زمان کنونی: ۱۸ تیر ۱۴۰۳, ۰۷:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی مانشت شهریور ماه ( خواندن گروهی)

ارسال: #۱۶۶
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۳۴ ق.ظ، توسط Mahbanoo313.)
RE: گروه درسی مانشت شهریور ماه ( خواندن گروهی)
(۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹ ب.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  شماها چند ساعت در روز میخونید؟ من زود خسته میشم در صورتیکه کلی هم وقت تو روز دارم که اینجوری هدر میره به نظرتون چیکار کنم؟

به نظرم وقتی مثلا دو ساعت یک درس رو میخونید بعدش یک ساعت وقفه بذارید بعد دوباره یک درس دیگه رو شروع کنید .

و توی یک روز درسای متفاوت بخونین . همه درسایی که میخونید توی یک حیطه نباشن . مثلا یه درس محاسباتی با یک درس حفظی مفهومی
من همینجوری بودم . سعی کردم بازه های زمانیمو کوتاه کنم . مثلا مهندسی نرم افزار رو که میخوام بخونم نیم ساعت میخونم ... ۵ مین همین چیزایی رو که خوندم رو با نمودار واسه خودم میکشم ... ۵ مین استراحت میکنم و دوباره ادامه میدم و کلا همین شیوه رو ادامه میدم تا دوساعت . بیشتر از دوساعت نمی خونم چون برام خسته کننده هست .

بعدش میرم سراغ یه درس دیگه

(۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۵:۲۱ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  من شدیدا با درس مهندسی نرم افزار مشکل دارم ..کتاب سالخورده ویرایش ۷وپورانو دارم..اما اصلا نمیدونم ازکجا باید شروع کنم.
همه میگن کتاب اصلیوباید خوند..اما واقعا لازمه؟

منم با نرم افزار مشکل دارم . هر چی از روی کتاب سالخورده خوندم دیدم مطالب در ذهنم انسجام نداره ! الان دارم کتاب اسلام ناظمی رو میخونم یه مقداری وضع بهتر شده و حداقل ارتباط مطالب رو میفهمم .

(۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۴۲ ب.ظ)sir_ams نوشته شده توسط:  بچه ها من از یکشنبه شروع کردم و این هفته اینارو خوندم:
معماری ۱۰۰ صفحه(مانو)---- ۲۷۰ دقیقه
سیستم فصل زمانبندی(حقیقت)-- ۱۸۰ دقیقه
طراحی فصل اول پوران
ساختمان حدودا ۱۵۰ صفحه(پارسه و قدسی)
شبکه ۵ فصل (حقیقت)
گسسته ۲ فصل (گریمالدی)
زبان ۲ درس ۵۰۴(میدونم کمه باید درستش کنم)

نظرتون چیه؟؟؟

این مطالب رو توی یک هفته مطالعه کردین ؟ به نظر من واسه یک هفته خیلی خوبه.

جالبتر از همه برای من معماریه که ۱۰۰ صفحه رو توی ۲۷۰ دقیقه مطالعه کردین . امیدوارم تا کنکور همینجوری ادامه بدین

هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: *farnaz* , sir_ams
ارسال: #۱۶۷
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۳۹ ق.ظ
(۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹ ب.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  شماها چند ساعت در روز میخونید؟ من زود خسته میشم در صورتیکه کلی هم وقت تو روز دارم که اینجوری هدر میره به نظرتون چیکار کنم؟

سلام

به نظر من بهترین کار اینه که از یه ساعت کرنومتر دار استفاده کرد. اینجور که از زمان شروع درس خوندن کرنومتر رو فعال میکنیم و به محض توقف درس خوندن ساعت رو نگه میداریم. این شکلی زمان خالص درس خوندن در طول روز برای هر درس مشخص میشه.
حالا شاید بپرسید که این کار چه فایده ای داره!
فکر میکنم با این کار میزان مطالعه خودمونو به شکل ملموس تری میبینیم و اگه این مقدار با اون چیزی که توی ذهنمون هست تناقضی داشته باشه سعی میکینم که ساعات مطالعه رو افزایش بدیم.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: saho , pita , sir_ams , *farnaz* , jameshenas , jafarir
ارسال: #۱۶۸
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ق.ظ، توسط saho.)

(۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۵:۲۱ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  منم با نرم افزار مشکل دارم . هر چی از روی کتاب سالخورده خوندم دیدم مطالب در ذهنم انسجام نداره ! الان دارم کتاب اسلام ناظمی رو میخونم یه مقداری وضع بهتر شده و حداقل ارتباط مطالب رو میفهمم .

من pdf کتاب دکتر ناظمیو دارم.(پارسه)چاپ۸۶/به نظرتون خوبه همین یا برم چاپ جدیدشو بخرم؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sir_ams
ارسال: #۱۶۹
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۳۳ ق.ظ، توسط Mahbanoo313.)
(۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ق.ظ)saho نوشته شده توسط:  
(۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۵:۲۱ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  منم با نرم افزار مشکل دارم . هر چی از روی کتاب سالخورده خوندم دیدم مطالب در ذهنم انسجام نداره ! الان دارم کتاب اسلام ناظمی رو میخونم یه مقداری وضع بهتر شده و حداقل ارتباط مطالب رو میفهمم .

من pdf کتاب دکتر ناظمیو دارم.(پارسه)چاپ۸۶/به نظرتون خوبه همین یا برم چاپ جدیدشو بخرم؟

راستش من این pdf رو که شما استفاده میکنید رو ندیدم . کتاب من برای انتشارات جلوه هست و چاپ دوم سال ۹۰ . حالا نمیدونم چقدر تفاوت دارن !

من درسنامه رو میخونم بعدم تست هارو بادقت دنبال میکنم . چون دکتر ناظمی بعضی از نکات رو فقط توی تست هاشون ذکر کردن .

از درون من نجست اسرار من
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sir_ams , saho
ارسال: #۱۷۰
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۱۳ ب.ظ
(۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۴۲ ب.ظ)sir_ams نوشته شده توسط:  بچه ها من از یکشنبه شروع کردم و این هفته اینارو خوندم:
معماری ۱۰۰ صفحه(مانو)---- ۲۷۰ دقیقه
سیستم فصل زمانبندی(حقیقت)-- ۱۸۰ دقیقه
طراحی فصل اول پوران
ساختمان حدودا ۱۵۰ صفحه(پارسه و قدسی)
شبکه ۵ فصل (حقیقت)
گسسته ۲ فصل (گریمالدی)
زبان ۲ درس ۵۰۴(میدونم کمه باید درستش کنم)

نظرتون چیه؟؟؟

این مطالب رو توی یک هفته مطالعه کردین ؟ به نظر من واسه یک هفته خیلی خوبه.

جالبتر از همه برای من معماریه که ۱۰۰ صفحه رو توی ۲۷۰ دقیقه مطالعه کردین . امیدوارم تا کنکور همینجوری ادامه بدین
[/quote]
آره برای خودم هم جالب بود اما به معماری خیلی علاقه دارم. تازه تو این زمان تمرینای آخر فصل رو هم حل کردم همش رو!!!
این مطالب رو از یکشنبه تا ۵ شنبه خوندم.هر روز از ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و فقط یک روزم، هم صبح خوندم هم عصر که عصر از ۲:۳۰ تا ۴:۳۰ خوندم

جدا خوبه؟؟؟
گسسته رو هیچی نمیفهمم (نه اینکه هیچی ۴۰-۵۰% میفهمم) نمیدونم چه کنم! امروز تابع مولد رو کامل نفهمیدم یه جاهاییش برام گنگ هست!Sad

Blushخدا یـــــــــــا شکــــــــــــــــرتAngel

هر چی که خدا بخواد همون میشه

آرامش سهم قلبیست که در تصرف خداست؛
۰
۰
ارسال: #۱۷۱
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۵۰ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۱۳ ب.ظ)sir_ams نوشته شده توسط:  گسسته رو هیچی نمیفهمم (نه اینکه هیچی ۴۰-۵۰% میفهمم) نمیدونم چه کنم! امروز تابع مولد رو کامل نفهمیدم یه جاهاییش برام گنگ هست!Sad

به نظر من که سرعت خوبی داشتین .
بالاخره توی هر درسی پیش میاد که ادم یه مبحثی رو در اولین بار مطالعه صد در صد متوجه نشه .

من اینجور مواقع سعی میکنم ارتباط زیر فصل ها رو با هم در ذهنم انسجام بدم . مطالب رو خیلی اروم و با تمرکز دوباره مرور میکنم . اگه کتاب یا جزوه دیگه ای در اختیار داشته باشم به اونم یه رجوعی میکنم . معمولا با همین کارا و یه مقدار تمرکز بیشتر مشکلم حل میشه .

من توی گسسته هر جا مشکل داشتم وقتی گریمالدی رو خوندم مشکلم حل شده .

از درون من نجست اسرار من
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: younes
ارسال: #۱۷۲
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۱۲ ب.ظ، توسط zarei1991.)
ببخشید بودجه بندی این آزمونها رو دارید؟ که مثلا تا کجای ساختمان میاد؟؟؟
اگه دارید من برای آی تی رو میخوام

بله دارم...از نمایشگاه کتاب گرفتم و تو نمایندگی های پوران هم باید باشه....اگه اسکنر داشتم حتما اسکن می کردم براتون...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sir_ams
ارسال: #۱۷۳
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۴:۰۴ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ق.ظ)GAMA نوشته شده توسط:  
(10 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹ ب.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  شماها چند ساعت در روز میخونید؟ من زود خسته میشم در صورتیکه کلی هم وقت تو روز دارم که اینجوری هدر میره به نظرتون چیکار کنم؟

سلام

به نظر من بهترین کار اینه که از یه ساعت کرنومتر دار استفاده کرد. اینجور که از زمان شروع درس خوندن کرنومتر رو فعال میکنیم و به محض توقف درس خوندن ساعت رو نگه میداریم. این شکلی زمان خالص درس خوندن در طول روز برای هر درس مشخص میشه.
فکر میکنم با این کار میزان مطالعه خودمونو به شکل ملموس تری میبینیم و اگه این مقدار با اون چیزی که توی ذهنمون هست تناقضی داشته باشه سعی میکینم که ساعات مطالعه رو افزایش بدیم.
چه جالب من همین روش رو استفاده کردم با موبایلم ولی از بس که پاشدم نشستم دیگه حوصلم نگذاشت کرنومتر و هی قطع و وصل کنم فکر کنم همون ساعت بهتر باشه
۰
۰
ارسال: #۱۷۴
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۴:۵۲ ب.ظ
سلام به همه

من امروز صبح فیکس دو ونیم ساعت آمار طورانی خوندم ، از اول شرو ع کردم تا اول احتمالش رو خوب با مفهوم خوندم .

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
۰
۰
ارسال: #۱۷۵
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۵:۲۰ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۴:۰۴ ب.ظ)sarehkar نوشته شده توسط:  
(11 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ق.ظ)GAMA نوشته شده توسط:  
(10 شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹ ب.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  شماها چند ساعت در روز میخونید؟ من زود خسته میشم در صورتیکه کلی هم وقت تو روز دارم که اینجوری هدر میره به نظرتون چیکار کنم؟

سلام

چه جالب من همین روش رو استفاده کردم با موبایلم ولی از بس که پاشدم نشستم دیگه حوصلم نگذاشت کرنومتر و هی قطع و وصل کنم فکر کنم همون ساعت بهتر باشه

زیاد خودتون رو درگیر این مسائل نکنید برید تو کار کیفیت. این ساعتا رو میخواین چیکار حالا مثلا یه روز که ۵ ساعت خوندین بگین ۴ ساعت باور کنید به این سختیا هم نیست راحت تر از آب خوردن قبولید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: younes
ارسال: #۱۷۶
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۵:۳۳ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۵:۲۰ ب.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  زیاد خودتون رو درگیر این مسائل نکنید برید تو کار کیفیت. این ساعتا رو میخواین چیکار حالا مثلا یه روز که ۵ ساعت خوندین بگین ۴ ساعت باور کنید به این سختیا هم نیست راحت تر از آب خوردن قبولید

آخه من وقتم خیلی زیاده ولی کم کاری میکنم یکم که میخونم خسته میشم میخوام بدونم شماها چیکار میکنید که خسته نمیشید و ساعات مطالعتون میره بالا، نمیدونم برم کتابخونه بهتر میشه یا نه؟ البته سویچ کردن بین دروس حفظی و یادگرفتنی روش بدی نبود واسه من تا حدودی جواب داد
۰
۰
ارسال: #۱۷۷
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۰۳ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۱۱ ب.ظ)zarei1991 نوشته شده توسط:  ببخشید بودجه بندی این آزمونها رو دارید؟ که مثلا تا کجای ساختمان میاد؟؟؟
اگه دارید من برای آی تی رو میخوام

بله دارم...از نمایشگاه کتاب گرفتم و تو نمایندگی های پوران هم باید باشه....اگه اسکنر داشتم حتما اسکن می کردم براتون...

اگه با موبایل هم عکس بگیرید ممنون میشم البته اگه برای آی تی رو دارید.ممنونSmile

Blushخدا یـــــــــــا شکــــــــــــــــرتAngel

هر چی که خدا بخواد همون میشه

آرامش سهم قلبیست که در تصرف خداست؛
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara_sb92
ارسال: #۱۷۸
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۱۶ ب.ظ
سلام

[/quote]

این کارو من قبلا انجام دادم برای من خوب نبود چون همش زمانو نگاه میدارم،اما اگه همینطوری مثلا بگی‌ از ۲ تا ۴ می‌خونم باعث می‌شه که واسه اینکه زمان بندیت به هم نخوره بشینیو ادامه بعدی.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas
ارسال: #۱۷۹
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۴۴ ب.ظ
متن کتاب آمار رو متوجه میشم کامل..اما تستاشو نمیتونم بزنم. فصل دو رو امروز اصلا نشد بزنم. شمام اینطورین؟ نگرانم

۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال: #۱۸۰
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۴۷ ب.ظ، توسط jameshenas.)
هم خوبه هم بد...
ولی بهتره که فعلا همینجوری بخونی و بعد ها که کم کم ساعت مطالعه زیاد شد از کورنومتر استفاده کنی....
البته هر کسی نظری داره دیگه

I definitely will win
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۴۲۶ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۸,۰۹۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۸,۳۴۶ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۲۵۷ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۴۹۶ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۶,۹۷۲ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۵۷۶ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۹۱۱ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۶,۴۳۴ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۹,۳۳۰ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close