساختار Website RFP شما چگونه باید باشد؟ دارکوب۱ ۰ ۱,۸۳۳ ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: دارکوب۱
  منظور از detail oriented person کیست؟ H-Arshad ۰ ۵ ۰۲ شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  دانشگه های مجاز با رتبه ۸۳۸۴ هوش و رتبه ۸۷۳۲ ای تی(شبکه) roshi65 ۲ ۲,۶۷۸ ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: roshi65

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close