زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک برای انتخاب دو درس از چهار درس ریاضی

ارسال:
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۴۵ ب.ظ، توسط shahbazi.)
سلام
تمامی کسانی که برای دروس ریاضی وقت گذاشتن و
از خوندن مطالب سختی وراحتی مباحث حجم مطالب و...
اشنایی لازمو دارن راهنمای کنن که از بین چهار درس ریاضی
اگه بخوام دو تا رو انتخاب کنم کدومارو پیشنهاد میکنید؟
از اونجایی که محاسبات پاس نکردم و پیشینه ریاضی بدی
ندارم میشه گفت متوسط .لطفا راهنمایی کنید. لطفا

--------------------------------------------------------------------------------
پاسخ Trex2008در تاپیک قیلی که در جای مناسب مطرح نشده بود و بسته شد:
من امار رو بهتون پیشنهاد می کنم به شرط شروع کردن از همین الان یا نهایت از ابتدای تابستون و حذف سایر درس ها
ببینید ۲۵ درصد هم بزنید ریاضی رو خیلی عالی هست
تمرکز کنید ۲ تا درس ریسک داره شما یکی رو خوب مسلط بشید و مشترک ها رو از میانگین خوب بزنید جای خوبی در میاید

ممنون
منم نظرم روی گسسته و امار بود اره از همین الان شروع کردم
محاسبات با اینکه حجمش کمه اماچون وارد مباحث ریاضی میشه یه مقدار ترس همراه ادمه که نکنه از پس سوالاتش برنیاد
سوالات کسسته چطوزه؟
اگه خوب خونده بشه میشه روش سرمایه گذاری کرد؟

دلیل پرواز پر نیست ؛پرواز , باور پرده ایست که به پرواز می اندیشد.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۲۷ ق.ظ
ببخشید من فکر کردم نوشتید ریاضی تون متوسط پایین هست دوباره خوندم الان
فکر می کنم انتخاب امار و گسسته و یا امار با محاسبات برای شما خوب باشه
ببینید به اینکه کدوم حجمش کمتره کدوم بیشتر توجه نکنید ببینید با کدوم سبک سوالات ریاضی راحت تر هستید سر جلسه
برای نمونه خیلی ها هستند که ریاضی مهندسی رو مثل اب خوردن میدونن و گسسته رو جزوه سخت ترین ها
سلیقه ایی هست اما این مهم هست که هرکدوم که میتونید تسلط برسید و درصد بیار هست براتون رو انتخاب کنید
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi
ارسال:
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۳۸ ق.ظ
سلام. بنظر من خوندن یکی از دروس آمار و گسسته اشتباهه. یا هردو رو بخونید یا هیچکدوم رو نخونید. درکل خوندن این دو درس رو پیشنهاد میکنم. طراح های کنکور هم بنظرم بیشتر روی گسسته تمرکز دارن. کنکور امسال رو که دیدید! فقط ۳ سوال محاسبات و در عوض ۵ سوال گسسته.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi , Xilinx , azad_ahmadi
ارسال:
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۳۳ ق.ظ، توسط shahbazi.)
مرسی از نظراتتون
واقعا مفید بودن
دقیقا منم نظرم روی گسسته و امار هست

حرف شما صحیحه
اما بنظر من بجاش تسلطم رو روی بقیه دروس ریاضی بزارم بهتر نیست؟
مثلا گسسته واقعا کار میبره و امارحجمش زیاده
دوستان نظرشون چیه؟

کاربرyasermrz چرا نظرتونو حذف کردید؟

۰
۰
ارسال:
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۵۸ ب.ظ
کسی تظری نداره؟

۰
۰
ارسال:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۶:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۶:۵۱ ق.ظ، توسط yasermrz.)
من گفته بودم شما که گسسته و آمار رو میخونید محاسبات رو هم از کتاب راهیان ارشد بخونید حجمش کمه و نسبت به اون دو تا زمان کم تری میبره .
البته من خودم توی کارشناسی محاسبات داشتم باید تمرین زیاد حل کنید یکی از دوستامم که پارسال قبول شد بهم گفت تا میتونی محاسبات رو تست بزن رو همین حساب به نظرم کتاب راهیان کمه ولی به نظرم شما که میخوای کلا حذفش کنی به همین کتاب مسلط بشید دو تاشم بزنید خوبه ها .
ضمن اینکه استرتونو کم میکنه که همینم خودش نکته ی مهمیه .
راستش من همینو نوشته بودم بعد دیدم توی عنوان تاپیک زدید دو درس از چهار درس گفتم خب سه تاش نکنم دیگه .
نظرتون چیه ؟

اشک های بعد از هر شکست من همان عرقهایی هست که برای پیروزی نریختم
۰
۰
ارسال:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۱۱ ق.ظ
RE: کمک برای انتخاب دو درس از چهار درس ریاضی
(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۶:۴۴ ق.ظ)yasermrz نوشته شده توسط:  من گفته بودم شما که گسسته و آمار رو میخونید محاسبات رو هم از کتاب راهیان ارشد بخونید حجمش کمه و نسبت به اون دو تا زمان کم تری میبره .
البته من خودم توی کارشناسی محاسبات داشتم باید تمرین زیاد حل کنید یکی از دوستامم که پارسال قبول شد بهم گفت تا میتونی محاسبات رو تست بزن رو همین حساب به نظرم کتاب راهیان کمه ولی به نظرم شما که میخوای کلا حذفش کنی به همین کتاب مسلط بشید دو تاشم بزنید خوبه ها .
ضمن اینکه استرتونو کم میکنه که همینم خودش نکته ی مهمیه .
راستش من همینو نوشته بودم بعد دیدم توی عنوان تاپیک زدید دو درس از چهار درس گفتم خب سه تاش نکنم دیگه .
نظرتون چیه ؟
نکات خوبی رو گفتید مرسی.
چون من پاسش نکردم یه جورایی ازش میترسم.
کتاب پورانو یه دور سر سری خوندم .
نمیدونم شاید خوندمش اما فعلا حذفش میکنم تا بقیه
دروس رو به یه جایی برسمونم.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: yasermrz
ارسال:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۵۷ ب.ظ
گسسته وقت زیاد میگیره؛ قبول! ولی ارزش داره. پایه بقیه دروس رو قوی میکنه. میگید اگه بخونید و سوال سخت بیاد چی؟ میگم ریسکه. اصلاً امکان داره سوالاش غلط باشن و حذف بشن. چه میشه کرد! یکی از دوستام از رشته آیتی گفت خیلی برای گسسته وقت گذاشت و فکر کنم فقط یکی زد یا اصلاً نزد.
آمار هم فقط دو سه فصل اولش رو درحد مرور بخونید کفایت میکنه. تا سه تا سوال رو میشه زد. زیاد وقتتون رو نمیگیره. میتونید یه درس ریاضی دیگه هم اینجوری بخونید. انتخاب درسها به خودتون بستگی داره. شاید وقتی که من برای ریاضی مهندسی برای گذروندن درس و برای کنکور صرف کردم خیلی بیشتر از گسسته باشه ولی توی کنکور فقط تونستم یه گزینه رو با رد گزینه و با شک بزنم. اگه قراره خوندن یه درس نتیجه نده اصلاً نخونید. ولی اینطور نباشه که بگید اگه من این درس رو خوندم و متوجه شدم و اگه توی کنکور نزدم چیکار کنم! سختی سوال برای همه هست. اگه شما نزدید شخص دیگه ای هم نمیزنه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi , yasermrz , Doctorwho
ارسال:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۵۴ ب.ظ، توسط Xilinx.)
من اول نظرم رو بگم.به نظر من روتین ترین سوالات ریاضیات از ریاضی مهندسی میاد چون واقعا طراح خیلی حوصله پیچوندن سوالات این درس رو نداره.که این مزیت این درس هست.مشکلش این هست که این درس زمان زیادی رو مطلبه و تقریبا خیلی از بخش ها رو حتی اگر توی دانشگاه خونده باشید باید به حد کنکور برسید که این خودش زمان می بره ولی به سرمایه گذاریش می ارزه...جزوه ای که توی مانشت بود هم خیلی از مشکل اتلاف زمان رو حل می کنه.
درس آمار : این درس رو میشه چنان ازش سوال داد که حتی نشه خیلی از سوالاتشو جواب داد و محدوده ی تنوع سوالش زیاده ولی خوشبختانه طراحان در این درس این عمل خبیثانه رو به کار نمی گیرند Big Grin و منبع خوبی مثل کتاب پارسه واسش هست که کامله.و تنها مشکلش ، مثل ریاضی مهندسی این هست که حجم بالایی داره و زمان میبره.اما کسی روی این درس هم سرمایه گذاری کنه ضرر نمی کنه.
محاسبات : اصل درس بسیار ساده هست و مشکلی برای یادگیری درس (به جز فصل های آخر که معمولا توی دانشگاه هم فرصت تدریسش نیست) وجود نداره اما باید با زدن تست های زیاد خودتون رو به سطح کنکور برسونید.مشکل این درس این هست که بعضی سال ها یه سوالاتی ازش میاد که اصلا فکرشم نمی کنید.به عبارتی طرح سوال از این درس اصلا روتین نیست و شکل ثابتی نداره.جزوه ای در مانشت هست که برای موسسه پارسه بوده و مناسبه و بسیار هم توصیه میشه(در کنارش هم تست های پوران)
ریاضیات گسسته : این درس هم در بعضی از فصول مباحث درسی مشکلی داره و هم سوالاتی که توی کنکور میاد شکل ثابتی نداره و از این لحاظ مثل محاسبات هست.توی چند فصل با آمار مشترک هست و بهترین کتاب به نظر من پوران پژوهش هست و دیگر هیچ/
جمع بندی : اگر شما روی دو درس ریاضی مهندسی و آمار سرمایه گذاری کنید و مسلط بشید با این فرض که تعداد سوالات مساوی باشه (هر درس ۴تا) و هر کدوم از این دو درس ۱ سوال مشکل رو نزنید(یعنی دو سوال) و اینکه از گسسته و محاسبات هر کدوم یک سوال رو بزنید. می تونید (یعنی ۳تا ریاضی مهندسی ۳تا آمار و ۱ گسسته و ۱آمار جمعا ۸سوال) درصدی معادل ۵۰% بدست بیارید که خیلی ایده آل هست.
با این تحلیل توصیه میشه به جای حذف دو درس، فصل هایی از دو درس رو حذف کنید.

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari , reyhaneh64 , shahbazi , Doctorwho
ارسال: #۱۰
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۱۳ ب.ظ، توسط reyhaneh64.)
RE: کمک برای انتخاب دو درس از چهار درس ریاضی
از دید من ریاضی مهندسی + گسسته
این دو تارو در حد اعلا بخون. چند باره
ریاضی مهندسی تنها درسیه که اگر خوب برای همه فصولش زمان بذاری و یک بار بفهمیش و تستارو کامل بررسی کنی. بهت قول میدم، با وجود ظاهر سختش اما هر سال (البته در صورت نداشتن استرس و عوامل جوی محیطی )حداقل دو تا تستو میتونی بزنی حتی امسال که سخت بود هم میشد ۲ تا تستشو پاسخ داد.
گسسته هم اگر ۳ جلد گریمالدیو واقعا برای تمریناتش زمان بذاریو خوب کار کنی + بررسی تستای ۱۰ سال اخیر علوم و مهندسی اینم بهت قول میدم هر سال ۲ تا رو میتونی با یقین جواب بدی حتی امسال.
Wink

اما در مورد آمار و محاسبات با توجه به تجربه امسال هیچ نظری نمیتونم بدم.
محاسبات برای اولین بار ، امسال روش زمان گذاشتم و حذفش نکردم اما حیف شد.
همچنین آمار .

مزیت خوندن ریاضی مهندسی اینه که بشتر از اینکه وابسته به یادآوری فرمول باشه،مهارت حل میخواد. و با یه پایه متوسط ریاضی میشه توش موفق بود و از پس سوالاش براومد. و فرمولاش بهتر از دروس آمار و محاسبات به ذهن میمونه.

(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۳۴ ب.ظ)Xilinx نوشته شده توسط:  جمع بندی : اگر شما روی دو درس ریاضی مهندسی و آمار سرمایه گذاری کنید و مسلط بشید با این فرض که تعداد سوالات مساوی باشه (هر درس ۴تا) و هر کدوم از این دو درس ۱ سوال مشکل رو نزنید(یعنی دو سوال) و اینکه از گسسته و محاسبات هر کدوم یک سوال رو بزنید. می تونید (یعنی ۳تا ریاضی مهندسی ۳تا آمار و ۱ گسسته و ۱آمار جمعا ۸سوال) درصدی معادل ۵۰% بدست بیارید که خیلی ایده آل هست.
با این تحلیل توصیه میشه به جای حذف دو درس، فصل هایی از دو درس رو حذف کنید.

البته اینم بگم که حرفای xilinx رو هم در حذف فصولی از کل دروس ریاضی واقعا تایید میکنم. و اگر میتونید زمان بزارید بهتره هیچ درسیو حذف نکنید.

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi , Xilinx
ارسال: #۱۱
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۴:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۴:۱۲ ب.ظ، توسط shahbazi.)
ممنون از نظرات خوب و مفیدتون
یه سوال من با پایه ریاضی متوسط میتونم مهندسی رو خوب یاد بگیرم
من حتی از اسمش هم میترسیدم برای همین اصلا بفکر خوندنش نبودم اما بعداز خوندن نظرات نگاهم عوض شد.بنظرتون بهتر نیست تعداد دروس ریاضی کم باشه و تسلطمو بیشتر کنم ؟ اگه بخوام مهندسی رو بخونم با حجم زیادش امار هم حجمش زیاده برای همین ممکنه تمام وقتم صرف این بشه که فقط درسا رو بخونم و نمیتونم تسلط پیدا کنم
نظر من روی امار و گسسته است چون فصل مشترک دارن و محاسبات رو هم اضافه میکنم.کارم درسته؟

یه سوال دیگه توی این چند سال اخیر تعداد سوالات دروس ریاضی به ترتیب چندتا بوده؟بیشترین تعداد سوال مال کدوم درس بوده؟

۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۲۹ ب.ظ
تا دو سال پیش هر درس ۵ سوال بود. دو سال اخیر سوالات رو کم کردن. پارسال هر درس چهارتا بود و امسال گسسته ۵ و محاسبات ۳ سوال.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi
ارسال: #۱۳
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۵۱ ب.ظ
نظرات باعث میشه ادم با فکر و دید بهتری تصمیم بگیره
بازم از همگی تشکر میکنم.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۵۸۶ امروز ۱۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۰۷ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۴۷ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۱۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۰۶ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۸۵ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۳۹ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۴۲ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  کمک برای حل تمرین پایگاه داده zhila1994 ۰ ۱,۹۷۸ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۱۵۱ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close