زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۶۶ معماری مهندسی کامپیوتر ۹۱

ارسال:

samaneh22 پرسیده:

این سوال را ماهان فکر کنم اشتباه تحلیل کرده
گفته اندازه حافظه اصلی میشه ۳۲^۲ بیت.درصورتیکه سوال گفته ۳۲ بیتیه
من نگاشت مستقیم و نگاشت مجموعه ای انجمنی را فهمیدم ولی با نگاشت انجمنیfully associative مشکل دارم.
من حساب کردم میشه ۱۲^۲*۲۰/
اگر کسی میدونه لطفا توضیح بده

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

d.KH پاسخ داده:

یه تعریف داریم:
اگر اندازه k-way set برابر با تعداد تمام بلاکهای حافظه کش باشه مشابه با fully associative میشه بنابراین می تونیم از همون روش k- way برای بدست آوردن تعداد فیلد تگ استفاده کنیم.

خوب در اینجا ما ۴^۲=۱۶کلمه در هر بلاک داریم و حافظه کش برابر با ۱۶^۲ کلمه می باشد.

پس تداد بلاک های ما برابر با ۴^۲/ ۱۶^۲ = ۱۲^۲ می شه(با توجه به تعریف بالا پس ۱۲^۲ = K-way set ، به عبارتی تعداد بلاک در هر مجموعه(set) می شه.)(لازم به ذکره که باید فقط یه مجموعه(set) داشته باشیم.)

بنابراین چون تمام بلاک ها در یک مجموعه قرار می گیرن پس فیلد set=0 اما تعداد set موجود ۱ میشه.
خوب از دو فیلد باقی مانده یکی word=4 بیت و فیلد tag=28 بیت می شه(مجموعا ۳۲ بیت عرض آدرس دهی).

در انتها
تعداد بیت Tag = تعداد مجموعه set و* K * عرض بیتی تگ
۱ * ۱۲ ^ ۲ * ۲۸ => 1 * 12 ^ 2 * ( 2 ^ 2 * 7 ) => 14 ^ 2 * 7
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۴۲۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۶۳ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۲۲۱ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۶۲۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۷۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Question [] مراجع مهندسی کامپیوتر [] itslady ۰ ۱,۸۰۲ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: itslady
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۳۲ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  کتاب معماری کامپیوتر دکتر کتیرایی marvelous ۷ ۷,۷۲۲ ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۷,۶۳۴ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close