زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته ۱۸ معماری؛ ۴۰ هوش و ۳۰ نرم افزار. کمک برای انتخاب گرایش

ارسال: #۱۶
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۰۲ ب.ظ
انتخاب رشته ۱۸ معماری؛ ۴۰ هوش و ۳۰ نرم افزار
مرسی شهبازی عزیز.
چشم. Smile
ایشاله هفته دیگه سؤالات مصاحبه رو جواب میدم و میذارم تو فروم. هرچند با این همه رتبه خوب اینجا خودم رو در حد مصاحبه نمیبینم. ولی فکر کنم اونجوری منظم تر باشه.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۱۲ ب.ظ
مرسی پس بیصبرانه منتظرمصاحبه هستم.فقط لطفاکامل توضیح بدیدکه جای سوالی نمونه.مرسی
موفق باشید

دلیل پرواز پر نیست ؛پرواز , باور پرده ایست که به پرواز می اندیشد.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: somaye_tex
ارسال: #۱۸
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۱۶ ب.ظ
طبق علاقه خودتون به نظر بهتره نرم افزار برید. خصوصا که به طراحی کامپایلر علاقه دارید.
مباحث هوش مصنوعی ربطی به نرم افزار نداره.
۱
۰
ارسال: #۱۹
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۵۰ ب.ظ، توسط somaye_tex.)
RE: انتخاب رشته ۱۸ معماری؛ ۴۰ هوش و ۳۰ نرم افزار
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۱۲ ب.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  مرسی پس بیصبرانه منتظرمصاحبه هستم.فقط لطفاکامل توضیح بدیدکه جای سوالی نمونه.مرسی
موفق باشید

چشم. حتماً
در خدمتتون هستم. براتون آرزوی موفقیت می کنم.

(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۱۶ ب.ظ)iman30v نوشته شده توسط:  طبق علاقه خودتون به نظر بهتره نرم افزار برید. خصوصا که به طراحی کامپایلر علاقه دارید.
مباحث هوش مصنوعی ربطی به نرم افزار نداره.

میشه یکم راجع به درسای هوش توضیح بدین؟ ممنون میشم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi
ارسال: #۲۰
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۴:۰۸ ب.ظ
سلام.راستشو بخوای اصن باورم نمیشه که رشته ات نساجی بوده!!!!!
دوست عزیز چقدر برنامه نویسی بلدی؟!!!نرم افزار نه یعنی درس های تئوری!مثلا بگید ساختمان داده و کامپایلر و امثال این و دوست دارم یا خوشم میاد کافی نیست.
حداقل واسه دوره کارشناسی که برنامه نویسی توی رشته ی ما حرف اول و میزنه
پایان نامه های بچه ها یا برنامه نویسی موبایل بود یا طراحی سایت یا هم نرم افزارهای کاربردی با سی شارپ و ...
خیلی کم پایان نامه های تحقیقاتی کار میشد.البته فکر کنم ارشد به کار تحقیقاتی و تئوری بیشتر اهمیت میدن.ولی احساسم اینه که اگه از نظر برنامه نویسی قوی نباشی یا حداقل اصولشو ندونی شدیدا دچار مشکل میشی
یه شناخت کمی هم از شما دارم،سر حل کردن سوال جعبه و همینطور رتبه هایی که اوردین احساسم اینه که هوش و حافظه و خلاقیت شما خیلی باید بالا باشه
از اونجا که معماری کامپیوتر کار سخت افزاری داره و خیلی به نرم افزار نزدیک تر نیست.میتونه براتون خوب باشه،به نظر من یه ادم ظاهرا خلاق و بااستعداد مث شما خوبه که بره سراغ هوش مصنوعی.البته باز این حرفم اگه اشتباست بذارید به پای شناخت کم ازشما
راستی اگه خیلی شریف دوست دارید باید بگم شریف معماری حتما قبولید،توی هوش و نرم افزار هم احتمال قبول شدنتون یکسانه تقریبا چون تو هوش درسته که رتبه ات بدتر شده !ولی پذیرشش هم بیشتره
ولی بازم بستگی به خودت داره که تو کدومش بهتر می تونی دووم بیاری و بهتر بگدرونیش
ولی من میتونم با اطمینان بهت بگم شک نکن که هم نرم ، هم هوش و هم معماری می تونی شریف قبول شی
البته بازم بستگی داره به علاقه ات

HeartTongue
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: somaye_tex , amateurobot
ارسال: #۲۱
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۰۷ ب.ظ
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  سلام.راستشو بخوای اصن باورم نمیشه که رشته ات نساجی بوده!!!!!
دوست عزیز چقدر برنامه نویسی بلدی؟!!!نرم افزار نه یعنی درس های تئوری!مثلا بگید ساختمان داده و کامپایلر و امثال این و دوست دارم یا خوشم میاد کافی نیست.
پایان نامه های بچه ها یا برنامه نویسی موبایل بود یا طراحی سایت یا هم نرم افزارهای کاربردی با سی شارپ و ...
خیلی کم پایان نامه های تحقیقاتی کار میشد.البته فکر کنم ارشد به کار تحقیقاتی و تئوری بیشتر اهمیت میدن.ولی احساسم اینه که اگه از نظر برنامه نویسی قوی نباشی یا حداقل اصولشو ندونی شدیدا دچار مشکل میشی
یه شناخت کمی هم از شما دارم،سر حل کردن سوال جعبه و همینطور رتبه هایی که اوردین احساسم اینه که هوش و حافظه و خلاقیت شما خیلی باید بالا باشه
از اونجا که معماری کامپیوتر کار سخت افزاری داره و خیلی به نرم افزار نزدیک تر نیست.میتونه براتون خوب باشه،به نظر من یه ادم ظاهرا خلاق و بااستعداد مث شما خوبه که بره سراغ هوش مصنوعی.البته باز این حرفم اگه اشتباست بذارید به پای شناخت کم ازشما
راستی اگه خیلی شریف دوست دارید باید بگم شریف معماری حتما قبولید،توی هوش و نرم افزار هم احتمال قبول شدنتون یکسانه تقریبا چون تو هوش درسته که رتبه ات بدتر شده !ولی پذیرشش هم بیشتره
ولی من میتونم با اطمینان بهت بگم شک نکن که هم نرم ، هم هوش و هم معماری می تونی شریف قبول شی

خیلی از لطفت ممنونم. راستش نمیدونم منظورت از اصول برنامه نویسی چیه؟؟؟ من انقدر شوتم ها!!! Tongue

ولی اگه یه مسأله داشته باشم شبه کد نویسی و حلش برام سخت نیست. تو دانشگاه ما یه درس مبانی برنامه نویسی پاس کردیم. که برنامه نویسی با پاسکال بود. درسته خیلی ساده بود ولی علاقم به کامپیوتر و برنامه نویسی از اونجا شروع شد. ولی متأسفانه پی اش رو نگرفتم تا کنکور ارشد.
الانم مثل چیزی که تو ساختمان داده و الگوریتم داریم برای مسأله ای که بهم بدن شبه کد نویسی برام کار سختی نیست (چقدر متواضعم من! Big Grin )

با یکی از آشناها هم که اونم تغییر رشته ایه ( از هوافضا) و الان هوش شریف میخونه صحبت کردم گفت برنامه نویسی با C بلد باشی برای ورودت کافیه. چون احتمالاً همه پیش نیازها هم بهم میخوره! الانم از قبل عید شروع کردم به یادگیری C
حالا اگه اشتباه متوجه شدم میشه روشنم کنین؟ Shy

واقعاً ممنونم ازت دوست خوبم
۰
۰
ارسال: #۲۲
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ب.ظ، توسط SOFT23.)
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۵:۰۷ ب.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  
(24 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  سلام.راستشو بخوای اصن باورم نمیشه که رشته ات نساجی بوده!!!!!

خیلی از لطفت ممنونم. راستش نمیدونم منظورت از اصول برنامه نویسی چیه؟؟؟ من انقدر شوتم ها!!! Tongue

ولی اگه یه مسأله داشته باشم شبه کد نویسی و حلش برام سخت نیست. تو دانشگاه ما یه درس مبانی برنامه نویسی پاس کردیم. که برنامه نویسی با پاسکال بود. درسته خیلی ساده بود ولی علاقم به کامپیوتر و برنامه نویسی از اونجا شروع شد. ولی متأسفانه پی اش رو نگرفتم تا کنکور ارشد.
الانم مثل چیزی که تو ساختمان داده و الگوریتم داریم برای مسأله ای که بهم بدن شبه کد نویسی برام کار سختی نیست (چقدر متواضعم من! Big Grin )

با یکی از آشناها هم که اونم تغییر رشته ایه ( از هوافضا) و الان هوش شریف میخونه صحبت کردم گفت برنامه نویسی با C بلد باشی برای ورودت کافیه. چون احتمالاً همه پیش نیازها هم بهم میخوره! الانم از قبل عید شروع کردم به یادگیری C

با سلام
بهتون تبریک میگم
واقعآ آخر پشتکار و اعتماد به نفسید!،امیدوارم اونایی که برای موفقیت نا امیدن از شما یاد بگیرن،من که کیف کردمBig Grin

به نظر من با توجه به استعداد و هوش بالایی که دارید برید هوش مصنوعی بخونید، مطمئنم شما دراین گرایش از بقیه گرایش ها میتونید موفقتر باشید،توضیحی که درمورد هوش مصنوعی میتونم بدم اینه که این رشته به طراحی سیستم های هوشمند که بدون نیاز به دخالت انسان عمل میکنند مربوط میشود،مانند هوش رباط ها و ...
این رشته نیاز به یه دانشجوی باهوش دارد،و در ایران رو به پیشرفت است و بعد از نرم بازار کار خوبی دارد
اما رشته نرم افزار،این رشته برنامه نویس و یک مهندس نرم افزار حرفه ای تربیت میکند که بتواند در طراحی و پیاده سازی سیستمهای نرم افزاری فعالیت کند،به طورکلی هرچیزی که به نرم افزار ربط دارد،در محدوده این رشته میباشد،ودارای گستردگی بسیار زیادی است به این معنی که هیچوقت یک مهندس نرم افزار نمی تواند درتمام تخصص های برنامه نویسی و تولید نرم افزاروارد شود و تخصص کسب کند،و هر مهندس نرم افزار بایدابتدا راه و تخصص هایی که میخواهددر آن موفق باشدرا انتخاب کندو سعی در کسب مهارت و بالا بردن توان کدنویسی و برنامه سازی در آن زمینه کند..
البته توضیحات من اصلا کامل نیست،امابه طورکلی یک مهندس نرم افزار باید دارای پشتکار و فکر وآینده نگری خوبی باشد و بتواند ایده های جدیدبدهد،و زود نا امید نشود و حوصله وصبر زیادی داشته باشد،اگه برای کار میخواید این گرایش را انتخاب کنید خیلی تحقیق کنیدچون واقعا برای ۷۰درصدکسایی که وارد این رشته میشن خسته کننده و زجر آوره،اما گرایش معماری هم که مربوط به سخت افزاره که باید علاقه داشته باشید،
در آخر به نظر من بهترین گرایش برای شما با توجه به درس هایی که در اونا قوی هستین هوش هست،و هوش شریف صد در صد قبولید!،امیدوارم بهترین انتخاب را کنید،ولی همچی بستگی به علاقتون داره،آیا به ساخت یک دستگاه مانند رباط که دارای یک هوش مصنوعی که توسط انسان بوجودآمده علاقه دارید؟؟،یا یک دوربین پیشرفته که مانند چشم انسان عمل میکند و هوشمند عمل میکندو هزار تا چیز دیگه!...
بطور کلی فارغ التحصیلان هوش مصنوعی میتوانند دارای کارائی های زیر باشند:
- پیاده سازی اتوماسیون پیشرفته در صنعت، مانند طراحی سیستم های رباتیک هوشمند و کنترل کیفیت اتوماتیک.
- طراحی سیستم های پیشرفته نظامی شامل انواع سلاحهای هوشمند
- طراحی سیستم های امنیتی مانند انواع مسائل تأیید هویت و تشخیص اتوماتیک
- طراحی سیستم های بازشناسی گفتار،‌گوینده، زبان، تبدیل متن به گفتار، فشرده سازی و بهسازی گفتار
- طراحی سیستم های خبره برای انواع کاربردها
- کار در زمینه زبانشناسی محاسباتی مانند ایجاد مترجم های کامپیوتری
- طراحی نرم افزارهای هوشمند کامپیوتری مانند انواع بازیها
- تحلیل کامپیوتری تصاویر برای کاربردهای مختلف
- همکاری با مؤسسات آموزشی کشور
- هدایت پروژه های تحقیقاتی در زمینه های فوق در مراکز تحقیقاتی کشور
---------------------------------------------------------------------------------
به طور کلی در رشته کامپیوتر باید آدم مخش خیلی خیلی کار کنه!!!
برای راهنمایی بیشتر یه سر هم به اینجا بزنید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(24 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  سلام.راستشو بخوای اصن باورم نمیشه که رشته ات نساجی بوده!!!!!

با سلام
بهتون تبریک میگم
واقعآ آخر پشتکار و اعتماد به نفسید!،امیدوارم اونایی که برای موفقیت نا امیدن از شما یاد بگیرن،من که کیف کردمBig Grin

به نظر من با توجه به استعداد و هوش بالایی که دارید برید هوش مصنوعی بخونید، مطمئنم شما دراین گرایش از بقیه گرایش ها میتونید موفقتر باشید،توضیحی که درمورد هوش مصنوعی میتونم بدم اینه که این رشته به طراحی سیستم های هوشمند که بدون نیاز به دخالت انسان عمل میکنند مربوط میشود،مانند هوش رباط ها و ...
این رشته نیاز به یه دانشجوی باهوش دارد،و در ایران رو به پیشرفت است و بعد از نرم بازار کار خوبی دارد
اما رشته نرم افزار،این رشته برنامه نویس و یک مهندس نرم افزار حرفه ای تربیت میکند که بتواند در طراحی و پیاده سازی سیستمهای نرم افزاری فعالیت کند،به طورکلی هرچیزی که به نرم افزار ربط دارد،در محدوده این رشته میباشد،ودارای گستردگی بسیار زیادی است به این معنی که هیچوقت یک مهندس نرم افزار نمی تواند درتمام تخصص های برنامه نویسی و تولید نرم افزاروارد شود و تخصص کسب کند،و هر مهندس نرم افزار بایدابتدا راه و تخصص هایی که میخواهددر آن موفق باشدرا انتخاب کندو سعی در کسب مهارت و بالا بردن توان کدنویسی و برنامه سازی در آن زمینه کند..
البته توضیحات من اصلا کامل نیست،امابه طورکلی یک مهندس نرم افزار باید دارای پشتکار و فکر وآینده نگری خوبی باشد و بتواند ایده های جدیدبدهد،و زود نا امید نشود و حوصله وصبر زیادی داشته باشد،اگه برای کار میخواید این گرایش را انتخاب کنید خیلی تحقیق کنیدچون واقعا برای ۷۰درصدکسایی که وارد این رشته میشن خسته کننده و زجر آوره،اما گرایش معماری هم که مربوط به سخت افزاره که باید علاقه داشته باشید،
در آخر به نظر من بهترین گرایش برای شما با توجه به درس هایی که در اونا قوی هستین هوش هست،و هوش شریف صد در صد قبولید!،امیدوارم بهترین انتخاب را کنید،ولی همچی بستگی به علاقتون داره،آیا به ساخت یک دستگاه مانند رباط که دارای یک هوش مصنوعی که توسط انسان بوجودآمده علاقه دارید؟؟،یا یک دوربین پیشرفته که مانند چشم انسان عمل میکند و هوشمند عمل میکندو هزار تا چیز دیگه!...
بطور کلی فارغ التحصیلان هوش مصنوعی میتوانند دارای کارائی های زیر باشند:
- پیاده سازی اتوماسیون پیشرفته در صنعت، مانند طراحی سیستم های رباتیک هوشمند و کنترل کیفیت اتوماتیک.
- طراحی سیستم های پیشرفته نظامی شامل انواع سلاحهای هوشمند
- طراحی سیستم های امنیتی مانند انواع مسائل تأیید هویت و تشخیص اتوماتیک
- طراحی سیستم های بازشناسی گفتار،‌گوینده، زبان، تبدیل متن به گفتار، فشرده سازی و بهسازی گفتار
- طراحی سیستم های خبره برای انواع کاربردها
- کار در زمینه زبانشناسی محاسباتی مانند ایجاد مترجم های کامپیوتری
- طراحی نرم افزارهای هوشمند کامپیوتری مانند انواع بازیها
- تحلیل کامپیوتری تصاویر برای کاربردهای مختلف
- همکاری با مؤسسات آموزشی کشور
- هدایت پروژه های تحقیقاتی در زمینه های فوق در مراکز تحقیقاتی کشور
---------------------------------------------------------------------------------
به طور کلی در رشته کامپیوتر باید آدم مخش خیلی خیلی کار کنه!!!
برای راهنمایی بیشتر یه سر هم به اینجا بزنید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
ارسال: #۲۳
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱ ق.ظ، توسط somaye_tex.)
خیلی خیلی خیلی ممنونم. خیلی لطف کردین سافت عزیز.
خیلی هم به من لطف دارین. Shy
بیشتر نگرانیم اینه که دروس هوش به دروس برق نزدیک باشه. چون راستش زیاد به درسای برق علاقه ندارم. بیشتر هم برای همینه که از معماری فراریم! همسرم هم خیلی با نرم افزار موافق هست. میگه میری هوش پیر میشی! درسای سخت تری باید بخونی و ریاضی هم زیاد داره. ولی طبق توصیه دوستان وقتی رفتم زمینه های پژوهشی اساتید هر گروه رو نگاه کردم و دروسی که باید پاس کرد هوش به نظرم جالبتر اومد.

حالا واقعاً سر دوراهی گیر کردم. بعضی وقتا انقد تصمیم گیری واسه آدم سخت میشه یعنی تحمل بار مسئولیتش سخت میشه که آدم می گه کاش به راه بیشتر نداشتم. و منم داشتم پیش خودم فکر میکردم کاش رتبه ام فقط تو یه گرایش خوب شده بود که یه انتخاب بیشتر نداشته باشم! البته ناشکری نمی کنما... بالاخره شاکرم که خدا هر سه راه رو برام باز گذاشته شاید صلاحم این بوده....
۲
۰
ارسال: #۲۴
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۳۶ ق.ظ
RE: انتخاب رشته ۱۸ معماری؛ ۴۰ هوش و ۳۰ نرم افزار. کمک برای انتخاب گرایش
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۲۴ ق.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  خیلی خیلی خیلی ممنونم. خیلی لطف کردین سافت عزیز.
بیشتر نگرانیم اینه که دروس هوش به دروس برق نزدیک باشه. چون راستش زیاد به درسای برق علاقه ندارم. بیشتر هم برای همینه که از معماری فراریم! همسرم هم خیلی با نرم افزار موافق هست. میگه میری هوش پیر میشی! درسای سخت تری باید بخونی و ریاضی هم زیاد داره. ولی طبق توصیه دوستان وقتی رفتم زمینه های پژوهشی اساتید هر گروه رو نگاه کردم و دروسی که باید پاس کرد هوش به نظرم جالبتر اومد.

خواهش میکنم

نه هوش زیاد به ریاضی ربط نداره و اصلا به دروس برق نزدیک نیست!،شما فقط روی هوش نرم افزاری پروژه کار میکنید و برقی ها روی مدارها وسخت افزارها و هرچی که به مدارالکتریکی ربط داره،و مکانیک ها روی حرکت وساختار فیزیکی...
برعکس نرم افزار ریاضی بیشتری میخوادوپایه ریاضیت باید قوی باشه،و آدم را خیلی پیر میکنه!!!!!!!!،...
ببخشید اینو میگم اما من اعتقاد دارم مهندس نرم افزار زیاد با روحیه خانم ها سازگاری نداره!

موفق باشید،امیدوارم دومین انتخاب بهترین زندگیتون را کنید!!
۱
۰
ارسال: #۲۵
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۳۹ ق.ظ

منظورم اینه که فردا و پس فردا برو یکی از دانشگاه ها ی شهر تهران و با مشاور یا بچه هایی که ارشد میخونن یا اساتید مشاوره کن و باهاشون حرف بزن، اونا بهتر میتونن بت کمک کنن

HeartTongue
۱
۰
ارسال: #۲۶
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۳۳ ق.ظ، توسط somaye_tex.)
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۳۶ ق.ظ)SOFT23 نوشته شده توسط:  
(25 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۲۴ ق.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  خیلی خیلی خیلی ممنونم. خیلی لطف کردین سافت عزیز.

خواهش میکنم

نه هوش زیاد به ریاضی ربط نداره و اصلا به دروس برق نزدیک نیست!،شما فقط روی هوش نرم افزاری پروژه کار میکنید و برقی ها روی مدارها وسخت افزارها و هرچی که به مدارالکتریکی ربط داره،و مکانیک ها روی حرکت وساختار فیزیکی...
برعکس نرم افزار ریاضی بیشتری میخوادوپایه ریاضیت باید قوی باشه،و آدم را خیلی پیر میکنه!!!!!!!!،...
ببخشید اینو میگم اما من اعتقاد دارم مهندس نرم افزار زیاد با روحیه خانم ها سازگاری نداره!

موفق باشید،امیدوارم دومین انتخاب بهترین زندگیتون را کنید!!

آخه همون دوستی که گفتم هوش شریف می خونن گفتن ریاضی مهندسی و آمار جزو دروس جبرانی هوش هست و بهتره برای هوش تو ریاضی قوی باشی تا مشکلی پیش نیاد. بیشتر از این ازشون نپرسیدم. Huh

حالا چرا گفتین نرم افزار با روحیه خانم ها سازگار نیست؟؟؟ تبعیض جنسیتی که قائل نشدین؟؟ Cool

مرسی. امیدوارم شما هم همیشه در زندگی بهترین انتخاب ها رو انجام بدین. Smile

(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۳۹ ق.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  منظورم اینه که فردا و پس فردا برو یکی از دانشگاه ها ی شهر تهران و با مشاور یا بچه هایی که ارشد میخونن یا اساتید مشاوره کن و باهاشون حرف بزن، اونا بهتر میتونن بت کمک کنن
مرسی از اینکه پیگیر هستین.
با دونفر تا حالا صحبت کردم. یه معماری امیرکبیر و یکی هوش شریف. فردا هم می خوام برم مشاوره پارسه. احتمالاً مشاوره نصیر هم برم.
مشاوره نصیر رایگانه. اما پارسه نه.
برم ببینم اونا نظرشون چیه! تا قسمت چی باشه.
فعلاً که دوستان مانشتی کمر همت رو بستن که ظرفیت های نرم شریف رو سریع پر کنن که به من نرسه! Cool

راستی دوستان اگه سؤالی دارن بگن از مشاورای پارسه بپرسم. رتبه های برتر سال قبلن. اینجا که فعلاً دوستان سال بالایی کم لطفی می کنن تو راهنمایی... نمی دونم چرا؟ شاید سرشون خیلی شلوغه... Huh
۰
۰
ارسال: #۲۷
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۰۰ ق.ظ
به توجه علایقت من الگوریتم و محاسبات و نرم رو پیشنهاد می کنم. ولی این مسئله رو در نظر بگیر که اون چیزی که تو کنکور می خونی از رو کتابای کنکوری حالا در طول ۶ ماه با اون چیزی که تو دانشگاه یاد می گیری به نظر من خیلی فرق داره. سعی کن آگاهانه تصمیم بگیری و گرایشارو بشناسی و سعی کن قبل ورود به اون حتما اطلاعاتت رو تو اون زمینه زیادتر کنی چون بدون رودربایستی خیلی از هم کلاس هات عقب تر خواهی بود و کلی هم پیشنیاز می خوری پس باید خیلی بیشتر تلاش کنی.
در مورد این که هر گرایش به چه صورتی هست هم هیچ منبعی بهتر از اینترنت نیست و هیچ کس نمیتونه اطلاعات بیشتری بهت بده.
فقط چند تا مسئله ی اولیه رو می گم اول اینکه اگه دنبال هوش یا معماری هستی تا حدودی پایه ی ریاضی قوی تری نیاز داری.
در مورد نرم افزار زیاد نگران برنامه نویسی نباش چون با دونستن یه سری اصول اولیه می تونی هر زبانی رو یاد بگیری. اینکه داری C یاد می گیری خیلی چون یه جورایی مادر همه ی زبوناس. ولی خب تو دانشگاه ازت انتظار دارن که یه سری زبان ها رو به صورت پیش فرض بلد باشی ولی اصلا جای نگرانی نداره. و کلا اینو بدون زبان برنامه نویسی یه ابزاره خوبه که داشته باشیش ولی هدف چیز دیگس.
تو الگوریتم و محاسبات هم بیشتر رو مباحث الگوریتمیک و تئوریکال کار میشه و باب دل بچه های ACM ه Big Grin
یه مسئله ی دیگه هم هست اگه دنبال خارج شدن از ایران نیستی نرم افزار از لحاظ بازار کار بهترینه ولی بقیه چنگی به دل نمی زنن. جزئیات بیشتر و دیگه تو نت پیدا کن. برات آرزوی موفقیت می کنم و تبریک می گم به خاطر این پشت کارت Smile
۳
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: somaye_tex , ashena1
ارسال: #۲۸
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۱۲ ق.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۰۰ ق.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  به توجه علایقت من الگوریتم و محاسبات و نرم رو پیشنهاد می کنم. ولی این مسئله رو در نظر بگیر که اون چیزی که تو کنکور می خونی از رو کتابای کنکوری حالا در طول ۶ ماه با اون چیزی که تو دانشگاه یاد می گیری به نظر من خیلی فرق داره. سعی کن آگاهانه تصمیم بگیری و گرایشارو بشناسی و سعی کن قبل ورود به اون حتما اطلاعاتت رو تو اون زمینه زیادتر کنی چون بدون رودربایستی خیلی از هم کلاس هات عقب تر خواهی بود و کلی هم پیشنیاز می خوری پس باید خیلی بیشتر تلاش کنی.
در مورد این که هر گرایش به چه صورتی هست هم هیچ منبعی بهتر از اینترنت نیست و هیچ کس نمیتونه اطلاعات بیشتری بهت بده.
فقط چند تا مسئله ی اولیه رو می گم اول اینکه اگه دنبال هوش یا معماری هستی تا حدودی پایه ی ریاضی قوی تری نیاز داری.
در مورد نرم افزار زیاد نگران برنامه نویسی نباش چون با دونستن یه سری اصول اولیه می تونی هر زبانی رو یاد بگیری. اینکه داری C یاد می گیری خیلی چون یه جورایی مادر همه ی زبوناس. ولی خب تو دانشگاه ازت انتظار دارن که یه سری زبان ها رو به صورت پیش فرض بلد باشی ولی اصلا جای نگرانی نداره. و کلا اینو بدون زبان برنامه نویسی یه ابزاره خوبه که داشته باشیش ولی هدف چیز دیگس.
تو الگوریتم و محاسبات هم بیشتر رو مباحث الگوریتمیک و تئوریکال کار میشه و باب دل بچه های ACM ه Big Grin
یه مسئله ی دیگه هم هست اگه دنبال خارج شدن از ایران نیستی نرم افزار از لحاظ بازار کار بهترینه ولی بقیه چنگی به دل نمی زنن. جزئیات بیشتر و دیگه تو نت پیدا کن. برات آرزوی موفقیت می کنم و تبریک می گم به خاطر این پشت کارت Smile

مرسی. خیلی لطف کردی. راستش تا الان یه چیزایی تقریباً دستم اومده. بین هوش و نرم الان یه کم شک دارم. البته بیشتر کسایی که ارشد می خونن حالا گرایشای مختلف بیشتر نظرشون رو نرم افزاره. ولی درسای هوش و زمینه های پژوهشی اساتید این گرایش رو دیدم به نظرم جالب اومد. حالا باید بیشتر تحقیق کنم. چون ریز درساشو ندیدم. فقط عنوان درسا رو دیدم. شما فایلی دارین که سر فصل ها رو داشته باشه؟
۰
۰
ارسال: #۲۹
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ق.ظ، توسط armin_b00ter.)
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۱۲ ق.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  مرسی. خیلی لطف کردی. راستش تا الان یه چیزایی تقریباً دستم اومده. بین هوش و نرم الان یه کم شک دارم. البته بیشتر کسایی که ارشد می خونن حالا گرایشای مختلف بیشتر نظرشون رو نرم افزاره. ولی درسای هوش و زمینه های پژوهشی اساتید این گرایش رو دیدم به نظرم جالب اومد. حالا باید بیشتر تحقیق کنم. چون ریز درساشو ندیدم. فقط عنوان درسا رو دیدم. شما فایلی دارین که سر فصل ها رو داشته باشه؟
داخل سایت شریف ce.sharif.ac.ir که بری تو گروه نرم افزار که سیلابس کامل درسارو گذاشته تو گروه هوش هم کلیاتش هست می تونی یه سری بهش بزنی. موضوعات هوش جالب ترن چون شاید یکم واسه ما ملموس ترو کاربردی تر به نظر میان و به نظر چالش توش بیشتره ولی همه ی این گرایش ها زمینه های تحقیقاتی خاص خودشون رو دارن. موضوع اینه که با توجه به علایقت و توانایی هات انتخاب کنی که بعدا پشیمون نشی Wink
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۰
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۲۱ ق.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۱۸ ق.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  داخل سایت شریف ce.sharif.ac.ir که بری تو گروه نرم افزار که سیلابس کامل درسارو گذاشته تو گروه هوش هم کلیاتش هست می تونی یه سری بهش بزنی. موضوعات هوش جالب ترن چون شاید یکم واسه ما ملموس ترو کاربردی تر به نظر میان و به نظر چالش توش بیشتره ولی همه ی این گرایش ها زمینه های تحقیقاتی خاص خودشون رو دارن. موضوع اینه که با توجه به علایقت و توانایی هات انتخاب کنی که بعدا پشیمون نشی Wink

اونا رو دیدم. سرفصلای نرم افزار رو دیدم. ولی برای هوش فقط عنوان درس بود. یا شاید من خوب نگشتم! کتابایی که با عنوان درسها می خونه بگیرم یه نگاهی بکنم به نظرتون خوبه؟ Huh
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۲۹۶ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۹۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۰۸ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۵۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۳۰ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۱۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۵۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۵۱ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۸۵ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۶۷ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close