زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۵۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گسسته خواندن یا نخواندن

ارسال:
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۲۶ ق.ظ
Question گسسته خواندن یا نخواندن
سلام.می خواستم بدونم که درسی مثل گسسته رو در چه حد باید جدیش گرفت؟
چجوری میشه گسسته رو بلد شد.یعنی بتونی به سوالات این درس براحتی جواب بدیم؟
بلد بودن یعنی به نظرم تسلط روی این درس چقدر در ساختمان داده و طراحی الگوریتم تاثیر داره؟
اگه از الان بخوایم بخونیم تا کنکور میرسیم و اصلا باید مرجع خوند یا نخوند ؟ توی این فروم هم خیلی راجع بهش بحثه.
اصلا میشه بیخیال این درس شد؟ارزشش رو داره روی این درس وقت بگذاریم؟
ممنون.

As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۴۳ ق.ظ
RE: گسسته خواندن یا نخواندن
برای مسلط شدن تو این درس دو تا راه داری:
۱- کتاب گریمالدی رو بخونی (هر چند یه کم سخته ولی تاثیرشو میبینی)
۲- سر کلاس حضوری( نه Online) اساتید بشینی(مثل سید جوادی - یا یوسفی)
اما اینکه تو الگوریتم، داده کمک میکنه خوب واضحه که خیلی کمک میکنه ولی اینجوریام نیست که اگه گسسته نخونی نتونی اونا رو بزنی!
ولی سعی کن بخونی درس با حالیه - خود دانی

لحظه ای طول می کشد تا مجذوب کسی شوی
ساعتی طول می کشد تا به او علاقه مند شوی
و یک روز طول می کشد تا عاشقش شوی
اما یک عمر طول می کشد تا فراموشش کنی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: soniasa , Jooybari , aydingol
ارسال:
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۱۷ ب.ظ
گسسته خواندن یا نخواندن
خوندن گسسته اونجور نیست که شما فکر میکنید اگه گسسته نخونید پس، از پس تستای ۲ درس ساختمان والگوریتم برنمیاین!نه اینطور نیست...اما اگه خونده شه میتونی

۱- درصداتو تو ریاضی بالا ببری
۲- میتونی بهتر مفهوم رابطه های بازگشتی ،درختها .. رو درک کنید. پس در اینجا هم الگوریتم و هم ساختمان و هم گسسته باهم خونده میشن!!
۳- میتونید مفهوم رابطه ها و منطق ها رو اگه رشته هوش رو انتخاب کردید باهم بخونبد و برای درس هوش هم با گسسته جلو برید.
۴- با خوندن فصل شمارش (عنوانش یادم رفت،همین بود؟).همون بحثیه که اگه میخواین آمار بخونید،این تو هم داریدش و بازم بهش برخورد میکنید و براتون سادست.پس آمارم میخونید
۵- اگه از کتاب گسسته،همه فصلا رو هم نخونید و فقط این فصول مربوطه رو بخونید.همش همین چند فصلی رو که مربوط به این درسا میشه ،با گسسته چند تیر به هدف میزنید!!!!
استارت بزن.

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aydingol , MajidManesht2012 , tesna , Jooybari , maedeh
ارسال:
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۳۰ ب.ظ
گسسته خواندن یا نخواندن
(۱۷ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۲۶ ق.ظ)maneshti نوشته شده توسط:  اصلا میشه بیخیال این درس شد؟ارزشش رو داره روی این درس وقت بگذاریم؟
بی خیال گسسته!
مگر میشه!
شما برای مفهمومی فهمیدم دروسی مثل داده و الگوریتم و کمی آمار، بایستی اول مطالب گسسته رو خوب متوجه بشید
پیشنهاد میکنم مطالبی که در این ۳ درس بهم مربوط هست زنجیره وار بخوانید بعد سراغ مطالب متفرقه اش برید (البته اگر وقت شد!)

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۰
۰
ارسال:
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ، توسط Mohammad-A.)
گسسته خواندن یا نخواندن
گسسته اتفاقاً درس خیلی شیرینی میتونه باشه اگر براش زیاد وقت گذاشته بشه. یه کسی مثل من با درس مهندسی نرم‌افزار اصلاً نمیتونه ارتباط خوبی برقرار بکنه. خب میارزه که بیشتر روی گسسته وقت بگذارم و در آی‌تی نتیجه‌ی خوب میشه گرفت.
جز گریمالدی هم به نظرم کتاب دیگری نمیتونه تأثیر مثبت و کارا داشته باشه.
به ویژه اگر کنکور آی‌تی شرکت می‌کنید حتماً در نظر داشته باشید که برای گسسته اول و آخر گریمالدی اون هم با حل تک به تک تمرینات مفید هست و کتاب کنکوری صرفاً برای مرور میتونه مفید باشه. حل سوالات این کتاب هم نه یک بار بلکه چندین بار باید باشه که دیگه بشه گفت مسلط هستید.
جلد یکم این کتاب فکر میکنم وقت بیشتر نیاز داشته باشه اما جلد دوم به نظر مباحثش مهم‌تر هست.
نکته‌ی دیگه اینه که امسال به نظرم یکم روال طراحی سوال برای این درس در مهندسی کامپیوتر عوض شده بود. این رو هم در نظر بگیرید.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MajidManesht2012 , Jooybari
ارسال:
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۵۱ ب.ظ
گسسته خواندن یا نخواندن
بنظر شما از الان اگه گریمالدی رو شروع کنیم . باید از چه مباحثیش شروع کرد؟ طبق کتاب از ترکیبیات ؟ یا نه همون که گفتید انتخابی؟
بعدشم این که میگید گریمالدی .
گریمالدی خون یعنی چی؟
یعنی بیایم کتاب رو از اول شروع کنیم به خوندن مثالاش رو حل کنیم بعد تمریناش چی ؟از رو حل المسائل نیگا کنیم؟اگه نتونستیم حل کنیم؟اصلا میشه به این اعتماد کرد که تو این درس مثلا ۴ تا سوالش از مشابه تمرینات این کتاب میاد؟

اگه این وقت رو من نوعی که مثلا تو مشترکا صفرم یعنی هنوز هیچی نخوندم و درساش رو هم تو دانشگاه فقط و فقط شب امتحانی پاس کردم ، بگذارم میتونم نتیجه عالی بگیرم.

از یکی پرسیدم واسه اینکه رتبمون عالی شه چیکار کنیم میگفت ریاضی رو حتما باید خوب بزنی . بنظرتون خوندن گسسته گریمالدی با یه حد ساعت مطالعاتی متوسط تا رسیدن به تسلط روی اون چقدر طول میکشه؟

اگه تو گسسته بقول شما نگاه ظراح عوض شه؟ اون موقع چی؟ یعنی هر وقت نگاه عوض شه ما نمی تونیم به سوالا جواب بدیم پس یعنی ما به تسلط نرسیدیم. دوستم امسال میگفت گریمالدی خونده ولی نتونسته تستاشو جواب بده.

اینجا کسی هست که مثلا با خوندن گریمالدی با یه سطح ریاضی معمولی تونسته باشه تستاشو بزنه؟؟

نگرانیم اینه که گسسته بخونم و وقت بگذارم ولی نتیجه نگیرم.(چجوری میشه به تسلط در حد تیم ملی رسید)

اینکه گسسته نخونی بری ۳ تا ریاضی دیگه رو بخونی راه حل منطقی نیست؟

As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality
۰
۰
ارسال:
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۲۵ ب.ظ
گسسته خواندن یا نخواندن
گسسته بیشتر از کتاب پروان خوندنش اشتباهه...مطمئنا تست ها رو اگر هم بلد باشی حل کنی،انقدر زمان میخواد که باید بی خیالش بشی(مثل کنکور امثال!)با پوران تا ۳ تا رو واقغا میشه زد به شرط ۲ بار خوندن
۰
۰
ارسال:
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۴۱ ب.ظ
گسسته خواندن یا نخواندن
سلام. قبول کنید کنکور قابل پیش بینی نیست. محاسبات امسال رو ببینید، نظریه رو ببینید و ... یه درس سخت میاد و یه درس آسون. یه فصل نمیخونید سه تا سوال میاد و نصف یه کتاب رو میخونید و سوالی ازش نیست. هیچ تضمینی نیست که با خوندن یه کتاب بتونید سوالای کنکور رو بزنید. یه درس تسلط دارید سوال غلط میاد و وقتتونو میگیره. یه درس رو حذف میکنید و سوالاشو هیچکس نمیتونه بزنه.
گریمالدی رو بخونید، زیاده ولی متنش خیلی روونه.
گریمالدی رو بخونید، به درسای کامپیوتر بیشتر علاقه پیدا میکنید.
گریمالدی رو بخونید، سرعت خوندن و فهم بقیه درسارو بیشتر میکنه.
گریمالدی رو بخونید، درسی رو میخونید که بطور غیر مستقیم از این درس توی بقیه درسای کنکور سوال میبینید.
گریمالدی رو بخونید، اگه فقط یه درس قراره که از روی مرجع خونده بشه همین درسه.
گریمالدی رو بخونید...
گریمالدی رو بخونید...
گریمالدی رو بخونید.
ترتیب فصلاشو بهتره رعایت کنید. فصلهایی که بهم مرتبط نیستن رو میتونید ترتیبشون رو عوض کنید ولی چه کاریه؟
چهارتا درس ریاضی داریم. آمار که نصفش شمارش و ترکیبیاته، محاسبات که به یه اشتباه محاسباتی کوچیک بنده که یه تست رو درست یا غلط بزنیم و ریاضی مهندسی هم که اینهمه فرمول داره و فقط توی بعضی درسای تخصصی معماری کمک میکنه. کنکور ریسکه. یا باید وقت داشته باشید که تمام درسارو بطور کامل با تست کافی بخونید و وقت برای حل مسئله کم نیارید؛ یا چندتا درس رو کمتر بخونید و یا حذف کنید. کنکور سال بعد چه درسهاییش سخته؟ توی کدوم درس سوال اشتباه میاد؟ از چه مباحثی سوال نداریم؟ از کدوم درس سوال بیشتر میاد؟ ...
بیشتر بچه ها از کنکور شناورشون راضی هستن. میگن یکم خوندیم و بیشتر تستایی که زدیم درست بوده. ولی کنکور اصلی این سوال اینجاشو متوجه نشده بودم؛ اون سوال اشتباه محاسباتی داشتم؛ چرا این نکته از کتاب یادم رفته؛ این سوال از کجا اومده؟ و .... باید ریسک کنید. چه گسسته چه هر درس دیگه! خوب بخونید یا کم بخونید و یا اصلاً نخونید. ولی پیشنهاد من اینه که این درس رو بخونید. نخوندن این درس باعث کند شدن سرعت خوندن بقیه دروس میشه.
کتاب پوران رو من برای مرور توصیه میکنم. ماه آخر باید تمام درسها جمع بندی بشن. یک سری از نکات کنکوری رو هم از پوران بدردتون میخوره.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MajidManesht2012 , Helmaa , Mohammad-A , azad_ahmadi , soniasa , reyhaneh64 , sajad2020 , Farid_Feyzi , Parisa-SH
ارسال:
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ ب.ظ، توسط MajidManesht2012.)
U هم که دریای سوال بودی، ما نمیدونستیم
اولویت بندی کن و متناسب با اولویت ها وقت بزار!!!!
از من این نکته ها رو بخاطر بسپار(این دغدغه هایی رو که یو داری همه دارن):
۱- اولویتت با مشترک باشه(منظورم اونیه که ضریبش از همه بیشتره)، نشه غرق ریاضیات بشی از مشترک بیفتیا مشترک خیلی خیلی مهمه!
۲- تو ریاضیات امسال سبک سوالا تغییر کرده بود، سخت تر شده بود ولی خوب برا همه سخت بود
۳- شما اگه درسو خوب بخونی و کامل، دیگه این صحبتا به نظر من معنی نداره که " طراح نظرش عوض بشه" چون U که خوب خوندی یا تستا رو میزنی یا اگه نزنی همه شرایطشون مثل شماست ولی شما ضرر نکردی چون پایه ریاضیت قوی شده در واقع ذهن محاسباتیت قوی شده تو تستای هر درس دیگه ای این خلاقیت ریاضی کمکتون میکنه
۴- یکی از گام های مهم پیش از شروع مطالعه "تفکر مثبته" بگو : طوری میخوانم که هر تستی را بزنم! "نه اینکه:" اگر سوال عوض شود؟ ... اگر طراح از فضابیاید؟..." این اگر ها زیاده،
۵- از کتاب گریمالدی هم لا اقل جاهای مهمی که دوستمون اشاره کرد بخونی خوبه دوست من- البته یه کتاب تست هم درکتارش داسته باش که هر فصلی رو یاد گرفتی تستاش رو هم بزنی

کنکور غیر قابل پیش بینیه... هر احتمالی وجو.د داره ....درس رو برای پیشرفت علمیه خودت بخون، تا اعتماد به نفست بره بالا

لحظه ای طول می کشد تا مجذوب کسی شوی
ساعتی طول می کشد تا به او علاقه مند شوی
و یک روز طول می کشد تا عاشقش شوی
اما یک عمر طول می کشد تا فراموشش کنی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari
ارسال: #۱۰
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۰ ب.ظ، توسط Mohammad-A.)
گسسته خواندن یا نخواندن
یه چیزی که هست اینه که اگر قصد دارید گریمالدی رو بخونید باید از اوایل تابستان وقت خوبی براش بگذارید که بتونید چندین بار مرور کنید.
کنکور ۹۱ آی‌تی سوال اول گسسته‌ش ۴ تا گزینه اومده که میشه گفت هر گزینه‌اش از یک فصل گریمالدی مطرح شده.
سعی کنید به این ارتباط منطقی بین فصل‌ها برسید. برای مثال فصل اول این کتاب ارتباط نزدیکی با جلد دومش داره.
در کل من از خوندن دو کتاب بیشترین لذت رو در کنکور بردم: یکی همین گسسته گریمالدی بود یکی هم داده‌ساختار آقای قدسی. هر چند که گسسته رو اونطور که دلم میخواست نزدم اما به هر حال خواندن این کتاب گریمالدی واقعاً لذت‌بخشه.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohamad304 , Jooybari , soniasa
ارسال: #۱۱
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ فروردین ۱۳۹۲ ۰۹:۱۹ ب.ظ، توسط yasermrz.)
سوال این بخش دقیقا سوال من هم بود
من بعد از کلی جست و جو و پرسیدن از این و اون به این نتیجه رسیدم که فقط پوران رو بخونم چون واقعا گریمالدی با حل کردن تمریناش از زیادم خیلی زیاد تره و وقت خیلی زیادی از آدم میگیره آخرشم معمولا تستاش خیلی سخته
به خاطر همین من فقط پوران رو میخونم که هم حذف نکرده باشم هم وقت زیادی ازم نگیره هم به درسای دیگم کمک شده باشه ولی صد در صد حذف کلی کار درستی نیست .
البته این کاریه که من میخوام انجام بدم چون تابستون حتما باید clrs (به خاطر ضعف زیاد توی ساختمان و الگوریتم ) و ریاضی مهندسی رو عمیق بخونم وقت برای گریمالدی ندارم پس بقیه باید اول به شرایط خودشون هم نگاه کنن .

اشک های بعد از هر شکست من همان عرقهایی هست که برای پیروزی نریختم
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۸ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۴۰ ق.ظ
گسسته خواندن یا نخواندن
ممنون از جواب هاتون.
ولی
۱- چقدر بایه پایه ریاضی معمولی معمولی بایه حد خوندن متوسط ای درس باید واسش وقت گذاشت ؟
قبل از شروع می خوام حدودی سبک سنگین کنم .
۲- کسی هست که گسسته رو خونده باشه و از خوندنش تو کنکور نتیجه گرفته باشه؟

۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۰۹ ب.ظ
گسسته خواندن یا نخواندن
بنظر من پایه ریاضی متوسط برای این درس لازم هست اما کافی نه. برای فصل هایی از گسسته نیاز به خوندن و بلد بودن آمار و احتمالات (ترکیب - ترتیب - جایگشت ها - قانون ضرب و جمع - جایگذاریها باتکرار و بدون تکرار - مقداری هم از احتمالات ) باید بلد بود. (این قسمت برای فصل اول و دوم از لازم هست، البته من براساس کتاب پوران می گم که خودتون با گریمالدی تطبیق بدید).
دنباله و سری ها و ساده سازی سیگما و قوانین مربوط به اون رو حتما باید بلد باشید. سریهای تیلور، مک لارن و ... هم جزء نیاز ها هستند.(این بخش برای بازگشتی ها کاربرد داره).
مجموعه ها و اشتراک و اجتماع و تفاضل و رابطه بین انها و قوانین مربوط به احتمالات ساده و احتمالات متوسط برای فصل مجموعه ها و روابط مورد نیاز خواهند بود.
برای مشبکه ها و درخت و گراف فکر نکنم به اون صورت نیاز به ریاضیات داشته باشه، یک سری اصول هست که باید یاد گرفته بشه، البته این فصل ها هم به فصل های پیشین مرتبط هستند و اگه ترتیب خوندن فصل ها رعایت نشه شاید کمی گنگ بنظر بیاد.

سوالات هرسال مقدار قابل توجهی تغییر می کنند، مثلا تا پارسال سوالاتی از قسمت بازگشتی می دادند (از بخش سیگماها) که میشد راحت با جایگذاری حل کرد، اما امسال از این دست سوالها خبری نبود.
موفق باشید.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari , yasermrz
ارسال: #۱۴
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۰۵ ب.ظ
گسسته خواندن یا نخواندن
یه سوال دیگه داشتم.
بنظرتون چرا میگن مثلا ۲ تا ریاضی نباید باهم خوند موازی؟
مثلا این ترکیب درس : گسسته(ترکیبیات) - مخاسبات - نظریه - دی بی
خوبه؟مثلا از الان تا اواسط خرداد.
اینم بگم که این ترم درس محاسبات و دی بی رو دارم.

۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۵۳ ب.ظ
گسسته خواندن یا نخواندن
بنظر من بهتره یجورایی ترتیب رعایت بشه. از الآن گسسته و زبان و ریاضی مهندسی رو بخونید. بعد از تموم شدن گسسته برید سراغ ساختمان داده و نظریه زبانها و مدار منطقی. بعد از ساختمان داده طراحی الگوریتم رو بخونید. بعد از مدار منطقی هم معماری رو بخونید و بعد از اون سیستم عامل. آمار و محاسبات رو هم همزمان با این درسا بخونید. بعید میدونم وقت کم بیارید. فقط هواستون باشه دو ماه و نیم مونده به کنکور تمام درسارو کامل خونده باشید. یک ماه و نیم وقت دارید که یه مرور ۳۵ روزه و یک مرور ۱۰ روزه داشته باشید. ماه آخر رو هم فقط تست کنکور و بررسی تست و مرور نقاط ضعف.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi , aydingol , yasermrz , ahmad001

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۴۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۲۶ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۰۹ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۶۷۹ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۶۳ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
Information فروش کتابهای گسسته گریمالدی ۴ جلد + راهنمای حل مسائل tabassomesayna ۱ ۳,۳۶۴ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: tabassomesayna
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۵۸۲ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
Heart منبع گسسته: گریمالدی یا روزن؟ AshkanAurum ۲ ۴,۰۸۴ ۲۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sadra.T
  خواندن گروهی برای استخدامی خرداد ۹۷ delnian ۱۸ ۱۲,۲۹۶ ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  درخواست جزوه ساختمان داده مفید برای خواندن سریع parisa74103 ۰ ۱,۸۸۴ ۰۵ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close