زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۳۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا مناسب است که بدنبال بعضی کتابهای خاص باشیم و ذهنمون را این روزها درگیر کنیم ؟

ارسال: #۱۶
۳۰ مهر ۱۳۹۱, ۰۶:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۶:۰۸ ب.ظ، توسط narges_r.)
آیا مناسب است که بدنبال بعضی کتابهای خاص باشیم و ذهنمون را این روزها درگیر کنیم ؟
بنظر نمیاد تستهای پارسال معیار خوبی باشه برای تشخیص اینکه چه کتابی برای کنکور خوبه چه کتابی بد!
سوال اول سیستم مهندسی سال گذشته رو به یاد بیارید! یک صفحه سوال که خوندن و فهمیدن صورت سوال چندین دقیقه طول میکشه برای کنکوری که برا هر سوال ۲ دقیقه وقت گذاشته.
خیلی وقتها حل نشدن بعضی سوالات کنکور سر جلسه برمیگرده به اینکه اون سوال برای یک کنکور ۱۵۰ دقیقه ای با ۷۵ سوال استاندارد نیست

با حرفهای اقای جهانی موافقم اما کاش بقیه دوستان هم نظراتشونو همینطور منطقی بیان میکردن

بنظرم جمله "در مهندسی در این دوسال اخیر و بخصوص پارسال اونهایی که مرجع خونده بودن سود کردن و پارسه خونها چندان در سیستم عامل موفق نبودند. " جای نقد و بررسی داره.
این جمله بر چه اساس و مبنایی بیان شده؟!
۴
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: deh-ab
ارسال: #۱۷
۳۰ مهر ۱۳۹۱, ۰۸:۰۹ ب.ظ
RE: آیا مناسب است که بدنبال بعضی کتابهای خاص باشیم و ذهنمون را این روزها درگیر کنیم ؟
کتاب حقیقت واسه بچه های IT شاید خوب باشه که تعداد کتاباشون کمتره و می تونن تو یه درسی مثل سیستم عامل چند منبع بخونن. همینطور سوالاتشون تو کنکور بهتره.

ولی واسه بقیه گرایش ها حق با جناب Fardad-A هست.
حساب کنین ۱۴ درس دارن اگه زبانم به ۳ کتاب لغت و قواعد و تخصصی بسط بدیم میشه ۱۶ کتاب.
با این حساب کی وقت می کنن واسه یه درسی مثل سیستم عامل که سوالاش به این شکل طرح میشه برن سیستم عامل حقیقت رو بخونن و بخوان بعدا مرور کنن.
چون خلاصه برداری هم تو این درس تعطیله.
همون موسوی طیبی بهتره. آخر هر فصل هم یه سری تمرینات مربوط به کتب مرجع رو حل کرده.

مرد زندانی می خندید..
شاید به زندانی بودن خویش شاید هم به آزاد بودن ما...
راستی زندان کدام سوی میله هاست؟

ارنستو چه گوارا
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , deh-ab
ارسال: #۱۸
۳۰ مهر ۱۳۹۱, ۰۹:۵۷ ب.ظ
ظاهرا اسم تایپیک بایید عوض شود چون همه بحث ها بر روی سیستم عامل شد.
(من توی پرانتز یک چیز هم در مورد درس سیستم عامل بگوییم که یک سری فیلم آموزش درس سیستم عامل تهیه شده توسط دکتر پدرام هست که جهت دانشجویان مجازی ارشد امیر کبیر - جبرانی درس سیستم عامل- تهیه شده است
روش تهیه بیشتر فیلمها هم به صورت استفاده از یک برگه و مداد هست که دکتر روی کاغذ نکات درس را می نویسد و در مورد آن توضیح می دهد. البته بیشتر شایید بدرد کسی بخورد که بخواهد با مفاهیم درس آشنا شود نه کنکوری)
۲
۰
ارسال: #۱۹
۰۴ آبان ۱۳۹۱, ۰۳:۲۹ ب.ظ
من خودم پارسال برا کنکور شرکت کردم (البته رتبه ام خیلی گند شد،۶۰۰،وامسال دوباره دارم میخونم)شبکه رو هم تو دانشگاه کتاب مرجع دکترپدرام خوندیم وتقریبا رومباحث تسلط داشتم.برا کنکور مقسمی خوندم(وامسال رو هم همون میخونم)واون اواخر کتاب دکترحقیقت رو ازدوستم قرض گرفتم.خب یه سری نکات داشت که بعضی هاش منو به وجد می آورد.اما کلا تو بحث های کنترل جریان وکنترل خطا ویه فصل دیگه که یادم نیست واقعا تست های کاملتری به نسبت مقسمی داشت.به نظرم طرح درس مقسمی برا کسی که تقریبا تو شبکه متوسطه وحتی یه ذره پایین تره مناسبه.اما برا تست هاش بنظرم به مقسمی اکتفا نکنه.
من خودم در به در دنبال شبکه دکتر حقیقت برای داشتن تستاش هستم.
سیستم عامل هم خودم مقسمی خوندم وامسال همراهش دارم پوران هم میخونم .پارسال سیستم دکتر حقیقت رو خوندم یه مباحثی رو ،اما زیاد جذبم نکرد.بنظرم پوران یا مقسمی براسیستم کافیه وخوبه.
اما یه نکته خیلی مهم از نظر من اگه میتونین چند کتاب رو داشته باشین یه کتاب رو به عنوان مرجع وطرح درس درنظر بگیرین از کتاب های دیگه برا زدن تست های بیشتر استفاده کنین.چون خوندن مطالب از رو چند کتاب شاید نکات بیشتری بده اما آدم رو سر درگم میکنه.
۱
۰
ارسال: #۲۰
۰۴ دى ۱۳۹۱, ۰۷:۲۱ ب.ظ
حجم پارسه خیلی زیاده فقط هم خود نمایندگی پارسه این کتاب رو داره قیمتش هم بیشتر شده
همون پوران بخونید هم کامله هم حجمش مناسب تره

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
۰
۰
ارسال: #۲۱
۰۶ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۴۸ ب.ظ
من میخوام تا اخر تابستون حقیقت رو بخونم برا سیستم عامل که الن بیش از پنجاه درصدش رو خوندم

منتها همش داشتم به این فک میکردم که این کتاب رو چطوری دوره کنم و الن به این نتجیه رسیدم بهتره از روی کتاب پوران دوره اش کنم و تستهای حقیقت رو هم کامل بزنم Rolleyes

............خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهای که کوبیدم و خانه ی تو نبود..............
۰
۰
ارسال: #۲۲
۱۷ مهر ۱۳۹۲, ۰۹:۴۸ ب.ظ
در مورد سیستم عامل دکتر حقیقت ، تجربه مشابهی داشتم و خدا رو شکر که کتاب مناسب خودم رو هم پیدا کردم . لطفا به این تاپیک برید و مطلب من رو هم مد نظر قرار بدید . اگر مقایسه هم صورت بگیره ، کاملتر خواهد شد .
{دانلود} سیستم عامل دکتر محمود نقیب زاده :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۲۳
۱۸ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۳۳ ق.ظ
از بابت اینکه کتاب دکتر حقیقت فوق العادست نمیشه هیج تردیدی داشت اما .
من قبل از خوندن کتاب پارسه سیسم عامل اقای تننباوم رو خوندم . بعدش ه پارسه رو گرفتم دیدم که دقیقا ( یعنی دقیقا ) کپی تننباممه فقط یه سرس مطالب جزیی رو که تننبام نداشته بهش اضافه کرده اونم از رو کتاب استالینگز.......
ولی حل تستاش خیلی کامل و دقیقه . من خودم تا الان ۴ بار خوندمش کامل حتی ویس دکتر حقیقت رو هم گوش کردم .
اما تو تستای سال ۹۱ و ۹۲ ای تی و کامپیوتر مشکل دارم .
چون به نظرم هر قدر هم که تسلط داشته باشی نمیشد تست مربوط به حافظش رو زد چون واقعا ابتکاری بود .
فک کنم تننبام هم نمیتونست اونو حل کنه .
نظرتون چیه؟
Fardad-A، در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

دوست گرامی بحث بر سر منابع هر درس در اینجا مجاز نیست.
هر درس یه بخشی بنام بررسی منابع دارد که میتونید در آنجا در مورد منابع آن درس بحث کنید و نظرات دیگران را بپرسید.
با تشکر

۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۸ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۱۹ ب.ظ
سلام لطفا نام نویسنده کتاب مرجع شبمه را معرفی کنید.ممنون
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۷۵ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۰۵۵ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۳۰۸ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۲۱۶ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۳۴ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Smile ۱۰ مدل آدم نخاله که به نفع خودتان است قیدشان را بزنید! αɾια ۱۷ ۹,۴۴۹ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sarasadati
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۱۹۸ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۰۴ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۴۹۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close