تالار گفتمان مانشت
درخواست توضیح مفهوم توزیع power-law و... - نسخه‌ی قابل چاپ

درخواست توضیح مفهوم توزیع power-law و... - Potential - 09 آذر ۱۳۹۰ ۰۶:۴۹ ب.ظ

با سلام خدمت دوستان

من یه سوال داشتم‌، ممنون میشم دوستانی که اطلاعات دارند در این زمینه راهنماییم بفرمایند

دو شکل(نمودار) رو پیوست کردم ... که یکی از توزیع log-normal و دیگری از power-law پیروی میکنه
ولی نمیدونم این دو توزیع چی هستند؟!!! میشه بگید چی هستند؟؟؟

من این دو شکل (هر کدوم حاوی ۲ نمودار) رو اصلا درک نمیکنم‌!

لطفا کمک کنید !!!

درخواست توضیح مفهوم توزیع power-law و... - انرژی مثبت - ۰۹ آذر ۱۳۹۰ ۰۷:۱۲ ب.ظ

فکر کنم power-law یعنی توزیعی که بر اساس قانون توان باشه یعنی احتمالا بصورت توانیه و log-normal فک کنم توزیع نرمال لگاریتمی باشه در ادرس های زیر در این باره توضیح داده شده است:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و توزیع log-normal

درخواست توضیح مفهوم توزیع power-law و... - Potential - 09 آذر ۱۳۹۰ ۰۷:۲۹ ب.ظ

خیلی ممنونم از اطلاعات و لینک ها

درخواست توضیح مفهوم توزیع power-law و... - Ametrine - 13 اسفند ۱۳۹۴ ۱۲:۰۰ ق.ظ

منبع آموزشی میخواستم واسه بررسی اینکه داده ها از توزیع power law استفاده میکنن یا نه.
اینکه چطوری آلفا و گاما رو توی فرمول power law بدست بیاریم.
ممنون میشم اگه منبعی میشناسید معرفی کنید.

RE: درخواست توضیح مفهوم توزیع power-law و... - ezra - 13 اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۳۱ ب.ظ

من خودم هم زیاد با این واژه برخوردم , اما از روی تنبلی هیچ وقت سراغش نرفتم Cool

به هر حال اگر در حوزه ی شبکه بهش برخوردی
به نظرم کتاب پروفسور نیومن رو بخون , به احتمال زیاد یاد میگیری !
هر چند که خودم نخوندم Big Grin

کتاب Networks an intoduction

بخش scale free net

RE: درخواست توضیح مفهوم توزیع power-law و... - nasrin.asoudeh - 14 اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۲۱ ب.ظ

حد توانم توضیح میذم
در دنیای شبکه های پیچیده توزیع درجات برخلاف گراف اردیش رنی که توزیع ان پواسونی است توزیع درجات اینجا از نوع power ow است و شبکه های که همچین توزیعات دارند به شبکه scale free معروف است.خیلی از مثال طبیعت رو می توانم با توزیع power low بیان کرد از جمله توزیع جمعیت در شهرها ،تعداد زلزله های که اتفاق می افتد،تعداد افراد موفق در هر حوزه،وغیره.
حالا در این توزیع مقدار الفا فرق می کند برای هر بحث این مقدار متغیر است مثلا در توزیع درجات در شبکه پیچیده مقدار ان رو ۲ در نظر می گیرند.برای اینکه این نمودار از حالت توانی منفی خارج کنند از دو طرفش لگاریتم می گیرند و به یک نمودار خطی تبدیل میشه .
پس این نمودار log-log همان نمودار توانی با شیب منفی است.

RE: درخواست توضیح مفهوم توزیع power-law و... - DANIYAL.MCSE - 04 آبان ۱۳۹۵ ۰۴:۵۲ ب.ظ

(۰۹ آذر ۱۳۹۰ ۰۷:۱۲ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  فکر کنم power-law یعنی توزیعی که بر اساس قانون توان باشه یعنی احتمالا بصورت توانیه و log-normal فک کنم توزیع نرمال لگاریتمی باشه در ادرس های زیر در این باره توضیح داده شده است:

و

و توزیع log-normal

خیییلییی خیلییییییی مچکر بابت دادن لینک ویکی
گوگل ما لینکه ویکی پیدا نمیکرد خدا شاهده