زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بعد از سربازی چه کنم؟ ارشد؟کار یا...

ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۴:۲۰ ب.ظ
با سلام خدمت همه دوستان گرامی مانشتی.
حدود ۲ یا ۳سال هست تو فکر خوندن برا ارشد بودم و ادامه تحصیل رو دوست داشتم اما شرایط کاری و درسی اجازه این رو نمی داد. با توجه به دغدغه سربازی ترجیح دادم تا قوانین سخت تر نشده کلک سربازی بکنم.
در حال حاضر هم سربازی (با تمام حواشی ظالمانه اش نسبت به پسرا و خون دل خوردن) تا پایان شهریور بسلامتی تموم میشه. بعد این روزهای سخت میخام برنامه ریزی می کنم که برای ادامه چه کنم؟ به درس خوندن برای ارشد ادامه بدم یا درس رو فعلا ببوسم بذارم کنار و برم دنبال کار. نظر دوستان مجرب و یا بقیه که صاحب نظرن چیه؟ اینکه پی درس خوندن رو بگیرم یا بچسبم به کار؟وضعیت بازار بخصوص شبکه چطوره؟
با تشکر از همه کسایی که راهنماییم کنن!

it's better to be alone than being with someone who makes you feel alone
تنها بودن بهتر از اونه که کسیو داشته باشی و احساس تنهایی کنی!
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۱, ۰۴:۳۴ ب.ظ
اگر کار خوبی پیدا بشه که خودتون هم دوستش داشته باشید به کار اولویت بدید.مثلا اگر سازمان یا شرکت را بپسندید و نوع کارو حقوق و مزایای خوبی داشته باشه.میتونید از الان هم شروع کنید برای ارشد بخونید تا اگر بعداز سربازی هم کاری پیدا شد بتونید بخونید و عقب نیفتید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shobair87
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۰ ب.ظ، توسط sohrab7.)
به نظر من برو دنبال کار. همزمان مدارک شبکه هم بگیر خیلی بیشتر پیشرفت میکنی. فک کن ۵ - ۶ ماه وقت میزاری واسه ارشد اونم معلوم نیس قبول میشی یا نه . شهریه یه ترم ارشدو بده برو مدرک mcitp بگیر همزمان سر کار هم برو .خیلی جلو میفتی. فک کن تو سال بعد میری دانشگاه بعد دوسال طول میکشه تا درست تموم شه دو سال هم که سربازی بودی . بعدا فرصت زیاده بهت قول میدم انقد ارشد راحت میشه که سنگ پرت کنی کله صدتا فوق لیسانس میشکنه. به هر حال باز نظر خودت مهمه ببین اگه واقعا تواناییشو داری بشین ارشد بخون ایشالا بهترین رتبه رو میاری .
۱
۱
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۴۶ ب.ظ
RE: بعد از سربازی چه کنم؟ ارشد؟کار یا...
(۲۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۳۹ ب.ظ)sohrab7 نوشته شده توسط:  به نظر من برو دنبال کار. همزمان مدارک شبکه هم بگیر خیلی بیشتر پیشرفت میکنی. فک کن ۵ - ۶ ماه وقت میزاری واسه ارشد اونم معلوم نیس قبول میشی یا نه . شهریه یه ترم ارشدو بده برو مدرک mcitp بگیر همزمان سر کار هم برو .خیلی جلو میفتی. فک کن تو سال بعد میری دانشگاه بعد دوسال طول میکشه تا درست تموم شه دو سال هم که سربازی بودی . بعدا فرصت زیاده بهت قول میدم انقد ارشد راحت میشه که سنگ پرت کنی کله صدتا فوق لیسانس میشکنه. به هر حال باز نظر خودت مهمه ببین اگه واقعا تواناییشو داری بشین ارشد بخون ایشالا بهترین رتبه رو میاری .

دوست عزیز ممنونم که راهنمایی کردی! من در حال حاضر دانشجو کورس سوم دوره MCITP هستم. و مایلم که در این زمینه هم ادامه بدم و سایر دوره ها رو هم طی کنم. اما سوال من اینجاست اگر کار مهم تره پس کسایی که اینجا تو مانشت و بقه جاها دارن چند ماه و یا شاید هم چند سال برای ارشد سرمایه گذاری می کنن و شاید هم تصمیمی برای دکترا ندارن چه برنامه ای برای آیندشون دارن؟

۰
۰
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۲۱ ب.ظ
شما ببینید چی براتون اولویت بالاتری داره،ادامه تحصیل یا کار؟؟؟
من به شخصه چون ادامه تحصیل برام مهمتره فعلا اصلا به کار فکر نمیکنم.
به نظرم بستگی به علاقتون داره.

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۰
۰
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۴۶ ب.ظ
(۲۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۲۱ ب.ظ)fateme66 نوشته شده توسط:  شما ببینید چی براتون اولویت بالاتری داره،ادامه تحصیل یا کار؟؟؟
من به شخصه چون ادامه تحصیل برام مهمتره فعلا اصلا به کار فکر نمیکنم.
به نظرم بستگی به علاقتون داره.
از اینکه خیلی زود و بصورت کاملا خودجوش پاسخ دادید ممنونم. راهنماییتون خیلی کمکم کرد.
مچکرم

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۱۳ ب.ظ
سلام

اگر واقعا علاقه دارید به ادامه تحصیل طوری که اگر نخونید چند سال دیگه حسرت بخورید، پیشنهاد میکنم حتما بخونید برای همین امسال از شهریور تا بهمن ۵ ماه وقت بگذارید که تو کنکور قبول بشید.
فعلا مرز کار و کنکور رو از هم جدا کنید تا مثل من نشیدSmileبه سختی تونستم جداشون کنم!
بعد کنکور بچسبید به کار ،در کنار ارشد هم میشه کار رو ادامه دادSmile
با علاقه داشتن انجام هیچ کاری غیر ممکن نیست..
موفق باشید.

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66 , shobair87
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۱ ق.ظ، توسط esi.)
به نظر من بستگی به خودت و شرایطت بعد از خدمت داره.
باید خودت شرایطتو بسنجی ، شاید تو شرایط تو کار بهتر باشه، شاید ادامه تحصیل بهتر باشه و ... در کل خودت باید بهترین تصمیم رو بگیری ، فقط خودت می تونی شرایطه خودت رو کامل درک کنی ، شاید الان ما چیزی بگم که واقعا تو شرایطتت نباشه. اما به طور کلی و دوستانه می گم به نظر من که اگه شرایطتشو داری و علاقه هم داری پیگیر درس باش(علم بهتر از ثروت !؟)
خیلی وقتا موفقیت تو ادامه تحصیل نیست و فقط خدا از آینده باخبر هست پس با توجه به شرایط فعلیت عاقلانه تری کار ممکنه انجام بده بقیشو بسپار بخدا.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66 , shobair87 , Helmaa , alirrrrrr
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۱۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ ب.ظ، توسط shobair87.)
(۲۹ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۱۳ ب.ظ)Helmaa نوشته شده توسط:  سلام

اگر واقعا علاقه دارید به ادامه تحصیل طوری که اگر نخونید چند سال دیگه حسرت بخورید، پیشنهاد میکنم حتما بخونید برای همین امسال از شهریور تا بهمن ۵ ماه وقت بگذارید که تو کنکور قبول بشید.
فعلا مرز کار و کنکور رو از هم جدا کنید تا مثل من نشیدSmileبه سختی تونستم جداشون کنم!
بعد کنکور بچسبید به کار ،در کنار ارشد هم میشه کار رو ادامه دادSmile
با علاقه داشتن انجام هیچ کاری غیر ممکن نیست..
موفق باشید.
ممنونم از شما و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
برای اظهار نظرتون تصمیم دارم تا زمانی که شرایط کاری خوبی پیشنهاد نشده درسم رو بخونم نه از شهریور بلکه از همین روزها و تمام سعی ام اینه که خدمت٬ کلاس شبکه و ارشد رو با هم پیش ببرم. منتها سوالم از شما اینه که منظورتون از جداکردن مرز کار و کنکور اینه که همزمان به هردوشون فکر نکنم؟
سوال بعدی اینکه شما در حال حاضر کار رو انتخاب کردین یا کنکور رو؟
یه مطلب دیگه چند روز پیش یکی از دوستان گفت و اون این بود که اگر بخای ارشد بخونی باید تا آخرش ادامه بدی و بازار کار برای لیسانس بهتره چون عموما شرکت ها و موسسات بدلیل دستمزد بالاتر فوق لیسانس٬ ترجیح میدن لیسانس استخدام کنن؛ بنابراین شما باید با مدرک دکترا دنبال شرایط بهتری باشید. اما خودتون هم می دونید پذیرش دکترا تو ایران سخته و خیلیها برای ارشد میرن خارج از کشور چه برسه به دکترا! نظرتون چیه؟

۰
۰
ارسال: #۱۰
۳۰ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۵ ق.ظ
منظورم از جدا کردن کار و کنکور این بودش من خودم چون حین کار کردن(برنامه نویسی) اینقدر ذهنم درگیر میشد که حتی توی خواب هم ذهنم درگیر بود ،صبح ها تا بیدار میشدم می نشستم پشت سیستم تا چیزی که تو خواب دیده بودم رو امتحان کنم!!

رقابت تو کنکور ارشد سخت تر شده (تو آی تی که میلیمتری هست) پس اگر قراره رتبه خوبی بیارید فقط رو کنکور تمرکز کنید.
قبلا حین درس خوندن (نه برای کنکور) کار هم کرده بودم میشد هم زمان هر دو رو پیش برد اما برای کنکور اگر کارت طوری باشه که ذهن درگیر باشه قضیه فرق میکنه(رقابت و این حرفا..)

من چون قبلا کنکور دادم فعلا درگیر یک پروژه برنامه نویسی هستم هر موقع خواستم بخونم مطمئنا کدنویسی رو کاملا میذارم کنار.

در مورد سوال آخرتون هم بهتره از دوستانی که فارغ التحصیل ارشد هستن بپرسید،تو شرکتهای خصوصی که من هر چی دیدم برای کارشناسی بوده به همون دلیلی که خودتون گفتید.
موفق باشید.

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۰ مرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۱۲ ب.ظ
سلام به همه دوستان
من ارشد با اینکه خوب خوندم رتبه خوبی نیاوردم، دفترچه رو پست کردم و رفتم خدمت دنبال راهی می گردم که تلف شدن وقتم تو دوران سربازی به کمترین حدش برسه، تصمیم گرفتم یه بار دیگه برای ارشد وقت بگذارم ( روزی ۴ ساعت میتونم )
به نظرتون تصمیمه خوبیه ؟ میتونم قبول بشم ؟
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۰ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۴ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۱۲ ب.ظ)DoReMiFa نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
من ارشد با اینکه خوب خوندم رتبه خوبی نیاوردم، دفترچه رو پست کردم و رفتم خدمت دنبال راهی می گردم که تلف شدن وقتم تو دوران سربازی به کمترین حدش برسه، تصمیم گرفتم یه بار دیگه برای ارشد وقت بگذارم ( روزی ۴ ساعت میتونم )
به هدفت نگاه کن، ببین هدفت چیه؟
اگه میخوای واقعا درس بخونی و عاشق درسی ، بگو بسم الله ، شروع کن بخون که اگه بخوای حتما سال بعد قبولی
برو خدمت تا خدمتتم تموم کنیو حین خدمت هم بخون واسه ارشد ، اینطوری با یه تیر دو نشون زدی و وقتتم تلف نمیشه
اراده کنی بخونی قبولی ، با توکل بخدا، تلاش و ....تلاش حتما موفق میشی

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۱
۰
ارسال: #۱۳
۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۳ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۵۴ ب.ظ)esi نوشته شده توسط:  
(10 مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۱۲ ب.ظ)DoReMiFa نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
به هدفت نگاه کن، ببین هدفت چیه؟
اگه میخوای واقعا درس بخونی و عاشق درسی ، بگو بسم الله ، شروع کن بخون که اگه بخوای حتما سال بعد قبولی
برو خدمت تا خدمتتم تموم کنیو حین خدمت هم بخون واسه ارشد ، اینطوری با یه تیر دو نشون زدی و وقتتم تلف نمیشه
اراده کنی بخونی قبولی ، با توکل بخدا، تلاش و ....تلاش حتما موفق میشی

به امید خدا شروع کردم

ناپلئون : آنقدر شکست خورده ام که راه شکست دادن را آموختم.

و علی الله توکلنا
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۵ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۲۱ ق.ظ
به هردوش همزمان فکر کن هردو رو با هم پیش ببر.اینجوری بهتر از این هست که یک سال فقط بخونی و موفق نشی تازه بخوای بری دنبال کار یا برعکس اش شاید نتونی یک کار خوب تو این مدت پیدا کنی اون وقت حسرت بخوری که ای کاش درس میخواندی شاید قبول میشدی.این چیزی هست که خودم تجربش رو دارم
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۵ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۳۵ ب.ظ
سلام دوست عزیز.

به نظر من شما بشین این ۵ ماه رو ارشد بخون. ارشد رو که دادی یعنی از اسفند برو سر کار.

یا ارشد قبول میشی یا نمیشی. اگه شدی که چه بهتر، اگرم نشدی چیزی رو از دست ندادی. ۵ ماه وقت گذاشتن و قبول شدن بهتره از ۵ ماه کار کردن.

موفق باشی :-)

There is no there there.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shobair87 , h4cker

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۴۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  دیالوگ های زیبا و به یادماندنی HighVoltage ۶۶ ۴۳,۱۸۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: etesalatsepahan
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۵۹۵ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۰,۹۲۸ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۲۹۷ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  یادگیری لغات حیاتی زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۲,۱۱۵ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۳,۹۱۳ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close