زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زمینه های کارو تحقیق پس از اتمام ارشد نرم افزار

ارسال:
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۵۸ ب.ظ
من کارشناسی نرم افزار خوندم
کسی می تونه منو راهنمایی کنه: کسایی که ارشد نرم افزار میخونن پس ازاتمام تحصیل زمینه کاریشون چیه؟یعنی فقط برنامه نویسی باید کار کنن یا زمینه های دیگری هم برای کارو تحقیق داره؟
با توجه به اینکه هیچ علاقه ای به برنامه نویسی ندارم آیا صلاحه برای ارشدم نرم افزار بخونم؟
البته من تصمیم دارم برای مقطع دکتری به آمریکا برم ،دراین صورت به نظر شما من چه گرایشی رو انتخاب کنم که بعدا بتونم راحت فاند بگیرم؟
متشکرم
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mkarimi1987
ارسال:
۱۰ مهر ۱۳۹۰, ۰۲:۳۴ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۵۸ ب.ظ)koulehbar نوشته شده توسط:  من کارشناسی نرم افزار خوندم
کسی می تونه منو راهنمایی کنه: کسایی که ارشد نرم افزار میخونن پس ازاتمام تحصیل زمینه کاریشون چیه؟یعنی فقط برنامه نویسی باید کار کنن یا زمینه های دیگری هم برای کارو تحقیق داره؟
با توجه به اینکه هیچ علاقه ای به برنامه نویسی ندارم آیا صلاحه برای ارشدم نرم افزار بخونم؟

متشکرم
فکرمی کنم سوال خوبی پرسیدن.
ای کاش کسی که ارشد خونده راهنمایی میکرد..............
۰
۰
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۹۰, ۰۹:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مهر ۱۳۹۰ ۰۹:۴۵ ب.ظ، توسط luna.)
RE: زمینه های کارو تحقیق پس از اتمام ارشد نرم افزار
مهندسی نرم افزار اصلا اون چیزی که شما فکر می کنید نیست! اصلا برنامه نویسی رو از ذهنتون دور کنید! بعد برید مثلا در ویکی پدیا و software enginnering رو ببینید چی تعریف کرده! یه قسمتشو اینجا میارم:
نقل قول: Software Engineering (SE) is a profession dedicated to designing, implementing, and modifying software so that it is of high quality, affordable, maintainable, and fast to build. It is a "systematic approach to the analysis, design, assessment, implementation, test, maintenance and reengineering of software, that is, the application of engineering to software.
این برنامه نویسی که شما میگید معمولا در قسمت پیاده سازی کاربرد داره!
نقل قول:
Software requirements: The elicitation, analysis, specification, and validation of requirements for software.
Software architecture: The elicitation, analysis, specification, definition and design, and validation and control of software architecture requirements.
Software design: The design of software is usually done with Computer-Aided Software Engineering (CASE) tools and use standards for the format, such as the Unified Modeling Language (UML).
Software development: The construction of software through the use of programming languages.
Software testing
Software maintenance: Software systems often have problems and need enhancements for a long time after they are first completed. This subfield deals with those problems.
Software configuration management: Since software systems are very complex, their configuration (such as versioning and source control) have to be managed in a standardized and structured method.
Software engineering management: The management of software systems borrows heavily from project management, but there are nuances encountered in software not seen in other management disciplines.
Software development process: The process of building software is hotly debated among practitioners; some of the better-known process models are the Waterfall model, the Spiral model, Iterative and incremental development, and Agile software development.
Software engineering tools, see Computer Aided Software Engineering
Software quality
Formal Methods
Program synthesis
System Analysis
هر کدوم از این بخش هایی که گفته شده خودش کلی زمینه های تحقیقاتی و کاری متنوع داره که اکثرا هم به برنامه نویسی کوچکترین ارتباطی ندارن.
زمینه های کاری و تحقیقاتی نرم افزار بسیار متنوع هست و شامل خیلی بخش های مختلف میشه! برای فاند گرفتن هم خیلی رشته خوبیه!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morteza_s , mahi_24
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۰, ۱۱:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۱۴ ب.ظ، توسط MDP.)
سلام.
من کارشناسی ارشد نخوندم ولی از اونجایی که نزدیگ به ۹ ساله که برنامه نویسم خواستم اطلاعاتم رو در مورد اینکه اگه ارشد بخونید چی میشید در اختیارتون بزارم.

نکته اولی که شما باید بهش توجه کنید اینه که‌: اگه به برنامه نویسی علاقه ندارید سمت کارشناسی ارشد نرید بهتره‌! چون بیشتر مباحث به برنامه نویسی ربط دارن.

مثلا گرایش نرم افزار رو که شما بخونید می تونید بعد از چند سال برنامه نویسی و مطالعه به یک معمار نرم افزار( نه تحلیل گر )تبدیل بشید که پر درامد ترین شغل در آمریکا محسوب میشه.البته روند رسیدن به این سطح علی و بار علمی خیلی سخته.معمولا بهترین معمار های نرم افزار دنیا بالای ۳۵ سال سن دارن.

در بخش های سخت افزار هم اطلاعات زیادی ندارم ولی تا اونجایی که از همکارام شنیدم‌، شما در کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش سخت افزار، وارد بخش های تولید قطعات پیش رفته کامپیوتری مثل IC‌ها و CPU‌ها می شید که گویا خیلی دنیای بازی داره و حسابی جای کار داره( نه توی ایران )

گرایش هوش هم که یکی از بهترین کرس های درسی توی آمریکا و دانشگاه های معتبر دنیاست و بسیار بسیار بسیار کار های پر درامدی براش وجود داره، حتی توی ایران‌، ولی به دو مورد اساسی احتیاج داره ‌: برنامه نویسی خوب و ریاضیات بسیار قوی‌، اگر ریاضیات قوی ندارید اصلا سمت هوش نرید‌، خیلی‌ها رو می شناسم که وسط درسشون بخاطر سختی درسا انصراف دادن.

در مورد IT هم که کلا نظری ندارم‌، چون میشه گفت به کامپیوتر ارتباط خاصی ندارن.بیشتر مدیریت داره !!!! ولی اگه برای کار توی شرکت های دولتی یا نیمه دولتی آشنا دارید Smile یا می تونید برید IT رو از دست ندید‌! از طرفی رشته آسونی هم هست.فقط باید کلی دنبال موضوع پایان نامه بگردید Smile

سخن آخر هم اینکه جایی که من کار میکنم چه گرایش سخت افزار‌، چه نرم افزار و چه هوش همه مشغول برنامه نویسی سیستم های غیر مرطبت با رشتون هستن.چون توی ایران سخت میشه کار مرتبط پیدا کرد.اگر علاقه مندید که برنامه نویسی نکنید‌، کارشناسی ارشد به درد شما نمی خوره‌، تحلیل نرم افزار توی کارشناسی کامل آموزش داده میشه و کار هم براش خوب هست.ولی نسبت به درامد برنامه نویس‌ها در رتبه پایین تری قرار دارن.برنامه نویس‌ها هم از معمار‌ها پایین ترن.

این اطلاعات شخصی من و حاصل صحبت با دانشجو های ارشد و اساتید خودم هست‌، ممکنه ایرادی داشته باشه.
(۱۱ مهر ۱۳۹۰ ۰۹:۴۳ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  مهندسی نرم افزار اصلا اون چیزی که شما فکر می کنید نیست! اصلا برنامه نویسی رو از ذهنتون دور کنید! بعد برید مثلا در ویکی پدیا و software enginnering رو ببینید چی تعریف کرده! یه قسمتشو اینجا میارم:
نقل قول: Software Engineering (SE) is a profession dedicated to designing, implementing, and modifying software so that it is of high quality, affordable, maintainable, and fast to build. It is a "systematic approach to the analysis, design, assessment, implementation, test, maintenance and reengineering of software, that is, the application of engineering to software.
این برنامه نویسی که شما میگید معمولا در قسمت پیاده سازی کاربرد داره!
نقل قول: [align=left]
Software requirements: The elicitation, analysis, specification, and validation of requirements for software.
Software architecture: The elicitation, analysis, specification, definition and design, and validation and control of software architecture requirements.
Software design: The design of software is usually done with Computer-Aided Software Engineering (CASE) tools and use standards for the format, such as the Unified Modeling Language (UML).
Software development: The construction of software through the use of programming languages.
Software testing
Software maintenance: Software systems often have problems and need enhancements for a long time after they are first completed. This subfield deals with those problems.
Software configuration management: Since software systems are very complex, their configuration (such as versioning and source control) have to be managed in a standardized and structured method.
Software engineering management: The management of software systems borrows heavily from project management, but there are nuances encountered in software not seen in other management disciplines.
Software development process: The process of building software is hotly debated among practitioners; some of the better-known process models are the Waterfall model, the Spiral model, Iterative and incremental development, and Agile software development.
Software engineering tools, see Computer Aided Software Engineering
Software quality
Formal Methods
Program synthesis
System Analysis

هر کدوم از این بخش هایی که گفته شده خودش کلی زمینه های تحقیقاتی و کاری متنوع داره که اکثرا هم به برنامه نویسی کوچکترین ارتباطی ندارن.
زمینه های کاری و تحقیقاتی نرم افزار بسیار متنوع هست و شامل خیلی بخش های مختلف میشه! برای فاند گرفتن هم خیلی رشته خوبیه!

متاسفانه این طوری نیست‌، تمام مورد هایی که مبینید همشون برای کار نیاز به ضمینه برنامه نویسی دارن.
هیچ بخشی در رشته کامپیوتر وجود نداره که به برنامه نویسی ربطی نداشته باشه.
حتی توی Software design هم شما باید اطلاعات اولیه برنامه نویس مثل شی گرایی و ... رو در حد بالایی بلد باشید.
.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahi_24 , ana9940
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۰, ۱۱:۰۱ ب.ظ
نقل قول: متاسفانه این طوری نیست‌، تمام مورد هایی که مبینید همشون برای کار نیاز به ضمینه برنامه نویسی دارن.
حتی توی Software design هم شما باید اطلاعات اولیه برنامه نویس مثل شی گرایی و ... رو در حد بالایی بلد باشید.
.

شی گرایی یه پارادایم ایجاد نرم افزار هست که در بخش برنامه نویسی شما باهاش مواجه شدید! مگرنه شی گرایی به هیچ وجه برنامه نویسی نیست!
در مورد معماری نرم افزار هم فکر نمی کنم یه نفر با برنامه نویسی بتونه معمار نرم افزار بشه! من به هیچ وجه منکر این موضوع نمیشم که تجربه برنامه نویسی می تونه خیلی به دیدی که یک مهندس نرم افزار پیدا می کنه کمک کنه و اتفاقا این تجربه برای معمار نرم افزار هم بسیار مهمه ولی اینکه فکر کنید صرفا با برنامه نویسی می تونید بعد چند وقت معمار نرم افزار بشید کاملا اشتباهه! در برنامه نویسی دید concrete دارید در حالی که در معماری دید انتزاعی دارید!
متاسفانه اکثر ما دیدمون نسبت به مهندسی نرم افزار کاملا وابسته به برنامه نویسی هست و البته نمیشه منکر این مساله شد که در بازار کار ایران نیز چنین دیدی، دید غالب هست و عملا ۹۹% شرکت‌ها به جز فاز برنامه نویسی فاز دیگه ای رو به اون شکل در کارشون ندارن! ولی فکر می کنم وظیفه افراد تحصیل کرده این باشه که دید درست رو جا بندازن.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
ارسال:
۱۹ مهر ۱۳۹۰, ۱۱:۵۴ ق.ظ
(۱۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۰۱ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  
نقل قول: متاسفانه این طوری نیست‌، تمام مورد هایی که مبینید همشون برای کار نیاز به ضمینه برنامه نویسی دارن.
.

شی گرایی یه پارادایم ایجاد نرم افزار هست که در بخش برنامه نویسی شما باهاش مواجه شدید! مگرنه شی گرایی به هیچ وجه برنامه نویسی نیست!
در مورد معماری نرم افزار هم فکر نمی کنم یه نفر با برنامه نویسی بتونه معمار نرم افزار بشه! من به هیچ وجه منکر این موضوع نمیشم که تجربه برنامه نویسی می تونه خیلی به دیدی که یک مهندس نرم افزار پیدا می کنه کمک کنه و اتفاقا این تجربه برای معمار نرم افزار هم بسیار مهمه ولی اینکه فکر کنید صرفا با برنامه نویسی می تونید بعد چند وقت معمار نرم افزار بشید کاملا اشتباهه! در برنامه نویسی دید concrete دارید در حالی که در معماری دید انتزاعی دارید!
متاسفانه اکثر ما دیدمون نسبت به مهندسی نرم افزار کاملا وابسته به برنامه نویسی هست و البته نمیشه منکر این مساله شد که در بازار کار ایران نیز چنین دیدی، دید غالب هست و عملا ۹۹% شرکت‌ها به جز فاز برنامه نویسی فاز دیگه ای رو به اون شکل در کارشون ندارن! ولی فکر می کنم وظیفه افراد تحصیل کرده این باشه که دید درست رو جا بندازن.

البته که شی گرایی برنامه نویسی نیست‌، ولی برای مثل شما در شی گرایی خود آبجکت رو به راحتی با دنیای بیرون مپ می کنید ولی می تونید چند ریختی رو به راحتی مپ کنید ؟

در مورد معمار نرم افزار هم جواب شما چیزی رو از اصل مجرا عوض نکرد.شما برای معمار شدن باید اول برنامه نویسی قوی باشید و بعد از تجربیات فراوان معمار بشید.

در مورد اون ۹۹% از شرکت های ایرانی هم من با ۵۰% موافقم Smile
این بحث به درد مانشت نمی خوره.اگر مایل بودید با هم توی موقعیت مناسب بحث می کنیم Wink
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد iman ۲۹۱ ۱۸۱,۹۳۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  آموزش های تصویری دروس ارشد نرم افزار mona64 ۱ ۲,۹۶۹ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: yayarety
  ایجاد شغل در زمینه خدمات hiradupvc ۱ ۲,۶۲۳ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۰۸ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  پیش نیاز هایی برای ارشد نرم افزار کامپیوتر mahsaabd ۳ ۲,۵۵۱ ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
Exclamation فروش کتاب های کنکور ارشد نرم افزار کامپیوتر(پارسه و پوران پژوهش) bayron ۰ ۲,۹۳۶ ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bayron
  راهنمایی برای انتخاب موضوع قابل پیاده سازی در زمینه بیگ دیتا برای پایان نامه one hacker alone ۱ ۲,۹۸۸ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  زمینه مشکی برای صفحات chrome moslem73421 ۴ ۲,۹۲۶ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ph0en1x

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close