زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست شماره ۲۲ معماری پوران فصل ۱

ارسال:

uka پرسیده:

این تست سال۸۸ مهندسی کامپیوتره.
در یک ضرب کننده ترتیبی به روش Add &Shift به فرض اینکه عمل جمع به ۱۰ نانوثانیه و عمل شیفت به ۴ نانوثانیه نیاز داشته باشد و با فرض اینکه عملیات شیفت و جمع در دو کلاک متوالی انجام شود، انجام ضرب ۱۰۱۱*۰۱۱۰ بر حسب نانوثانیه چقدر زمان نیاز دارد؟
حل:
عمل جمع ۱۰ نانوثانیه پس اندازه کلاک ۱۰ نانو ثانیه است. با توجه به اینکه ضرب کننده ۱۰۱۱ میباشد و ۴ بیتی است و ۳ بیت آن ۱ است ، ۴ کلاک برای شیفت و ۳ کلاک جمع نیاز است پس جمعا ۷ کلاک که می شود ۷۰ نانوثانیه.

من مشکلم اینه که چرا ۷۰ ، نباید ۴۶ بشه؟

۳
ارسال:

sahar_2000 پاسخ داده:

ببینید نکته اینجاست که مهم نیست عمل شیفت به ۴ نانوثانیه زمان نیاز داره!!!!مهم اندازه ی کلاک است...زیرا ما بر اساس کلاک نصفه نیمه عمل نمیکنیم!اینجا اندازه ی کلاک میشه ماکزیمم ۱۰ و ۴ =۱۰

پس اندازه ی کلاک=۱۰
حالا تعداد کلاک=۷
=۷*۱۰=۷۰

پس میبینیم که ممکنه عمل شیفت در نیمه ی یک کلاک به اتکام برسد.ولی مهم اندازه ی کلی یک کلاک است.

۰
ارسال:

jafarir پاسخ داده:

شما چجوری ۴۶ درآوردین؟

۰
ارسال:

uka پاسخ داده:

RE: تست شماره ۲۲ معماری پوران فصل ۱

مرسی از راهنماییتون.
من تصورم این بود که (۴*۴=۱۶) برای شیفت و (۳*۱۰=۳۰) برای جمع که با هم میشه ۴۶ احه تو گزینه هاش این عدد هم بود.
مرسی از راهنمایی تون.

مرسی از راهنماییتون
من فکر میکردم برای شیفت جدا و برای جمع باید جدا بدست بیارم و با هم جمع کنم. که اونوقت میشد۴۶ که اتفاقا یکی از گزینه ها هم بود.

مرسی از راهنماییتون
من فکر میکردم برای شیفت جدا و برای جمع باید جدا بدست بیارم و با هم جمع کنم. که اونوقت میشد۴۶ که اتفاقا یکی از گزینه ها هم بود.

۰
ارسال:

sahar_2000 پاسخ داده:

خودم هم قبلن یبار همچین کاری کردم!!!!!!!!!!!!!!قابلی نداشت!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۸۳۵ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۷۷۴ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تست معماری sima84 ۰ ۸۲۶ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۲۲ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۱۳۵ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۱۴۸ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  فروش کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر پارسه و پوران پژوهش sems ۳ ۵,۳۳۷ ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  مهمترین فصل های ذخیره و بازیابی مقسمی enofcom ۱۰ ۵,۴۴۰ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۵۶۵ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close