زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۳۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کدام زبان > جاوا یا سی شارپ ؟

ارسال: #۱۶
۱۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۴۹ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۶ ب.ظ)younes نوشته شده توسط:  البته ترم قبل شی گرا پاس کردم استادمون سی شارپ درس داد اونم تئوری فقط شب امتحان یه برنامه نوشتم اجرا کردم باحال بود .
Exclamation
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi
ارسال: #۱۷
۱۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۵۰ ب.ظ
این اعلامیه برای دوستان جویای کار :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۸
۱۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۰۹ ب.ظ
من هم مدتی هست که #C رو شروع کردم به کار کردن، قبلا ویژوال و سی ++ بلد بودم. همونطور که دوستان هم گفتن زمینه کاریتون رو مشخص کنید، و همچنین از نظر من هم #C فعلا در ایران بهتره. اما با رشد برنامه نویسی موبایل و ... اینده جاوا روشنه.
یه نکته دیگه اینه که برنامه نویسی رو با خوندن نمیشه مسلط شد، باید وارد کدنویسی بشی، روش های حل مساله، کدهای بهینه (چه فضا و چه زمان) رو باید پیدا کنی، ابتدای کار یه مقدار حس مبهم بودن و خستگی به ادم دست میده اما بهرحال می ارزه. سعی کن برنامه نویسی رو با نوشتن پروژه های کوچیک(در حد ابتدایی) شروع کنی، نه با خوندن PDF .

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nara
ارسال: #۱۹
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۱۹ ق.ظ
البته فارغ از بحث ویژگی های دو زبان، بحث بازاریابی هم بسیار اهمیت داره. بعضا افرادی هستند که نسبت به شما برتری محسوسی ندارن ولی به دلیل اینکه برد خوبی دارند و تو امر بازاریابی موفق هستند و با تجربه، در نتیجه میتونند سفارش های بهتری بگیرن و درامد بهتری کسب کنند. تجربه شخصی من که تو بازار اینطور بوده. اگر به چشم کار بهش نگاه میکنی باید سعی کنی با یه نفر سر و زبون دار که تو بازاریابی خوب باشه مشارکت داشته باشی. گرنه اگر قرار باشه خودت هم کد بزنی و هم درگیر فروش و سر و کله زدن با مشتری بشی انرژی زیادی ازت گرفته میشه و سود چندانی عایدت نمیشه. ولی در مجموع یادگیری هیچی ضرر نداشته و نداره. اگر اوایل کار هم چیز زیادی گیرت نیومد نباید دلسرد بشی و مطمئن باش که خلاصه یه روزی مزد زحمتت رو میگیری.

Effort is only effort when it begins to hurt - Jose Gasset
۰
۰
ارسال: #۲۰
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ ق.ظ
در یک کلام بستگی به کاربرد داره، میخوای چه نوع برنامه ای( محاسباتی، دیتا بیسی، گرافیکی و ....) و محیطی که میخوای برنامه نویسی کنی داره و به درخواست مشتری (سی شارپ تو ایران با توجه به سیستم های اکثریت ویندوز ، طرفدار بیشتری داره)هم بستگی داره.
هر زبانی برای یک سری کاربردها و پلتفرم ها ایجاد شده، درسته که این دو زبان خیلی طیفی وسیعی از کاربردها رو شامل میشه اما باز محدودیت و تفاوت هایی بین این دو مخصوصا برای برای قابل حمل و سیستمی هستش.
من توصیه می کنم برای برنامه نویسی در ویندوز از سی شارپ( کد سی واقعا سریعه و بهینه سازی هاش خیلی قابل توجه) برای برنامه نویسی قابل حمل از جاوا، برای وب اپلیکیشن جاوا و برای کاربردهای گرافیکی سی شارپ( یه پیشنهاد تجربی)

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۰
۰
ارسال: #۲۱
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ ق.ظ
بحث خوبیه ...
کلا مشخصه که تمامی دوستان امون تو زمینه ی .net تخصص دارند ، به نظر من که دوره های جاوا رو تو محضر مهندس امیرسام بهادر (پدر جاوای ایران ) گذرانده ام ، بهتره که دوستان حداقل یک دوره جاوا رو تو مرکز it صنعتی شریف شرکت بکنند، بعداً خودتون میفهمید که اصلا زبانهایی مثل c# , vb قابل مقایسه با جاوا نیستند...
وجود حدودا ۳۰۰۰ فریم ورک ثبت شده در زبان جاوا قدرت خاصی رو برای توسعه دهندگان اون ایجاد کرده ، که تو دات نت ما حتی نمیتونیم فکرشو بکنیم...
ضمنا بنده خودم متخصص سی شارپ و دلفی ۷ بودم و به دلیل موقعیت شغلی به سمت جاوا رفتم ، ولی بعد از یادگیری جاوا کلا دیگه به هیچ زبانی فکر نمیکنم.
تو زمینه ی درآمد و بازار کار هم اگه دوستان تو زمینه ی جاوا متخصص بشند و حداقل بتونند ۳۰ فریم ورک رو یاد بگیرند میتونند درآمد فوق العاده ای رو داشته باشند.
جمع بندی : جاوا مورد علاقه و توجه حرفه ای هاست خصوصا کار کردن با IDE intellij اش ...
پیشنهاد میکنم به صفحه ی شخصی انجمن برنامه نویسان جاوا و مدیران اوراکل یه سری بزنید.
آدرس :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

انجمن تخصصی دلفی ایران

۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: r.jafari , reyhaneh64 , Amoojan , Haniye_se , baran
ارسال: #۲۲
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۱۵ ب.ظ
متاسفانه بعضی دوستان فکر میکنن جاوا بیشتر برای موبایل هستش در حالیکه جاوا یک زبان همه منظوره هستش ، کاری نیست که یک نفر با c# بتونه انجام بده ولی همون شخص در صورت بلد بودن جاوا نتونه با جاوا پیاده سازیش کنه . هر دو زبان قابلیتهای فراوانی دارند و چه در داخل و چه در خارج بازار مناسبی دارند . اینها ابزار هستن وقتی کسی با مفاهیم و قوانین برنامه نویسی آشنا باشه با هر دو میتونه به مقصد خودش برسه.
C++ قدرتمند تر از هر دوتاست و بعضی ها جاوا و سی شارپ رو در یک رده میدونن ، بعضی ها هم جاوا رو برتر و بعضی ها هم سی شارپ رو برتر ( در این مورد آخر معمولا" دلایل برتری زیاد محکمه پسند نیست )
۱
۰
ارسال: #۲۳
۱۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۰۴ ق.ظ
بحث ما سایت نبود ، بحث ما زبان جاوا بود ، ضمنا شما اگه واقعا دانشجوی شریف هستید یه سر به مرکز آی تی دانشگاه خودتون برید و ببینید که چرا هنوز دوره های j2se , j2ee , j2me , ... برگزا میشه ...
اینجا هم میتونید نام دوره ها رو باز هم تو سایت دانشگاه خودتون ببینید

مثلا این یکی از certificate های مرکز

انجمن تخصصی دلفی ایران

۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۲۴
۱۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۱۳ ق.ظ
RE: کدام زبان > جاوا یا سی شارپ ؟
(۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۴۵ ب.ظ)younes نوشته شده توسط:  سلام دوستان

من میخوام یک زبان برنامه نویسی جدید که بازار کار خوبی داشته باشه
و هم قابلیتهای جدید داشته باشه رو یاد بگیرم. در کل به برنامه نویسی
علاقه دارم و ویژوال بیسیک رو هم عملی تو هنرستان خوندم و تو دانشگاه
هم با C عملی کار کردم. حالا موندم بین جاوا و
سی شارپ کدوم بهتره و کدوم جدیدتره ، همونو بخونمش ،
لطف کنید راهنماییم کنید. نسخش رو هم بگین که نسخه زیاد داره!

آخیششششششش Shyمنم اون اوایل که سی شارپ تازه اومده بود و قبلش من جاوا کار میکردم با اومدن سی شارپ بین دوراهی موندم و نتیجش این شد که مدتها برنامه نویسی رو کنار گذاشتمBig Grin

drink 8 glasses of water a day

۱
۰
ارسال: #۲۵
۱۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۰۷ ب.ظ، توسط p.parsaee.)
توصیه می کنم کتاب آقای سبستا (Concepts of Programming Languages) رو مطالعه کنید. جدا از اینکه می تونه برای کنکور مفید باشه، مقایسه بسیار خوبی از زبانهای برنامه سازی مختلف ارائه داده و کاربردهای زبانهای مختلف رو هم بیان کرده. در صورتی که با دقت مطالعه کنید می توانید بنا به کاربرد نرم افزاری که می خواهید بنویسید زبان برنامه نویسی مورد نظر را انتخاب کنید. (فصل اولش خیلی مهم هست)

ویکیپدیا هم مقایسه خوبی از جاوا و سی شارپ ارائه داده:
Comparison of C Sharp and Java

جالبه بدونید خیلی از قابلیتهای این دو شبیه به هم هست. حتی syntax ها و مفهوم ها و نحوه کامپایل شدن کدها.
یکی از اساتید میگفت که در ایران بیشتر از C# استفاده میشه ولی در خارج برعکس. (این رو می تونید با نگاه به نیازمندی های روزنامه ها ببینید)

اما با توجه به اینکه یکی از جنبه های مد نظر شما، اقتصادی هست برنامه نویسی وب و طراحی وب رو پیشنهاد می کنم.

«چون هلال ماه رمضان پدید آید، درهای دوزخ بسته و درهای بهشت باز می شود و شیاطین به زنجیر کشیده می شوند.» حضرت محمد (ص)
۱
۰
ارسال: #۲۶
۱۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۱۳ ق.ظ
اما احساس من اینه که اینده جاوا خیلی بهتر از سی شارپه

نمیدونم چیکار کنم!
۰
۰
ارسال: #۲۷
۱۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۵۶ ب.ظ
دور از ذهن نیست، چون جاوا یک زبان مستقل از پلتفرمه

«چون هلال ماه رمضان پدید آید، درهای دوزخ بسته و درهای بهشت باز می شود و شیاطین به زنجیر کشیده می شوند.» حضرت محمد (ص)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: moha
ارسال: #۲۸
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۰۵ ق.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۳ ق.ظ)moha نوشته شده توسط:  اما احساس من اینه که اینده جاوا خیلی بهتر از سی شارپه

نمیدونم چیکار کنم!
ببین دوست من خصوصیات کلیشو در نظر بگیر بعد انتخاب کن

جاوا :
۱- کلا با کلاس کار میکنه، میشه گفت کاملا شی گرا هستش
۲- اگه میخوای برنامت در سراسر جهان خریدار داشته باشه و به درد بخوره جاوا خوبه
۳- شاید اولش برات سخت به نظر بیاد

سی شارپ :
۱- هم میتونی با کلاس ها برنامه رو بنویسی هم بدون کلاس
۲- اگه بخوای داخل ایران جواب بده(بازار ایران) خوبه
۳-در کل راحتتره خوندنش

راستی میتونی یه چندتا پی دی اف دانلود کنی (از آموزش هر دو) بعد برنامشونو نصب کنی ، و یخورده کار کنی با هر کدوم با محیطشونم آشنا بشی ، بعد انتخاب کنی.

ولی اگه میخوای جاوا بخونی درنگ نکن ، بسم الله شروع کن انشالله که موفق باشی

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: moha
ارسال: #۲۹
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۲۱ ب.ظ
فقط می خوام بگم روی زبان python هم به عنوان یه گزینه سوم فکر کنین! زبان خوبیه
مقایسه قدرتش با جاوا و #C و غیره هم با خودتون....

The best defense against logic is ignorance
۲
۰
ارسال: #۳۰
۲۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ ق.ظ، توسط edge.)
python زبان خوبیه اما فعلاً بعنوان یه زبانی که باهاش بتونی اونقد پول در بیاری نمیشه حساب کرد مخصوصاً تو ایران فقط اگه بهش علاقه داری باید بری طرفش و از طرفی هم بیشتر بدرد کاربران لینوکس میخوره. کلاً زبانیه که بیشتر لینوکسیها باهاش سرو کله میزنن(االبته روی تمام محیطها اعم از ویندوزو... هم به خوبی کار میکنه) منم ۴ ساله باهاش کار میکنم.کلاً این تیپ زبانا مثه پایتونو پرلو روبیو غیرهو غیره رو باید بهشون علاقه داشته باشین و گرنه کارباهشون خیلی اذیت میکنه آدمو.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۸۰۶ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۸۵ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  آموزش رایگان جاوا اسکریپت djhamid33 ۰ ۱,۳۱۳ ۰۸ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: djhamid33
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۲۴۱ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۱۹۲ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۶۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۶۵ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  خرید کتاب زبان اصلی آموزش برنامه نویسی جاوا moslem73421 ۶ ۵,۴۱۶ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Big Grin کدام منابع برای هوش مصنوعی برای مهندسی پزشکی؟ sajadg ۳ ۴,۰۴۹ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close