زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

جو گرفتم یه تحقیق کردم کلی ناراحت شدم!!؟دلداری بدین

ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۸ ب.ظ، توسط abraham.)
سلام
دوستان میدونید که چند روزی که نتایج کنکور سراسری رشته های نظر امده،من حس کنجکاوی ام گل کرد خواستم بدونم که رتبه های برتر این رشته چه رشته های مهندسی ای رو انتخاب می کنن گفتم یه تحقیق بزنم قبلش با خودم می گفتم رشته ی کامپیوتر احتمالا از جایگاه خوبی برخورداره جزء تاپ ترین هاست!اخه من خودم هنرستانی بودم و با علاقه این رشته رو انتخاب کردم
بعد اینکه یه تحقیق کردم که ببینم دوستان رشته ریاضی چه رشته هایی می رن هر چند انتخاب رشته به علاقه بستگی داره اما بعضی از رشته ها هستن که طرفدار های زیادی دارن ،از یکسری از دوستانم پرسیدم که رشته ی ریاضی اند گفتم که طرفدارترین رشته های مهندسی یا تاپ ترین رشته های مهندسی چین؟گفت
۱-برق
۲-مکانیک
۳-عمران
۴-صنایع
۵-معاری
۶-شیمی
و...
گفتم پس کو کامپیوتر ما گفت کامپیوتر به علت اینکه زیاده اشباع شده زیاد طرف دار نداره و جز تاپ ترین ها نیست!!!!
البته من حرفش رو رد کردم گفتم الان دیگه با وجود دانشگاه هایی مثل آزاد،پیام نور،غیر انتفاعی،علمی کاربردی همه ی رشته ها اشباع شده اند
من اصلا حرف هاش رو قبول نکردم همه رو رد کردم یه تحقیق تو اینترنت زدم دیدم رشته کامپیوتر خوب هست نه به ان قدری که من فکرش رو می کردم اخه من فکر می کردم کامپیوتر اوله !!
توی یکی از سایت ها یه نظر سنجی دیدم کامپیوتر اول بود شایدم به خاطر این بود که بیشتر کاربران ان سایت رشته کامپیوتر بودن
با خودم می گفتم رشته ی روز دنیایه!
یادمه که کاردانی بودم استاد کار آفرینی ما می گفت تو امریکا بهترین رشته دانشگاهی کامپیوتره
و رشته های کامپیوتر و آیتی خیلی طرفدار دارن و من از این ها خیلی خوشحال می شدم
حالا دوستانی که مثل من هنرستانی نبودن و بهتر از من می دونن بگن که ان الویت بندی بالا غلطه و کامپیوتر حداقل جزء سه رشته برتر مهندسی هست تا من یکم آروم بگیرم
اخه خیلی زور ازم میاد رشته هایی مثل صنایع که من همیشه بهش میگم مهندسی گلابی از رشته ما تاپ تر باشه و یا ان روشته های دیگه
بگید که کامپیوتر بهترینه

شهر شلوغ شد قورباغه هفت تیر کش شد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۵ ب.ظ
عزیز من کامپیوتر تا ۱-۲ سال پیش جز بهتریت رشته ها بود...دوم یا سوم بود...در ضمن شما یه نگاهی بندازین به جذب هیات علمی میبینی همه رشته ها دکترا جذب میکنن ولی کامپیوتر ارشدم جذب میکنن.
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۰۱ ب.ظ
RE: جو گرفتم یه تحقیق کردم کلی ناراحت شدم!!؟دلداری بدین
(۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۸ ب.ظ)alirrrrrr نوشته شده توسط:  البته من خودم به هیچ وجه به این چیزا اهمیت نمیدم.اما واسه خوشحالیت میگم که رتبه ۱ امسال تو شبکه برنامه ماه عسل گفتش که یا میرم کامپیوتر یا برق ولی گفت در ادمه هر دوتاشو با هم میخام ادامه بدم.

آره اما دیروز امد تو شبکه آموزش گفت که می خوام برم برق

شهر شلوغ شد قورباغه هفت تیر کش شد
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۳ ب.ظ
اصلا جذب هیئت علمی ارشد ملاک بر خوب بودن کامپیوتر نیست.

بهتره بگیم کامپیوتر ارزان ترین رشته هست.چون تنها چیزی که می خواد کامپیوتره و راه اندازی یه سایت کامپیوتر حداکثر ۲۰ میلیون پول می خواد اما رشته های مثل برق و مکانیک هزینه راه اندازی کارگاهشون خیلی زیاده و هزینه مواد مصرفی هم دارند
اما مواد مصرفی کامپیوتر فقط یک تونر پرینتر هست همین.
واسه همین موسساتی غیر انتفاعی و آزاد و پیام نور و... که مثل علف هرز هر روز بیشتر و بیشتر میشن میان همچین رشته های رو مجوز میگیرن ،مثلا میشه با یه کارگاه کامپیوتر هم رشته کامپیوتر نرم و آی تی و هم حسابداری رو راه انداخت واسه همین واسه اون موسسه که می خواد مجوز بگیره باید هئیت علمی داشته باشه و چون نمی خواد پول خرج کنه رو میاره به فوق لیسانس های کامپیوتر.
///........................................................
کامپیوتر بهترین رشته نیست تو ایران چون از علم کامپیوتر تو ایران ۸۰ % برای برنامه حسابداری و انبارداری استفاده میشه.
حالا یکی این زحمت تحصیلات دانشگاهی رو نمیکشه و میره یه دوره برنامه نویسی میبینه و شروع میکنه به کد نوشتن، هم دهنش تو دانشگاه آسفالت نمیشه ، هم اساسی مایه رو در میاره و کلی خوشحال هست.
لطفا نگید که طرف تفکر کامپیوتری نداره و الگوریتم نمیفهمه و این چیزا.چون این چیزا تو ایران مهم نیست مهم اینه که برنامه کار کنه و اگه الگوریتم کار سریع نبود خوب طوری نیست مشکل از طرف مشتری میشه و بهش میگه برو سخت افزار قوی تری بگیر.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi , a.hooshmand , Sunshine Off , svk7 , ida_isp , hamed_k2 , reza_shadow , nina69 , mehrdad66 , Fantasy , mohsen_4050 , zeinab , dont9 , Amir V , baran , d.KH , MoonRise , Lantern , maneshty
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۷ ب.ظ
این جور که شنیدم توی کشورهای مثل آمریکا تاپ ترین رشته ها توی گرایشهای علوم انسانی هست مثل اقتصاد.
و توی هند مثلا وکالت.
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۸ ب.ظ
برو دنبال علاقت، بهترین رشته رشته ای که تو بهش علاقه داری نه جامعه و رتبه های برتر .
تو رشته ای که موفق بشی رشته خوبیه، اگه دنبال رشته مورد علاقت بری ،موفق خواهی شد پس نتیجه می گیریم رشته خوب رشته مورد علاقه تو هست.
تو کشور های مختلف با توجه به شرایط کشور و اشتغال،پیشرفت کشور و ... رشته ها ارزش های مختلفی دارند. مثلا تو آمریکا رویه رشته ای پایه مثل فیزیک، ریاضی و شیمی و رشته هایی هم مثل اقتصاد،علوم اجتماعی و ... خیلی اهمیت قائل میشن. اما کشور ما واقعا فرق می کنه ، رتبه های برتر رشته ای رو می خونن که هم آینده اون ور آبی خوبی داشته باشه و هم اینور بشه درآمد خوبی داشت مثل برق،مکانیک و عمران،کامپیوتر و ... و زیاد حرفی از علاقه زده نمیشه.
پس زیاد به این آمار و ارقام و رتبه های برتر و ... نگاه نکن و برو دنبال علاقت.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: a.hooshmand , alirrrrrr , - rasool - , zarei1991 , Nara , Amir V
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۲ ب.ظ، توسط s.sadri.)
(۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۰ ب.ظ)abraham نوشته شده توسط:  ....
بعد اینکه یه تحقیق کردم که ببینم دوستان رشته ریاضی چه رشته هایی می رن هر چند انتخاب رشته به علاقه بستگی داره اما بعضی از رشته ها هستن که طرفدار های زیادی دارن ،از یکسری از دوستانم پرسیدم که رشته ی ریاضی اند گفتم که طرفدارترین رشته های مهندسی یا تاپ ترین رشته های مهندسی چین؟...

آخه بچه های رشته ریاضی که دبیرستان رو تازه تموم کردن مگه چقدر اطلاعات دارن که بیان بگن چه رشته ای تاپه! خود ما مگه تصورمون از این رشته تو دوره دبیرستان همینی بود که الان هست؟

و صد البته معیار مهم تر برای انتخاب یه رشته استعداد و علاقه هست

و در نهایت رشته تاپ و علاقه و استعداد و امکانات و ... تنها و تنها با تلاش و پشتکار به ثمر می رسه

هنر انسانهای بزرگ این است که

به دشواری کار نمی اندیشند،

بلکه به عظمت آنچه خواهند یافت فکر میکنند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ida_isp , esi , Amir V , mrpool , maneshty
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۵۱ ب.ظ
کسی که از دبیرستان وارد دانشگاه میشه اطلاعاتش محدوده و بیشتر به اسم ها و همچنین حرف هایی که بین هم سن و سالای خودش هست توجه میکنه
مثلا اون موقع که تو دبیرستان بودیم (من تو تیزهوشان بودم) اکثر بچه ها میگفتن میریم برق... برق شریف خیلی خوبه چون همه رتبه های تک رقمی و المپیادیا میرن برق شریف! برق تهران خیلی خوبه چون قطبه و این حرفا! یه عده هم میگفتن اگه برق نشد میریم مکانیک چون خیلی مهندسیه!!! یه عده هم میگفتن میریم صنایع چون توش پول هست!!!
اینا تفکرات بچه های دستچین شده و به اصطلاح تیزهوش و درس خون یه استان بود! کنکور هم که دادیم اکثرا همین کارا رو کردن... شریف و امیرکبیر و دانشگاه تهران رو پر کردن با همون رشته هایی که می خواستن. ولی الان که ۵ سال از اون روز میگذره، باور کنین بیشتر از نصفشون پشیمونن. یکی از دوستام که با رتبه ۸۰ رفته بود صنایع شریف، تغییر رشته داد. یکی دیگه که با رتبه ۳۱ رفته بود برق شریف، اونم تغییر رشته داد. نه به خاطر سنگین بودن درسا! اتفاقا با معدل بالا هم تغییر رشته دادن و دلیلش عدم علاقه و عدم شناخت از رشته بود. یکی دیگه که اونم تو شریف بود، بعد ۲ سال کلا درس رو ول کرد (این همه عدم علاقه و زده شدن باعث شد حتی نتونه تغییر رشته بده و کلا درس رو ول کرد)

آواز دهل از دور خوش است.

یه نوجوون که هنوز چیز زیادی از دانشگاه و بازار کار و شغل و غیره نمیدونه، فقط بر اساس همین آواز دهل یه چیزایی میاد تو ذهنش. ولی اون کسی برنده میشه که با اطلاعات کافی انتخاب رشته کنه که خوب تعدادشون کمه
مثلا یکی از هم مدرسه ای هامون که دختر بود (مدرسه ما مختلط نبود ولی پسرا و دخترا کنار هم بودن. کلاسا و ساختمونا جدا بود) با رتبه ۳ تجربی، پزشکی دانشگاه تهران رو نزد و به جاش دندان پزشکی شهید بهشتی رو زد (تو دندان پزشکی، شهید بهشتی تو کشور اوله). همه بهش می گفتن که این چه کار احمقانه ای بود که کردی؟! همه بچه ها رفتن پزشکی (اون سال مدرسه ما تو رشته تجربی، ۱۳ تا پزشکی دانشگاه تهران داد و از بابت رتبه های عالی بچه هامون تو رشته تجربی، شهر ما (ارومیه) تو اون سال رتبه دوم رو تو کنکور رشته تجربی تو کشور به دست آورد)... ولی باور کنین بین اون همه بچه هایی که رتبه های خفن تک رقمی و دو رقمی و سه رقمی آوردن، همین دختر الان از همشون برنده تره.
البته نا گفته نماند که به عنوان مثال یکی از دوستام که رفته بود برق شریف (با رتبه ۳۴) الان داره فوق لیسانسش رو با فول فاند تو MIT میخونه. معدل لیسانسش تو برق شریف، حدود ۱۹/۷۵ بود (البته فکر کنم چند صدم بالاتر) و با علاقه زیاد و شناخت رفته بود سراغ برق و نه صرفا به خاطر اسمش!

حرف آخر: مردم هرچی میخوان فکر کنن مهم نیست. مهم اینه که خانواده رشته های مربوط به کامپیوتر، در حال حاظر پاسخ گوی بیشترین نیازهای علمی و فنی در ایران و دنیا هستن.

اتفاقا بزارین ملت برن رشته های دیگه رو انتخاب کنن که مثل خیلی از رشته های دیگه، بازار کار ما اشباع نشه!!!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , s.sadri , ali , svk7 , saeedhlk , zarei1991 , sohrablou , esi , fatemeh85 , - rasool - , Amir V , ali0281
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۵۶ ب.ظ
الان داره IT تاپ میشه ...مخصوصا گرایش شبکه !

.
.
.
در حال تحقیق و نوشتن پایانامه ....
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , mrousta , asp_vb
ارسال: #۱۰
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۰۸ ب.ظ
این چیزهایی که در مورد رشته ها میگن دلیلی برتاپ بودن یا نبودنشون به نظرم نیست بلکه طبق قدمت اونها وداشتن اساتید بهتر در این زمینه نظرمیدهن چون هنوزم کامپیوتر درکشورمارشته جوونی هست.به نظر من باید بررسی بشه تاپ بودن اصلا از دیدگاهشون یعنی چی؟
به نظر خودم بهترین رشته ITهست وهمون گرایش شبکه وامنیت اون واگر بهترین های کنکور بیاین توی این رشته وکامپیوتر اون وقت خودمون میتونیم دراین زمینه ایده های نو ووسایل جدید بدهیم بیرون.
البته اینها فقط نظرشخصی خودم هست.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrousta , esi
ارسال: #۱۱
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۲۰ ب.ظ
اول از همه بگم که با حرف های alirrrrrr که درباره علاقه بود کاملا موافقم.
بعدشم دوست من رشته کامپیوتر و آی تی جز تاپ ترین رشته های دنیاست .من که عاشق رشته خودمم.اون استاد کار آفرینی شما کاملا صحیح میگفتن.بهترین دلداری برای شما همینه که تو گوگل جستجو کنی The 10 Best Jobs یامعادل فارسیشو تا متوجه بشی که در سال ۲۰۱۲ شغل مهندس نرم افزار بهترین شغل جهان معرفی شد.قبول دارم این یه واقعیت جهانیه و با شرایط ایران متفاوته ولی بستگی به غایت هدف تو داره.که چه هدفی رو برای آیندت ترسیم کردی.
[تصویر:  116297_1_1379090701.jpg]

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ولی از همه اینها گذشته حرف اولو علاقه میزنه.علاقه هم یعنی اینکه وقتی داری کاری مرتبط با رشته ات انجام میدی ازش لذت ببری.نه اینکه صرفا جهت مدرک یا درآمد بخونی یا انجامش بدی.امیدوارم تو زندگیت به دنبال اون چیزی باشی که خودت ازش لذت میبری نه چیزی که دیگران میگن خوبه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , fatemeh85 , sheydaa , mehrdad66 , alirrrrrr , maedeh , d.KH
ارسال: #۱۲
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۰۴ ب.ظ
واقعا برای من مهم نیست که دیگران چی میگن مهم اینه که من به کامپیوتر علاقه دارم و توش استعداد دارم و نظر من اینه که رشته های دانشگاهی هم مثل خیلی از چیزهای دیگه تو دنیای امروز شده چشم و هم چشمی امسال میگن برق سال دیگه عمران سال دیگه اش هرچیز دیگه پس خودتون و در گیر این چیزا نکنین اتفاقا خیلی خوبه که این رشته اشباع شه در نهایت علم ما باید به حد کشورهایی مثل آمریکا که کامپیوتر براشون از برق مهمتر شده برسه یا نه !این حرفها فقط ما رو از هدفمان که قبولی تو ارشده دور میکنه.

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , esi , alirrrrrr , d.KH
ارسال: #۱۳
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۰ ب.ظ
یادش بخیر...
توی پیش دانشگاهی یه معلم داشتیم،خیلی حرف های باحالی میزدUndecided
واسه انتخاب رشته کارشناسی رفتم باهاش یه مشورت کنم، (البته من خودم ی ترم برق قدرت خوندم بعد تغییر رشته دادم یه آی تی...)
در پاسخ به این سوال که پرسیدم " بهترین رشته از نظر بازار کار برق-قدرته؟؟؟!!!" خیلی جواب جالبی داد:
گفت: اینا همش کشکه که میگن برق خوبه،مکانیک خوبه، فلان خوبه ، چون توی این مملکت ما که معلوم نیست فردا چه اتفاقی قراره واسه بازا کارمون بیفته، هیچچچچی معلوم نیست، باید ببینیم ۱۰ سال آینده چه اتفاقی قراره بیفته تا بتونیم بگیم کدوم بهتره!!!!!!!
فعلا" که توی همه ی رشته ها،فارغ التحصیل بیکار خیلی زیاده...
به نظر من این روزا برد با اونه که توی فیلد تخصصی خودش واقعا" تک و باسواد باشه !!!

تقدیر،تقویم افراد عادیست...
تغییر، تدبیر افراد عالیست...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , zarei1991 , esi , fatemeh85 , Pakzad , Sophia , انرژی مثبت , شاپری , saiedattar , it866 , d.KH
ارسال: #۱۴
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۷ ب.ظ
به نظر منم علاقه حرف اولو می زنه...هر رشته ای با علاقه خودت و پشتکارت از پر درامد ترین رشته ها می تونه باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrousta
ارسال: #۱۵
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۵ ق.ظ
منم با نظر دوستان موافقم...به نظر منم علاقه مهمه...یکی از دوستای منم رفت مهندسی برق شهید عباسپور تهران و به دانشگاه و گول بزرگی رشته رو خورد و الان ۱۰-۱۲ ترمه بزور تموم کنه...ولی اگه واقعا دنبال علاقش میرفت ۸ ترمه هم تموم میکرد و هیچ درسی رو نمیفتاد....فقط علاقه...
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrousta , esi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۷۷۱ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  بلخره پیداش کردم nillshid ۰ ۹۸۷ ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  دانشگاه ها یه تکونی به خودتون بدین fardinamiri ۰ ۲,۵۱۹ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۵۲ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  ۱۳۴ نرم افزار شدم،شبانه امیرکبیر یا روزانه شهید بهشتی ؟ moomiyayi ۱۴ ۸,۵۶۴ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Zahra_Sb
  اولین تجربه کاری من! وقتی پروژه‌ای رو قبول کردم که توش صفر بودم! Milestone ۶۹ ۴۳,۰۴۶ ۰۸ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  سوال فوری:ساخت دیکدر بزرگتر از روی چند دیکدر کوچکتر(ممنون میشم زودتر جواب بدین) maryam_en ۱ ۳,۰۲۸ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  نظر بدین لطفا راجع به این موضوع جسی ۱ ۱,۷۵۷ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: AZ_AMIR
  تعریف کلی سمافور alireza01 ۳ ۴,۳۹۴ ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۲:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  امنیت قبول شدم و در شوک.راهنمایی بفرمایید hamid.jamshidi ۳۸ ۲۰,۴۴۱ ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vaki_bayashi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close