زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از فصل پروتکل اینترنت (فصل ۱۰) کتاب پارسه

ارسال:

MSZ پرسیده:

سلام در صفحه ۳۲۵ کتاب پارسه یه مطلبی نوشته شده که من دلیلش رو نمی فهمم و ممنون میشم اگر کسی برام توضیح بده:

تو اون صفحه یه جدول سبز رنگ هست که مربوط به مثالی هست که بالای همون جدول نوشته شده و به دانشگاه های مختلف آدرس های IP داده. بعد از اینکه به دانشگاه کمبریج آدرس ۱۹۲/۲۴/۰/۰ تا ۱۹۲/۲۴/۷/۲۵۵ رو داده (۲۰۴۸ آدرس) گفته بعد از این دانشگاه، دانشگاه آکسفورد تقاضای ۴۰۹۶ آدرس IP می دهد. از آنجا که بلوک های آدرس ۴۰۹۶ تایی باید در مرز ۴۰۹۶ بایتی قرار بگیرد نمی توان آدرس هایی را که از ۱۹۴/۲۴/۸/۰ شروع می شود به آن اختصاص داد.

این قسمت قرمز رنگ رو متوجه نمیشم. چرا نمیتونیم آدرس های ۱۹۴/۲۴/۸/۰ تا ۱۹۴/۲۴/۲۳/۲۵۵ رو اختصاص بدیم خوب اینی که من می گم هم میشه ۴۰۹۶ تا آدرس ... چرا؟

ممنون
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

fe_atash پاسخ داده:

با اینکه این بخش قسمتیه که پارسال ازش ۳ تا سوال داده شده اما متاسفانه در کتاب اصلا خوب توضیح داده نشده و دقیقا نوشته های کتاب تننبام رو کپی کردند
من ۱ ساعت این مطلب رو دیروز خوندم ولی اطلاعاتی که راجع به مسیریابی آدرس های بی کلاس تو این دوصفحه گفته شده متاسفانه برای درک این مطلب که چرا یک کلمه ۴۰۹۶ بایتی رو تو اون فضا نذاشته اصلا کافی نیست
رفتم سراغ کتاب تننبام شاید توضیح بیشتری پیدا کنم...دیدم ای بابا فصل ۱۰ دقیقا از همینجا کپی شده..حتی بدترم هست

(۱۰ دى ۱۳۹۰ ۰۷:۲۹ ق.ظ)fe_atash نوشته شده توسط:  با اینکه این بخش قسمتیه که پارسال ازش ۳ تا سوال داده شده اما متاسفانه در کتاب اصلا خوب توضیح داده نشده و دقیقا نوشته های کتاب تننبام رو کپی کردند
من ۱ ساعت این مطلب رو دیروز خوندم ولی اطلاعاتی که راجع به مسیریابی آدرس های بی کلاس تو این دوصفحه گفته شده متاسفانه برای درک این مطلب که چرا یک کلمه ۴۰۹۶ بایتی رو تو اون فضا نذاشته اصلا کافی نیست
رفتم سراغ کتاب تننبام شاید توضیح بیشتری پیدا کنم...دیدم ای بابا فصل ۱۰ دقیقا از همینجا کپی شده..حتی بدترم هست

فکر کنم رابطشون رو متوجه شدم.ببینید:

وقتی از ۱۹۴/۲۴/۸/۰ تا ۱۹۴/۲۴/۲۳/۲۵۵ آدرس میدیم الگوی نمایش میشه: ۱۹۴/۲۴/۰/۰/۱۹
ولی وقتی از ۱۹۴/۲۴/۱۶/۰ تا ۱۹۴/۲۴/۳۱/۲۵۵ آدرس میدیم الگوی نمایش میشه ۱۹۴/۲۴/۰/۰/۲۰

و اینکه میگه کلمات ۴۰۹۶ تایی باید در مرز ۴۰۹۶ تاییی قرار بگیرند ،همینه.

حالا اگه به ما بگن دانشگاه منچستر ۸۱۹۲ تا آدرس میخواد و ما باید بهش یک بلوک ۸۱۹۲ تایی آدرس بدیم..

فرض کنیم هنوز به آکسفورد آدرس ندادیم.خب ۸۱۹۲ میشه ۲ به توان ۱۳

آیا میتونیم از ۱۹۴/۲۴/۱۶/۰ شروع کنیم؟
خیر، چون ادرس های میشه از ۱۹۴/۲۴/۱۶/۰ تا ۱۹۴/۲۴/۴۷/۲۵۵ که الگوی آدرسش میشه ۱۹۴/۲۴/۱۶/۰/۱۸

در ضورتیکه ما یک الگوی آدرسی میخوایم که قسمت مشترکش ۱۹ بیت باشه.
پس از ۱۹۴/۲۴/۳۲/۰ شروع میکنیم تا ۱۹۴/۲۴/۶۳/۲۵۵ که الگوی آدرس میشه ۱۹۴/۲۴/۳۲/۰/۱۹

حالا نتیجه میگیریم:

بلوک آدرس ۱۰۲۴ تایی باید در مرز ۱۰۲۴ بایت باشه و بیت های مشترکش باید ۲۲ تا باشد
بلوک آدرس ۲۰۴۸ تایی باید در مرز ۲۰۴۸ بایت باشه و بیت های مشترکش باید ۲۱ تا باشد
بلوک آدرس ۴۰۹۶ تایی باید در مرز ۴۰۹۶ بایت باشه و بیت های مشترکش باید ۲۰ تا باشد
بلوک آدرس ۸۱۹۲ تایی باید در مرز ۸۱۹۲ بایت باشه و بیت های مشترکش باید ۱۹ تا باشد

چه رابطه باهم دارند؟

۱۰۲۴ میشه ۲ به توان ۱۰ که داریم ۳۲ - تعداد بیت مشترک=۱۰ و بیت های مشترک باید بشه ۲۲
۲۰۴۸ میشه ۲ به توان ۱۰ که داریم ۳۲ - تعداد بیت مشترک=۱۱ و بیت های مشترک باید بشه ۲۱
۴۰۹۶ میشه ۲ به توان ۱۰ که داریم ۳۲ - تعداد بیت مشترک=۱۲ و بیت های مشترک باید بشه ۲۰
۸۱۹۲ میشه ۲ به توان ۱۴ که داریم ۳۲ - تعداد بیت مشترک=۱۳ و بیت های مشترک باید بشه ۱۹

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۶۷ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۳۱۷ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۱۱۸ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  فروش کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر پارسه و پوران پژوهش sems ۳ ۵,۳۳۱ ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
Lightbulb خرید کتاب شبکه - پارسه - دکتر حقیقت marvelous ۵ ۴,۵۵۷ ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sems
  اینترنت دانشگاه شیراز cpt.mazi ۳ ۳,۰۶۰ ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  مجموعه آموزش تصویری ابزار شبیه سازی و بررسی پروتکل امنیتی اسکایتر net work ۰ ۲,۳۱۶ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: net work
Exclamation فروش کتاب های کنکور ارشد نرم افزار کامپیوتر(پارسه و پوران پژوهش) bayron ۰ ۲,۹۳۴ ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bayron
Bug اهدا کتاب های ارشد پارسه - اولویت با اصفهانی ها yasin1362 ۳ ۳,۴۳۵ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fsadat7
  ابزار شبیه سازی پروتکل های امنیت شبکه - ابزار اسکایتر mavin1200 ۰ ۲,۱۲۷ ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۰۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mavin1200

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close