زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست توضیح مفهوم توزیع power-law و...

ارسال:

Potential پرسیده:

با سلام خدمت دوستان

من یه سوال داشتم‌، ممنون میشم دوستانی که اطلاعات دارند در این زمینه راهنماییم بفرمایند

دو شکل(نمودار) رو پیوست کردم ... که یکی از توزیع log-normal و دیگری از power-law پیروی میکنه
ولی نمیدونم این دو توزیع چی هستند؟!!! میشه بگید چی هستند؟؟؟

من این دو شکل (هر کدوم حاوی ۲ نمودار) رو اصلا درک نمیکنم‌!

لطفا کمک کنید !!!

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

فکر کنم power-law یعنی توزیعی که بر اساس قانون توان باشه یعنی احتمالا بصورت توانیه و log-normal فک کنم توزیع نرمال لگاریتمی باشه در ادرس های زیر در این باره توضیح داده شده است:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و توزیع log-normal

ارسال:

DANIYAL.MCSE پاسخ داده:

RE: درخواست توضیح مفهوم توزیع power-law و...

(۰۹ آذر ۱۳۹۰ ۰۷:۱۲ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  فکر کنم power-law یعنی توزیعی که بر اساس قانون توان باشه یعنی احتمالا بصورت توانیه و log-normal فک کنم توزیع نرمال لگاریتمی باشه در ادرس های زیر در این باره توضیح داده شده است:

و

و توزیع log-normal

خیییلییی خیلییییییی مچکر بابت دادن لینک ویکی
گوگل ما لینکه ویکی پیدا نمیکرد خدا شاهده
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

Potential پاسخ داده:

خیلی ممنونم از اطلاعات و لینک ها

۰
ارسال:

Ametrine پاسخ داده:

منبع آموزشی میخواستم واسه بررسی اینکه داده ها از توزیع power law استفاده میکنن یا نه.
اینکه چطوری آلفا و گاما رو توی فرمول power law بدست بیاریم.
ممنون میشم اگه منبعی میشناسید معرفی کنید.

۰
ارسال:

ezra پاسخ داده:

من خودم هم زیاد با این واژه برخوردم , اما از روی تنبلی هیچ وقت سراغش نرفتم Cool

به هر حال اگر در حوزه ی شبکه بهش برخوردی
به نظرم کتاب پروفسور نیومن رو بخون , به احتمال زیاد یاد میگیری !
هر چند که خودم نخوندم Big Grin

کتاب Networks an intoduction

بخش scale free net

۰
ارسال:

nasrin.asoudeh پاسخ داده:

حد توانم توضیح میذم
در دنیای شبکه های پیچیده توزیع درجات برخلاف گراف اردیش رنی که توزیع ان پواسونی است توزیع درجات اینجا از نوع power ow است و شبکه های که همچین توزیعات دارند به شبکه scale free معروف است.خیلی از مثال طبیعت رو می توانم با توزیع power low بیان کرد از جمله توزیع جمعیت در شهرها ،تعداد زلزله های که اتفاق می افتد،تعداد افراد موفق در هر حوزه،وغیره.
حالا در این توزیع مقدار الفا فرق می کند برای هر بحث این مقدار متغیر است مثلا در توزیع درجات در شبکه پیچیده مقدار ان رو ۲ در نظر می گیرند.برای اینکه این نمودار از حالت توانی منفی خارج کنند از دو طرفش لگاریتم می گیرند و به یک نمودار خطی تبدیل میشه .
پس این نمودار log-log همان نمودار توانی با شیب منفی است.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۱۰۲ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  درخواست ویدئو کلیپ های نظریه زبانها و ماشینها sajaddandy ۱۰ ۱۳,۵۲۳ ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: msedigh
  درس طراحی سیستم های کم توان (low power design) ارشد معماری کامپیوتر marmar71 ۲ ۳,۴۴۲ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marmar71
  مفهوم سئو را بیشتر بدانید Alireza-res ۰ ۱۲ ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Alireza-res
  درخواست کتاب شبکه کراس راس ویرایش هفتم fallah_o68 ۱ ۳,۲۱۲ ۰۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: mraict@gmail.com
  مفهوم انواع آنتروپی و ویژگی های غیر خطی سیگنال مغز baharkhanoom ۰ ۱,۷۶۰ ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: baharkhanoom
  توزیع موضوعی ارشد ۹۵ marjan sadat ۹ ۸,۷۷۵ ۱۱ فروردین ۱۳۹۷ ۰۲:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ali03
  توضیح درباره ی گرایش های ارشد علوم کامپیوتر parsaNA ۲۱ ۸,۶۷۴ ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: dashyasin
  درخواست حل المسائل ویرایش سوم کتاب گسسته گریمالدی saharitst ۳ ۴,۵۰۹ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدیه۱۸
  مفهوم نبودن یک متغیر در محاسبه میانه در هیستوگرام H-Arshad ۲ ۲,۵۶۹ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۵:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: BBumir

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close