زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست هوش مصنوعی -سال ۹۱- فاکتور انشعاب

ارسال:

pasargad7788 پرسیده:

تست هوش مصنوعی -سال ۹۱- فاکتور انشعاب

چرا جواب گزینه ۳ می شه؟ با فاکتور انشعاب ۳ که بریم تعداد گره ها خیلی زیاد می شن؟

۰
ارسال:

edge پاسخ داده:

RE: سوال ۱۲۱-فاکتور انشعاب

کلاً سوالای پارسال من دو تاشو واقعاً هرکاری می کنم نمی فهمم یکی همین سواله یکی دیگه هم سوال بالاییشه ۱۲۰ دوستان اگه کمک کنن ممنون میشم

۰
ارسال:

equilibrium پاسخ داده:

سوال ۱۲۱-فاکتور انشعاب

فرض کنید فاکتور شاخه k باشه؛ k باید طوری انتخاب بشه که گره هدف رو اولا در سطح ۴ و ثانیا در ۳۴ امین گام پیدا کنه؛
حالا k رو برابر ۲ بگیرید؛ در اینصورت کل گره هایی که از سطح ۰ تا ۴ بررسی میشن ۳۱ گره هست (حساب کنید)؛ بنابراین با k=2 نمیشه در سطح ۴ به هدف رسید (چون هدف ۳۴ امین گره هست)؛
اینبار k رو برابر ۳ بگیرید؛ در اینصورت ۳۴ امین گره در سطح ۳ تولید میشه (۱+۳+۹+۲۷=۴۰)؛ بنابراین فاکتور شاخه ۳ ما رو قبل از سطح ۴ به هدف میرسونه؛ پس مقدار مناسب k باید چیزی بین ۲ و ۳ باشه (سوال فرض کرده فاکتور شاخه ثابته و نمیتونه یه جا ۲ باشه یه جا ۳)؛
بنابراین k=2، k>5، و k بین ۳ و ۵ غلطن؛

۰
ارسال:

pasargad7788 پاسخ داده:

سوال ۱۲۱-فاکتور انشعاب

ولی b باید عدد صحیح باشه. نمی شه بین ۲ و ۳ باشه.

سنجش هم جواب بین ۳ و ۵ رو اعلام کرده.

(۰۵ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۱۶ ق.ظ)edge نوشته شده توسط:  کلاً سوالای پارسال من دو تاشو واقعاً هرکاری می کنم نمی فهمم یکی همین سواله یکی دیگه هم سوال بالاییشه ۱۲۰ دوستان اگه کمک کنن ممنون میشم

سوال ۱۲۰ که ساده به نظر می رسه. وقتی b از kb2 استنتاج بشه. پس a یا b هم از اولی هم از دومی اسنتتاج می شن

۰
ارسال:

edge پاسخ داده:

RE: سوال ۱۲۱-فاکتور انشعاب

نه به این سادگی ها هم نیس با یه جور استدلال دیگه ۲ هم درست در میاد از طرفی ممکنه ۳ هم درست دربیاد

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

سوال ۱۲۱-فاکتور انشعاب

به نظر من که میشه گزینه آخر.من اینطوری حل میکنم:برای رسیدن به هدف باید ۳۲ گره بسط داده بشن.به طوریکه این ۳۲ گره تا سطح ۴ باشند.با فاکتور انشعاب ۲ نمیشه تا سطح چهار ، ۳۲ گره داشته باشیم.با فاکتور ۵ و بالاتر هم جواب میشه تا سطح ۳ .
جواب گزینه آخر هست.چون با فاکتور انشعاب ۳ میتونیم در سطح ۴ از گرههای ۱۴ تا ۴۰ رو داشته باشیم.

(۰۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ ب.ظ)reza7788 نوشته شده توسط:  چرا جواب گزینه ۳ می شه؟ با فاکتور انشعاب ۳ که بریم تعداد گره ها خیلی زیاد می شن؟
تو کلید اولیه هم که گزینه ۴ بود.چطور میگید گزینه ۳ میشه . مگر تغییرش دادند؟

۰
ارسال:

pasargad7788 پاسخ داده:

سوال ۱۲۱-فاکتور انشعاب

ببخشید همون گزینه ۴ منظورم بود. با فاکتور ۳ هم تعدادش به صورت زیر می شود...

۱ + ۳ به توان ۲ + ۳ به توان ۳ + x
همون طور که می بینید در سطح ۳ تعداد ۱+۹+۲۷ گره داریم که بیشتر از ۳۲ گره می شود و حال اگر گره های سطح ۴ هم اضافه کنیم که خیلی بیشتر از ۳۲ گره می شود. به همین خاطر فاکتور ۳ به بالا نمی تونن جواب باشند

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۸۴۶ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۷۲۴ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۳۶ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۲۲ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo
  ██ ویرایش ۲۳ ایبوک هوش مصنوعی (رایگان) ██ sohjel ۱ ۲,۳۵۸ ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بهترین منابع هوش مصنوعی برای کنکور ارشد marvelous ۳ ۵,۰۸۶ ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close