تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
(10 تير 1394 01:13 ب.ظ)آفتاب نوشته شده توسط: [ -> ]حالا
اگر
اگر طلاق پیش بیاد تکلیف خانم چیه؟
وقتی مرد شراب خوار هست و زن بعد از چندین سال و وجود بچه میفهمه با ۵ سکه بچشو بزرگ کنه یا به زندگیش برسه؟
چطوری طلاق بگیره وقتی جون خودش و بچه هم در خطره؟
شرایط ضمن عقد برا همین روزاست دیگه.
من خودم به عنوان یه زن به شخصه نظرم اینه که قوانین حقوقی ما به شکل فجیعی مردسالاره.Undecided ولی بیاید یه چیزی رو هم قبول کنیم.
نصف بیشتر مشکلات از این مدل مشکلاتی که شما گفتی، بخاطر پایین بودن سطح آگاهی هامون هست. خدایی چند تا خانم می شناسید که قبل از امضای عقدنامه با یه کسی که اطلاعات حقوقی داره مشورت کرده باشه؟!

می بینم که بحث شیرین مهریه به کلیه و ......... رسید. پیشنهادم اینه که بیاید یه سناریو جدید تعریف کنیم!!
فرض کنید از فردا هر اقایی که رفت خاستگاری ازش طلب مهریه بالا نکنند،فرض محالی هم نیست. الان مشکل و دغدغه شما در ازدواج حل شد دیگه.
خب حالا طرف مقابل یعنی همسر آینده تون یه دغدغه هایی داره. که خانم ها گفتند در پست های قبلی.
بنظرتون چیکار میشه کرد برای ایجاد اطمینان خاطر خانم ها؟
(10 تير 1394 03:53 ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 تير 1394 03:47 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]بر کسی پوشیده نیست که ازدواج کردن سخته، حالا بعضیا میگن مگه آدم دیوانه است بره تو این شرایط ازدواج کنه و بعضیا هم میرن ازدواج میکنن و به حال مجردا غبطه میخورن Smile
اصلا حرفتون رو قبول ندارم، به هیچ وجه من الوجوح !!! ازدواج خیلی هم آسونه، اصن کی گفته سخته؟؟؟
آفرین پسر خوبSmile کی بیایم شیرینی بخوریم؟Smile
(10 تير 1394 03:58 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]آفرین پسر خوبSmile کی بیایم شیرینی بخوریم؟Smile
ازدواج رو بیخیال، نمره درس توزیع شده رو زدن Big Grin
(10 تير 1394 03:55 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]آقای بلک و خانم وایت Big Grin
اول از همه مطمینید طرف نیمه گمشده منه؟ با این سیستم سنتی ازدواج چقدر میشه مطمین بود طرف نیمه گمشده است؟
بعد همین ۵۰ تا سکه هم در توان من نیست چون من دوست ندارم الان بگم هدیه میدم ۱۰ سال بعد کامل بشه پرداختش. دوست دارم وقتی میگم سریع بتونم پرداخت کنم.
بعد مطمینید خانواده ای که مهریه رو اهرم فشار میدونن خانواده خوبی محسوب میشن؟
حالا من گفتم شما فرض کنید هست Smile بعدم آقای بلک سیستم سنتی مال خانواده هاست، معمولا جوونا سیستم مدرن خودشونو دارن Smile
اعداد و ارقام هم فرضی بود. عدد اولی توان واقعی و دومی هم بدترین شرایط که همون فروش کلیه و ...
این آخریشو درست میگید. این میشه همون ریسک دیگه
شما یا ریسک میکنید و با خانم وایت میرید ماه عسل Smile یا ریسک نمیکنید و شروع میکنید به گریه کردن Smile Big Grin
یا خدا!!!
بیخیال Aurora جان
الانه که این آقایون دور بردارند دوباره. این سر چهارتا سکه دارن سکته میکنن بندگان خدا. حرف دست و پا میزنی Big Grin
(10 تير 1394 03:56 ب.ظ)Somayeh_Y نوشته شده توسط: [ -> ]می بینم که بحث شیرین مهریه به کلیه و ......... رسید. پیشنهادم اینه که بیاید یه سناریو جدید تعریف کنیم!!ا
فرض کنید از فردا هر اقایی که رفت خاستگاری ازش طلب مهریه بالا نکنند،فرض محالی هم نیست. الان مشکل و دغدغه شما در ازدواج حل شد دیگه.
خب حالا طرف مقابل یعنی همسر آینده تون یه دغدغه هایی داره. که خانم ها گفتند در پست های قبلی.
بنظرتون چیکار میشه کرد برای ایجاد اطمینان خاطر خانم ها؟
ببینید من خودم اگه ببینم طرف مهریه بالا میخواد حس خوبی بهم دست نمیده. این حس خوب تا مدتها میمونه تو ذهنم حتی اگه به روی طرف نیارم. از اون طرفم وقتی ببینم طرف مثلا با ۱۴ سکه عندلمطالبه موافقه میفهمم طرف از شرایط اقتصادی و هدف مهریه اطلاع داره.
در نهایت من نمیخوام فقط یه طرف سود کنه. میخوام ببینم چه راه حل معقولی برای مشکلات وجود داره. راه حلی که سود هر دو طرف توش باشه.
برای دغدغه های خانم ها هم باید فکری کرد. دغدغه هر یک از طرفیت به ضرر خانواده است. نمیشه یکی دغدغه داشته باشه و اون طرف راحت باشه.
(10 تير 1394 04:01 ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط: [ -> ]ببخشید میان کلامتون یه چی بگم.
قدیم مثل اینکه مهریه دست و پا هم بوده Smile فکر می کنم مهریه مادر بزرگ من هم همین طوری بوده Smile
این حرف بد آموزی داره، از فردا همه خانما یکی از اجزا بدن آقایونو مهریه میخوانSmile فک کنم همه چشم رو بخوان. دیدید دعوا میشه میگن چشاتو در میارمSmile

(10 تير 1394 04:01 ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 تير 1394 03:58 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]آفرین پسر خوبSmile کی بیایم شیرینی بخوریم؟Smile
ازدواج رو بیخیال، نمره درس توزیع شده رو زدن Big Grin
پس دو تا شیرینی میخوایم Smile
آقایون انتظار دارن مهریه که نباشه هیچ جایزه هم بگیرن از خانواده عروس مثل اینکه Smile)
(10 تير 1394 04:08 ب.ظ)sanaz777 نوشته شده توسط: [ -> ]آقایون انتظار دارن مهریه که نباشه هیچ جایزه هم بگیرن از خانواده عروس مثل اینکه Smile)
نه. معقول باشه و پسر توان پرداختشو داشته باشه
شما وقتی به آقایی جواب مثبت میدید شرایط مالیشم میدونید، یه پسری که تازه درسش تموم شده و تازه رفته سر کار چطور میتونه مهریه بالا رو قبول کنه؟
ولی تا دلتون بخواد میتونه گل تهیه کنهSmile انواع و اقسامشو SmileBig Grin
Aurora
دست و پاشو بکنیم چیکار کنیم؟!Big Grin

آهان . . . میشه مثلا تاکسیدرمیش کرد و گذاشتش رو طاقچهBig Grin

(10 تير 1394 04:11 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]ولی تا دلتون بخواد میتونه گل تهیه کنهSmile انواع و اقسامشو SmileBig Grin
والا من بعید میدونم پسرا توان پرداختشو داشته باشناExclamation. . . هر روز پنجاه تومن بده یه شاخه رُز ؟
(10 تير 1394 04:11 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 تير 1394 04:08 ب.ظ)sanaz777 نوشته شده توسط: [ -> ]آقایون انتظار دارن مهریه که نباشه هیچ جایزه هم بگیرن از خانواده عروس مثل اینکه Smile)
نه. معقول باشه و پسر توان پرداختشو داشته باشه
شما وقتی به آقایی جواب مثبت میدید شرایط مالیشم میدونید، یه پسری که تازه درسش تموم شده و تازه رفته سر کار چطور میتونه مهریه بالا رو قبول کنه؟
ولی تا دلتون بخواد میتونه گل تهیه کنهSmile انواع و اقسامشو SmileBig Grin
مطمئنید هر نوع؟ ارکیده گله ، گلایلم گله Big Grin
ولی این کجا و آن کجا
فکر می کنم تو بحث بیشتر دوستان تقریبا قانع شدن مهریه به این شکل کنونی خیلی درست و منطقی نیست. ممنون میشم نظرتون در مورد توقع داشتن خونه و ماشین از داماد رو هم مطرح کنین. اینم یکی دیگه از آسیب های ازدواجه به نظرم.
بعد بگید آقایون به خاطر مهریه میخوان سکته کنن Smile
این همه گل، گیر دادید به همین دو تا Smile
(10 تير 1394 04:24 ب.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]فکر می کنم تو بحث بیشتر دوستان تقریبا قانع شدن مهریه به این شکل کنونی خیلی درست و منطقی نیست. ممنون میشم نظرتون در مورد توقع داشتن خونه و ماشین از داماد رو هم مطرح کنین. اینم یکی دیگه از آسیب های ازدواجه به نظرم.
خب بالاخره یه جایی باید باشه که اونجا زندگی کنن؟!
ولی ماشین ضروری نیست...
(10 تير 1394 04:30 ب.ظ)majoit نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 تير 1394 04:24 ب.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]فکر می کنم تو بحث بیشتر دوستان تقریبا قانع شدن مهریه به این شکل کنونی خیلی درست و منطقی نیست. ممنون میشم نظرتون در مورد توقع داشتن خونه و ماشین از داماد رو هم مطرح کنین. اینم یکی دیگه از آسیب های ازدواجه به نظرم.
خب بالاخره یه جایی باید باشه که اونجا زندگی کنن؟!
ولی ماشین ضروری نیست...
اون که بله نمیشه تو خیابون چادر زد Big Grin منظورم منزل شخصی بوده
لینک مرجع