تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
بچه ها توروخدا اینجوری نگید،من اصلا نمیتونم تحمل کنم!!!!!!Sad
من همیشه از خدا خواستم واسه هر کی عین خودش نصیبش بشه، این اصلا انصاف نیست(یه پاک با یه ناپاک)
یعنی چی که اگه قبلا دوست دختر نداشته باشه نمیتونه درکت کنه؟؟؟؟ نمیدونم گول میخوره و بهت خیانت میکنه و از این حرفا!!!
وقتیکه طرف با خدا باشه، شعور داشته باشه، انسانیت داشته باشه، چرا باید این اتفاقا بیفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میگن یه موقع ای میرسه که جای خصلتای خوب و بد عوض میشها....Undecided
والا من خودم یه دوست داشتم چندتا بی فا عوض کرده بود یعنی دلایلی باعث ختم اون رابطه ها شده بود...الانم ازدواج کرده
اصلا خیلی از دوستام این مدلی شدن....قبل ازدواج تجربه بی اف داشتن رو داشتن
اینکه بگیم بی اف داشتن یا جی اف داشتن شرط پاکی هست درست نیس
خدا آدمو دست آدم بد نندازه همین
والا الان بعضی از دختر خانوما دست کمی از بعضی آقایون ندارن....
من که راضی ام یکی مثل خودم نصیبم شه ....
دوست دختر نگیرید

سوره المائدة – جزء ۶
الْیَوْمَ أُحِلَّ لَکُمُ الطَّیِّبَاتُ ۖ وَطَعَامُ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ حِلٌّ لَّکُمْ وَطَعَامُکُمْ حِلٌّ لَّهُمْ ۖ وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ الْمُؤْمِنَاتِ وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ مِن قَبْلِکُمْ إِذَا آتَیْتُمُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ مُحْصِنِینَ غَیْرَ مُسَافِحِینَ وَلَا مُتَّخِذِی أَخْدَانٍ ۗ وَمَن یَکْفُرْ بِالْإِیمَانِ فَقَدْ حَبِطَ عَمَلُهُ وَهُوَ فِی الْآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِینَ
امروز چیزهاى پاکیزه براى شما حلال شده و طعام کسانى که اهل کتابند براى شما حلال و طعام شما براى آنان حلال است و [بر شما حلال است ازدواج با] زنان پاکدامن از مسلمان و زنان پاکدامن از کسانى که پیش از شما کتاب [آسمانى] به آنان داده شده به شرط آنکه مهرهایشان را به ایشان بدهید در حالى که خود پاکدامن باشید نه زناکار و نه آنکه زنان را در پنهانى دوست ‏خود بگیرید و هر کس در ایمان خود شک کند قطعا عملش تباه شده و در آخرت از زیانکاران است.

دوست پسر نداشته باشید

سوره النساء – جزء ۵
وَمَن لَّمْ یَسْتَطِعْ مِنکُمْ طَوْلًا أَن یَنکِحَ الْمُحْصَنَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ فَمِن مَّا مَلَکَتْ أَیْمَانُکُم مِّن فَتَیَاتِکُمُ الْمُؤْمِنَاتِ ۚ وَاللَّـهُ أَعْلَمُ بِإِیمَانِکُم ۚ بَعْضُکُم مِّن بَعْضٍ ۚ فَانکِحُوهُنَّ بِإِذْنِ أَهْلِهِنَّ وَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ مُحْصَنَاتٍ غَیْرَ مُسَافِحَاتٍ وَلَا مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ ۚ فَإِذَا أُحْصِنَّ فَإِنْ أَتَیْنَ بِفَاحِشَةٍ فَعَلَیْهِنَّ نِصْفُ مَا عَلَى الْمُحْصَنَاتِ مِنَ الْعَذَابِ ۚ ذَٰلِکَ لِمَنْ خَشِیَ الْعَنَتَ مِنکُمْ ۚ وَأَن تَصْبِرُوا خَیْرٌ لَّکُمْ ۗ وَاللَّـهُ غَفُورٌ رَّحِیمٌ()

هر کس را که توانگرى نباشد تا آزادزنان مؤمنه را به نکاح خود درآورد از کنیزان مؤمنه‌اى که مالک آنها هستید به زنى گیرد. و خدا به ایمان شما آگاه‌تر است. همه از جنس یکدیگرید. پس بندگان را به اذن صاحبانشان نکاح کنید و مهرشان را به نحو شایسته‌اى بدهید. و باید که پاکدامن باشند نه زناکار و نه از آنها که به پنهان دوست مى‌گیرند. و چون شوهر کردند، هرگاه مرتکب فحشا شوند شکنجه آنان نصف شکنجه آزادزنان است. و این براى کسانى است از شما که بیم دارند که به رنج افتند. با این همه، اگر صبر کنید برایتان بهتر است و خدا آمرزنده و مهربان است.
ازدواج کیلو چنده
کردنش یه معامله
ظاهر و باطن پسر شده پول و مقام وثروتش
ظاهر و باطن دختر شده باز همین
--------------------------------------------------------------
عشق چی شد؟ داریم بکجا میریم؟ به چی میرسیم؟ مثل یه مشت سوسک وموش تو مرداب تکینگی داریم دست و پا می زنیم...
همه داریم فرار می کنیم از خودمون هرروز بدتر از دیروز مثل کرم ابریشم پیله می بافیم و چه سرنوشت غم انگیزی است این تنهایی...
انگار کسی هست که هرگز نمی آید بابا جمعش کنید اینجارو دیجیتالم کجا بود... اتوبوسی رفته از تبریز و قطاری امده از شیراز... انگار کسی هست که هرگز نمی آید....
به به چه بحث های داغی شده این چند روز اینجا Rolleyes
ما که دیگه قیدشو زدیم ایشالا همه دوستان ازدواج های موفق داشته باشنHeart
عجب تاپیکی شده!!!Smile
نظرات جالبی بود . انشاءا... که تو سال جدید همه تون متاهل بشید. حالا انگار بعضیها نمیخوان عروسی هم بگیرند. اشکال نداره به مانشتیا یه شام بدن کافیه.SmileBig Grin
اخی این تایپیکم خوابید
دوستان خب دخترای مانشت خیلی گلن
درسته هزززززااارررتااااا خواستگار دارن
اما کیس مناسب نیس ....SmileSmileSmile
اگر فکر میکنید شما کیس مناسبید ....

خب دیگه ازدواجم سنت پیغمبره WinkWinkWinkWink

۱تاپیک بزنید کار خیر انجام بدیم جوونا بهم برسن

در جهت افزایش نسل و نژاد کامپیوتری ها هم قدمی برداریم Big GrinBig GrinCoolCoolHeartHeartHeart

من خودم قول میدم از همون جا شوهر انتخاب کنمWinkBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
(04 فروردین 1394 02:31 ق.ظ)Elena_71 نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان خب دخترای مانشت خیلی گلن
درسته هزززززااارررتااااا خواستگار دارن
اما کیس مناسب نیس ....SmileSmileSmile
اگر فکر میکنید شما کیس مناسبید ....

خب دیگه ازدواجم سنت پیغمبره WinkWinkWinkWink

۱تاپیک بزنید کار خیر انجام بدیم جوونا بهم برسن

در جهت افزایش نسل و نژاد کامپیوتری ها هم قدمی برداریم Big GrinBig GrinCoolCoolHeartHeartHeart

من خودم قول میدم از همون جا شوهر انتخاب کنمWinkBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

از بچه های مانشت بخاری بلند نمیشه!!!!!!!!Big GrinTongue
ازدواج کردن جیگر میخواد که فعلا همه مشغول درس خوندن هستند
(04 فروردین 1394 12:46 ب.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط: [ -> ]از بچه های مانشت بخاری بلند نمیشه!!!!!!!!Big GrinTongue
ازدواج کردن جیگر میخواد که فعلا همه مشغول درس خوندن هستند

اونوقت می گن دخترا سخت می گیرن!CoolAngelDodgy
می بینید که آقایان زود عقب نشینی کردن!!!!Big GrinBig GrinBig Grin
(05 فروردین 1394 01:29 ق.ظ)x86 نوشته شده توسط: [ -> ]امشب دوستم بهم میگفت بیشتر از ۱۰ مورد رفته خواستگاری. دوستم دانشجوی ارشد دانشگاه امیرکبیره و کارشم تهرانه. گفتم کجاها میری خواستگاری؟ فقط قزوین (شهر خودمون) و تهران؟ گفت نه، شهرهای دیگه هم رفتم ولی کسی که با هم مچ بشیم رو پیدا نکردم. میگفت خیلی از مورد ها هم با یه صحبت تلفنی اونم با مادرم، کنار گذاشته شدن. میگفت فکر نکن همین الان اقدام کنی فردا ازدواج می کنی. میگفت یه پروسه ی خیلی طولانی باید طی بشه که حداقل در بهترین حالت ۱/۵ سال طول میکشه تا فرد مورد نظر رو پیدا کنی. خدا خودش به همه مون رحم کنه. میگفت بعضی دخترا ظاهرا سرباز امام زمان (عج) هستن ولی وقتی باهاش صحبت می کنی میبینی همش از روی احساساتش حرف میزنه. یا مواردی که اینجا نمیشه گفت. واقعا بنده رو نسبت به ازدواج ترسوندن. فکر نمی کردم انقدر پیچیده باشه. یه کتابی هم بهم معرفی کرد به اسم "مطلع مهر" که میگفت من هرچی دارم از این کتاب دارم. کتابی در مورد انتخاب همسر هست که اگه توستیم بخونیم. یاعلی

توی شهرهای بزرگ رسم شده اول صیغه میکنند و بعد از 3 ماه لشنائی عقد میکنند.
توی روستای ما اگر بخواهی بیشتر از نیم ساعت با دختر انهم در یک جلسه(بیش از یک جلسه اجازه نمی دهند)صحبت کنید.بهت میگن بی ناموسHuhHuhHuhHuh
دانلود کتاب زناشویی و ازدواج

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کتاب،مطلع مهر حتما بخونید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

==============
هر زنی زن نیست واقعا .
هر مردی هم مرد نیست.
مثل اینکه یه ذره شور و هیجان این تاپیک هم خوابید . این رو به فال نیک میگیرم و فکر میکنم خیلی ها مثل خود من یه سری چیزا رو به کنکاش گذاشتن و براشون خیلی مسایل روشن شد و از اموخته های بقیه استفاده کردن و خیلی ابهامات دیگه هم به ذهنمون اضافه کرد که امیدوارم اونا هم به مرور زمان و با رشد عقلی بیشتر و با همت خودم حل بشه
گاهی تاپیک های پشت سر هم و بی وقفه ام اغلب تند و بی پرده شاید موجب ناراحتی دوستان شده باشه . این رو به حساب ناپختگی بنده بزارید و ........
کلا بلد نیستم معذرت خواهی کنم Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
(07 فروردین 1394 02:07 ب.ظ)Faridfo نوشته شده توسط: [ -> ]گاهی به آقایون بر میخوره و نیاز به جوابدهی هست.
خواهشا" خانمها بخونن.
من تجربه دوستانی را میگم که خواستگاری رفته اند و این راه را طی کرده اند.
............
دوست عزیز صحبت های شما کاملا به جا ولی احساس میکنم نمیه خالی رو میبینید. خیلی ها هم هستند تو یه خونه یا سالن ساده جشن میگیرن . بدون ماشین چند سال زندگی میکنن. چند سال تو خونه استیجاری یا حتی خونه پدر دختر یا پسر زندگی میکنن!
خیلی از پدر مادرها در مواقعی که پسر اول به دختر پیشنهاد میده همچین فکری نمیکنند. نه اینکه بی قید باشند نههههههههه . ولی این رو یه امتیاز منفی هم در نظر نمیگرند . به هر حال فکر میکنم حداقل پدر ها (چون جنس مذکرند) میتونن درک بکنند که یک پسر شاید همکار خانومش رو مناسب ازدواج دیده که پا پیش گذاشته ( که البته اینکه پسر چطور خواسته اش رو به دختر منتقل بکنه و اینکه دختر چقدر هوشمندانه رفتار بکنه و این رو به خوانوادش بگه خیلی میتونه تو نحوه دید والدین هر دو طرف اثر بزاره وامتیاز مثبت داده بشه بهشون یا منفی )
و اینکه همه خوانواده ها از پسر ماشین یا خونه نمیخان . جنم کار میخان همین .همین که متوجه بشن که پسر میتونه گلیم خودشو از اب بکشه بیرونو توانایی اداره زندگی رو داره از نطر مالی پسر تایید میشه (که اگه محیط کار دختر و پسر یکی باشه ، دختر خیلی راحت تر از جنبه های تحقیقاتی و.......میتونه این رو بفهمه )
وقتی به والدین خودم نگاه میکنم میبینم بابام تو 45 سالگی فقط یه خونه داره یه ماشین ساده چطور میتونم از یه پسر زیر سی سال سن ،غول چراغ جادو بخام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظرم منظور اکثر خانواده ها از جنم کاری اینه که پسره کار خوب با حقوق بالا داشته باشه.
رفتم خواستگاری یه دختره(طرف حوزه درس میخوند)، میگفت با کارمند ازدواج میکنه!!!
دلتون خوشه!!!!
دخترهای پولدار فقط با پسرهای پولدار و البته خوشتیب ازدواج میکنند.اینکه پسر پاک و سالم باشه همش شعاره!!!!!!!!
برای همین امار طلاق نجومی شده.
تا حالا کسی از گشنگی نمرده، پس یه لقمه نون پیدا میشه که با هم بخورند.یه کم توقعات مالی را پائین بیارید.(تاکید میکنم توقعات مالی)
یکی از دخترهای همین سایت میگفت طرف ما مهریه را 1000 سکه می نویسند، گفتم چرا؟؟؟میگه رسمه!!!!!میگه کی داده کی گرفته؟؟!!!
به قول احسان علیخانی من دست میکنم توی جیبم میبینم چقدر پول دارم انوقت مهر میکنم.خیلی از دخترها فکر میکنند هر چه سکه بالاتر باشه،زندگی از کیفیت بالاتری برخوردار است و اهرم قوی برای فشار اوردن بر روی پسر دارند . غافل از اینکه باعث کینه توزی در ادامه زندگی میشه!!
مهریه فقط14 تا تمام به نیت رتبه 14 کنکور ارشد امسال.
لینک مرجع