زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی آزمون دکتری ۹۲ نرم فزار

ارسال: #۳۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۵۴ ب.ظ
RE: بررسی آزمون دکتری ۹۲ نرم فزار
(۱۸ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۴۹ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  
(18 اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۲۱ ب.ظ)دیانا نوشته شده توسط:  n به توان ۳ از ۳ به توان logn بزرگتر است؟ من گفتم شاید logn در توان مثل نمایی بشود و فکر میکردم همه گزینه ها غلط است اما کدوم زدم نمیدونم شماره گزینش یادتونه؟

کافیه از دو طرف log بگیری به نتیجه من میرسی. حتی می تونی ۳ به توان logn رو ۴به توان logn بگیری بعد حلش کنی که در این صورت میشه
n^2 که بازم از n^3 کمتره. یعنی ۳ به توان logn کمتر از n^2 و بیشتر از n میشه.
۴ به توان logn برابر با ۲ به توان logn^2 میشه که میشه n^2

حالا خوشبختانه استدلال غلط من تو گزینه ها نبود

کدوم گزینه شد؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۲
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۰۴ ق.ظ، توسط mahdiii.)
من اصولا گزینه ها یادم نمی مونهSmile مگه دفترچه ها با هم فرق نمی کنن؟؟ من F بودم

یه سوال داده بود گفته بود با دو متغیر اضافی برای حافظه آیا می توان یک آرایه را مرتب کرد. از این سوال متنفرم چقدر سوال افتضاحی بود من گفتم با مرتب سازی درجی میشه دو تا برای شمارنده. حالا فکر می کنم می بینم برای swap هم یکی می خواد اما این کار با تغییر آدرس امکان پذیره. آخه این دیگه چه سوالیه یعنی می خواد چیه داوطلبو تست کنهSad
ارسال: #۳۳
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۱۴ ق.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۵۳ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  
(18 اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ب.ظ)www نوشته شده توسط:  
(18 اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۳ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  سلام به همگی
من تخصصی رو بد ندادم. در ضمن بگم من هوش بودم اما نمی دونم چرا انقدر وقت کم آوردم. مخصوصا برای استعداد. من همیشه با مدیریت زمان مشکل دارم باید یه جوری حلش کنم. این وسواسیم بد دردیه.
چون سوالات ساختمان یکیه من سوالات ساختمانو اینجا می گذارم.
به نظر من سوالات ساختمان خوب بود (یعنی بد نبود) اما مثل همیشه به دقت زیادی نیاز داره اگه یکم بی دقتی کنی احتمال زدن گزینه غلط زیاده
-تعداد درختان AVL-> 6
-تعداد جابجایی عناصر در یک هرم کمینه که اول درج می کنیم و بعدش حذف که میشد ۷ تا که تو گزینه ها نبود. با یکی از بچه ها هم چک کردیم اما اگه حالات قرار دادن آخرین برگ در ریشه و سپس مرتب کردن هم مدنظر باشد میشه ۱۱ یا ۱۲/ من ۱۲ زدم دوستم همین طور.
-ارتفاع درخت قرمز سیاه ۲logn
-مرتب کردن مرتبه ها که logn^logn میشه همون n^loglogn که مسلما بزرگتر از n^3 هست و همچنین ۳ به تون logn.
n به توان ۳ هم از ۳ به تون logn بزرگتر است.
-
بقیه رو دوستان بگن. لطفا به تفکیک بگین منظورم ساختمان داده و طراحی الگوریتمو لطفا جدا بگین.

تعداد جابجایی ۵ می شد اول درخت را کامل بکشید بعد عملیات را انجام بدهید به ۵ می رسید.

به نظرم شما تعداد جابجایی ها برای درج رو حساب نکردی که باید اونو هم حساب کنی. هم در هنگام ساخت و هم در هنگام حذف (مرتب کردن) تعدادش حداقل ۷تا میشه. تو صورت سوال هم گفته بود یه هیپ خالی داریم پس اول باید اونو بسازیم و تعداد جابجاییها را حساب کنیم و بعدش برای حذف هم همین طور. در ضمن برای ساخت هم از چپ به راست بود
اونم حساب کردیم شد ۵ این سوال تکراری بود
ارسال: #۳۴
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۱۴ ق.ظ
یکی دیگه برای کد هافمن. اون سه تا اولی رو فکر کنم غلط بود. چهارمی رو زیاد فکر کردم. چهارمی این بود که طول کدها به صورت میانگین میشه log . من برای یه مثال n/2 درآوردم که میشه on حالا نمی دونم. من زدم صفرSad

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۳۵
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۱۷ ق.ظ
از دوستان خواهش می کنم به سوالاتی هم که در پست های قبلی توسط بنده ودیگر دوستان مطرح شده هم جواب بدهند. مثلا اون سوال klogn و سرشکنی (جدول درهم سازی) یا اون سطح گره ۴ ,...?
ممنونم

العبد
ارسال: #۳۶
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۵ ق.ظ، توسط mahdiii.)
تعداد جابجایی ۵ می شد اول درخت را کامل بکشید بعد عملیات را انجام بدهید به ۵ می رسید.

لطفا توضیح بدین چجوری میشه ۵؟ من یادم نیست دنبالش چی بود؟ این بود؟ ۴ ۷ ۳ ..؟

(۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۱۷ ق.ظ)mmpf نوشته شده توسط:  از دوستان خواهش می کنم به سوالاتی هم که در پست های قبلی توسط بنده ودیگر دوستان مطرح شده هم جواب بدهند. مثلا اون سوال klogn و سرشکنی (جدول درهم سازی) یا اون سطح گره ۴ ,...?
ممنونم

منم klogn زدم. اصولا من هر سوال ساختمانو می زدم با ترس و لرز می زدم من جمله این سوال چون می گفتم شاید بهتر از این هم بشه.
رو klogk هم خیلی شک داشتم اما این سوال اشتباهه یعنی اگه k به سمت n میل کنه میشه nlogn با همون درج در هرم و حذف اما می دونیم که با on هم جواب میده به راحتی در آرایه پیمایش می کنیم و عددای کوچکتر از k رو می یابیم.
باید می گفت برای k هایی که از n خیلی کوچکترند. کلا سوالا افتضاح بودSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: mmpf
ارسال: #۳۷
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ق.ظ، توسط www.)
(۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۱ ق.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  تعداد جابجایی ۵ می شد اول درخت را کامل بکشید بعد عملیات را انجام بدهید به ۵ می رسید.

لطفا توضیح بدین چجوری میشه ۵؟ من یادم نیست دنبالش چی بود؟ این بود؟ ۴ ۷ ۳ ..؟

(۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۱۷ ق.ظ)mmpf نوشته شده توسط:  از دوستان خواهش می کنم به سوالاتی هم که در پست های قبلی توسط بنده ودیگر دوستان مطرح شده هم جواب بدهند. مثلا اون سوال klogn و سرشکنی (جدول درهم سازی) یا اون سطح گره ۴ ,...?
ممنونم

منم klogn زدم. اصولا من هر سوال ساختمانو می زدم با ترس و لرز می زدم من جمله این سوال چون می گفتم شاید بهتر از این هم بشه.
رو klogk هم خیلی شک داشتم اما این سوال اشتباهه یعنی اگه k به سمت n میل کنه میشه nlogn با همون درج در هرم و حذف اما می دونیم که با on هم جواب میده به راحتی در آرایه پیمایش می کنیم و عددای کوچکتر از k رو می یابیم.
باید می گفت برای k هایی که از n خیلی کوچکترند. کلا سوالا افتضاح بودSmile
این سوالم تابلو klogn بود. کا ثابت است.
اعداد اون هیپ یادم نیست این اعداد بزار یک درخت بکش هیپو از پایین به بالا بساز بعد حذف کن
ارسال: #۳۸
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ ق.ظ، توسط esi.)
البته من آزمایشی رفتم و فقط جهت آشنایی
تخصصی نسبتا خوب بود، اصلا سخت نبود، ساختمان آسون، سیستم عامل نه زیاد سخت یه جورایی معمولی، الگوریتم سوال سخت هم داشت ولی در کل خوب بود و سوال خوب و مفهومی زیاد داشت.
استعداد تحصیلیش کمی سخت بود انصافا
زبان هم سخت بود
در کل اگه کسی خوب می خوند راحت تخصصی رو ۵۰و۶۰ میزد، استعداد تحصیلی رو هم می تونست ۵۰ بزنه و زبان هم که بستگی به خود طرف داره، ۱ متن Reading ساده بود و ۲ تا بعدی نسبتا سخت، به نظر من که گرامرش وحشتناک بود و لغاتش نسبتا سخت بود.
البتته از نظر من

البته من اصلا نخونده بودم و آمادگی نداشتم، زیاد هم مهم نیست اما زدهایی که یادم هست رو می گم
هیپ رو k+n زدم، K ثابت نیست، یه ورودی به الگوریتمه به نظرم، klogn که بدترین حالت ممکنه میشه، یعنی k بار حذف کنین( ییعنی کوچکترهارو بخونید) تا برسید به عدد x ، پس این بدترین حالت ممکنه است نه لزوما بهرین، اما مطمئن نیستم.
ماتریس همون ۱۴۰۰۰ می شد
جدول درهم سازی ۲ میشد که قبلا هم تو ارشد اومده بود
AVL به نظرم ۶ تا درخت می شد
مرتبه زمانی هم log^log بیشترین مرتبه زمانی بود که واقعا تابلو بود دیگه
اون درخت BST و MinHeap هم میشد که همواره ممکن نیست
کد هافمن هم ۲ تا درست داشت ( بیشترین حتما با طول ۱ و حداقل سقف logn اشتباهه)
سیستم عامل هم وارونگی هم تویه هسته nonpreemtive اتفاق می فته فکر کنم
ساعت منطقی سازگاره اما یکنوا !!!!!! نیست
ME هم قطحی شاید داشته باشه (رفتار فرآیندی)
RPC هم فراخوانی با ارجاع به صورت Copy
مهاجرت با انتقال داده تغییر یافته ممکن نیست
و .... که یادم نیست فعلا
البته مسلما اصلا مطمئن نیستم

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
ارسال: #۳۹
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۲۵ ق.ظ، توسط mmpf.)
(۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ق.ظ)esi نوشته شده توسط:  البته من آزمایشی رفتم و فقط جهت آشنایی
تخصصی نسبتا خوب بود، اصلا سخت نبود، ساختمان آسون، سیستم عامل نه زیاد سخت یه جورایی معمولی، الگوریتم سوال سخت هم داشت ولی در کل خوب بود و سوال خوب و مفهومی زیاد داشت.
زبان هم سخت بود
در کل اگه کسی خوب می خوند راحت تخصصی رو ۵۰و۶۰ میزد، استعداد تحصیلی رو هم می تونست ۵۰ بزنه و زبان هم که بستگی به خود طرف داره، ۱ متن Reading ساده بود و ۲ تا بعدی نسبتا سخت، به نظر من که گرامرش وحشتناک بود و لغاتش نسبتا سخت بود.
البتته از نظر من

البته من اصلا نخونده بودم و آمادگی نداشتم، زیاد هم مهم نیست اما زدهایی که یادم هست رو می گم
هیپ رو k+n زدم، K ثابت نیست، یه ورودی به الگوریتمه به نظرم، klogn که بدترین حالت ممکنه میشه، یعنی k بار حذف کنین( ییعنی کوچکترهارو بخونید) تا برسید به عدد x ، پس این بدترین حالت ممکنه است نه لزوما بهرین، اما مطمئن نیستم.
ماتریس همون ۱۴۰۰۰ می شد
و .... که یادم نیست فعلا
در مورد ME من با نظر شما مخالفم . چون تو کتاب گفته قحطی نداره و دکتر پدرام هم به این مسئله اشاره کردن.
در مورد اون در هم سازی هم کدوم سال دادن؟ چون این بحث همونطور که بهتر از من می دانید، مطلب آخر فصل ۱۷ کرمن. که اونجا اشاره شده ۳ هست. اسلاید های دکتر قدسی رو هم الان نگاه کردم ۳ بود. در اسلاید های خود نویسنده هم ۳ آورده. یکی برای درج. یکی هم برای انتقال به جدول جدید و یکی هم برای اعضای قدیمی جدول.
در مورد اون انتقال فرایند هم کدوم گزینه می شه؟ من اون گزینه ای رو زدم که گفته بود بدون توقف انتقال می هیم در پردازه کلاینت. بقیه سوالاتی که بنده در مورد سیستم در پست های قبلی زدم مشاهده فرمودید؟ نظرتون در اون موارد چیه؟
ممنون

العبد
ارسال: #۴۰
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۱۸ ق.ظ
(۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ق.ظ)esi نوشته شده توسط:  البته من آزمایشی رفتم و فقط جهت آشنایی
زبان هم سخت بود
البتته از نظر من

ماتریس همون ۱۴۰۰۰ می شد
و .... که یادم نیست فعلا

کجا klogn بدترینه؟!!! به k بستگی داره چند بشه. اگه k کمتر از رادیکال n باشه مسلما klogn بهتر از n تنها هست و اگه k به سمت n بره بدتره چون میشه nlogn ولی معمولا در این مسائل k به نسبت n کوچک است.
k کاملا مشخصه که ثابت نیست و متغیره و بر اساس مساله می تونه تعداد اون اعداد یعنی k یک باشه تا n.
در مورد کد هافمن سه بخش اول به وضوح غلطه و این کار با مثال قابل انجامه
مثلا برای بیشترین حتما طولش یکه که غلطه "برای این مثال نیست ۵و۶و۷و۸"
BST و minheap هم که همواره جواب میده. شما چطور می گین جواب نمیده؟!! من که برای مثالهایی که زدم شد. برای maxheap , BST که مطمئنم میشه چون همون ساختار treap هست که دقیقا یکی پیدا می کنه.
ارسال: #۴۱
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۳۴ ق.ظ
لطفا این لینک رو یه نگاه بفرمایید. درست یا من سال ها رو گم کردم؟
اگه درست باشه خیلی جای سوال داره و بحث برانگیز:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

العبد
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahdiii
ارسال: #۴۲
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۵۸ ق.ظ
(۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۳۴ ق.ظ)mmpf نوشته شده توسط:  لطفا این لینک رو یه نگاه بفرمایید. درست یا من سال ها رو گم کردم؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مگه جوابا رو هم داده؟ شما که سوالارو دارین لطفا می تونین بگین اون ترتیب چی هست؟ تو سوال هیپه گفته بود از چپ به راست و تعداد جابجایی ها رو خواسته بود
ارسال: #۴۳
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۱۱ ق.ظ
(۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۵۸ ق.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  
(19 اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۳۴ ق.ظ)mmpf نوشته شده توسط:  لطفا این لینک رو یه نگاه بفرمایید. درست یا من سال ها رو گم کردم؟

مگه جوابا رو هم داده؟ شما که سوالارو دارین لطفا می تونین بگین اون ترتیب چی هست؟ تو سوال هیپه گفته بود از چپ به راست و تعداد جابجایی ها رو خواسته بود
نه من سوالات رو ندارم. ولی بذارید فردا اط اینجا می خرم اگه سرکاری نبود آپش می کنم. اون ترتیب همونطور که شما گفتید بود تا جایی که من یادم. گفته بود ۱ و ۴و۳و۷و۹ رو داریم و می خواهیم ...
من که ۵ زدم بالخره کدوم درست شدBig Grin بابا نترس تو هم یکی اشتباه بزنی جای دوری نمی ره. ما این همه اشتباه زدیم Cool

العبد
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahdiii
ارسال: #۴۴
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۵ ب.ظ، توسط mmpf.)
دوستان سوالات رو پیوست کردم. خیلی عجیب این مسئله که بعد از چند ساعت از کنکور سوالات تمامی رشته بیرون می آید !
من اینطوری زدم ( البته ظاهرا همه اش رو اشتباه زدیمBig Grin)
۱/ ۳ ۲/ ۴ ۳/ ۳ ۴/ ۳ ۵/ ۲ ۶/ ۴ ۷/ ۳ ۸/ ۳ ۹/ ۳ ۱۰/ ۱ ۱۱/ یادم نمی آید.
۱۲/ ۲ ۱۳/ ۴( البته گزاره دوم رو می تونیم میانوندی رو بدست آوریم ولی یکتا نخواهد بود که من تو تونستنش زوم کردم وگفتم پس درست !) ۱۴/ --- ۱۵/ ۲ ۱۶/ --- ۱۷/ --- ۱۸/ ۲ ۱۹/ ۴ ۲۰/ ۳
۲۱/ --- ۲۲/ ۲ ۲۳/ ۳ ۲۴/ ۳ ۲۵/ ---- ۲۶/ ۳ ( البته گزینه ۴ درست. چون من الان اون جمله داده تغییر یافته رو دیدم!) ۲۷/ ۴ ۲۸/ ---- ۲۹/ ۴ ۳۰/ نزدم ( همه گزینه به نظرم درست. مطمئنم)
۳۱/ --- ۳۲/ --- ۳۳/ ۱ ۳۴/ --- ۳۵/ --- ۳۶/ ۱ ۳۷/ ۴ ۳۸/ ۲ ۳۹/ ۴ ۴۰/ ----
۴۱/ ۳ ۴۲/ ۲ ۴۳/ ۲ ۴۴/ --- ۴۵ . ۴

فایل‌(های) پیوست شده
۲۳۵۴_Phd92.pdf
اندازه فایل: ۲۵۴/۶۴ KB

العبد
 سپاس‌گزاری شده توسط: Farid_Feyzi , ashkan_d13 , FARMOKH , yasemi , mahdiii , دیانا
ارسال: #۴۵
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۲۵ ق.ظ
با سرانگشتی میشد ۲۷۰۰۰ البته اگه اشتباه نکنم.

همت بلند دار، که مردان روزگار، از همت بلند بجائی رسیده اند

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۲۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۸۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  آزمون دکتری ۹۸ jntdst ۸۴ ۴۱,۹۲۵ ۱۸ دى ۱۴۰۱ ۰۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: farzane1400
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  آزمون دکتری sara198 ۱ ۱,۴۶۵ ۱۶ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: soha1
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۷۱۶ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۱۰۸ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۶ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  دکتری بدون آزمون wskf ۱ ۲,۲۰۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۴۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close