زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته ۱۸ معماری؛ ۴۰ هوش و ۳۰ نرم افزار. کمک برای انتخاب گرایش

ارسال: #۳۱
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۳۲ ق.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۲۱ ق.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  اونا رو دیدم. سرفصلای نرم افزار رو دیدم. ولی برای هوش فقط عنوان درس بود. یا شاید من خوب نگشتم! کتابایی که با عنوان درسها می خونه بگیرم یه نگاهی بکنم به نظرتون خوبه؟ Huh
ببین اکثر مباحث هوش زیر مجموعه یه مبحث بزرگ تر به اسم machine learning ه. می تونی به سرچی در مورد این بکنی و ببینی باب میلت هست یا نه. آزمایشگاه ها شونم که مشخصه چیه و زمینه ی کاریشون چیه به اونا هم نگاه کن. امیدوارم کمکت کنه
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: somaye_tex
ارسال: #۳۲
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۱۲ ق.ظ
مرسی. حتماً اینکارو می کنم.
موفق باشی.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۳
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۰۷ ق.ظ
RE: انتخاب رشته ۱۸ معماری؛ ۴۰ هوش و ۳۰ نرم افزار
خوب منم مطمن نیستمSad شما با توجه به درسایی که گفتین فک کنم نرم براتون از همه بهتر باشه
۱
۰
ارسال: #۳۴
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط somaye_tex.)
انتخاب رشتم تقریباً قطعی شد:
نرم افزار شریف روزانه
هوش شریف روزانه
نرم افزار تهران روزانه
نرم افزار امیرکبیر روزانه
هوش تهران روزانه
هوش امیرکبیر روزانه

شبانه هم فعلاً بیخیال شدم. دوستان اگه لطف کنن رو این انتخاب رشته نظری دارن بدن خیلی ممنون میشم.
۱
۰
ارسال: #۳۵
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۰۵ ب.ظ
RE: انتخاب رشته ۱۸ معماری؛ ۴۰ هوش و ۳۰ نرم افزار. کمک برای انتخاب گرایش
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۴۱ ق.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  انتخاب رشتم تقریباً قطعی شد:
نرم افزار شریف روزانه
هوش شریف روزانه
نرم افزار تهران روزانه
نرم افزار امیرکبیر روزانه
هوش تهران روزانه
هوش امیرکبیر روزانه

شبانه هم فعلاً بیخیال شدم. دوستان اگه لطف کنن رو این انتخاب رشته نظری دارن بدن خیلی ممنون میشم.
خوبه اگه تصمیمتون را گرفتین،فقط به نظر من بعد از نرم تهران هوش تهران را بزنید
موفق باشید
۱
۰
ارسال: #۳۶
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۱۴ ب.ظ
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۱۲ ق.ظ)arcsin نوشته شده توسط:  [quote='somaye_tex' pid='178255' dateline='1368390092']
و البته تا حد زیادی هم

طراحی کامپایلرها

حالا نظرتون چیه؟؟؟ کدوم گرایش برام بهتره؟
سلام، بله نظر بنده هم اینه نرم برید چون الگوریتم و کامپایلر جز دروس نرمه، البته اینو دوستم که دکتری هوش میخونه گفت، من خودم هوش رو میزنم بعد نرم. هر چی خیره ان شاالله
۲
۰
ارسال: #۳۷
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۱۹ ب.ظ
مرسی از اینکه نظرتون رو گفتین. Smile
یعنی به نظرتون بین نرم امیرکبیر و هوش تهران اول هوش تهران رو بزنم؟
۱
۰
ارسال: #۳۸
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۳۵ ب.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۱۹ ب.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  مرسی از اینکه نظرتون رو گفتین. Smile
یعنی به نظرتون بین نرم امیرکبیر و هوش تهران اول هوش تهران رو بزنم؟

به نظر من که دانشگاه تهران یه چیز دیگس!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: somaye_tex , omidranjbar
ارسال: #۳۹
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶ ب.ظ، توسط somaye_tex.)
ای بابا! با یه پلی تکنیکی صحبت می کنیا! Big Grin

توی خیلی از رشته های مهندسی پلی تکنیک قطب علمیه! ما اینیم دیگه! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
۰
۰
ارسال: #۴۰
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۴:۰۳ ب.ظ
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۳۲ ب.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  
(23 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۵۰ ق.ظ)rezvan_m نوشته شده توسط:  
(23 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۲۱ ق.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  نمیدونم ظرفیت شریف شده ۱۴ نفر! ممکنه قبول نشم. البته خوب میرم امیرکبیر. چون واقعاً به امیرکبیر ایمان دارم. ولی خوب دوست داشتم ایندفعه برم شریف که مثکه قسمت نیست. Sad

خیلی ممنونم از نظرتون. ولی اگه اطلاعاتی از حوزه های کاری این گرایشا دارید ممنون میشم راهنمایی کنید دوستای عزیزم.

تبریک می گم واسه رتبه خوبت.شریف قبول می شی، پارسال هم ۱۵ نفر ظرفیت داشت ولی من با رتبه ۴۱ روزانه قبول شدم Wink

مرسی رضوان جون
خدا از دهنت بشنوه عزیزم. Shy
هرچند خودم زیاد مطمئن نیستم. Sad
میشه بی زحمت یکم راجع به گرایشا و زمینه های کاریشون برام توضیح بدین؟
خیلی ممنون میشم.
راستی شما درسا براتون سخت نبود؟ زبانتون خوب بود؟ آخه از درصد زبان من دیگه معلومه زبانم در چه حدیه! Big Grin

(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ ق.ظ)rez_com نوشته شده توسط:  چقد جالب اینجا فقط به رتبه های خوب پاسخ میدنSad اخه رتبه ۴۰ دیگه مشاوره میخوادAngry

عزیز دل برادر Tongue
چرا انقد حرص میخوری! آخه واقعاً کی بیشتر از من به مشاوره نیاز داره وقتی هنوز مطمئن نیستم کدوم گرایش می خوام برم؟؟؟ Cool

ببخشید که دیر جواب دادم، تقریبا انتخابت قطعی شده ولی منم نظرمو میگم. درس ها واسه من به خصوص ترم اول سخت بودن چون از دانشگاه خوبی به شریف نیومدم و سال ها بود با این فشار کاری درس نخونده بودم، ولی بهتر شد و الآن تقریبا عادت کردم Big Grin
من خودم هم درصد زبانم ۱۶ بود توی کنکور و خیلی قوی نیستم ولی با زبانم توی دانشگاه مشکلی نداشتم، شاید چند هفته اول سخت باشه ولی وقتی با مباحث آشنا بشید لغات هم تکراری میشه، نگران این موضوع نباش Wink
در مورد گرایش ها من چون نرم افزاریم میگم نرم افزار بهترهBig Grin از نظر من بازار کار بیشتری داره، درس هایی که تو شریف ارائه میشه رو فکر کنم ریز مطالبش رو دیدی ، درسهای خوبیه و یه سریش شبیه درس مهندسی نرم افزار دوره کارشناسیه که البته شما نخوندیش احتمالاWink ولی در زمینه های دیگه هم درس ارائه میشه که با توجه به علاقت میتونی برداری، مثل سیستم عامل پیشرفته یا الگوریتم سیستم های توزیع شده.در مورد برنامه نویسی هم نگران نباش، دوستی که گفته بود تو کارشناسی مهمه درست میگه ولی تو ارشد پژوهش بیشتره، یکم برنامه نویسی هم لازمه که بالاخره از پسش برمیای یا کسی رو از دوستات پیدا میکنی که کمک کنه.
ایشالا شریفی میشی و شیرینی رو ازت میگیرم Big Grin
۱
۰
ارسال: #۴۱
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۵۵ ق.ظ
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۰۳ ب.ظ)rezvan_m نوشته شده توسط:  
(23 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۳۲ ب.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  
(23 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۲۱ ق.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  نمیدونم ظرفیت شریف شده ۱۴ نفر! ممکنه قبول نشم. البته خوب میرم امیرکبیر. چون واقعاً به امیرکبیر ایمان دارم. ولی خوب دوست داشتم ایندفعه برم شریف که مثکه قسمت نیست. Sad

خیلی ممنونم از نظرتون. ولی اگه اطلاعاتی از حوزه های کاری این گرایشا دارید ممنون میشم راهنمایی کنید دوستای عزیزم.

تبریک می گم واسه رتبه خوبت.شریف قبول می شی، پارسال هم ۱۵ نفر ظرفیت داشت ولی من با رتبه ۴۱ روزانه قبول شدم Wink

مرسی رضوان جون
خیلی ممنون میشم.
راستی شما درسا براتون سخت نبود؟ زبانتون خوب بود؟ آخه از درصد زبان من دیگه معلومه زبانم در چه حدیه! Big Grin

(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ ق.ظ)rez_com نوشته شده توسط:  چقد جالب اینجا فقط به رتبه های خوب پاسخ میدنSad اخه رتبه ۴۰ دیگه مشاوره میخوادAngry

عزیز دل برادر Tongue
چرا انقد حرص میخوری! آخه واقعاً کی بیشتر از من به مشاوره نیاز داره وقتی هنوز مطمئن نیستم کدوم گرایش می خوام برم؟؟؟ Cool

ببخشید که دیر جواب دادم، تقریبا انتخابت قطعی شده ولی منم نظرمو میگم. درس ها واسه من به خصوص ترم اول سخت بودن چون از دانشگاه خوبی به شریف نیومدم و سال ها بود با این فشار کاری درس نخونده بودم، ولی بهتر شد و الآن تقریبا عادت کردم Big Grin
من خودم هم درصد زبانم ۱۶ بود توی کنکور و خیلی قوی نیستم ولی با زبانم توی دانشگاه مشکلی نداشتم، شاید چند هفته اول سخت باشه ولی وقتی با مباحث آشنا بشید لغات هم تکراری میشه، نگران این موضوع نباش Wink
در مورد گرایش ها من چون نرم افزاریم میگم نرم افزار بهترهBig Grin از نظر من بازار کار بیشتری داره، درس هایی که تو شریف ارائه میشه رو فکر کنم ریز مطالبش رو دیدی ، درسهای خوبیه و یه سریش شبیه درس مهندسی نرم افزار دوره کارشناسیه که البته شما نخوندیش احتمالاWink ولی در زمینه های دیگه هم درس ارائه میشه که با توجه به علاقت میتونی برداری، مثل سیستم عامل پیشرفته یا الگوریتم سیستم های توزیع شده.در مورد برنامه نویسی هم نگران نباش، دوستی که گفته بود تو کارشناسی مهمه درست میگه ولی تو ارشد پژوهش بیشتره، یکم برنامه نویسی هم لازمه که بالاخره از پسش برمیای یا کسی رو از دوستات پیدا میکنی که کمک کنه.

مرسی رضوان جون که جواب دادی. خیلی آرامش میگیره آدم از حرفات. Shy
ایشاله اگه قسمت شد حتماً شیرینی میدم. چرا که نه! Cool
راجع به هوش نظرت چیه؟ ترتیب بالا به نظرت مناسبه؟ راستی نظرت راجع به الگوریتم چیه؟ به درساش علاقه دارم. ریز درسارو دیدم. اما راجع به پروژه و بعدش دکترا و کار و ... کمی نگرانم.
پروژه هاشون در چه زمینه اییه؟ به نظرت الگوریتم هم بعد از هوش بزنم؟ می تونی کمی راهنماییم کنی؟ واقعاً ممنونم که با حوصله جواب میدی Blush
۰
۰
ارسال: #۴۲
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۰۴ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
شما تصمیمتون رو گرفتین، ولی به نظرم برای شما که کامپیوتری نبودین نرم افزار سخت می شه. ولی با توجه به اینکه شریف رو انتخاب می کنید، هوش شریف رفتن اصلا عاقلانه نیست، خیلی سخت گیرن. بچه هاش هم خیلی خر خون ترن Big Grin درسا سخت می گیرن استادا سخت می گیرن.
اگه می خواستین دانشگاه تهرانو انتخاب کنین می گفتم هوش برین و نرم نرین.

یه نکته ی دیگه اینکه کلا تو شریف نسبت به تهران درس جبرانی بیشتر می خورین. حالا نمی دونم این براتون حسن هست یا عیب.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۱
۰
ارسال: #۴۳
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۳۱ ب.ظ
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۰۳ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  شما تصمیمتون رو گرفتین، ولی به نظرم برای شما که کامپیوتری نبودین نرم افزار سخت می شه. ولی با توجه به اینکه شریف رو انتخاب می کنید، هوش شریف رفتن اصلا عاقلانه نیست، خیلی سخت گیرن. بچه هاش هم خیلی خر خون ترن Big Grin درسا سخت می گیرن استادا سخت می گیرن.
اگه می خواستین دانشگاه تهرانو انتخاب کنین می گفتم هوش برین و نرم نرین.

یه نکته ی دیگه اینکه کلا تو شریف نسبت به تهران درس جبرانی بیشتر می خورین. حالا نمی دونم این براتون حسن هست یا عیب.

مرسی که نظرتون رو گفتین. نمی دونستم که جبرانی ها دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه. فکر می کردم همون ۱۵-۱۶ واحد جبرانی بهم بخوره. ولی راستش اینکه درس پاس کنم برام حسن هست نه عیب. Tongue

بازم مرسی.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashena1
ارسال: #۴۴
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۲۲ ق.ظ
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۵۵ ق.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  
(27 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۰۳ ب.ظ)rezvan_m نوشته شده توسط:  
(23 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۳۲ ب.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  

مرسی رضوان جون
خیلی ممنون میشم.

عزیز دل برادر Tongue

مرسی رضوان جون که جواب دادی. خیلی آرامش میگیره آدم از حرفات. Shy
ایشاله اگه قسمت شد حتماً شیرینی میدم. چرا که نه! Cool
راجع به هوش نظرت چیه؟ ترتیب بالا به نظرت مناسبه؟ راستی نظرت راجع به الگوریتم چیه؟ به درساش علاقه دارم. ریز درسارو دیدم. اما راجع به پروژه و بعدش دکترا و کار و ... کمی نگرانم.
پروژه هاشون در چه زمینه اییه؟ به نظرت الگوریتم هم بعد از هوش بزنم؟ می تونی کمی راهنماییم کنی؟ واقعاً ممنونم که با حوصله جواب میدی Blush

خواهش میکنم سمیه جان. به نظرم ترتیب انتخاب هات خوبه و خوب کردی که شبانه نزدی چون حیفه با رتبه هایی مثل اینا بخوای شبانه بخونی. در مورد هوش اطلاعات زیادی ندارم ولی احساس میکنم هم یکم درساش سخت تره و هم پایه ریاضی قوی میخواد.
در مورد الگوریتم هم به نظر منم درسهای جالبی داره ولی همونجور که خودت گفتی واسه بازار کار چندان خوب نیست، دکترا نمیدونم چه دانشگاههایی میگیرن ولی اگر بخوای خارج از ایران بخونی به نظرم خوبه. ریاضیات قوی میخواد و بیشتر پروژه هاشون در زمینه computational geometry یه.میخوای یه سرچ کن ببین نظرت چیه Wink
۰
۰
ارسال: #۴۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۱۸ ق.ظ
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۵۶ ق.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  
(23 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۵۲ ق.ظ)mconj نوشته شده توسط:  من هوشو پیش نهاد میکنم

چرا؟
میشه توضیح بدین؟؟

۱-درسایی که گفتید کلا" تو دوره کارشناسی همشون پایه الگوریتمی دارن ولی توارشد بحث کامپایلر و معماری کاملا" فرق میکنه.وبا چیزی مواجه میشی که شاید برات جالب نباشه

۲- هوش این انعطافو داره که هوش وارد دورشته دیگه بشی خصوصا نرم افزار و مقاله دادن توش هلو تره دکتراشو که بگیری باتوجه به مقاله سریع درجه دانشیاری و استاد یاریتو میگیری.

۳-این که تغییر رشته دادی به نظر من نشون میده که هوش زیادی داری و از تجربه های جدید نمیترسی نرم خیلی فضاش نسبت به هوش بستس یعنی وقتی روکامپایلر کارمیکنی فقط بایسری سیمبل سروکله میزنی اما هوش نه میتونی بهینه سازی هر مساله رو کار کنی حتی بهینه سازی کامپایلر یا الگوهای اقتصادی
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۱۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۰۰ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۴۴ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۲ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۳۵ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۲۱ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۵۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۵۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۹۵ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۶۹ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close