زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب صحیح منابع ارشد ۹۱ با توجه به سوالات امسال

ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۲۹ ق.ظ
سلام بچه ها
من می خوام برای ارشد ۹۱‌، هوش شرکت کنم و از الان می خوام شروع به خوندن کنم.
درسته در مورد منابع زیاد بحث شده ولی با توجه به سوالات امسال می خوام بدونم آیا این منابع می تونه جوابگو باشه یا چیزای جدیدی باید خوند. اگر امکان داره دوستانی که کنکور دادن بیان بحث کنن و نظرشون رو در مورد منابع پیشنهادی من بدهند.
ممنون

فایل‌(های) پیوست شده
منابع پیشنهادی.pdf
اندازه فایل: ۴۷/۸ KB
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69 , dont9
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۴۰ ق.ظ، توسط ف.ش.)
به نظر من کتابهای نامور رو بیخیال بشین.
به جای طراحی الگوریتم پارسه هم طراحی الگوریتم انتشارات شریف قلی زاده رو بگیرید.
برای گسسته هم اگه وقت زیاد دارید گسسته قلی زاده و حل تمرینش رو بخونید.
بعدش هم اگه میدونید نمیرسید همه این کتاب‌ها رو بخونید یا همه رو با دقت نمیخونید بهترینها رو انتخاب کنید و همون رو چندین بار بخونید.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69 , dont9
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۰۳:۱۵ ق.ظ
RE: انتخاب صحیح منابع ارشد ۹۱ با توجه به سوالات امسال
به نظرتون این همه منبع رو میشه در عرض ۱ سال خوند و خلاصه نویسی کرد و دوره کرد؟؟؟
مثلا ساختمان داده هم داده ساختار. هم کتاب هورویتز.(اینا خودشون هر کدوم یه مرجع حساب میشن.) هم پارسه. هم مقسمی.
واقعا میشه این همه کتاب رو برای امادگی کنکور ارشد خوند؟؟؟

پ ن‌: من کنکور ندادم. اطلاعات ندارم. از افرادی که کنکور ارشد دادن یکی من رو راهنمایی کنه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۰۵:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۵:۴۳ ق.ظ، توسط Mansoureh.)
(۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۱۵ ق.ظ)danialfx نوشته شده توسط:  به نظرتون این همه منبع رو میشه در عرض ۱ سال خوند و خلاصه نویسی کرد و دوره کرد؟؟؟
مثلا ساختمان داده هم داده ساختار. هم کتاب هورویتز.(اینا خودشون هر کدوم یه مرجع حساب میشن.) هم پارسه. هم مقسمی.

پ ن‌: من کنکور ندادم. اطلاعات ندارم. از افرادی که کنکور ارشد دادن یکی من رو راهنمایی کنه.
سلام دوست عزیز، راستش من خودم در حال حاضر در موقعیتی نیستم که بخوام به کسی راهنمایی بدم (منظورم اینه که هنوز جایی قبول نشدم که بدونم روشم برای درس خواندن درست بوده یا نه) Big Grin Blush

و اما...
اولا! تابستون رو از دست نده! من خودم کتاب ساختمان داده‌ی هورویتز (به زبان C - چون به زبان ++Cش خیلی شلوغ و درهمه، به زبان C مرتب و شیوا بیان شده) رو خواندم، خیلی کمکم کرد، مخصوصاً تمریناش... بهت پیشنهاد میکنم بخوانیش ولی بعد از مدتی خسته کننده میشه، برای همین در کنارش تست هم بزن!!! مثلاً تست مقسمی (از لحاظ اینکه تعداد تست هاش زیاده میگم، وگرنه تاییدش نمیکنم!!!) روزی ۵ تست کافیه...
ساختمان داده‌ی امسال... والا چی بگم!!!... بیشتر طراحی الگوریتم بود تا ساختمان داده... خیلی عجیب بود!!!
میگن دکتر قدسی یه کتاب داره درباره‌ی ساختمان داده، خوبه!!! والا من نه دیدمش و نه خواندمش! اگر میتونی در این مورد از کسی راهنمایی بگیر... (نه داده ساختارش ها، یه کتاب دیگه است!!! انگاری خیلی هم تقدیر شده و جایزه برده، میگن جلدش آبیه!)
روزی سعی کن حداقل ۲ درس بخوانی...
من هم کنکور پارسال رو دادم و هم کنکور امسال! طراحی الگوریتم کنکور پارسال همه اش از CLRS بود، اما کنکور امسال اصلاً اشاره ای به تمرینی از CLRS هم نداشت!!!! ولی در کل کتاب فوق العاده باحالیه، سعی کن حل المسائلش رو پیدا کنی، چون همه‌ی نکاتش توی تمریناتشه!!!! کنکور پارسال، ساختمان داده اش هم از تمرینات CLRS بود!!!
هوش مصنوعی هم فقط و فقط کتاب راسل!!! من کتاب های تست و درسیه زیادی دیدم ولی جداً هیچکدوم به درد هیچ نمیخورد! کتاب راسل رو با دقت بخوان! آه! البته اگه خلاصه شده‌ی کتاب رو میخوای، یه کتابی رامین رهنمون داره، تقریباً آبی-بنفش رنگه، خلاصه‌ی کتاب راسله، در آخر هر فصل هم تمرین های راسل رو با تست های کنکور و سئوالات دانشگاه های خارج از کشور رو داده، اون هم برای خلاصه بد نیست، ولی همه چیز رو کامل نگفته...
اگر بتونی این سه درس رو که گفتم تابستون یک دور کنی نونت توی روغنه! چون تقریباً شرایط پارسال من رو داری، پارسال من زود خسته شدم، و البته به خاطر مشکلات دیگه نتونستم کامل درسم رو بخوانم و یک سال عقب موندم.
اگر در طول سال تحصیلی درس خواندی و شب امتحانی نبودی که دست مریزاد یه پله جلویی! درسته ممکنه خیلی از مباحث یادت رفته باشه ولی فقط و فقط نیاز به یادآوری داره، نه یادگرفتن... اگر هم نخواندی که نترس، ۱ سال، ۱ عمره!!! میتونی حتماً خودت رو بکشی بالا! کمی کارت سخت میشه...
کتاب نظریه‌ی لینز رو حتماً حتماً بخوان. بهترین مرجع، مخصوصاً تمریناتش، خیلی ساده و راحت بیان کرده... حتی زبان اصلیش رو هم بخوانی سخت نیست! یه ترجمه ای ازش اومده متاسفانه اسم مترجمش یادم نیست، فوق العاده است!!! حرف نداره... یکی از استادهای دانشگاه مشهد ترجمه اش کرده... اون رو بگیری بد نیست. من تنها شانسی که داشتم این بود که استادمون خیلی استاد باسوادی بود، بداخلاق و زورگو هم بود، برای همین مجبور بودیم از ترسش هم شده در طول ترم درس رو بخوانیم برای همین از لحاظ نظریه مشکلی نداشتم! ولی درسیه که یادگرفتنش آسونه ولی گیج کننده است، باید مسلط بشی...
منطقی سخت نیست، نگرانش نباش!
معماری باید خوب بخوانی... چون الآن بیشتر مفهومی و کاربردی شده...
پیشنهاد من اینه که کتاب هورویتز و CLRS رو توی تابستون بخوانی و تست رو بگذاری از اول مهر... (یعنی تست مقسمی و کتاب پارسه) اون موقع نه طراحی الگوریتم مشکلی خواهی داشت و نه ساختمان داده.
توی تابستون گسسته یا آمار رو هم بخوان! آمار پارسه حرف نداره، بی نقصه! توپه توپ... گسسته‌ی پوران بهترینه! مطمئن باش.
درس هایی که باید در طول هفته حتماً بخوانی (برای اول مهر به بعد):
دوره‌ی گسسته!!! (تا تست نزنی نمیدونی گسسته یعنی چی!)
حفظ فرمول های محاسبات عددی
فرمول های آمار
کلمه‌ی زبان انگلیسی!!!
درباره‌ی ریاضی مهندسی هیچ نظری ندارم چون من خودم این درس رو نخواندم! شرمنده!!!
خیلی پراکنده صحبت کردم! هر جا گیج شدی بگو تا برات توضیح بدم...

(۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۱۲:۲۹ ق.ظ)Arena نوشته شده توسط:  سلام بچه ها
من می خوام برای ارشد ۹۱‌، هوش شرکت کنم و از الان می خوام شروع به خوندن کنم.
درسته در مورد منابع زیاد بحث شده ولی با توجه به سوالات امسال می خوام بدونم آیا این منابع می تونه جوابگو باشه یا چیزای جدیدی باید خوند. اگر امکان داره دوستانی که کنکور دادن بیان بحث کنن و نظرشون رو در مورد منابع پیشنهادی من بدهند.
ممنون

ایضاً...

Change Your FATE
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Arena , emechkei , arshad91 , ایرسا , SarahArshad , ali_computer69 , Sophia , **sara**
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۰۹:۰۷ ب.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۱۵ ق.ظ)danialfx نوشته شده توسط:  به نظرتون این همه منبع رو میشه در عرض ۱ سال خوند و خلاصه نویسی کرد و دوره کرد؟؟؟

این منابعی که من نوشتم تقریبا تمام اون چیزایی که مطرح هست‌، منم می دونم ممکنه وقت نشه همه رو خوند ولی می خوام که بچه‌ها یی که امسال کنکور دادند بیان این جا و روی این منابع بحث کنند تا اگر لازمه کتابی خونده بشه جا نمونه و تمام مطالب پوشش داده بشه .
بعضی از این منابع هم شاید لازم نباشه ولی دوستان لطف می کنند اگر بیان و در مورد این‌ها توضیح بدهند.
۰
۰
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۱۵ ب.ظ
من دانشجوی ترم ۲ کارشتاسی ناپیوسته هستم (ترم ۵ پیوسته)و میخوام بین ترم ۳ و ۴ یعنی سال بعد در کنکور ارشد شرکت کنم .
الان که یک فرصت یک ساله دارم نمی دانم که چطور شروع کنم .
از یکی مپرسم میگه مرجع بخون
یکی دیگه میگه کتاب کنکوری بخون
حالا میخواستم شما یه راهنمایی و مشاوره بدهید که چطور شروع کنم؟
در ضمن من فقط به نرم افزار روزانه(شریف) فکر میکنم.
۰
۰
ارسال:
۰۹ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۵۳ ق.ظ
منم این رو به شما پیشنهاد میکنم یه نگاهی بندازین

فایل‌(های) پیوست شده
Document2.pdf
اندازه فایل: ۸۸/۲۹ KB

وقتی زندگی برایت سخت شد این حقیقت را به یاد آور که دریای آرام ناخدای قهرمان نمیسازد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Arena , fateme66 , بهارک_۱ , آرمین , ali_computer69
ارسال:
۲۳ اسفند ۱۳۸۹, ۰۳:۱۴ ق.ظ
سلام دوستان

منم اگه خدا بخواد ارشد ۹۱ شرکت میکنم

از همین حالا هم دست و پا شکسته دارم شروع میکنم

دوتا سوال داشتم

۱-واسه اولین بار دارم کتاب لینز رو میخونم
اما درباره تبدیل ماشینها و مینیم سازی چیزی نگفته،با این حساب باید چیکار کرد؟

۲-کسی کتاب کامپایلر (فکر کنم نوشته دکتر قاسم ثانی رو دیده) این کتاب چطور کتابیه؟

ممنون میشم اگه کمک کنیدSmile
۰
۰
ارسال:
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۴:۱۰ ق.ظ
سلام
من میخوام برای ارشد ۹۱ برای درس نظریه زبانها کتاب لینز بخونم قبلا یک بار کتاب نظریه زبانهای پوران خوندم که بنظرم اصلا کتاب کاملی نیست یه سوال داشتم برای کنکور باید تمام مطالب کتاب لینز باید خونده بشه؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۹:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۹:۲۲ ق.ظ، توسط MehrTa.)
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۴:۱۰ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  سلام
من میخوام برای ارشد ۹۱ برای درس نظریه زبانها کتاب لینز بخونم قبلا یک بار کتاب نظریه زبانهای پوران خوندم که بنظرم اصلا کتاب کاملی نیست یه سوال داشتم برای کنکور باید تمام مطالب کتاب لینز باید خونده بشه؟

بله! حتما و حتما کل کتاب لینز رو بخونید! مخصوصا تمرین های آخر فصل رو حل کنید (ویا اگر به صورت قضیه هستند اونها رو حفظ کنید). هر تمرین از کتاب لینز خودش یک نکته کنکوریه! (مخصوصا تمرین های فصل های آخر و آونهایی که به صورت قضیه هستند)

برای آشنایی با منابع ارشد و اینکه چه مطالبی رو بخونید به اینجا مراجعه کنید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۱ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۱۴ ب.ظ
این کتاب‌ها رو قراره بخرم:

سیستم عامل با رویکرد حل مسئله/حقیقت/پارسه

هوش مصنوعی / راسل / تست رو نمیدونم!!!

ریاضی مهندسی / معتقدی / پارسه (مرجع کتاب ریاضیات مهندسی پیشرفته وایلی-برت رو دارم)

محاسبات عددی / پوران / نمیدونم تالیف کی

آمار / پارسه / نمیدونم تالیف کی

مدار الکتریکی / پارسه یا پوران؟!! (مرجع ۲ جلد کتاب جبه دار رو دارم)

...............................................................

اینهارو خریدم ولی هنوز شروع نکردم:

ساختمان + الگوریتم / پوران / یوسفی / چاپ ۸۸

ساختمان گسسته / پوران / یوسفی / چاپ ۹۰

نظریه زبان و ماشین / پوران /مقصودی-سهرابی/چاپ ۸۸

مدار منظقی / پوران/یوسفی / چاپ ۸۹ + مرجع موریس مانو

معماری کامپیوتر / پوران / یوسفی / چاپ ۸۹ + مرجع: موریس مانو

بچه های با تجربه جون هرکس دوست دارید نظرتون رو درباره منابعی که تا به حال خریدم که پایین نوشتم و چیزهایی که میخوام بخرم که بالا نوشتم بفرمایید و بگید کدوم هارو باید تغییر بدم؟

ضمنا اینکه چاپ بعضی کتاب‌ها ۸۸ هست مشکلی نداره؟

خواهشا راهنمایی جامع و غیر گیج ککنده بفرمایید

ممنون از همگی (راستی من میخوام هوش شرکت کنم)

همیشه خراب کردن آسونتر از ساختنه
۰
۱
ارسال: #۱۲
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۰۱ ب.ظ، توسط dont9.)
(۰۹ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۵۳ ق.ظ)مجید ق نوشته شده توسط:  منم این رو به شما پیشنهاد میکنم یه نگاهی بندازین

این که ناقصه
بعضی درسارو یادت رفته بگی

Think
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۳:۳۱ ب.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۵:۴۱ ق.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۸۹ ۰۳:۱۵ ق.ظ)danialfx نوشته شده توسط:  به نظرتون این همه منبع رو میشه در عرض ۱ سال خوند و خلاصه نویسی کرد و دوره کرد؟؟؟

[align=justify]
سلام دوست عزیز، راستش من خودم در حال حاضر در موقعیتی نیستم که بخوام به کسی راهنمایی بدم (منظورم اینه که هنوز جایی قبول نشدم که بدونم روشم برای درس خواندن درست بوده یا نه) Big Grin Blush

و اما...
اولا! تابستون رو از دست نده! من خودم کتاب ساختمان داده‌ی هورویتز (به زبان C - چون به زبان ++Cش خیلی شلوغ و درهمه، به زبان C مرتب و شیوا بیان شده) رو خواندم، خیلی کمکم کرد، مخصوصاً تمریناش... بهت پیشنهاد میکنم بخوانیش ولی بعد از مدتی خسته کننده میشه، برای همین در کنارش تست هم بزن!!! مثلاً تست مقسمی (از لحاظ اینکه تعداد تست هاش زیاده میگم، وگرنه تاییدش نمیکنم!!!) روزی ۵ تست کافیه...

سلام دوست عزیز، پستت خیلی خوب بود ممنون.
میشه درمورد مدار الکتریکی هم توضیح بدی.
من از الان می خوام بخونم ولی تو پستهایی که سرچ کردم دیدم همه از کتابهای پارسه و پوران گفتن، من این کتاب ها رو ندارم ولی مطمئنا تستین که تست رو هم باید گذاشت مهر به بعد. به نظرت کار درستیه جبه دار رو به عنوان منبع(چون خودمم قبلا خوندمش) تو تابستون بخونم با حل کردن تمریناش بعد مهر به بعد برم سراغ همون کتاب تستیا که گفتم؟
یا نه ممکنه واسه پوران و پارسه وقت کم بیارم؟
ممنون میشم کمک کنی.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۲۹ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۵۹۹ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۲۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۵,۹۷۴ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۱۸۶ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۷۸۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  منابع ارشد کامپیوتر azizehmah ۸ ۸,۸۳۱ ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marge_setare
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۴۵ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  منابع رشته انفورماتیک Saman ۱۶ ۱۳,۲۹۳ ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: toofan6080
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۷ ۱۱,۵۲۱ ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: atahmasebi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close