زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برنامه نویسی شبکه

ارسال: #۱۶
۲۷ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۱۹ ب.ظ
برنامه نویسی شبکه
اول این که getway همون سیر یاب پیش فرض هست. موقعی که بسته ip بر روی شبکه میخواد ارسال بشه hostname اون سنجیده میشه اگر hostname اون متعلق به همین شبکه باشه پس ماشین مقصد درون شبکه قرار داره و قرار نیست بسته از شبکه خارج بشه. در غیر اینصورت بسته به مسیر یاب پیشفرض(getway) تحویل داده میشه تا اون رو در شبکه های دیگه بررسی کنه و اونجاست که روتر با الگوریتم مسیریابی اقدام به ادامه کار میکنه.
و حال شبکه وایمکس و gsm که اینها دو مقوله جدا از هم هستن. زیرا هر دوتا سیگنال ها و کارکرد متفاوت به خودشون رو دارند.
مثلا شما میتونید سیستمی راه بندازید اگر کسی ایمیل زد برای شما بصورت پیامک ارسال بشه. در این سیستم دو شبکه مجزا قرار داره که ابتدا داده ها بر روی سرور میل قرار میگره و بعد از اون مسیر جریان تغییر میکنه و بر روی سرویس ارسال پیام(sma) قرار میگیره.
کار شما کمی سخته و استادی که شما رو دنبال این کار فرستاده حسابی زیر و بم کار رو سنجیده. سوالش یک خط هم نمیشه ولی جوابش نیاز به تحقیق بیشتری داره.
opnet نیاز به برنامه نویسی و در واقع یک نرم افزار معتبر جهانی هست. مثلا شما میخواید مقاله isi درباره یک سیستم جدید تخصیص ip برای سرعت بیشتر تبادل داده ارائه بدید. اگ این کار رو با نرم افزار اوپ نت شبیه سازی کنید خودش دلیلی محکم در عملی شدن این ایده داره و صد در صد مقاله فورا پذیرفته میشه.
نرم افزارهای شبیه ساز زیادند ولی همه به نوعی چند تا شکل مثل روتر و سوئیچ در اختیار شما میزارن تا بتونید شبکه بازی کنید
ولی اوپ نت بازی نیست واقعی هست به طوری که هر کاری بخواید انجام بدید با برنامه نویسی و کامپایل اون در نرم افزار صورت میگیره.
استادمون فکر نکنم به خوبی به ایمیل جواب بده ولی همیشه حضوری پیشش میرفتم خیلی برام وقت میذاشت و حسابی کمک میکرد. متاسفانه ترم تابستان بر نداشتم و الانم روم نمیشه بهشون میل بزنم ولی مطمئنا جواب سوال شمارو میدونه
و در آخر برید به آدرس زیر و برای مدیر سایت درباره کاری که میخواید انجام بدید توضیح بدید به احتمال زیاد کمک میکنن
CyberLone.com
و همچنین سایت آشیانه کاربران حرفه ای در این زمینه داره حتما اونجا هم سوالتون رو مطرح کنید.

مانند مرد عمل فکر کن و مانند مرد فکر عمل نما.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال: #۱۷
۲۷ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۳۲ ب.ظ
برنامه نویسی شبکه
من قصد ندارم شبیه سازی کنم!
می خوام یک گیت وی بنویسم که دو تا شبکه رو یکپارچه کنه!
استادم خودش هیچ کمکی نمی کنه!
در واقع الان یه کم هم اطمینان پیدا کردم که نمی تونه کمکی کنه!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad66
ارسال: #۱۸
۲۸ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۳۱ ق.ظ
RE: برنامه نویسی شبکه
(۲۷ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۲ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  من قصد ندارم شبیه سازی کنم!

ولی در عوض استاد ما، ما رو میفرستاد دنبال کارهای سخت و شبیه سازی با نرم افزارهای تخصصی و هر چی هم ازش سوال میکردیم نه تنها جواب واضح میداد بلکه راهنمایی برای کارهای دیگه و حرفه ای هم می کرد.
هیلی هم فایل و کتاب درباره شبکه ازشون گرفتم که یه روز اگه به اینترنت پر سرعت رسیدم باید آپلود کنم تا بچه ها استفاده کنن

مانند مرد عمل فکر کن و مانند مرد فکر عمل نما.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال: #۱۹
۲۸ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۵۳ ب.ظ
RE: برنامه نویسی شبکه
(۲۸ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۳۱ ق.ظ)mehrdad66 نوشته شده توسط:  
(27 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۲ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  من قصد ندارم شبیه سازی کنم!

ولی در عوض استاد ما، ما رو میفرستاد دنبال کارهای سخت و شبیه سازی با نرم افزارهای تخصصی و هر چی هم ازش سوال میکردیم نه تنها جواب واضح میداد بلکه راهنمایی برای کارهای دیگه و حرفه ای هم می کرد.
هیلی هم فایل و کتاب درباره شبکه ازشون گرفتم که یه روز اگه به اینترنت پر سرعت رسیدم باید آپلود کنم تا بچه ها استفاده کنن

خوب پس قدرشون و بدونید چون استاد ما اصلا اینطوری نیست!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۷۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۵۳۱ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۰۲ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۷ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۵ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۱۸ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۸۷ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۲۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۹۸ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close