زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

خطای آبی مرگ - blue screen

ارسال: #۱۶
۰۷ دى ۱۳۹۲, ۰۸:۴۷ ب.ظ
خطای blue screen
سلام به همگی
بعضی وقت ها که روی سیستمم برنامه هایی مثل visual studio یا sql server و نرم افرارهایی مثل بازی thinker (حتی اگر یکی شونم اجرا باشه این مشکل رخ می ده) در حال اجرا باشند ناگهان وسط کار سیستم restart میشه بعد از بالا امدن سیستم پیغامی که می ده خطای blue screen هست یکی از دوستانم میگیره مشکل از پر شدن رم هست (رم ۲G هست)
این خطا برای چیه و برای برطرف شدنش باید چی کار کرد؟
good-wishes، در تاریخ ۰۸ دى ۱۳۹۲ ۰۵:۳۹ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

به علت وجود تاپیک مشابه ، ادغام شد

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۸ دى ۱۳۹۲, ۰۱:۴۸ ق.ظ
خطای blue screen
با سلام
این صفحه ی مرگ مایکروسافت داستانی داره و مایکروسافت هنوز نتونسته برطرفش کنه
طبق معمول باز باید خیالمون از ویندوز راحت بشه که سالم هست که این کار رو با تعویض ویندوز انجام میدید
اگه سیستم شما ۲ رم یک گیگ داره یکی رو در بیارید تست کنید کدوم یک مشکل دارن یا باس ها یکی نیستن یا هر دو سالم و اسلات های برد مشکل دارن
قسمتی از فضای هارد رو به عنوان رم مجازی تعریف کنید برای سیستم تا مطمن بشید مشکل پر بودن رم نیست که البته میتونید با نصب ویندوز اکس پی که فضای کمتری اشغال میکنه در این موضوع نتیجه گیری کنید

در دیسک hiren برنامه برای عیب یابی رم وجود داره و برخی از سیستم ها خودش دیگنواستیک داره برا تست قطعات

با روش های بالا حتما به نتیجه میرسید انشالله موفق باشید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: rad.bahar
ارسال: #۱۸
۰۸ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۱۶ ب.ظ
خطای blue screen
سلام ممنون از جوابتان
ببخشید راسش زیاد تو مسائل مریوط به نصب و راه انداری و رفع خرابی کامپیوتر وارد نیستم.
ممکنه توضیح بدید که چه طوری قسمتی از فضای هارد رو به عنوان رم مجازی تعریف کرد یا دیسک hiren و دیگنواستیک چی هستند و چه جوری باید از انها برای عیب یابی رم استفاده کنم
ارسال: #۱۹
۰۸ دى ۱۳۹۲, ۰۵:۲۴ ب.ظ
RE: خطای blue screen
(۰۸ دى ۱۳۹۲ ۰۲:۱۶ ب.ظ)rad.bahar نوشته شده توسط:  ممکنه توضیح بدید که چه طوری قسمتی از فضای هارد رو به عنوان رم مجازی تعریف کرد
- روی My Computer راست کلیک کنید
- Properties
به جای دو مرحله بالا می تونید از کنترل پنل -> system وارد صفحه مورد نظر بشید
- تب Advanced
- در پنل بالا که نوشته Performance دکمه setting رو بزنید
- در صفحه جدید تب Advanced رو انتخاب کنید
- در پنل پایین که نوشته Virtual Memory دکمه Change رو بزنید
- از لیست موجود یکی از درایو هاتون رو انتخاب کنید . ترجیحا درایوی که روش ویندوز نصب هست باشه
- بعد از انتخاب درایو زیر لیست درایو ها Custom size رو انتخاب کنید و مقادیر Initial size رو یک و نیم تا دوبرابر حافظه رمتون و Maximum size رو دو برابر Initial size وارد کنید
یعنی رمتون مثلا اگر یک هست در اولی ۲۰۴۸ و در دومی ۴۰۹۶ وارد کنید
- دکمه set رو بزنید
- OK , Apply
- restart
توضیحات تکمیلی : در سیستم عاملهای Mac و لینوکس هم در زیر توضیح داده شده

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: rad.bahar , sss
ارسال: #۲۰
۲۴ دى ۱۳۹۲, ۱۱:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۲۷ ب.ظ، توسط rad.bahar.)
دوباره سلام
کاری که درباره اضافه کردن رم گفته شده بود انجام دادم منتها گفته بودند که مقادیر Initial size رو یک و نیم تا دوبرابر حافظه رمتون و Maximum size رو دو برابر Initial size وارد کنید. رم من ۲G بود پس باید این دو مقدار را به ترتیب ۴G و ۸G می زدم ولی سیستم پیغام خطا داد که Maximum size باید کمتر از ۴G باشد برای همین این دو مقدار را به ترتیب ۲G و ۴G زدم ولی باز هم سیستمم مشکل داره
فکر نمی کنم که مشکل از رم باشه چون هر وقت نگاه به گجت مربوط به رم و cpu می کنم می بینم رم معمولا بین ۵۰ تا ۶۰ درصد هست ولی cpu حتی زمانی هم که هیچ برنامه ای هم روی سیستمم اجرا نکنم اغلب بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد هست بعضی وقت ها هم میشه یک عددی بین ۰ تا ۱۰ درصد و دوباره سریع برمی گرده روی ۸۰ تا ۱۰۰
راسش قیلا یک ویندوز دیگر روی سیستم نصب بود ولی سیستم عامل بدی بود اجازه نصب ویزوال و sql server را نمی داد برای همین ویندوزش عوض کردم و به مشکل این صفحه ابی رسیدم
لطفا کمکم کنید مشکل از چیه؟
ارسال: #۲۱
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۴۱ ب.ظ
RE: خطای آبی مرگ - blue screen
(۲۴ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۲۴ ب.ظ)rad.bahar نوشته شده توسط:  دوباره سلام
کاری که درباره اضافه کردن رم گفته شده بود انجام دادم منتها گفته بودند که مقادیر Initial size رو یک و نیم تا دوبرابر حافظه رمتون و Maximum size رو دو برابر Initial size وارد کنید. رم من ۲G بود پس باید این دو مقدار را به ترتیب ۴G و ۸G می زدم ولی سیستم پیغام خطا داد که Maximum size باید کمتر از ۴G باشد برای همین این دو مقدار را به ترتیب ۲G و ۴G زدم ولی باز هم سیستمم مشکل داره
فکر نمی کنم که مشکل از رم باشه چون هر وقت نگاه به گجت مربوط به رم و cpu می کنم می بینم رم معمولا بین ۵۰ تا ۶۰ درصد هست ولی cpu حتی زمانی هم که هیچ برنامه ای هم روی سیستمم اجرا نکنم اغلب بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد هست بعضی وقت ها هم میشه یک عددی بین ۰ تا ۱۰ درصد و دوباره سریع برمی گرده روی ۸۰ تا ۱۰۰
راسش قیلا یک ویندوز دیگر روی سیستم نصب بود ولی سیستم عامل بدی بود اجازه نصب ویزوال و sql server را نمی داد برای همین ویندوزش عوض کردم و به مشکل این صفحه ابی رسیدم

سلام

اگه شما میبینید که رم و پردازنده شما کار میکنه (یعنی ویندوز بالا میاد و کار میکنه) هر چند ۱۰۰ درصد به این معنی هستش که مشکل سخت افزاری جدی ندارید.
اگه کار با لینوکس رو بلدید با اون امتحان کنید ببین پردازنده وضعش چطوره اگه نرمال بود،‌ مشکل شما از ویندوز و یا ویروس هستش.(با هر دیسک live هم میتونید امتحان کنید البته به غیر از live ویندوز)
اگه با لینوکس هم این مشکل همچنان بود باید توسط یه متخصص بررسی بشه. ولی به احتمال زیاد مشکل از ویندوز و ویروس باشه که سیستم شما رو از کار میاندازه.
اگه تونستید یه عکس از task manager وقتی که ۱۰۰ درصد کار میکنه بگیرید و بزارید ببینیم میشه کاری کرد.
ارسال: #۲۲
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۲۹ ب.ظ
RE: خطای آبی مرگ - blue screen
(۲۴ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۲۴ ب.ظ)rad.bahar نوشته شده توسط:  دوباره سلام
سلام
بد نیست دمای سیستمشون هم چک کنید ،مخصوصا وقتی سی پی یو بالا هست.
در مورد سلامتی هارد هم مطمئن شوید. با نرم افزاری مثل Hdd tune که لینک دانلود رو گذاشتم.عکسی از سلامت هارد اینچا بگذارید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۲۳
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۳۹ ب.ظ
دوست عزیز
باید خطا رو بنویسید

میتونه مال کارت گرافیک, پاور, برد مادربرد, خرابی رم و ... باشه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۴۹۷ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
Exclamation خطای SQL Server2019 S.Pashaei ۰ ۲,۳۳۴ ۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۰۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: S.Pashaei
Video صد فیلمی که باید قبل از مرگ دید؟ sama2010 ۱۵ ۸,۶۹۱ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
Photo غار آبی سهولان admin ۲۴ ۶۰,۸۹۶ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore
  رفع خطای Prevent saving changes that require ... در sql server deldar ۰ ۱,۷۰۵ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: deldar
  خطای نتیجه در متلب The BesT ۶ ۴,۲۲۲ ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  رییس سازمان حفاظت محیط زیست: ایران به ورشکستگی آبی رسیده است H-Arshad ۰ ۶ ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  خطای Invalid partition table mohmov ۲ ۴,۰۰۰ ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mohmov
  کمک جنگنده اف-۱۶ برای نجات جان بیمار در حال مرگ! irpersian20 ۰ ۱۶ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: irpersian20
  خطای storage space running out در موبایل tabassomesayna ۴ ۵,۵۵۹ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: jazana

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close