زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

وقتی تمرکز لازم برای مطالعه را ندارید، چه می کنید؟

ارسال: #۱۶
۲۸ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۵۶ ق.ظ
من اگر حوصله درس خوندن نداشته باشم بازی های فکری انجام میدم.مثلا شطرنج و پاسور و ... هم به افزایش تمرکز کمک می کنه هم فکر آدم را برای حل مساله تقویت می کنه
این هم لینک سایت این بازی کامپیوتری

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۹ فروردین ۱۳۹۰, ۰۹:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۲:۴۵ ب.ظ، توسط کیمیا ۲۰۱۱.)
تمرکز نداشتن با بی حوصلگی فرق داره بیشتر شما بستن کتاب رو صلاح می دونستین چرا ؟

مشکل عدم تمرکز فقط هجوم افکار متفاوت است درعین حال که آدم حوصله مطالعه رو هم داره ولی چون تو مغزش جمعه بازار راه افتاده نمی دونه کدومش رو انتخاب و در نهایت روش کار کنه.

* من اگه در حال مطالعه باشم ولی فکرم بجای تمرکز روی مطلب با موضوعات بی ربط مشغول بشه بلند میگم خفه .[تصویر:  21828_1_1379098441.gif][تصویر:  21828_2_1379098441.gif]

غالبا میره پی کارش .( این روش محدودیت استفاده از نظر مکان و زمان داره ).
*روش دوم آروم دو بار میگم چخه چخه‌! برا خودش میره .][تصویر:  21828_3_1379098441.gif]

*روش دیگر استفاده از مقوایی ۲۰ در ۳۰ قرمز است . همین طور خط به خط با مقوا صفحات رو بالا و پایین جلو می رم . این روش عالی جواب میده فکر می کنم به ۲ دلیل:

۱ - از نظر روانشناسی قرمز رنگی پر انرژی و محرک مغز است و شما را از خواب و خیال خرگوشی بیرون می کشد و فرد علاقه مند به ادامه میشه نه قطع مطالعه مگر اینکه زمان زیادی پای مطالعه نشسته باشه .

۲ - پوشاندن خطوط و صفحات خوانده شده و خط به خط پایین اومدن با مقوا از بازیگوشی چشم بر روی صفحات و خطوط دیگر جلو گیری می کند و هر خط که پایین میای ناخودآگاه به خودت می گی ایول ایول ۲ صفحه فقط مونده بدو بدو .... یه صفحه .... یه پاراگراف ... ایرانی می تواند .... ۴ خط .... ۲ خط ..... و سوت پایان .

*روش دیگر یادداشت برداری شخصی از منظور نویسنده است که بخاطر بیشتر درگیر شدن شما با درس( هم به شکل خواندن و هم نوشتن )فکر کمتر مجال شیطونی پیدا می کنه .

و بعد از پایان هر مطالعه خودتون رو به یه چیزی که بهتون حال میده دعوت کنین مثلا من با پنج شیش تا پاستیل ماری و آلبالو خشک یا چند دقیقه گوش کردن به موسیقی مورد علاقه‌ام سرحال میشم . صرفه جو مثل من دیدین ؟Big Grin

ولی زمانی که نسبت به کتاب و مطالعه کم حوصله یا بعضا بیزار میشیم به نظرم بهتره برای چند روز کاملا ازش دور باشیم . بهرحال ذاتا انسان تنوع و تغییر رو دوست داره مغز ما هم وقتی به یکنواختی روند درس و مطالعه روزانه می افته خود بخود هنگ می کنه . من فکر می کنم تنها راه حل مشکل یه آنتراکت چند ساعته تا چند روزه است( بستگی به خصوصیات روانی فرد داره ).
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_1234 , nino , Pegasus

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۲ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۳۴۵ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۳۲,۰۹۶ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  سن واقعی بدن خود را حساب کنید fahimehazimi ۷۱ ۳۵,۵۴۲ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  شعرهایی که وقتی خوندید خوشتون اومد aamitis ۱۹۸ ۵۹,۸۵۸ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۴۴۱ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
Rainbow خودتونو معرفی کنید! marvelous ۹ ۱۰۵ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۳۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۶۷ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۹۰۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close