زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا تاریخ مصرف این درس ها گذشته ؟

ارسال:
۰۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۱۳ ب.ظ
آیا تاریخ مصرف این درس‌ها گذشته ؟
سلام .
داشتم سیستم عامل میخوندم . HuhHuh
یه سوال بذهنم رسید . ایا این مباحثی که تو‌ی ای کتاب‌ها نوشته شده . الان هم تو سیستم عامل های جدید و پیشرفته امروزی هم پیاده شده یا میشن . .. Undecided

دارم با پای پیاده از مانشت بالا می رم.
پاهام خسته شده. یکی دستمو بگیره .
Blush

هر دم از ایمان و کفر . میشوم خالی و پر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۲۲ ب.ظ
حالا سیستم عامل که درس خوبی هست به نظر من یکی از درسایی که دید پایه ای خوبی میده
یه بار هم یک متخصص سیستمهای تعبیه شده (EMBEDED) این درس رو به عنوان یکی از درسای اساسی زمینه کاری معرفی میکرد
حالا یکی بگه الان کامپایلر چه فایده ای داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۰۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۴۵ ب.ظ
خب به نظر شما یه مهندس کامپیوتر نباید از جزئیات عملکرد سیستم اطلاع داشته باشه؟
مباحثی مثل Paging در سیستم عامل های متداول امروزی استفاده میشه.
ضمنا درک یه سری مباحث پیشرفته نیازمند درک مطالب قبلی نیست؟

(۰۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۲۲ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  حالا یکی بگه الان کامپایلر چه فایده ای داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شاید شما یه روز بخواهید یه کامپایلر طراحی کنید.
اصلا شاید یه ایده، یه تز بدید و اونر متحول کنید
مباحث اش جالب نیست برای شما؟

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , hanif
ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۴۴ ق.ظ
اکثر مطالب مطرح شده تو کتابهای سیستم عامل( نه کتابای خیلی قدیمی سیستم عامل) تو سیستم های امروزی هم کاربرد دارن.

به طور کلی یه سری از درس‌ها هستن که پایه و اساس یک رشته هستن و هرکسی که تو اون رشته درس میخونه باید یه ایده ای از این درس‌ها داشته باشه.مثلا تو رشته خودمون درسایی مثل‌: سیستم عامل‌، معماری‌، نظریه‌، ساختمان و سه نقطه از جمله درس های خیلی مهم و پایه ای هستن

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۰۸ ق.ظ
من منظورم بدیهیات نبود . میدونم اگه کسی + . - * / و بلد نباد نباشه . نمیتونه مباحث پعدی ریاضی و بلد بشه .
و میدونم که گذشته چراغ راه ایندست . و ماهم براهمین اصول رو میخونیم .

منظورم اینه که تو سیستم عامل های مدرن امروزی مباحث و تکنیک هایی هست که جای این مباحث قدیمی رو گرفته دیگه .؟

یا هنوز از همون روش هایی که الان تو کتابای ما هست استفاده میکنند.

دارم با پای پیاده از مانشت بالا می رم.
پاهام خسته شده. یکی دستمو بگیره .
Blush

هر دم از ایمان و کفر . میشوم خالی و پر
ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۵۸ ب.ظ، توسط موج.)
(۰۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  شاید شما یه روز بخواهید یه کامپایلر طراحی کنید.
اصلا شاید یه ایده، یه تز بدید و اونر متحول کنید
مباحث اش جالب نیست برای شما؟

آره به نظرم خیلی از درسا یه دید پایه ای و اساسی میده و همینطور که دوستمون آقای mfXpert وجودش توی رشته لازمه
ولی من همچین ضرورتی رو برای کامپایلر احساس نمیکنم
نیازی نیست که به این دقت به ساخت کامپایلر توجه کنیم (بابا این فقط یه نرم افزار هست و ما باید کلیت ساخت نرم افزار رو بدونیم و نه طراحی یه نرم افزار خاص)
حالا در شرایط خیلی خاص شاید یه مهندس کامپیوتر نیاز به اون داشته باشه که خوب یاد میگیره
به نظر من که اولا درسش خیلی قدیمی (فسیل) هست و دید پایه ای هم نداره (در همون حد نظریه زبانها کافیه. حالا میشد دو فصل اول کتابای کامپایلر هم که شرح کلی کامپایلر هست به نظریه اضافه کنند و برای دانشجوها کافی بود)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۰۲ ب.ظ
خب شما دارین به چشم دروس مهندسی بهش نگاه می کنین . اگه به چشم علوم کامپیوتری بهش نگاه کنین به درد می خوره: دی .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , Xilinx
ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۵:۵۱ ب.ظ
(۰۵ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۵۳ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  به نظر من که اولا درسش خیلی قدیمی (فسیل) هست و دید پایه ای هم نداره
کتاب آقای AHO مدت زیادی بود که چاپ جدید نداشت و مطالب اش به قول شما فسیل بود
ولی
ویرایش دوم کتاب مال سال ۲۰۰۷ هست، که تغییراتی توی کتاب اش داده، کتاب آقای C.fischer هم با اینکه سال ۲۰۰۷ اومد ولی chapter های مختلف اش از قبل قابل دسترس بود.
حالا شما اگر به ۴ سال میگید فسیل باید خدمتتون عرض کنم، تکنولوژی های دیگمون که سنگواره شدن که Big Grin

ارسال:
۰۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۷:۱۱ ب.ظ
(۰۵ آبان ۱۳۹۰ ۰۵:۵۱ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  کتاب آقای AHO مدت زیادی بود که چاپ جدید نداشت و مطالب اش به قول شما فسیل بود
ولی
ویرایش دوم کتاب مال سال ۲۰۰۷ هست، که تغییراتی توی کتاب اش داده، کتاب آقای C.fischer هم با اینکه سال ۲۰۰۷ اومد ولی chapter های مختلف اش از قبل قابل دسترس بود.
حالا شما اگر به ۴ سال میگید فسیل باید خدمتتون عرض کنم، تکنولوژی های دیگمون که سنگواره شدن که

ماکه معمولا توی همون فسیلاش گیر کردیم
حالا ایراد اولی که گرفتم با این پاسخت در
ولی ایراد دوم رو جواب ندادی گفتم که کامپایلر یه دسته نرم افزار خاص هست و نیازی نیست که ما هر نرم افزار خاص رو طراحیش رو بدونیم؟

ارسال: #۱۰
۰۵ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۰۲ ب.ظ، توسط هاتف.)
(۰۵ آبان ۱۳۹۰ ۰۷:۱۱ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  ولی ایراد دوم رو جواب ندادی گفتم که کامپایلر یه دسته نرم افزار خاص هست و نیازی نیست که ما هر نرم افزار خاص رو طراحیش رو بدونیم؟
گفتم که، برات جالب نیس بدونی؟ به قول دکتر سید رضی، آقای مهندس باید این چیزا رو بدونه، یه منشی که لازم نیست بدونه که!!
سید جان یکم عاشقانه به این طراحی‌ها نگاه کن Big Grin واقعا قشنگ نیس؟

سپاس‌گزاری شده توسط: موج
ارسال: #۱۱
۰۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۵۳ ب.ظ
من با اقا هاتف موافقم هرچند که کامپایلر خیلی ازم انرژی میگیره ولی خب یه مهندس باید بدونه که یه زبان برنامه نویسی چطور ساخته میشه خب اگه کاربردی نگاه نکنیم و علمی به مسئله نگاه کنیم همون دیدی که من دوست دارم کامپایلر یه علمه نه یه نرم افزار!

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف , موج , SarahArshad

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۱۸ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۸۷۳ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۵۹۲ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۱۹۶ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۰۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۸۶۵ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۶۵۲ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
Wink آیا امکان جایگزین شدن داوطلب باتغییرمشخصات برای آزمون ارشد۹۸وجود دارد؟ p.daliri ۰ ۲,۷۷۷ ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: p.daliri
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  درخواست دانلود این مقاله ها از سیویلیکا خانه سبز ۷ ۵,۲۰۴ ۰۵ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: senator007

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close