تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
(02 اردیبهشت 1394 02:31 ق.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]ببینید من خلاصه بهتون بگم اگر منطق رو یک متغیر تصادفی در بازه بین (۰,۱) در نظر بگیرید.منطق آقایون باشه x1 و منطق خانم ها x2 خدمتتون عرض کنم که [E[x1]>E[x2
بر منکرش لعنت Big Grin خب این که معلومه. پس این یه ایراد نیست و نباید اینو ایراد دونست واسه خانوم هایی که اینطور خلق شدن همشون. قبلا هم گفتم احساسات، زنان رو دوست داشتنی میکنه. بعید میدونه مردی عاشق زنی بشه که هیچچچچچچ احساساتی نداره و فقط از روی منطق تصمیم میگیره.
یادم نیست اینو استاد آیین زندگیمون میگفت یا تو نت خوندم اینو یا هرچی.. که یه بچه میفته تو آب که کروکدیل هم تو آب بود. میگفت پدر خونواده تصمیم میگیره چی کار کنه تا این بخواد تصمیم بگیره مادره میپره توی آب و بچه رو نجات میده و خودش زخمی میشه. بعد گفت احساساتی بودن همیشه بد نیست. به فرض اگه خانوم ها هم منطقی بودن تا این پدره تصمیم بگیره چی کار کنه که بچه رو نجات بده ، کروکدیل بچه رو خورده بود. Big Grin

(02 اردیبهشت 1394 02:31 ق.ظ)codin نوشته شده توسط: [ -> ]این موضوع رو فعلا مسکوت نگه داریم و به بحث شیرین ازدواج بپردازیم
دقیقا. بحث رفت به «نمی دانم کجا»ها ! Big Grin
حق با شماست. من هم دیگه به این موضوع ادامه نمیدم : )
(02 اردیبهشت 1394 02:29 ق.ظ)پوونه نوشته شده توسط: [ -> ]میشه خواهش کنم مثال دیگه ای بزنید که بهتر منظورتون رو برسونید؟

خودتون هم از من بهتر میدونید در مسئله رانندگی واقعا خانومها شاهکارهای زیادی داشتن.

اما برای مثال بیشتر توجه تونو جلب میکنم به صفحه 14 همین تاپیک که بنده یک سری سوال کردم و یکی از خانومها جواب داده. لطفا جواب های این شخص رو بخونید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اما منم فک میکنم دیگه بسه بحث تاپیک چیزی دیگه ای و ظاهرا یکسری از دوستان هم از حرفهای من ناراحت شدن بهتره ادامه ندیم
خودتون برین مطالعه کنید و در خلوت خودتون به این قضیه فکر کنید.
من دو جمله در تأیید حرف دوستمون، explorer اگه اشتباه نکنم، زدم، فکر کنم چهار نفر از خانم‌ها اومدند گفتند دیگه توو این تاپیک پست نمیدیم! در حالی که آقایون اومدند و در موافقت و مخالفت حرف‌های ما با حوصله و صبر جواب دادند، اما برای اینکه تاپیک از مسیر خودش منحرف نشه اونا رو نقل قول نمی‌کنم.
اینجا ما (حداثل من) کوچکترین حرفی از نقض یا دفاع از حقوق خانم‌ها نزدیم که متهم به نقض حقوق خانم‌ها شدیم. اتفاقاً هر کسی خواست می‌تونیم لینک چند سایت و پست‌های خودم رو بدم تا ببینید در راستای دفاع از حقوق زنان، از خود خانم‌ها بنده فعال‌ترم. این یک.
دوماً من ندیدم حداقل در این چند صفجه‌ی اخیر کسی از آقایون عصبانی بشه که می‌فرمایید عصبانی شدن‌ها باعث میشه آدم خود واقعی‌ش رو نشون بده. اتفاقاً اینجا خانم‌ها بودند که فی‌الحظه عصبانی شدند و صحبت از تحریم تاپیک کردند که خود این حرکت مثال زنده برای حرف ما بود. یاد سریال برره افتادم که ملت موقع اعتراض می‌زدند شیشه‌های خودشون رو می‌شکوندند. آدم وقتی حرفی داره میشینه حرفش رو میزنه، چه با عصبانیت چه با ملایمت، نه اینکه قهر کنه بره.
سوم در جواب اون دوستمون، فکر کنم خانم فرهادی، اگر قرار بود هر کس عقایدش رو برای خودش نگه داره امثال این تاپیک هیچوقت زده نمیشد. کمتر بودن قدرت تحلیل خانم‌ها نسبت به آقایون توهین هست؟ اینطوری در آقایون هم نفر X نسبت به نفر Y خیلی قدرت تحلیل و منطقش پایین‌تر هست، پس به نفر X توهین کردیم یا تحقیرش کردیم؟ اگه بگیم میانگین ضریب هوشی خانم‌ها (یا آقایون) از آقایون (یا خانم‌ها) کمتر هست، پس به یکی از این دو دسته توهین کردیم؟ اگر توهینی صورت گرفته شده باشه هم اون نقل قول شما از انیشتین بیشتر بهش میخوره، ولی عکس‌العمل‌ها متفاوته :')
پست‌ها زیاده نمیشه الان دونه دونه جواب داد. این وسط فقط متوجه نشدم ربطش به جنگ و گلوله چی بود. علی‌ایّ‌حال، پایین بودن قدرت تحلیل خانم‌ها به معنی پایین بودن ضریب هوشی اون‌ها نیست که دوستان اینطوری جبهه گرفتند. به خاطر برخورد احساسی‌شون یا دخالت دادن احساس‌شون در مسائلی هست که باید ضریب احساس صفر باشه. این واقعاً باعث مشکل در برخورد با آقایون میشه، مخصوصاً اون‌هایی که در خانواده‌شون خواهر نداشتند، باعث میشه اولش خیلی غریبانه به نظر برسه. برای کسانی که اعتقادات مذهبی دارند، نص صریح نهج‌البلاغه هست "ایاک و مشورة النساء فان رأیهن الى افن و عزمهن الى وهن: از مشورت با زنان بپرهیز که رای آنان ناقص و تصمیم آنان سست است". فکر نکنم بدتر از این بشه چیزی پیدا کرد؛ در حالی که بنده نه کسی رو از مشورت با زنان سفارش کردم نه تعیین تکلیف کردم برای کسی، فقط به یک خصوصیت منفی (از نظر خودم) خانم‌ها اشاره کردم در کنار سایر خصوصیات مثبت (یکی همین احساسی بودنشون، البته در جای مناسب خودش!) و منفی که هر دو جنس دارند.
(01 اردیبهشت 1394 03:35 ب.ظ)AVA 94 نوشته شده توسط: [ -> ]
(01 اردیبهشت 1394 03:32 ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط: [ -> ]
(01 اردیبهشت 1394 12:43 ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط: [ -> ]
(01 اردیبهشت 1394 12:31 ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط: [ -> ]این پروسه ازدواج حداقل باید ۵-۶ ماه طول بکشه....
۵-۶ مااااااااه؟ تو شهر ما با حداکثر دو هفته همه چی رو تموم میکنن !!
البته منم مخالف اینجور ازدواج کردنم واگه اینجور بخواد باشه ترجیح میدم مجرد بمونم.
خب دوستم شاید هم زودتر از ۵ ماه به توافق رسیدن طرفیت و فهمیدن به درد هم میخوردن و مثلا شاید تو ۱ ماه طرفین از هم خوششون بیاد و تموم شه قضیه اما ۲ هفته دیگه خیییییلی زوده ! من تو ۲ هفته دوست هم انتخاب نمیکنم چه برسه شوهر :دی

شوخی میکنید دیگه؟ این عدد ها یعنی چی؟ هنوز ازدواج به این سبک هست واقعا؟ExclamationExclamationExclamationExclamationExclamationExclamation
بله،متاسفانه هست... وقتی من از چند جلسه گفتگو و احیانا یه بازه ی چند ماهه صحبت می کنم،اونم با کلی احتیاط!(که بعدش به چیزی متهم نشم) اطرافیانم اینطوری می شن:Huh این اطرافیان شامل نزدیکان خودم،آقای خواستگار،خانواده ش و ...... است.

(02 اردیبهشت 1394 01:37 ق.ظ)پوونه نوشته شده توسط: [ -> ]صریح بگم شما به شخصه منطقی نیستید، بلکه متعصب هستید.

برادر عزیز! اگر خانمها و دخترهای ایرانی یا اصلا کل دنیا! غیرمنطقی هستند،ضریب هوشی بالایی ندارند،قدرت تحلیل و استدلال ندارند،....
.
.
.
.
.
شما مجرد بمونی بهتره،برای خودتون بهتره،... وقتی نسبت به نظری،شخصی،باوری جبهه گیری منفی دارید،نمییییییی تونید بی طرفانه و منطقی تصمیم بگیرید.... شما که خودتون نمی تونید بی طرفانه یه جامعه و مسائل مختلف نگاه کنید،چطور دم از منطقی بودن می زنید؟
این فکر که خانوما در تصمیم گیری منطقی نیستن، به این علت به وجود اومده که از روش فکر کردن و تصمیم گرفتن خانوما خبر ندارین.
اتفاقا خانوما انقد جوانب مختلف مساله رو در نظر میگیرن که باعث میشه زمان تصمیمگیری شون کمی طولانی بشه.
یه دلیل دیگه اش هم اینه که تعریف منطق برا آقایون صفر و یکی، که کدوم تصمیمو بگیرن. ولی خانوما اکثرا دنبال بهینه ترین تصمیم هستن که سودش به همه برسه نه فقط خودشون
رفقا خواهشا بحث ادامه ندین که چی بشه هر شخص از منطق خودش نگاه می کنه به زندگی این حرفای اکسپریمنتال شما تنش رو افزایش میده بصورت خصوصی بحث کنید
پس آقایون از اینکه مهریه خانومها بالاست نباید ناراحت بشن چون تو اکثر مواقع مهریه رو پدر دختر تعیین میکنه اونم مرده دیگه قطعا تصمیمش منطقی و درسته
مردایی که ما دیدیم سر مهریه خانوم هاشون کلی چونه میزنن حالا همین که خودشون دختر دار میشن میگن ما دخترمون رو با مهریه کم شوهر نمیدیم. بعضیاشونم که میگن کلا شوهرش نمیدیم ،حیف میشه. این تصمیمشون که از روی احساسات نیست قطعا، چون آقایون که کاملا منطقی هستن
(02 اردیبهشت 1394 08:56 ق.ظ)Bahar_HS نوشته شده توسط: [ -> ]
(02 اردیبهشت 1394 01:37 ق.ظ)پوونه نوشته شده توسط: [ -> ]صریح بگم شما به شخصه منطقی نیستید، بلکه متعصب هستید.

برادر عزیز! اگر خانمها و دخترهای ایرانی یا اصلا کل دنیا! غیرمنطقی هستند،ضریب هوشی بالایی ندارند،قدرت تحلیل و استدلال ندارند،....
.
.
.
.
.
شما مجرد بمونی بهتره،برای خودتون بهتره،... وقتی نسبت به نظری،شخصی،باوری جبهه گیری منفی دارید،نمییییییی تونید بی طرفانه و منطقی تصمیم بگیرید.... شما که خودتون نمی تونید بی طرفانه یه جامعه و مسائل مختلف نگاه کنید،چطور دم از منطقی بودن می زنید؟
برادر پونه، با شما هستن جوابگو باشید Big Grin
(02 اردیبهشت 1394 02:08 ق.ظ)explorer نوشته شده توسط: [ -> ]یک مثال میزنم براتون که نمونش رو شاید هزاران بار ماها دیده باشیم.
دوست بنده با یک ماشین که راننده ش خانوم بود تصادف کرد.دوست من با موتور بود و افتاده بود زیر ماشین این خانوم محترم در اون لحظه حول (هول) میشه و به جای ترمز گرفتن ماشین رو گاز میده و دوست بنده رو تقریبا ۲۰ متر میکشونش روی زمین تا حدی که نزدیک بود قطع نخاع بشه.

بابا دیگه از این مثالها که شما دارین نمونشو روزی هزارتا میبینید.
احساسات بر ایشون غلبه پیدا کرده و گویا از موضوع تصادف دوستشون ناراحت بودن و اینچنین شد که اینجا مطرح کردن .
من به شخصه ربطشو به منطق نفهمیدم دقیقا
هر کسی متوجه شد لطفا بنده رو هم توجیه کنه
(02 اردیبهشت 1394 10:25 ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]برادر پونه، با شما هستن جوابگو باشید Big Grin

من یادداشت پونه جان رو نقل قول کردم و ضمن تایید حرف ایشون(که مخاطب هم مشخصه)،حرفهای خودم رو هم زدم.DodgyAngry
(02 اردیبهشت 1394 10:45 ق.ظ)Bahar_HS نوشته شده توسط: [ -> ]
(02 اردیبهشت 1394 10:25 ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]برادر پونه، با شما هستن جوابگو باشید Big Grin
من یادداشت پونه جان رو نقل قول کردم و ضمن تایید حرف ایشون(که مخاطب هم مشخصه)،حرفهای خودم رو هم زدم.DodgyAngry
حالا چرا عصبانی هستید انقدر؟
دوستان به نظرم تاپیک داره به بی راهه کشیده میشه...
حالا منطق بیشتر یا کمتر... مهم اینه که دو موجود با نام های دختر و پسر هستند دگ...با تفاوهت های درونی و بیرونی...
بنظرم داریم رو به حاشیه میریم... بحث چیز دیگری بود.
متاسفانه این عدم تعامل دختر و پسر از بدو تولد تا تقریبا زمان دانشگاه(و در بعضی موارد حتی تا ازدواج!!!) باعث همه ی این سوء تفاهم ها و فرضیه های منفی ماها(دختر و پسر) نسبت به هم میشه...(از نظر من)
متاسفانه ذهنیتمون از یک ملغمه ای از تفکرات درست و غلط تشکیل شده همین باعث بیشتر این تفکرات تجزیه جنسیتی میشه چه در بین خانمها و چه آقایون.
شما موافقید که این تفکرات فرارویایی برای ازدواج و خواستگاری و زندگی پس از تاهل و کلا پروسه تشکیل خانواده میتونه از همین شکاف عمیق بین دو جنسیت در جامعه باشه... منظورم اینه که در مورد شریک زندگی تفکرات رمانی و کمی تخیلی وجود داره و همین باعث سخت گیری های بی رویه و انتظارات بالا و غیر هوشمندانه ی دوطرف میشه!

پی نوشت: من سعی میکنم دو طرفه بنویسم که یوقت خدایی نکرده دوباره بحثی پیش نیاد Big Grin
(02 اردیبهشت 1394 11:24 ق.ظ)crevice نوشته شده توسط: [ -> ]دوستان به نظرم تاپیک داره به بی راهه کشیده میشه...
حالا منطق بیشتر یا کمتر... مهم اینه که دو موجود با نام های دختر و پسر هستند دگ...با تفاوهت های درونی و بیرونی...
بنظرم داریم رو به حاشیه میریم... بحث چیز دیگری بود.

چرا وقتی بحث به جایی میرسه که ادم خود واقعیش رو میخاد به چالش بگشه یا وقتی مورد چالش قرار میگریه دوس دارید بحث رو تموم کنید
این چالشها قشنگ و موثره وگرنه شما صد بار بیا بگو پول پرستی بده صداقت خوبه دروغگویی بده .اخلاق خوبه و......
این تاپیک 45 صفحه شده صفحات اول همه این چیزا رو گفتن
(02 اردیبهشت 1394 08:56 ق.ظ)Bahar_HS نوشته شده توسط: [ -> ]برادر عزیز! اگر خانمها و دخترهای ایرانی یا اصلا کل دنیا! غیرمنطقی هستند،ضریب هوشی بالایی ندارند،قدرت تحلیل و استدلال ندارند،....
.
.
.
.
.
what؟ Big Grin
به خدا من گیس دارم اونم به چه بلندی که همیشه با یه روبان صورتی یا قرمز این گیس خوشگلمو میبندم Big Grin Big Grin Big Grin
بهار جان به جای اقای اکسپلورر از من نقل قول گرفتی عزیزم. منم فکر کردم مخاطب منم Big Grin ولی در اینکه کلا حرفت درسته شکی نیست و کاملا باهات موافقم. : )
منطق همیشه اون چیزی نیست که ما قبول داریم ..ممکنه همه ما فکر کنیم که درست فکر میکنیم اما اگر اجازه نقد شدن رو به افکارمون بدیم متوجه میشیم همیشه اینطور نیست که ما درست فکر میکنیم.

Big Grin Big Grin
اولش اومدم صفحه آخر رو دیدم تو نقل قول ها این پست شما رو دیدم شوکه شدم که چرا برادر پونه و بعد هم حسابی خندیدم Big Grin
برادر پونه نشده بودیم که شدیم.Big Grin بد هم نشد البته. اقلا برادر پونه خطابمون کردید نه کاربر پونه که به قول وستا کاربر که میگید آدم حس میکنه که همه اونو به چشم ربات میبینن. باز برادر بهتره Big Grin
(02 اردیبهشت 1394 11:42 ق.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط: [ -> ]چرا وقتی بحث به جایی میرسه که ادم خود واقعیش رو میخاد به چالش بگشه یا وقتی مورد چالش قرار میگریه دوس دارید بحث رو تموم کنید
این چالشها قشنگ و موثره وگرنه شما صد بار بیا بگو پول پرستی بده صداقت خوبه دروغگویی بده .اخلاق خوبه و......
این تاپیک 45 صفحه شده صفحات اول همه این چیزا رو گفتن
من بحثی رو نمیخوام کات کنم...اتفاقا منظورم اینه که بحث بهتره هدفمند تر باشه تا اینکه 3 صفحه در مورد مقایسه ی منطق دختر و پسر باشه...
اجازه بدین بازتر کنم منظورمو.
ببینید این قضیه ی موضوعات بحث برانگیز منطق، برابری، هوش و حق و آزادی همش از تفکرات و شکاف های بین دو جنسیت نشات گرفته..
شکاف بین دو جنسیت حتی بعد از ازدواجم درست نمیشه و اون تفکرات کلیشه ای وجود داره... به شکلی مرد رو به یه موجود کجول و زن رو ب یه موجود منزوی و حاشیه ای تبدیل میکنه.
همین نابرابری ها باعث شده حس فروش دختر بعد از ازدواج خودیا ناخودآگاه وجود داشته باشه به شکلی ک شیربها و مهریه و هزار و یک مسئله رو بوجود آورده... به شکلی که دختری ک ازدواج کرد و شوهرش فوت شد و یا طلاق گرفت دگ بهای گذشته شو نداره... به نظرم این اتفاقا به ضرر هر دو سمت ماجرا(حتی پسر) شده... این حس مالکیت باعث شده که فشارهای سنگین و انتظارهای سنگینی از پسر وجود داشته باشه... این تفکر خانواده ها که میگن دختر ما رو میخواد ببره باس فلان و ال و ول باشه... مگه دختر کجا میخواد بره!!؟
دختر و پسر در یه مسیری واسه خودشون قرار دارن و هر وقت ببینن اشتراکات مسیرشون قابل توجهه تصمیم میگیرن که هم مسیر بشن... اینکه دونفری مسیر رو برن که خیلی بهتره. اما متاسفانه مرد شده نون آور و کرییر خانواده و زن شده پرستار و مستر چف خانواده...
البته این رو باز میگم همه رو نمیشه با یک نسخه کلی پیچید...ولی گفتم تفکر غالب این چیزیه که هست و همه دارن ازش رنج میبرن اما خودشونم نمیدونن!...
این تفکرات اشتباهمونه که ماها رو به بیراهه کشیده...خیلی از این تفکرات و رسم و رسوم رایج آدم رو متعجب به زندگی کردن توی قرن 21 میکنه.
اینا توی ریشه های فرهنگمون بهم تنیده شدن ب شکلی ک تفکیک نشدین البته...
لینک مرجع