زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نحوه گزینش و تاثیر معدل و محاسبه معدل موثر؟؟

ارسال: #۱۰۶
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۱۸ ب.ظ
نحوه گزینش و تاثیر معدل و اولویت انتخاب در کنکور کارشناسی ارشد چطوره ؟
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ ق.ظ)mrpool نوشته شده توسط:  خب به نظر شما از نفر اول کدوم گرایش شروع میکنن ؟ گرایش هوش مصنوعی ؟ نرم افزار ؟ معماری ؟ یا الگوریتم و محاسبات ؟
از هرکدوم شروع کنن نتیجه متفاوت خواهد بود !! Sad
حالا بحث یکم پیچیده شد!!
حرفتون، حرف حسابه ...
این حرفی که من زدم واسه کارشناسی جواب می داد...
واقعااااااااااااا چه جوری گزینش می کنند؟؟؟ الکی نیست ۴ ماه طول می کشه هااااااااااا

.
.
.
.
.
من شب و روز درس می خونم تا پشت کنکــــــــــــور نمونم
( کنکور خدا لعنتت کنه تو دست و پاما بستی ، با غم و غصه و استرس چرا قلب منا شکستی)
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۰۷
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ، توسط AliMirzaie.)
به نظر من الگوریتم سازمان سنجش این طوره که واسه هر کد رشته یک جدول از کسایی که اون کد رشته رو انتخاب کردن به همراه رتبشون تشکیل میده که این جدول رو بر اساس رتبه داوطلب ها در گرایش مربوطه مرتب میکنه. بنابراین رتبه ی هر داوطلب در هر کد رشته مشخص میشه و این رتبه رو در جدول اون داوطلب (که توش کد رشته ها به ترتیب انتخاب خود داوطلب مرتب شده) کنار کد رشته مربطه درج میکنن.

قبولی در یک کد رشته به این معنیه که رتبه شما در اون کد رشته از آخرین رتبه قبولی در اون کد رشته تا این مرحله کمتر باشه. آخرین رتبه قبولی در گام اول برابر ظرفیت اعلامی اون کد رشته هستش و بعد از هر بار اجرای گام زیر ممکنه اضافه بشه که توضیحش رو در ادامه میگم.یک نفر ممکنه، ظاهرا در چند کدرشته قبول شده باشه مثلا رتبه ۱ نرم افزار ممکنه در ۱۰۰ کدرشته قبول بشه.

در گام اول جدول داوطلب ها رو یکبار پردازش میکنن و کسی که تو اولویت اول انتخابیش قبول شده (یعنی رتبش در اون کدرشته از آخرین رتبه قبولی اون کد رشته کم تر باشه) دیگه در مراحل بعدی بررسی نمیشه. اگه داوطلب قبول شده انتخاب های پایین تری هم داشته که توشون قبول شده، به آخرین رتبه قبولی (یا همون ظرفیت) اون کدرشته ها یکی اضافه میشه (یعنی به ظرفیت کد رشته یکی اضافه میشه). دوباره گام اول برای داوطلب های باقی مونده تکرار میشه یعنی (رتبه در کدرشته انتخابی اولشون با آخرین رتبه قبولی (یا همون ظرفیت) اون کد رشته که تو گام قبلی تغییر کرد مقایسه میشه) و تا جایی تکرار میشه که تو اولویت اول دیگه کسی قبول نشه.

تمام این مراحل رو برای انتخاب دوم داوطلبای باقیمونده تکرار میکنن تا جایی که در انتخاب دوم دیگه کسی قبول نشه. بعد انتخاب سوم داوطلبای باقیمانده بعد انتخاب چهارم و... تا انتخاب صدم برای داوطلبای باقیمانده.

این تنها راهیه که به نظر من میرسه که میشه اثر اولویت انتخاب رو از بین برد و اولویت رو فقط به منزله ی علاقه به حساب آورد.
۱
۰
ارسال: #۱۰۸
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۲۰ ب.ظ
منم این موضوع واسم خیلی سئوال بود و خیلی سرچ کردم در نهایت هم به فصل یک از دفترچه انتخاب رشته رسیدم! صفحه ۷ شماره ۸ خیلی واضح نوشته:
۸-نظر به اینکه بر اساس نمره کل محاسبه شده برای هر یک از داوطلبان گزینش علمی انجام می گیرد، لذا ترتیب تقدم یا تأخر کدهای محل تحصیل انتخابی توسط داوطلب تأثیر یا امتیازی در گزینش نهایی نخواهد داشت و منحصراً تقدم کد محل تحصیل نشانگر ترتیب علاقه داوطلب به تحصیل در محل مربوط می باشد.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , 8Operation
ارسال: #۱۰۹
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۲۲ ب.ظ
RE: نحوه گزینش و تاثیر معدل و اولویت انتخاب در کنکور کارشناسی ارشد چطوره ؟
دوستان میشه در مورد تاثیر معدل هم توضیح بدین. اینکه اون ۲۰ درصد الان تو رتبه مون حساب نشده ؟
توی گزینش نهایی تاثیر داده میشه؟

ای دل ار سیل فنا بنیاد هستی بر کند
چون تو را نوح است کشتیبان ز طوفان غم مخور
۱
۰
ارسال: #۱۱۰
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۰۵ ق.ظ
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۲۰ ب.ظ)gigabyte نوشته شده توسط:  منم این موضوع واسم خیلی سئوال بود و خیلی سرچ کردم در نهایت هم به فصل یک از دفترچه انتخاب رشته رسیدم! صفحه ۷ شماره ۸ خیلی واضح نوشته:
۸-نظر به اینکه بر اساس نمره کل محاسبه شده برای هر یک از داوطلبان گزینش علمی انجام می گیرد، لذا ترتیب تقدم یا تأخر کدهای محل تحصیل انتخابی توسط داوطلب تأثیر یا امتیازی در گزینش نهایی نخواهد داشت و منحصراً تقدم کد محل تحصیل نشانگر ترتیب علاقه داوطلب به تحصیل در محل مربوط می باشد.

درست می گین اما من یه جای دیگه هم این سوال رو پرسیدم و جوابم رو نگرفتم:

اگه دو نفر رتبشون یکی بشه( یعنی ترازاشون برابر باشه، احتمالش کمه اما هست) در این صورت اگر تو یه رشته ای ظرفیت یدونه مونده باشه و نوبت انتخاب رشته هم برای این دو نفر باشه، کدوم رو انتخاب می کنن؟
یه فرض دیگه هم اینکه نفر اول انتخاب دوم اون رشته بوده باشه اون یکی نفر انتخاب ۶م/
۰
۰
ارسال: #۱۱۱
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۳۷ ق.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۰۵ ق.ظ)pouri_sb نوشته شده توسط:  
(24 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۲۰ ب.ظ)gigabyte نوشته شده توسط:  منم این موضوع واسم خیلی سئوال بود و خیلی سرچ کردم در نهایت هم به فصل یک از دفترچه انتخاب رشته رسیدم! صفحه ۷ شماره ۸ خیلی واضح نوشته:

اگه دو نفر رتبشون یکی بشه( یعنی ترازاشون برابر باشه، احتمالش کمه اما هست) در این صورت اگر تو یه رشته ای ظرفیت یدونه مونده باشه و نوبت انتخاب رشته هم برای این دو نفر باشه، کدوم رو انتخاب می کنن؟
یه فرض دیگه هم اینکه نفر اول انتخاب دوم اون رشته بوده باشه اون یکی نفر انتخاب ۶م/
فکرکنم ظرفیت یکی اضافه میشه
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pouri_sb
ارسال: #۱۱۲
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۴۷ ق.ظ
آخرش ۲۰ درصد تاثیر معدل در گزینش نهایی چی شد؟؟/
۰
۰
ارسال: #۱۱۳
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۴۴ ب.ظ، توسط ۸Operation.)
طبق بررسی هایی که من انجام دادم (با مقایسه برخی کارنامه ها و رتبه های نزدیک به هم دوستان مانشتی و محاسبه تاثیر معدل های اونها) به نظر من به احتمال ۶۰% تراز معدل در کارنامه ها اعمال نشده و طبق گفته خود دفترچه این تاثیر در گزینش نهایی اعمال میشه!
نظرتو چیه عزیزان؟!

دوستان عزیز به جای پیام خصوصی از طریق وبگاه با من در ارتباط باشید.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۱۴
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۰۵ ب.ظ، توسط saho.)
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۱۹ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  طبق بررسی هایی که من انجام دادم (با مقایسه برخی کارنامه ها و رتبه های نزدیک به هم دوستان مانشتی و محاسبه تاثیر معدل های اونها) به نظر من به احتمال ۶۰% تراز معدل در کارنامه ها اعمال نشده و طبق گفته خود دفترچه این تاثیر در گزینش نهایی اعمال میشه!
نظرتو چیه عزیزان؟!
پند سال پیش دونفر که اختلاف رتبشون ۲۰ تا بود و معدل کسی که رتبش پایین تر بود بالاتر بود میگفتن معدلو بعدا تاثیر میدن چون من با رتبه بالا اون رشته که دوستش قبول شده و نشده.هرچند ما باور نمیکردیم
الانم هنوز شک دارم Confused

یادمه پارسال اوناییک جزء ده درصد اول رشتشونم بودن اخر شهریور دوباره انتخاب رشته کردن
امسالم تومهر اسامیو سازمان سنجش از دانشگاه ها گرفت
کسی نمیدونه قضیه اون چیه؟

(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۱۹ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  طبق بررسی هایی که من انجام دادم (با مقایسه برخی کارنامه ها و رتبه های نزدیک به هم دوستان مانشتی و محاسبه تاثیر معدل های اونها) به نظر من به احتمال ۶۰% تراز معدل در کارنامه ها اعمال نشده و طبق گفته خود دفترچه این تاثیر در گزینش نهایی اعمال میشه!
نظرتو چیه عزیزان؟!
پند سال پیش دونفر که اختلاف رتبشون ۲۰ تا بود و معدل کسی که رتبش پایین تر بود بالاتر بود میگفتن معدلو بعدا تاثیر میدن چون من با رتبه بالا اون رشته که دوستش قبول شده و نشده.هرچند ما باور نمیکردیم

یادمه پارسال اوناییک جزء ده درصد اول رشتشونم بودن اخر شهریور دوباره انتخاب رشته کردن
۰
۰
ارسال: #۱۱۵
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۴۳ ب.ظ، توسط mrpool.)
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۳۷ ق.ظ)saho نوشته شده توسط:  
(25 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۰۵ ق.ظ)pouri_sb نوشته شده توسط:  
(24 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۲۰ ب.ظ)gigabyte نوشته شده توسط:  منم این موضوع واسم خیلی سئوال بود و خیلی سرچ کردم در نهایت هم به فصل یک از دفترچه انتخاب رشته رسیدم! صفحه ۷ شماره ۸ خیلی واضح نوشته:

فکرکنم ظرفیت یکی اضافه میشه

آره ، منم یادمه تو دفترچه همچین مطلبی رو خونده بودم که تو شرایط مساوی به ظرفیت دانشگاه یکی اضافه میشه که هر دو دانشجو پذیرفته بشن .

نظرتو چیه عزیزان؟!

از تمام مستندات و دفترچه و ... همین برداشت رو میشه داشت ولی به این نکته هم دقت کنین که تو کارنامه برای معدل نوشته معدل موثر .
یعنی تاثیر داده شده دیگه !

(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۰۵ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  
(25 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۱۹ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  طبق بررسی هایی که من انجام دادم (با مقایسه برخی کارنامه ها و رتبه های نزدیک به هم دوستان مانشتی و محاسبه تاثیر معدل های اونها) به نظر من به احتمال ۶۰% تراز معدل در کارنامه ها اعمال نشده و طبق گفته خود دفترچه این تاثیر در گزینش نهایی اعمال میشه!
نظرتو چیه عزیزان؟!

[/quote]
میشناسیشون یا از جایی این مطلب رو خونده بودی ؟
۱
۰
ارسال: #۱۱۶
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۵۱ ب.ظ، توسط ۸Operation.)
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۰۵ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  پند سال پیش دونفر که اختلاف رتبشون ۲۰ تا بود و معدل کسی که رتبش پایین تر بود بالاتر بود میگفتن معدلو بعدا تاثیر میدن چون من با رتبه بالا اون رشته که دوستش قبول شده و نشده.هرچند ما باور نمیکردیم

من متوجه نشدم!رتبش پیایین تر بود منظورتون اینه که رتبش بهتر بود دیگه نه!من متوجه نشدم چی شد اینی که گفتید!؟ پس یعنی معدلارو در گزینش نهایی تاثیر می دن و نمی شه فقط براساس این رتبه های اعلام شده قیولی رو بررسی کرد!یعنی این رتبه ها فقط رتبه آزمون کتبی هست و نه معدل!؟!؟

قضیه ممتازین بدون کنکور آخر شهریور سال قبل که تو سنجش انتخاب رشته کردن مربوط میشه به ماده ۵ استعداد های درخشان (بدون کنکور)نه ماده ۷(با کنکور) و کلا داستانش فرق می کنه!

(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۴۴ ب.ظ) mrpool نوشته شده توسط:  از تمام مستندات و دفترچه و ... همین برداشت رو میشه داشت ولی به این نکته هم دقت کنین که تو کارنامه برای معدل نوشته معدل موثر .
بله از بیشتر شواهد اینگونه میشه استدلال کرد که معدل هنوز تاثیر داده نشده!
اما جریان معدل موثر که شما فرمودید به این خاطر به این لفظ بیان میشه که این معدل از حاصل ضرب معدل هر داوطلب در ضریب تاثیر دانشگاه کارشناسیش بدست میاد!مثلا ضریب شریف با ضریب داشگاه کرمان یا آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور خیلی فرق میکنه! و نمشه گفت چون تاثیر داده شده گفته موثر!البته من خودم اطمینانی روی تاثیر معدل در کرنامه های اعلام شده ندارم و برای خودمم مبهمه جریان!

دوستان عزیز به جای پیام خصوصی از طریق وبگاه با من در ارتباط باشید.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۱۷
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۰۲ ب.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۴۴ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  
(25 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۰۵ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  پند سال پیش دونفر که اختلاف رتبشون ۲۰ تا بود و معدل کسی که رتبش پایین تر بود بالاتر بود میگفتن معدلو بعدا تاثیر میدن چون من با رتبه بالا اون رشته که دوستش قبول شده و نشده.هرچند ما باور نمیکردیم

من متوجه نشدم!رتبش پیایین تر بود منظورتون اینه که رتبش بهتر بود دیگه نه!من متوجه نشدم چی شد اینی که گفتید!؟ پس یعنی معدلارو در گزینش نهایی تاثیر می دن و نمی شه فقط براساس این رتبه های اعلام شده قیولی رو بررسی کرد!یعنی این رتبه ها فقط رتبه آزمون کتبی هست و نه معدل!؟!؟

قضیه ممتازین بدون کنکور آخر شهریور سال قبل که تو سنجش انتخاب رشته کردن مربوط میشه به ماده ۵ استعداد های درخشان (بدون کنکور)نه ماده ۷(با کنکور) و کلا داستانش فرق می کنه!

(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۴۴ ب.ظ) mrpool نوشته شده توسط:  از تمام مستندات و دفترچه و ... همین برداشت رو میشه داشت ولی به این نکته هم دقت کنین که تو کارنامه برای معدل نوشته معدل موثر .
بله از بیشتر شواهد اینگونه میشه استدلال کرد که معدل هنوز تاثیر داده نشده!
اما جریان معدل موثر که شما فرمودید به این خاطر به این لفظ بیان میشه که این معدل از حاصل ضرب معدل هر داوطلب در ضریب تاثیر دانشگاه کارشناسیش بدست میاد!مثلا ضریب شریف با ضریب داشگاه کرمان یا آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور خیلی فرق میکنه! و نمشه گفت چون تاثیر داده شده گفته موثر!البته من خودم اطمینانی روی تاثیر معدل در کرنامه های اعلام شده ندارم و برای خودمم مبهمه جریان!

ببخشید بد توضیح دادم
رتبه پایین تر یعنی بدتر
کسی که مثلا ۱۰۰ شده بود معدلش پایین تر بود و اون رشته رو قبول نشده بود.
اما کسی که ۱۲۰ شده بود معدلش بالاتر بود و اون رشته رو قبول شده بود.
راستش من تا همین چند روز شک داشتم که راست میگفته باشنUndecided
خب حالا یعنی استعداد درخشان دوباره انتخاب رشته میکنه؟
براساس رتبه یا معدل؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸Operation
ارسال: #۱۱۸
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۰۳ ب.ظ
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۲۰ ب.ظ)gigabyte نوشته شده توسط:  منم این موضوع واسم خیلی سئوال بود و خیلی سرچ کردم در نهایت هم به فصل یک از دفترچه انتخاب رشته رسیدم! صفحه ۷ شماره ۸ خیلی واضح نوشته:
خوب این یعنی اینکه مهم نیست من اول چی میزنم شاید رتبه من به ۲ جا بخوره یعنی هم تهران هم شیراز بعد اونا چه جوری پس انتخاب میکنن؟
۰
۰
ارسال: #۱۱۹
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۱۲ ب.ظ
اگه هنوز معدل تاثیر نداده باشند
بعدتو گزینش تاثیرش چطوری میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

من
در انتظـــــــــــــــــــــــــــار یک معجـــــــــــــــــــــــــزه...
۰
۰
ارسال: #۱۲۰
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۱۵ ب.ظ
خوب این یعنی اینکه مهم نیست من اول چی میزنم شاید رتبه من به ۲ جا بخوره یعنی هم تهران هم شیراز بعد اونا چه جوری پس انتخاب میکنن؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۱۱ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  محاسبه ارتفاع درخت.... baharkhanoom ۳ ۷,۴۵۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  نحوه محاسبه دفیق لگاریتم بدون ماشین حساب mcse2010 ۲ ۷۹,۸۶۰ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: chemical_darton29
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۱۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۲۷۴ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۴۰۳ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۴۳۶ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  گزینش مدارس غیرانتفاعی $۰me0ne ۳ ۲۲,۴۵۰ ۱۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: مرمر۷۱
  مدرک ارشد شما معدل داره!؟ skytower_19 ۱۰ ۱۰,۶۲۱ ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close