تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
(26 اسفند 1393 09:30 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]من یه انتقادی کنم، این تاپیک خیلی بی نظم شده. آدم گم میشه توش.
نامنظم نشده،درد و دل هامونه که زیاده.....
[quote='x86' pid='343284' dateline='1426607166']
خونواده ی بنده هم مثل اینکه راضی به ازدواج ما نیستن، خودمون باید دست به کار بشیم. یه کاری می کنن که بری و پشت سرت رو هم نگاه نکنی. خب اگه خونواده نمیخوان کمکت کنن (نه از نظر مادی، از نظر سنت) مجبوری که خودت بری جلو و احتمالا کار به جایی برسه که برای عروسیت هم دعوتشون نکنی. عروسی یکی از خواهرام، خونواده ی داماد (خواهر برادراش بودن) ولی پدر و مادرش نیومدن، چون پسره خیلی وقت بود مستقل شده بود، کاری هم به کار پدر و مادرش نداشت، چون پدر و مادرش یه ریال هم بهش کمک نکردن. عاقبت منم همین میشه.
[/quote]

به نظر من با ی نفر ک راحتری راجب این موضوع حرف بزن مثلا دومادتون،بگو که با خانواده حرف بزنه و قانعشون کنه که دس به کار بشن

[quote='F@gh@' pid='343293' dateline='1426610226']

مناسبترین زمان ازدواج وحداکثر اختلاف سنی چند سال مناسب و آیا با این که دختر از پسر بزرگتر باشه مشکلی ندارید؟
از نظرتون پسر باید تمام شرایطو فول داشته باشه که حق ازدواج داشته باشه اگر که نه شرایط اولیه اتون چی چیزایی که از آقایون مد نظزتونه(دختر خانوما بگن لطفا)
آقا پسرا لطفا توقعات اولیه اتونو از یه خانم بگید؟؟

ازنظرمن سن زیاد مهم نیس ده تا15سال هم اختلاف باشه مهم نیس ولی خودم کسی ک سنش کمترباشه رو ترجیح میدم
و راجب سوال دوم واسه هرنفر متفاوته ولی هرکس ی الزاماتی داره ک حداقل باید اونا رو داشته باشه
اول ایمانش بعد اخلاقش بعداصالتش بعد ظاهرش بعد مالی
(26 اسفند 1393 09:30 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]من یه انتقادی کنم، این تاپیک خیلی بی نظم شده. آدم گم میشه توش.

فک کنم جو خونه تکونی گرفتتتون.Big Grin
(26 اسفند 1393 11:12 ب.ظ)x86 نوشته شده توسط: [ -> ]
(26 اسفند 1393 09:52 ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط: [ -> ]آقا پسرا لطفا توقعات اولیه اتونو از یه خانم بگید؟؟

توقعات که فکر کنم برای هر کسی متفاوت باشه، ولی من دوست دارم خانمم:

۱- خانه دار باشه
۲- با ایمان باشه
۳- محجبه باشه
۴- به ۱۴ سکه راضی باشه
۵- دنبال زندگی ساده باشه حتی اگه توان زندگی اشرافی رو داشته باشه
۶- منو درک کنه
۷- انگلیسیش خوب باشه و با زندگیه خارج از کشور مشکلی نداشته باشه
۸- حداقل یه دوره ای تو دانشگاه بوده باشه و بدونه که اونجا چه خبره. حالا این میتونه به معنی داشتن لیسانس یا ارشد باشه (مخصوصا فنی مهندسی، ترجیها ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار Big Grin)

پ.ن: من مجرد به گور خواهم رفت Big GrinBig GrinBig Grin

(26 اسفند 1393 08:23 ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط: [ -> ]ای بابا اخه چرا؟ خوب چرا قبول نمی کنند؟
شما مستقیما بهشون گفتید یا فقط حرف انداختید؟

دامادمون رو جلو فرستادیم و کاملا جدی گفت که عید امسال مهدی باید ازدواج کنه، ولی خب مادرم مخالفه. فکر می کنه اگه ازدواج کنم همه ی درد سرام رو دوشه اونه، فکر میکنه تو این شرایط که سربازیم مونده، درسم تموم نشده، کارم نیمه وقته، خونه و ماشین ندارم، درست نیست. حالا که خوب نگاه می کنم میبینم که حق با اونه Smile به قول بعضی از دوستام که این شرایطو براشون شرح میدم، میگن خیلی ببخشیدا ولی ازدواج تو این شرایط خریته محضه. نمیدونم، شایدم راست میگن.

به نظر من اشتباهه...الان وقت خوبیه خدا میگه حرکت از شما برکت از من...خودش کمک میکنه کم کم همه چی جوور میشه...
ولی ... کارشناسی ارشد نرم افزار باشه و خانه داااار؟؟؟ این انصافه؟؟؟Smile
(26 اسفند 1393 11:31 ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط: [ -> ]من هم به شخصه پایه ثابت این تاپیک بودم از اولشو میخوندم ولی این چند روزه اخیر خیلی بی نظم شد هرکسی از بابی سخن گفت

در بی نظمی هم نوعی نظم نهفته هست، چرا انقد گیر دادین به نظم این تاپیک آخه!!!Dodgy
(26 اسفند 1393 09:07 ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط: [ -> ] مناسبترین زمان ازدواج وحداکثر اختلاف سنی چند سال مناسب و آیا با این که دختر از پسر بزرگتر باشه مشکلی ندارید؟
از نظرتون پسر باید تمام شرایطو فول داشته باشه که حق ازدواج داشته باشه اگر که نه شرایط اولیه اتون چی چیزایی که از آقایون مد نظزتونه(دختر خانوما بگن لطفا)

به نظر من بهترین سن ازدواج واسه خانما بین 22 تا 26 و واسه آقایون از 25 تا 29 هست اختلاف سنی هم 2 تا 4 سال خوبه به نظرم....
دیگه اینکه من اینکه دختر بزرگتر باشه رو اصلا نمیپسندم...
بعد اینکه من به معیارهام اولویت میدم میدونم که همه معیارهای خوب تو یه پسر جمع نمیشه مثلا به نظرمن خونه ماشین ... این چیزا واااقعا مهم نیس واسه شروع یه زندگی...بیشتر همراه بودن همسرم واسم مهمه
آقایون خجالت نکشید بابا بفرمایید یه کدر می‌خوان برای انجام پروژه‌های کاری‌تونBig GrinBig Grin
(26 اسفند 1393 11:36 ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط: [ -> ]
(26 اسفند 1393 11:31 ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط: [ -> ]کارشناسی ارشد نرم افزار باشه و خانه داااار
دقیقا !!!!

مسلط به یکی تکنولوژی های .NET یا Java
آشنا به مفاهمیم شی گرایی
توانایی کار با ORM های مختلف
آشنا به Spring Framework
آشنا به مباحث DI , IoC
توانایی حل مسئله !!!
دارای قابلیت team work
توانایی رهبری تیم در شرایط سخت !
(26 اسفند 1393 09:52 ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط: [ -> ]آقا پسرا لطفا توقعات اولیه اتونو از یه خانم بگید؟؟
استغفراالله ربی و اتوب الیه !!!!
خدایا مارو ببخش!!

ولی خداییش من فاکتور هایی که مد نظرمه اینا هستن

خطای ۴۰۴، هیچ فاکتوری پیدا نشد ! برو بعدا بیا Big Grin
(26 اسفند 1393 11:12 ب.ظ)x86 نوشته شده توسط: [ -> ]
(26 اسفند 1393 08:23 ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط: [ -> ]ای بابا اخه چرا؟ خوب چرا قبول نمی کنند؟
شما مستقیما بهشون گفتید یا فقط حرف انداختید؟

دامادمون رو جلو فرستادیم و کاملا جدی گفت که عید امسال مهدی باید ازدواج کنه، ولی خب مادرم مخالفه.
یادمه داداشم هم میگفت که زن میخواد ولی پدر و مادرم زیاد به حساب نمیاوردنش و میگفتن بچه ای و این حرفا(متولد ۷۰ هستش)
ولی یه بار مامانم رفته بود مسجد بعد آخونده که راجع به ازدواج حرف میزده، گفته بوده اگه بچه هاتون بخوان ازدواج کنن وشما مانع بشین و شرایطو براشون فراهم نکنید، هرگناهی که اونا بکنن برای شما هم نوشته میشه و مسببش شمایین!
بعد دیگه مامانم راضی شد (البته منم بی تاثیر نبودمSmile).
کلا به نظرم با خواهرتون صحبت کنید بهتر باشه(ترجیحا تحصیلکرده نباشه)
(26 اسفند 1393 11:43 ب.ظ)x86 نوشته شده توسط: [ -> ]
(26 اسفند 1393 11:31 ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط: [ -> ]کارشناسی ارشد نرم افزار باشه و خانه داااار؟؟؟ این انصافه؟؟؟Smile

اگه دوست داشت میتونه تو کارها بهم کمک کنه، یا با هم کار کنیم. در ضمن چرا کار کردن برای یه زن خوبه؟ بره تفریح، بشینه Xbox بازی کنه؟ سرگرمی خوبه یا کار؟ با دوستاش بره بگرده، بره پارک. ولی گفتم اگه سرگرمیش کار بود میتونه بره سره کار.

خب شما به نظرتون خانومتون حوصله ش سر نمیره؟ کار جدا از مساله مالی واسه یه خانم یه اعتماد به نفس و استقلال به وجود میاره البته نباید کارش طوری باشه که به زندگیش لطمه بخوره
تفریح بازی کلاس باشگاه سرگرمی آشپزی هیچ کدوم جای شغل رو نمیتنه بگیره....
امیدوارم وقتی مشکلات مالی زندگی مشترک بهتون فشار آورد باز هم همین قدر هانی با قضیه برخورد کنید و صبح برید سرکار و به خانومتون بگید شما xbox بازی کن خسته شدی برو پارکBig GrinBig Grin
آخه دیدم که می‌گم، آقایون مخالف سرسخت کار خانم در بیرون وقتی به مشکلات زندگی رسیدند دیدند با یه حقوق معمولی زندگی نمی‌چرخه نه که نچرخه چون خونه و ماشین و مسافرت خارج و خیلی چیزهای دیگه هم می‌خوان از همون اول داشته باشند خیلی شیک از مواضع بلندشون که خانم نباید یه فرصت شغلی رو که یه آقا می‌تونه داشته باشه و به واسطه‌ی اون شغل تشکیل خانواده بده و... پایین اومدند و تصمیم به اشتغال همسرشون گرفتند و گرنه کم نیستند خانم‌هایی که از خداشونه سر کار نرن و همسر محترم زحمت بکشند و اونها برن با زحمت همسرشون خرید کنندBig Grin Tongue
(26 اسفند 1393 11:43 ب.ظ)x86 نوشته شده توسط: [ -> ]
(26 اسفند 1393 11:31 ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط: [ -> ]کارشناسی ارشد نرم افزار باشه و خانه داااار؟؟؟ این انصافه؟؟؟Smile

اگه دوست داشت میتونه تو کارها بهم کمک کنه، یا با هم کار کنیم. در ضمن چرا کار کردن برای یه زن خوبه؟ بره تفریح، بشینه Xbox بازی کنه؟ سرگرمی خوبه یا کار؟ با دوستاش بره بگرده، بره پارک. ولی گفتم اگه سرگرمیش کار بود میتونه بره سره کار.
(26 اسفند 1393 09:07 ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط: [ -> ]مناسبترین زمان ازدواج وحداکثر اختلاف سنی چند سال مناسب و آیا با این که دختر از پسر بزرگتر باشه مشکلی ندارید؟

من خیلی به این موضوع فکر کردم،نه لازم نیست همه شرایطو داشته باشه، اصن لازم نیست. برا من فقط یه سفینه مجهز جهت مریخ نوردی داشته باشه کافیه. چیز بیشتری نمیخوام.Big GrinTongue
(27 اسفند 1393 12:15 ق.ظ)x86 نوشته شده توسط: [ -> ]
(26 اسفند 1393 11:54 ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط: [ -> ]خب شما به نظرتون خانومتون حوصله ش سر نمیره؟ کار جدا از مساله مالی واسه یه خانم یه اعتماد به نفس و استقلال به وجود میاره البته نباید کارش طوری باشه که به زندگیش لطمه بخوره
تفریح بازی کلاس باشگاه سرگرمی آشپزی هیچ کدوم جای شغل رو نمیتنه بگیره....

این زن به درد من نمیخوره TongueWink

(26 اسفند 1393 11:56 ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط: [ -> ]امیدوارم وقتی مشکلات مالی زندگی مشترک بهتون فشار آورد باز هم همین قدر هانی با قضیه برخورد کنید و صبح برید سرکار و به خانومتون بگید شما xbox بازی کن خسته شدی برو پارکBig GrinBig Grin
آخه دیدم که می‌گم، آقایون مخالف سرسخت کار خانم در بیرون وقتی به مشکلات زندگی رسیدند دیدند با یه حقوق معمولی زندگی نمی‌چرخه نه که نچرخه چون خونه و ماشین و مسافرت خارج و خیلی چیزهای دیگه هم می‌خوان از همون اول داشته باشند خیلی شیک از مواضع بلندشون که خانم نباید یه فرصت شغلی رو که یه آقا می‌تونه داشته باشه و به واسطه‌ی اون شغل تشکیل خانواده بده و... پایین اومدند و تصمیم به اشتغال همسرشون گرفتندTongue

واسه همین گفتم که ایمان داشته باشه و دنبال زندگیه ساده باشه. یعنی بتونه سه روز چیزی نخوره و باز هم خدا رو شکر کنه. Tongue Wink

من داداشم هم تقریبا نظر شما رو داره
میگه دوست داره خانمم خانه دار باشه! زیاد بحث داریم راجع به این مساله!
خب همینه مادرتون قبول نمیکنن واسه خواستگاری Big Grin سه روز غذا نخوره :دی
بله بنده کاملا متوجه هستم منظور شما چیه، فقط خواستم مثال بزنم که بگم این موارد رو به همسرتون نگید چون کسی از فرداش خبر نداره شاید مجبور بشید حرفتون رو پس بگیرید. به نظر من گفتن اینکه با کار کردن توی یه سری محیط‌ها موافقم یه سری جاها مخالف بهتره و بعد ازدواج اگه لازم شد خانم برن سرکار، آقا ایشون رو تشویق کنند و کمک برای پیدا کردن کار در شان خانم بکنند. چون ممکنه یه خانم بهش بربخوره که در اینجور موارد مثل اشتغال یه هو همسر مخالف کار ازشون انتظار کار کردن داشته باشه و حرفاشون اینجوری تغییر بکنه!
پ.ن: خواستن خونه و ماشین و سفر خارج که نشان بی ایمانی یه فرد نیست! اتفاقا تشویق به پیشرفت (گفتم تشویق نه فشارآوردن) حتی در زمینه‌ی مالی به نظر من نشانه‌ی خوبی از ایمان و روحیه‌ی سرزندگی یه فرده.
(در این مثالی که زدم خود آقا هم بسیار به داشتن این موارد مشتاق بودند و فقط خواسته‌ی خانم نبود.)
(27 اسفند 1393 12:15 ق.ظ)x86 نوشته شده توسط: [ -> ]
(26 اسفند 1393 11:56 ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط: [ -> ]امیدوارم وقتی مشکلات مالی زندگی مشترک بهتون فشار آورد باز هم همین قدر هانی با قضیه برخورد کنید و صبح برید سرکار و به خانومتون بگید شما xbox بازی کن خسته شدی برو پارکBig GrinBig Grin
آخه دیدم که می‌گم، آقایون مخالف سرسخت کار خانم در بیرون وقتی به مشکلات زندگی رسیدند دیدند با یه حقوق معمولی زندگی نمی‌چرخه نه که نچرخه چون خونه و ماشین و مسافرت خارج و خیلی چیزهای دیگه هم می‌خوان از همون اول داشته باشند خیلی شیک از مواضع بلندشون که خانم نباید یه فرصت شغلی رو که یه آقا می‌تونه داشته باشه و به واسطه‌ی اون شغل تشکیل خانواده بده و... پایین اومدند و تصمیم به اشتغال همسرشون گرفتندTongue

واسه همین گفتم که ایمان داشته باشه و دنبال زندگیه ساده باشه. یعنی بتونه سه روز چیزی نخوره و باز هم خدا رو شکر کنه. Tongue Wink
من زوج پزشک میشناسم که خانمه خانه داره با انکه پزشکی خونده!!!چون شوهرش میگه درامدش برای زندگی کافیه و نیازی به کار کردن خانم نداره.
همه مشکلات از شاغل شدن خانمها شروع شده. زن باید خانه داری کنه و بچه سالم تحویل جامعه بدهد.
الان دوشیزه های مانشت اعتراض شدیدی دارند به نظر من!!!!!!!!
من دو نمونه عینا به چشم خودم دیدم:

1-خانم قبل از ازدواج دیپلم داشته بعد ازدواج با موافقت همسر درس خونده فوق لیسانس گرفته وقتی فوق گرفت به شوهرش گفت تو لیسانس داری در حد من نیستی ، طلاق

2-خانم با موافقت همسر درس خوند یک موقعیت درسی واسش پیش اومد در فرنگ ، طلاق

نمیگم همه اینطوری هستند ولی تعدادی که اینطوری هستند کم نیستند.

چرا اینقد کم جنبه؟؟؟؟
لینک مرجع