زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در باب ازدواج یا عدم ازدواج

نظرسنجی: ازدواج در وضعیت حاضر( وضعیت فجیع اقتصادی) خوب است یا بد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۱۴/۲۹%
    بله ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
  • ۲۹/۲۵%
    خیر ۲۹/۲۵%
۴۳ ۲۹/۲۵%
  • ۴۲/۱۸%
    با توکل برخدا سختی هاش تحمل می کنم ۴۲/۱۸%
۶۲ ۴۲/۱۸%
  • ۱۴/۲۹%
    وارد کردن یک شخص جدید برای تمام عمرم ریسک محسوب میشه ۱۴/۲۹%
۲۱ ۱۴/۲۹%
در کل ۱۴۷ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۹۱
۰۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۴:۴۲ ب.ظ
RE: در باب ازدواج یا عدم ازدواج
anders درسته

آدمها ۱۰ دسته اند
۰۱ - آن دسته که باینری نمی فهمند...
۱۰ - آن دسته که باینری می فهمند...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۹۲
۰۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۵۵ ب.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ ق.ظ)fatemeh85 نوشته شده توسط:  امیدوارم کار هیچ زوجی به اینجا نرسه که بخوان رودرروی هم بایستن و یکی بخاطر مهریه و... دیگری رو بندازه زندان .ارزش زندگی مشترک خیلی بیشتر از اینهاست.

امیدوارم همه همسران با خوشی درکنار هم زندگی کنن... اونایی هم که می خوان تازه به جمع متاهلین بپیوندن خوشبخت باشن تا ابد...

اصلا چرا مهریه رو تو ناراحتی و مشکلاتشون می گیرند؟ چرا هیچ وقت به صورت مسالمت آمیز رد و بدل نمیشه؟ آقا اگه یک نفر بدهکاره بدهکاریشو باید بده دیگه حالا توافقی خرد خرد بده تا تموم بشه
هدف مهریه شده زنجیر زدن به دست و پای یک نفر در حالی که هدف تهیه یک پشتوانه برای خانمه
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh85
ارسال: #۹۳
۰۲ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۰ ق.ظ، توسط ali.)
(۰۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۵۵ ب.ظ)hajar2261 نوشته شده توسط:  
(01 شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ ق.ظ)fatemeh85 نوشته شده توسط:  امیدوارم کار هیچ زوجی به اینجا نرسه که بخوان رودرروی هم بایستن و یکی بخاطر مهریه و... دیگری رو بندازه زندان .ارزش زندگی مشترک خیلی بیشتر از اینهاست.

امیدوارم همه همسران با خوشی درکنار هم زندگی کنن... اونایی هم که می خوان تازه به جمع متاهلین بپیوندن خوشبخت باشن تا ابد...
آقا اگه یک نفر بدهکاره بدهکاریشو باید بده دیگه حالا توافقی خرد خرد بده تا تموم بشه
هدف مهریه شده زنجیر زدن به دست و پای یک نفر در حالی که هدف تهیه یک پشتوانه برای خانمه

تو دیکشنری من در مورد بدهکاری این جوری ثبت شده که وقتی یک چیزی رو می خرم بدهکار میشم و باید بابتش پول بدم تا بی حساب بشم وقتی هم بیحساب شدم هر کاری خواستم می تونم با اون چیز انجام بدم.

حالا پس جریانش اون عشق Rolleyes و ازدواج و تفاهم و کلی چرت و پرت های دیگه چی میشه ؟این که رنگ و بوی معامله و خرید و فروش و چونه زدن و این حرفا رو گرفت.

در ضمن اون خانم اگه عرضه داره خودش واسه خودش پشتوانه جور کنه، نه اینکه مثل زالو بچسبه به آقا.

/////////قصد بی احترامی به خانوم های فهیم سایت رو نداشتم.
پذیرای منفی هاتون هستم.
Fardad-A، در تاریخ ۰۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۳۴ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

انگار بعضی از دوستان تا بن نشوند دست از توهین بر نمیدارند.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana_12345 , nastaran86
ارسال: #۹۴
۰۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۰۲ ق.ظ
(۰۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۵۹ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  حالا پس جریانش اون عشق Rolleyes و ازدواج و تفاهم و کلی چرت و پرت های دیگه چی میشه ؟ا
.......
پذیرای منفی هاتون هستم.
عشق وازدواج چرت وپرته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ارسال: #۹۵
۰۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۰۳ ق.ظ
(۰۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ق.ظ)SaMiRa63 نوشته شده توسط:  
(02 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۵۹ ق.ظ)ali نوشته شده توسط:  حالا پس جریانش اون عشق Rolleyes و ازدواج و تفاهم و کلی چرت و پرت های دیگه چی میشه ؟ا
.......
پذیرای منفی هاتون هستم.
عشق وازدواج چرت وپرته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من آره

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
ارسال: #۹۶
۰۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۵۶ ب.ظ
تو دیکشنری من در مورد بدهکاری این جوری ثبت شده که وقتی یک چیزی رو می خرم بدهکار میشم و باید بابتش پول بدم تا بی حساب بشم وقتی هم بیحساب شدم هر کاری خواستم می تونم با اون چیز انجام بدم.

حالا پس جریانش اون عشق Rolleyes و ازدواج و تفاهم و کلی چرت و پرت های دیگه چی میشه ؟این که رنگ و بوی معامله و خرید و فروش و چونه زدن و این حرفا رو گرفت.

در ضمن اون خانم اگه عرضه داره خودش واسه خودش پشتوانه جور کنه، نه اینکه مثل زالو بچسبه به آقا.

پذیرای منفی هاتون هستم.
[/quote]

توهین میکنید بعد هم میگید قصد توهین نداشتم Angry
حداقل تو کشور ما ازدواج امر اجباری نیست شما می تونید تا اخر عمر مجرد بمونید آقای نسبتا محترم...
ارسال: #۹۷
۰۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۲۳ ب.ظ، توسط Mänu.)
مهریه خاص اسلام است یا در سایر ادیان هم وجود دارد؟
آیا درسایر کشورهای مسلمان و کشور های کافر و غیر مسلمان زندانی بخاطر مهریه داریم یا فقط در ایران هست؟
آیا از اسلام فقط مهریه گرفتنش خوبه و حجاب و نماز و روزه و محرم و نامحرم و عدم برابری در دیه و ارث بده ؟
چرا زنی که اسم خود را مسلمان گذاشته و خیلی از موارد اسلام را قبول نمیکند مهریه را قبول دارد؟؟

من شنیدم میگن مهریه از نظر اسلام هدیه ای از طرف مرد به زنه؟؟؟البته اگه معنی دیگه ای داره دوست دارم واقعا بدونم ؟اما اگه هدیه است کسی رو واسه ندادن هدیه تو زندان نمیکنن،یا اینکه آدم مبلغ هدیه و نوعش رو معین نمیکنه...

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali , mammad_asir
ارسال: #۹۸
۰۲ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۴۶ ب.ظ
(۰۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۵۶ ب.ظ)fatemeh85 نوشته شده توسط:  تو دیکشنری من در مورد بدهکاری این جوری ثبت شده که وقتی یک چیزی رو می خرم بدهکار میشم و باید بابتش پول بدم تا بی حساب بشم وقتی هم بیحساب شدم هر کاری خواستم می تونم با اون چیز انجام بدم.

پذیرای منفی هاتون هستم.

حداقل تو کشور ما ازدواج امر اجباری نیست شما می تونید تا اخر عمر مجرد بمونید آقای نسبتا محترم...
[/quote]

سریع موضع نگیرید این درسته، مگه خریدو فروش می کنیم ؟ خوب راست می گه . اما مسئله اینجا که این مهریه رو نمیشه به تنهایی دربارش بحث کرد همهی قانون ها و عقاید اشتباهی که توی زمینه ازدواج هست مثل حق طلاق که مرد داره اما زن نداره .مثل اینکه خیلی از آقایون ازدواج رو برای فقط رفع نیاز های جنسی می بینن، پس میبینیم که دیگه اون عشق و دوست داشتن و اینا که اون بالا آقای .... می گن نیست حالا برای جلوگیری از این مشکلات دخترا فکر میکنن که مهریه می شه پشتوانه و تحکم زندگی، که اشتباه .پس به جای گیر دادن به مهریه اون ۲ مورد بالا و موارد دیگه که عدم اعتماد بین طرفین ایجاد می کنه رو باید حل کرد.

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali , Mänu
ارسال: #۹۹
۰۲ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۲۱ ب.ظ
(۰۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ)anahitanamvar نوشته شده توسط:  
(02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۵۶ ب.ظ)fatemeh85 نوشته شده توسط:  تو دیکشنری من در مورد بدهکاری این جوری ثبت شده که وقتی یک چیزی رو می خرم بدهکار میشم و باید بابتش پول بدم تا بی حساب بشم وقتی هم بیحساب شدم هر کاری خواستم می تونم با اون چیز انجام بدم.

پذیرای منفی هاتون هستم.

سریع موضع نگیرید این درسته، مگه خریدو فروش می کنیم ؟ خوب راست می گه . اما مسئله اینجا که این مهریه رو نمیشه به تنهایی دربارش بحث کرد همهی قانون ها و عقاید اشتباهی که توی زمینه ازدواج هست مثل حق طلاق که مرد داره اما زن نداره .مثل اینکه خیلی از آقایون ازدواج رو برای فقط رفع نیاز های جنسی می بینن، پس میبینیم که دیگه اون عشق و دوست داشتن و اینا که اون بالا آقای .... می گن نیست حالا برای جلوگیری از این مشکلات دخترا فکر میکنن که مهریه می شه پشتوانه و تحکم زندگی، که اشتباه .پس به جای گیر دادن به مهریه اون ۲ مورد بالا و موارد دیگه که عدم اعتماد بین طرفین ایجاد می کنه رو باید حل کرد.
[/quote]

دوست عزیز حرف من سر مهریه نیست اصلا راجب این موضوع نظری ندارم این مساله رو باید اهل فنش حل کنن من علمی تو این زمینه ندارم...
من میگم چرا حرفمونو با توهین و ناسزا بگیم؟ خیلی راحت میتونید هر مساله ای رو نقد کنید بدون اینکه به کسی توهینی بشه اگه کسی نمیتونه با آرامش و بدون بی احترامی به طرف مقابل حرفشو بزنه بهتر نیست سکوت کنه و راه خودشو ادامه بده؟
من اگه تو مساله ای مجاب نمیشم حق هم ندارم کس یا کسایی رو شماتت کنم یا حتی توهین کنم نظر هرکس برای خودش محترمه و ما باید تو حرفامون رعایت احترام رو کاملا بجا بیاریم.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: agentv , saharp
ارسال: #۱۰۰
۰۲ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۵۵ ب.ظ
آقا فرداد خیلی خوشحالم که می بینم شما تو اکثر زمینه ها اطلاعات کافی دارین Smile
الحق که مدیر لایقی هستین به قول بعضی از دوستان جامع الشرایط Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A
ارسال: #۱۰۱
۰۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۳۴ ق.ظ، توسط Mänu.)

(۰۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۸:۱۲ ب.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط:  
بهتر بود سوالاتتون را در یه تاپیک جدا می پرسیدین ولی مختصر جوابها را خدمتتان عرض میکنم:
خیر مهریه خاص اسلام نیست. همانطور که میدانید اسلام پس از ظهور بعضی سنتها را تایید و بعضی را اصلاح و بعضی را رد کرد.
تاریخچه مهریه در اولین قوانین بشر یعنی قانون حامورایی که مربوط به ۱۷۰۰ سال قبل از میلاد هم بوده دیده میشه. البته اسمش مهریه نیست.
در یونان قدیم هم مرسوم بوده ولی مهریه را به پدر دختر میدادند نه به دختر.
اما در ادیانی که ما ادیان رسمی میدانیم هم مهریه وجود دارد.
در دین زرتشت هم مهریه داریم ولی باز به پدر دختر و خود دختر و نزدیکانش داده میشه.(البته هم میتونه نقدی باشه هم غیر نقدی)
که حالا داستان داره که مثلا" در دین زرتشت حتی اقوام دختر هم مقداری از مال خودشون که مساوی سهم الارث دختر هست را هنگام ازدواج بهش میدن. اقوام شوهر هم مقداری از مهر را به دختر و نزدیکانش میدن. قوانین خاص خودشون را دارند ولی مهریه وجود داره.
در دین یهود بشدت مهر مورد توجه است و نکاح بدون مهریه باطل است. این مشترک بین تمام فرقه های یهودی است.
در دین مسیح فقط کاتولیکها مهریه ندارند . در پروتستانها مهریه واجب نیست ولی میشه تعیین کرد و البته برای تعیینش موافقت زوجین و والدینشون الزامیه.
بقیه سوالاتتون را هم در پست دیگری جواب میدم تا طولانی نشه.
فکر نمیکنم سوالام به ربط به موضوع باشه وگرنه جای دیگه میپرسیدم

پس در هیچ جا مهریه مثل ایران نیست به نظر من این مهریه گرفتن در ایران نتها پشتوانه واسه زن نیست حتی ارزش زن رو خیلی هم پایین میاره وبه یه کالا تبدیل میکنه،مبینید که تو مراسمای خاستگاری راجب نرخش چقد بحث میشه

اینکه میگید به پدر دختر مبلغی رو میدن همین مسلمان ها تو بعضی مناطق هم اینو میگیرن به اسم شیر بها،یا خرج اما یه عده هم نمیگیرن که البته میگن شیر بها مال مادر دختره،تو شهر ما این رسم هست ولی مبلغ اصلا تعیین نمیشه گاهی وقتا هم خانواده عروس اصلا این پولو قبول نمیکنن اگرم قبول کنن پولو واسه جهیزیه عروس کنار میذارن اما خانواده داماد حتما مبلغی رو میدن.(البته این پول شیر بها خیلی کمه شاید با پولش بشه یکی از وسیله های خونه رو خرید)
حتی اکثر مواقع وقتی خانواده عروس پولو قبول میکنن همون لحظه مقداری از پولو بر میگردونن یعنی همه چی خیلی قشنگ و با احترام انجام میشه دقیقا هدیه است ولی مهریه بحثش جداست اصلا روش دادن و گرفتنش صحیح نیست،من اصلا دوست ندارم اول زندگی کسی رو طلبکار کنم.
شاید خانما از حرفای من خوششون نیاد اما من خودمو جای طرف مقابلم هم میذارم ،امیدوارم پای عمل هم که بشه مثل حرفام رفتار کنم،وقتی میگن خانما اگه عرضه دارن خودشون واسه خودشون پشتوانه درست کنن آره ما عرضه داریم و کسی رو طلبکار نمیکنی و واسه همینه که درس میخونیم که تو جامعه کم نیاریم
Fardad-A، در تاریخ ۰۳ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۴۳ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

من جاهایی که گفتم مبلغی به پدر عروس پرداخت میشه منظورم شیربها نبود.
این مبلغی که گفتم در سایر ادیان هست و اصلا" اونجاها اسم مهریه نداره.(اسم شیربها هم نداره)
همانطور که گفتم اسلام بعضی رسوم را اصلاح کرد. در عرب جاهلیت هم این مبالغ بوده ولی بشکل بسیار زننده ای بوده در حدیکه زنان مثل کالا و حتی بسیار بدتر باهاشون رفتار میشده. حتی به ارث میرسیده اند و ..... که در این مختصر نمیشه مطرح کرد و بحثش مفصل هست. اونجا هم مهریه بنوع دیگری مطرح بوده. مهریه یا سایر حقوقی که زنان دارند (و یا بعضی حقوقی که بنظر خودشون ندارند) و مقایسه بشه بین فرهنگها و ادیان نیاز به بحث مفصلی داره . اگه این مسائل باز بشه دیده میشه که مهریه اگه معقول باشه یه امر طبیعی است.. ولی چون از شکل طبیعیش خارج شده و مقدارش نامعقول شده و وسیله سوء استفاده شده کارکرد طبیعیش رو نداره و اقایون از اسمش فراریند. مهریه برای ازدواج تعیین شده نه واسه طلاق. ولی الآن کاربردش در طلاقه و اسمش شده پشتوانه در زمان طلاق.

ارسال: #۱۰۲
۰۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۳۵ ق.ظ
(۰۳ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۱۱ ق.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط:  پس در هیچ جا مهریه مثل ایران نیست به نظر من این مهریه گرفتن در ایران نتها پشتوانه واسه زن نیست حتی ارزش زن رو خیلی هم پایین میاره وبه یه کالا تبدیل میکنه،مبینید که تو مراسمای خاستگاری راجب نرخش چقد بحث میشه
نشد !!!!

قرار نیست شما از جوابهای من اون نتیجه گیری که در ذهنتون از قبل دارید را بکنید.
ازدواج در همه جای دنیا بدون توجه به ملیت یا دین یه قرارداده(که در قانون و فقه ما به قراردادهای خاصی میکن عقد مثل عقد ازدواج ، عقد مضاربه و ....)
در امریکا وقتی ازدواج رسمی میکنند اموال دو نفر ارزیابی میشه وقتی میخوان جدا بشن هم این کار انجام میشه. اگه اموالی یا پولی در طول مدت بدست آورده باشن بینشون تقسیم میشه.
در جاهای دیگه هم همینطوره.
ولی در بعضی جاها زندگی مشترک الزامی به ازدواج رسمی نداره. در کشورهایی خانم و اقا سالها با هم زندگی میکنند بدون ثبت ازدواج. ولی مطمئن باشید در این موارد هم افراد با هم قراری میذارن.
شما ممکنه با دوست تون کار تجاری انجام بدین. اگه ثبت کنید قانون دخالت میکنه اگه نه با هم قراری میذارید.
اینکه ایرانیها در عوض کردن مفاهیم خیلی واردند این ربطی به مهریه نداره. قانون بصراحت میگه میزان مهریه کف و سقفی نداره.
خب قانون نمیتونه بیاد بکسی بگه تو چرا چک میکشی بمبلغ ۱۳۸۸ سکه کامل بهار آزادی وقتی حقوقت ماهی هفتصد تومانه؟؟؟؟؟
ممکنه خانم این آقا هیچوقت طلبش را مطالبه نکنه ولی اگه مطالبه کنه چون قانون محترمه باهاش برخورد میشه.
در کشورهای پیشرفته به آدمها مطابق سطحشون امکانات میدن. مثلا" تو امریکا مطابق توان مالیت میتونی تعهدمالی بدی. ولی اینجا بهر کسی یه دسته چک میدن. سقفم نداره . پنجاه هزارتومان تو حسابش پول نیست چک میکشه بمبلغ یه میلیارد.!!!!!
پس قانون نقص داره و پیشگیرانه نیست،نظام اجرایی بانکی و مالی ایراد داره ، اخلاق و نگاهمون به زندگی مشترک هم ایراد داره. میدونیم این آقا ۲۰ سکه هم نمیتونه بده ولی میگیم بخودش مربوطه،اگه اذیت کرد پوستش را میکنیم.Big Grin
باید توجه کرد این قوانین مال حالا نیست. مال ۵۰ سال پیشه.قبلا" نیازی به پیشگیری نبود. آدمها خودشون پیشگیری میکردند.
اگه شما آقای خواستگار را در موردش تحقیق کنید دیگه لازم به چانه زنی نیست که بکسی توهین بشه. هم میتونید از نظر اخلاقی بشناسیدش و هم میتونید متوجه بشید این آقا توان مالیش چقدره چون میدونید شغلش چیه؟؟درآمدش چقدره؟
میخواهیم با چوب مهریه تو خط مستقیم نگهش داریمBig GrinBig Grin

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh85 , SaMiRa.e , narges_r , Mahbanoo313
ارسال: #۱۰۳
۰۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۴۷ ق.ظ
(۰۳ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۳۵ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۱۱ ق.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط:  پس در هیچ جا مهریه مثل ایران نیست به نظر من این مهریه گرفتن در ایران نتها پشتوانه واسه زن نیست حتی ارزش زن رو خیلی هم پایین میاره وبه یه کالا تبدیل میکنه،مبینید که تو مراسمای خاستگاری راجب نرخش چقد بحث میشه
نشد !!!!

قرار نیست شما از جوابهای من اون نتیجه گیری که در ذهنتون از قبل دارید را بکنید.
ازدواج در همه جای دنیا بدون توجه به ملیت یا دین یه قرارداده(که در قانون و فقه ما به قراردادهای خاصی میکن عقد مثل عقد ازدواج ، عقد مضاربه و ....)
در امریکا وقتی ازدواج رسمی میکنند اموال دو نفر ارزیابی میشه وقتی میخوان جدا بشن هم این کار انجام میشه. اگه اموالی یا پولی در طول مدت بدست آورده باشن بینشون تقسیم میشه.
در جاهای دیگه هم همینطوره.
ولی در بعضی جاها زندگی مشترک الزامی به ازدواج رسمی نداره. در کشورهایی خانم و اقا سالها با هم زندگی میکنند بدون ثبت ازدواج. ولی مطمئن باشید در این موارد هم افراد با هم قراری میذارن.
شما ممکنه با دوست تون کار تجاری انجام بدین. اگه ثبت کنید قانون دخالت میکنه اگه نه با هم قراری میذارید.
اینکه ایرانیها در عوض کردن مفاهیم خیلی واردند این ربطی به مهریه نداره. قانون بصراحت میگه میزان مهریه کف و سقفی نداره.
خب قانون نمیتونه بیاد بکسی بگه تو چرا چک میکشی بمبلغ ۱۳۸۸ سکه کامل بهار آزادی وقتی حقوقت ماهی هفتصد تومانه؟؟؟؟؟
ممکنه خانم این آقا هیچوقت طلبش را مطالبه نکنه ولی اگه مطالبه کنه چون قانون محترمه باهاش برخورد میشه.
در کشورهای پیشرفته به آدمها مطابق سطحشون امکانات میدن. مثلا" تو امریکا مطابق توان مالیت میتونی تعهدمالی بدی. ولی اینجا بهر کسی یه دسته چک میدن. سقفم نداره . پنجاه هزارتومان تو حسابش پول نیست چک میکشه بمبلغ یه میلیارد.!!!!!
پس قانون نقص داره و پیشگیرانه نیست،نظام اجرایی بانکی و مالی ایراد داره ، اخلاق و نگاهمون به زندگی مشترک هم ایراد داره. میدونیم این آقا ۲۰ سکه هم نمیتونه بده ولی میگیم بخودش مربوطه،اگه اذیت کرد پوستش را میکنیم.Big Grin
باید توجه کرد این قوانین مال حالا نیست. مال ۵۰ سال پیشه.قبلا" نیازی به پیشگیری نبود. آدمها خودشون پیشگیری میکردند.

به نظر من آمریکاییا تو این زمینه کارشون واقعا درسته،ثبت قراداد وقانونم کار خوبیه ،من بحثم رو مسلمان بودنمونه(که هر چی به نفعمونه قبول داریم) و بحثم رو فرهنگ خودمونه و قوانینمون،قانون آمریکا به خوبی داره کنترل میکنه کشور ما هم حتما باید بتونه یکاری بکنه چجوریشو نمیدونم اونا که قانون گذارن باید یه فکری بکنن دزدا وقاچاق چیا راست راست دارن تو جامعه راه میرن اما جوون مردم به خاطره سنت حسنه و بخاطر اینکه دینش کامل بشه باید بره گوشه زندان

ارسال: #۱۰۴
۰۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۵۱ ق.ظ
(۰۳ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۳۵ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  ....
اگه شما آقای خواستگار را در موردش تحقیق کنید دیگه لازم به چانه زنی نیست که بکسی توهین بشه. هم میتونید از نظر اخلاقی بشناسیدش و هم میتونید متوجه بشید این آقا توان مالیش چقدره چون میدونید شغلش چیه؟؟درآمدش چقدره؟
میخواهیم با چوب مهریه تو خط مستقیم نگهش داریمBig GrinBig Grin

ولی اینکه ما چقدربشناسیم کفایت نمیکنه چون متاسفانه در این مورد ( مهریه )بیشتر خانواده ها تصمیم میگیرند و در اکثر مواقع هم چشم به روی واقعیات میبندند و حرف خودشون را میزنند و این میشه که متاسفانه بسیاری از ازدواج ها تو همون مراحل اولیه به سرانجام نمیرسه .
و این اصلا عادلانه نیست وقتی آقایی به قول آقافرداد نمیتونه ۲۰ سکه هم بده پوستش کنده بشه . Wink
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu
ارسال: #۱۰۵
۰۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۳۵ ق.ظ
(۰۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۲۱ ب.ظ)fatemeh85 نوشته شده توسط:  
(02 شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ)anahitanamvar نوشته شده توسط:  
(02 شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۵۶ ب.ظ)fatemeh85 نوشته شده توسط:  تو دیکشنری من در مورد بدهکاری این جوری ثبت شده که وقتی یک چیزی رو می خرم بدهکار میشم و باید بابتش پول بدم تا بی حساب بشم وقتی هم بیحساب شدم هر کاری خواستم می تونم با اون چیز انجام بدم.

پذیرای منفی هاتون هستم.

دوست عزیز حرف من سر مهریه نیست اصلا راجب این موضوع نظری ندارم این مساله رو باید اهل فنش حل کنن من علمی تو این زمینه ندارم...
من میگم چرا حرفمونو با توهین و ناسزا بگیم؟ خیلی راحت میتونید هر مساله ای رو نقد کنید بدون اینکه به کسی توهینی بشه اگه کسی نمیتونه با آرامش و بدون بی احترامی به طرف مقابل حرفشو بزنه بهتر نیست سکوت کنه و راه خودشو ادامه بده؟
من اگه تو مساله ای مجاب نمیشم حق هم ندارم کس یا کسایی رو شماتت کنم یا حتی توهین کنم نظر هرکس برای خودش محترمه و ما باید تو حرفامون رعایت احترام رو کاملا بجا بیاریم.....
[/quote]

به نظرتون اون (آقای نسبتا محترم)که گفتید تو هین نیست؟؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۶۱۷ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۳۸۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۷۹۳ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۷۰۰ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۱۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۴۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۹۳۴ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۴۸ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  پذیرش در دکتری آزاد و عدم تمایل به ثبت نام mrezaparchebaf ۱ ۲,۳۲۹ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۶۹ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close