زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لبه متقاطع ؟

ارسال:

ana_12345 پرسیده:

لبه متقاطع ؟

لبه متقاطع منظورش چی ؟

گزینه درست رو ۴ گفته . چرا ؟

خودم عکسی که گذاشته بودم رو نشد باز کنم نمی دو نم چرا .... سوال رو نوشتم .
سوال : G یک گراف متصل و T یکی از درختان پوشای عمقی برای آن است انگاه
۱- G حداقل یک لبه متقاطع با Tدارد .
۲-G حداکثر یک لبه متقاطع با T دارد .
۳-G دقیقا یک لبه متقاطع با T دارد
۴-G هیچ لبه متقاطع با T ندارد

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

csharpisatechnology پاسخ داده:

لبه متقاطع ؟

منظور از لبه یا Edge همون یال هست.متقاطع هم یعنی برخورد و قطع که معلومه

۰
ارسال:

ana_12345 پاسخ داده:

لبه متقاطع ؟

می دونم این رو اما این یعنی چی:
G" هیچ لبه متقاطع با T ندارد "
می شه یکم بیشتر توضیح بدین .

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

لبه متقاطع ؟

(۲۵ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۱۱ ق.ظ)ana_12345 نوشته شده توسط:  لبه متقاطع منظورش چی ؟
منظور از لبه ، همان یال است و منظور از لبه متقاطع یال cross هست.
یعنی وقتی داریم گراف رو پیمایش میکنیم ، درحالی که همه گرهها پیمایش نشده اند ، به بن بست میرسیم و دیگر نمی توانیم ادامه دهیم و برای دیدن و بسط گره بعدی مجبوریم به عقب برگردیم تا جایی که اولین گره پیمایش نشده را ببینیم ، در این شورت یالی که بین این دو گره ایجاد می شود را یال cross یا متقاطع میگویند(چون دو بخش مجزا از درخت را به هم وصل میکند ، درضمن این دو بخش هیچ ارتباط والد و فرزندی بینشان نیست).

۰
ارسال:

ana_12345 پاسخ داده:

لبه متقاطع ؟

مرسی از توضیحتون اما منم تعریف یال cross رو می دونم اما چرا گفته گزینه ۴ درست. مفهوم G" هیچ لبه متقاطع با T ندارد " یعنی چی ؟؟؟؟ من فکر کردم منظوزش اینه که cross داره یا نه که در اینصورت میشه گزینه ۱/

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

لبه متقاطع ؟

مطمئن نیستم ولی شاید منظرش اینه که چون t شامل همه رئوس کمینه میشه طبیعتا همه یالها رو پوشش داده ونیازی نیست که به گره دیگه ای از g وصل بشه (چون دروااقع یال کراس یعنی راهمون بسته شده و مجبوریم بازگشت داشته باشیم به گره بسط نیافته ، ولی در اینجا که کل گراف با جستجوی عمقی پوشش داده شده نیازی به بازگشت نیست)

ارسال:

ana_12345 پاسخ داده:

RE: لبه متقاطع ؟

(۲۶ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۴ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  (چون دروااقع یال کراس یعنی راهمون بسته شده و مجبوریم بازگشت داشته باشیم به گره بسط نیافته ، ولی در اینجا که کل گراف با جستجوی عمقی پوشش داده شده نیازی به بازگشت نیست)
وقتی DFS استفاده می کنیم هم کل گراف رو پوشش می دیم و در نهایت درخت بدست امده پوشا هستش اصلا هدفمون از پیمایش همین " که کل نود ها رو بازدید کنیم " و حالا بسته به نوع گراف میشه بازگشت داشته باشیم و یال کراس ایجاد بشه .

(۲۷ آذر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۷ ق.ظ)farhadk نوشته شده توسط:  یا بهتر بگم تو کدوم نوع از پیمایشها وقتی رو گراف شبیه سازی می شه cross ایجاد می شه. تا بتونیم با عمقی مقایسش کنیم؟

DFS در گراف جهت دار کراس داره .
DFS در گراف بدون جهت کراس نداره .
BFS کراس نداره و فقط عقب گرد و درختی داره .

(۲۷ آذر ۱۳۹۱ ۰۵:۳۱ ق.ظ)csharpisatechnology نوشته شده توسط:  .کاش می گفتی سوالو از کجا آوردیBig Grin

سوال ازمون سنجش تسلط هستش.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

لبه متقاطع ؟

گراف متصل هم گرافی هست که حداقل C(n-1,2)+1 یال داشته باشه.تا اینجا بلد بودم.کاش می گفتی سوالو از کجا آوردیBig Grin

۰
ارسال:

farhadk پاسخ داده:

سوال گنگه. ولی تحلیل من اینه:
بخاطر اینکه پیمایش عمقی از پشته استفاده می کنه نیاز به بازگشت به شکلی که از یال های قبلی عبور کنه نداره.
مثلا R ریشه هست و A وB دو فرزند اولش و داریم تو مسیر A و فرزنداش پیمایش عمقی انجام میدیم.
اول S خونده می شه و B و بعد A در پشته قرار داده می شه.
حالا در مسیر فرزندان A به پیمایش ادامه می دیم و هی پشته اضافه و کم میشه و مثلا می رسیم به جایی که دیگه نمیشه پیمایش ادامه پیدا کنه ولی هنوز پیمایش پوشا نشده. در گراف مجبور می شه cross ایجاد کنه ولی تو پیمایش عمقی چون از پشته بهره می بره الان B در ابتدای پشته هست و به راحتی و بدون ایجاد cross فرزنداشو بسط می ده و به پیمایشش ادامه می ده و زمانی پشته خالی می شه که درخت پوشایی ایجاد شده باشه.
حالا سوالی که ایجاد می شه اینه که اگه با پیمایش سطحی که از صف استفاده می کنه انجام بدیم موقع شبیه سازیش روی گراف cross ایجاد می شه؟ یا بهتر بگم تو کدوم نوع از پیمایشها وقتی رو گراف شبیه سازی می شه cross ایجاد می شه. تا بتونیم با عمقی مقایسش کنیم؟

۰
ارسال: #۱۰

لبه متقاطع ؟

چه ربطی داشت ؟
معمولا الگوریتمی که از پشته استفاده کنه میشه بازگشتی

ارسال: #۱۱

farhadk پاسخ داده:

(۲۷ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۰۷ ب.ظ)csharpisatechnology نوشته شده توسط:  چه ربطی داشت ؟
معمولا الگوریتمی که از پشته استفاده کنه میشه بازگشتی
مگه تعریف گراف متصل شما به قضیه ربطی داشت Smile.
من نگفتم جواب کامل هست چون اصلا سوال گنگه معلوم نیست چی می خواد!
صورت سوال گفته با پیمایش عمقی درخت پوشا ساخته شده.
باید دید خواص پیمایش عمقی چی هست که باعث تفاوت با بقیه پیمایشها می شه. مهمترین خصیصه اش اینه که با پشته پیاده سازی می شه.

۰
ارسال: #۱۲

saeidkhan پاسخ داده:

لبه متقاطع ؟

فک کنم همون یال منظورشه

۰
ارسال: #۱۳

ana_12345 پاسخ داده:

لبه متقاطع ؟

حرفا تون باعث شد یه نتیجه برسم :
سوال گفته G یک گراف متصل و T یکی از درختان پوشای عمقی برای آن است.
جواب :
-G هیچ لبه متقاطع با T ندارد
اگر جواب معنیش این باشه که گراف یال متقاطع نداره به نظر من با صورت سوال داده شده فقط نمیتونیم به این نتیجه برسیم .چون تعریف درخت پوشای عمقی که فقط درختی نیست که الزاما یال کراس نداشته باشیم یا به عبارت دیگه به هیچ نود بسط داده شده ای ارجاع نکنیم منظورم اینه که هر پیمایش عمقی درخت پوشا عمقی می ده مگه نه ؟ حالا چه کراس داشته باشن چه نداشته باشن .

ارسال: #۱۴

ana_12345 پاسخ داده:

من جواب پاسخنامه رو هم می زارم .که دقیقا پیدا فقط گراف رو بدون جهت در نظر میگیره .
شایدم درست خوب تعریف گراف در اصل بدون جهت بودن .

DFS در گراف بدون جهت فقط یال عقب گرد و درختی داره .و کراس نداره .

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۱۵

fatima1537 پاسخ داده:

لبه متقاطع ؟

می بایست توی صورت سئوال میگفت گراف جهت دار نیست.اینجور سئوالات ایهام دار برای کنکور ناجوانمردانه است.
اگر منظورش گراف بدون جهت باشه به نظر من توضیحتون درسته

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حساس به لبه مهرگان ۲ ۱,۵۹۶ ۲۸ دى ۱۳۹۴ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: مهرگان
  تبدیل فلیپ فلاپ حساس به سطح به فلیپ فلاپ حساس به لبه MiladCr7 ۱ ۲,۶۶۹ ۰۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iCanDoIt
  لبه خروجی- تست ۸ تالیفی پوران dokhtare payiz ۴ ۲,۲۵۸ ۰۸ دى ۱۳۹۳ ۰۷:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: dokhtare payiz
  چگونه پایمان را روی لبه علم بگذاریم Doctorwho ۱ ۲,۵۸۵ ۰۱ فروردین ۱۳۹۳ ۰۸:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sybarite
  جدول کلمات متقاطع negin90 ۰ ۱,۴۶۲ ۰۶ آبان ۱۳۹۲ ۰۱:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: negin90
Information اگر دو نفر لبه پرتگاهی باشند کدومشون رو نجات میدی؟ MarkLand ۶۰ ۵۵,۲۱۳ ۲۷ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: jameshenas
  تشخیص لبه تصویر mahboubeh ۱ ۳,۴۱۵ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mobina

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close