زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سهمیه رتبه اولی پیام نور

ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۰ ب.ظ
سهمیه رتبه اولی پیام نور
سلام
دوستان کسی اطلاع داره برای استفاده از سهمیه رتبه اولی توی دانشگاه پیام نور باید توی مرکزی که بودیم رتبه اول شده باشیم یا توی کل مراکز پیام نور کشور؟سالهای قبل که تو دفترچه نوشته بود بین تموم مراکز باید رتبه اول شده باشیم.ولی امسال دقیق توضیح نداده؟!Huh
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۵۳ ب.ظ
RE: سهمیه رتبه اولی پیام نور
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۸ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  اگر قرار باشه از هر مرکز یکی رو رتبه اول معرفی کنند خیلی تعداد رتبه های اول زیاد میشه. اینطور نیست؟
حالا من یک سوال برام پیش امده از پارسال خود پیام نور بچه هایی که جزو ۱۰ درصد برتر بودند رو تو پیام نور برای ارشد پذیرش کرده حالا این موردی که شما اشاره کردید با اون ۱۰ درصد چه تفاوتی داره؟
دوست عزیز اولا همه ی رتبه اولهای دانشگاهها که مجاز نشدن و یا رتبه خوبی نیاوردن که بخوان از این سهمیه استفاده کنن.اینطور نیست؟
بعدش چطور از هر موسسه غیر انتفاعی میشه یک نفر رو انتخاب کرد اما از هر مرکز دانشگاه پیام نور نمیشه؟امیدوارم که تو این مورد هم انصاف رعایت بشه.این موردی که من اشاره کردم خیلی تفاوت داره اونجا فقط مراکز پیام نور رو می شد انتخاب کرد، خود من هم قشم قبول شدم و نرفتم.اما اینجا کنکور سراسریه و همه ی دانشگاهها رو میتونی انتخاب کنی.
۰
۰
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۳ ب.ظ، توسط مازیار صفایی.)
سهمیه رتبه اولی پیام نور
من خودم پیام نوری بودم
مثلا شما ورودی ۸۶ هستی با کل پیام نورهای کشور می سنجن و باید رتبه ۱ در کل پیام نورهای کشور رو بیاری....

اینجا ایران است... اوج انصاف آموزشی! ( یکی نیست به اینها بگه معدل بالای ۱۶ و یا حتی ۱۵ در پیام نور یعنی چی! ؟ اصلا اونها می دونن ما چه کتاب هایی می خونیم و امتحاناتمون نمره منفی هم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بعد هم در محاسبه معدل ضریب ما ۱ است و بقیه بیشتر.... )

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mj_shbn , hamidkhl , Aurora , mhkpnu , najme60 , rozh66 , fateme66 , mohsen.srn
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۷ ب.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۹ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  بله اگه اینطوری باشه از کل کشور فقط یک نفر رو انتخاب کنند خیلی ظلم بزرگیه. باید بیان ببینند پیام نوری ها چقدر زحمت می کشند تا فارغ التحصیل بشند. هر ترم یه قانون جدید گذاشتند تا ما درسمون تموم شد. من ۲ واحد هم بیشتر پاس کردم به خاطر همین مسئله.
نمره منفی رو برداشتند.
من فکر کردم شما مخالف این هستید که از هر مرکز یک نفر رو معرفی کنند!Smile
۰
۰
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۹ ب.ظ
سهمیه رتبه اولی پیام نور
دوستان سلام.
به نظر شما یک بدبخت فلک زده ای که توی فردوسی یا شریف یا شیراز یا هر دانشگاه دولتی دیگه رتبه ۲،۳ و یا ۱۰ شده از بچه های بیشتر پیام نوریا بالاتر نیست؟نمیگم همه اما از خیلیا که بالاتره.حالا اگه قرار باشه واسه شما هم سهمیه رتبه اولی بزارن که انصاف نیست.هر چند به نظر من کلا سهمیه رتبه اولی اوج تبعیض هستش!!!!آخه ۲۰ درصد کنکور که معدل هستش.دیگه چه معنی داره این سهمیه؟!!!!!
من اگه باشم سهمیه رو واسه همه حذف میکنم ، اما ضریب معدل کار کاملا درستیه .آخه اونی که توی شریف ۱۵ آورده از منی که ۱۷ آوردم احتمالا قویتره یا در یه سطحیم.Big Grin
۳
۶
 سپاس‌گزاری شده توسط: taraneh123 , fateme66
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۲۰ ب.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۹ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۱ ب.ظ)مازیار صفایی نوشته شده توسط:  من خودم پیام نوری بودم
مثلا شما ورودی ۸۶ هستی با کل پیام نورهای کشور می سنجن و باید رتبه ۱ در کل پیام نورهای کشور رو بیاری....

اینجا ایران است... اوج انصاف آموزشی! ( یکی نیست به اینها بگه معدل بالای ۱۶ و یا حتی ۱۵ در پیام نور یعنی چی! ؟ اصلا اونها می دونن ما چه کتاب هایی می خونیم و امتحاناتمون نمره منفی هم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بعد هم در محاسبه معدل ضریب ما ۱ است و بقیه بیشتر.... )
بله اگه اینطوری باشه از کل کشور فقط یک نفر رو انتخاب کنند خیلی ظلم بزرگیه. باید بیان ببینند پیام نوری ها چقدر زحمت می کشند تا فارغ التحصیل بشند. هر ترم یه قانون جدید گذاشتند تا ما درسمون تموم شد. من ۲ واحد هم بیشتر پاس کردم به خاطر همین مسئله.
نمره منفی رو برداشتند.

پس خدا رو شکر منفی رو برداشتن....

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۰
۰
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۲۸ ب.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۱ ب.ظ)مازیار صفایی نوشته شده توسط:  من خودم پیام نوری بودم

منم پیام نور خوندم، درسی که من تو پیام نور خوندمو اگه تو دبیرستان می خوندم یه دانشگاه تاپ قبول می شدم!
با معدل ۱۶/۰۱ لیسانس گرفتم، معدل شاگرد اولمون ۱۶/۹۴ بود که تو استان تهران هم شاگرد اول شد!
اکثر بچه ها معدلاشون زیر ۱۴ بود!

*****شکست پله های موفقیت است*****
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rozh66
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۵۰ ب.ظ، توسط ۲مهسا.)
سهمیه رتبه اولی پیام نور
سلام. منم رتبه اول پیام نور خودمون شدم. یعنی نمیتونم از این سهمیه استفاده کنم؟ :-(
از کجا بفهمیم کی تو کل کشور اول شده؟؟؟

من خیلی به این سهمیه امید داشتم. الان از غصه میمیرم!!!!!!!!!! Sad
۰
۰
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۴۶ ب.ظ
سلام
باید از دانشگاه محل تحصیلتون بخواید لیست اسامی ۱۰ درصد برتر رو چک کنند ببنند اسم شما جزوش هست یا نه اگر باشه فکر میکنم دانشگاهتون باید نامه بزنه به سنجش و اسم شما رو اعلام کنه .یکی از دوستان من پارسال از این سهمیه استفاده کرد فکر می کنم روندش همین بود.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۵۴ ب.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۴۶ ب.ظ)عاصفه نوشته شده توسط:  سلام
باید از دانشگاه محل تحصیلتون بخواید لیست اسامی ۱۰ درصد برتر رو چک کنند ببنند اسم شما جزوش هست یا نه اگر باشه فکر میکنم دانشگاهتون باید نامه بزنه به سنجش و اسم شما رو اعلام کنه .یکی از دوستان من پارسال از این سهمیه استفاده کرد فکر می کنم روندش همین بود.

خوب اون ده درصد رو که اعلام کردند این طوری بود که فقط می تونستند برای دانشگاه پیام نور انتخاب رشته کنند. منم خودم جزوشون بودم ولی فکر نکنم بشه دوباره از این سهمیه تو کنکور سراسری استفاده کرد. یکی از دوستان گفتند یک نفر رو در کل کشور انتخاب می کنند. یعنی رتبه اول در کل کشور بشی.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۲ ب.ظ، توسط عاصفه.)
من پارسال دوتا از دوستام از این سهمیه استفاده کردند یکیشون رتبش حدود ۴۰۰ بود الان هوش امیرکبیر میخونه ،اون یکی دوستم رتبش حدود ۹۰۰ بود الان الگوریتم ومحاسبات دانشگاه تهران میخونه
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۷ ب.ظ، توسط عاصفه.)
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۲ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۰۱ ب.ظ)عاصفه نوشته شده توسط:  من پارسال دوتا از دوستام از این سهمیه استفاده کردند یکیشون رتبش حدود ۴۰۰ بود الان هوش امیرکبیر میخونه ،اون یکی دوستم رتبش حدود ۹۰۰ بود الان الگوریتم ومحاسبات دانسگاه نهران میخونه

واقعا؟
از همین سهمیه ۱۰ درصد برتر پیام نور ؟ این طوری باشه خیلی خوبه.

بله جزو همین ۱۰ درصد بودندبهتره یکم در موردش تحقیق کنید واز دانشگاه هم بپرسید چون انگار زمان خاصی برای فرستادن نامه از طرف دانشگاه وجود داشت
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora
ارسال: #۱۳
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۷ ب.ظ
سهمیه رتبه اولی پیام نور
سلام.
من خودم کارشناسی پیام نور بودم. پارسال ارشد امتحان دادم و از این سهمیه استفاده کردم.
از سال قبل مصوب شد که افرادی که شاگرد اول در رشته و بین هم ورودی در مرکز/واحد خود شوند می توانند از این سهمیه استفاده کنند.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , Aurora
ارسال: #۱۴
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۷ ب.ظ
اگه میشه بیشتر توضیح بدید؟
من خودم پیام نوری بودم اما وقتی به دانشگاهمون رقتم کلا بی خبر از این قضیه بودند و اسم منم جزء ۱۰ درصد برترم بوده که پارسال اعلام کردند بنظر شما من الان چی کار کنم؟ به کدوم قسمت مراجعه کنم؟من تو دانشگاهمون به همه جا سر زدم اما هیچ کس خبری از این قضیه نداشت!لطفا کمکم کنید!!!!!!!!!
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۸ ب.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۰ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۷ ب.ظ)MEHDI_M نوشته شده توسط:  سلام.
من خودم کارشناسی پیام نور بودم. پارسال ارشد امتحان دادم و از این سهمیه استفاده کردم.
از سال قبل مصوب شد که افرادی که شاگرد اول در رشته و بین هم ورودی در مرکز/واحد خود شوند می توانند از این سهمیه استفاده کنند.
اگه ممکنه منو راهنمایی کنید.
قبولی شما به اون ۱۰ درصد که اعلام کردند مربوط نبوده؟ یعنی باید رتبه اول باشی؟ درسته؟
خود دانشگاه اطلاع داره که چه کسی رتبه اول هست؟

به اون ۱۰درصد مربوط نمیشه. اون بحثش فرق میکنه.
شما باید تا آخر تیرماه فارغ التحصیل بشید و تو رشته خودتون بین هم ورودیهاتون نفر اول باشید. دانشگاه موظفه شما را بعنوان نفر اول معرفی کنه. خود دانشگاه میدونه کی نفر اوله.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question یک پیام مشکوک marvelous ۲ ۲,۴۲۳ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  گیت های نوری mostafaheydar1370 ۳ ۴,۰۱۸ ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: morteza318
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۸۹ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۳۱ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  مجازی یا پیام نور؟ hoseini.f ۲ ۳,۴۲۲ ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hoseini.f
  طراحی یک سیستم نورانی هوشمند marvelous ۸ ۵,۶۴۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Smile منابع فارسی برای فراگیر پیام نور -نرم افزار foxn ۱ ۲,۷۶۳ ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: majidnourirad10
  سهمیه ایثارگری و نتیجه مصاحبه tabestan ۱ ۳,۶۱۰ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: noori759
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۹۸۹ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone
  انتخاب دانشگاه در رشته علوم کامپیوتر با رتبه ۲ و۳ با سهمیه gari ۱۳ ۶,۹۴۱ ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gari

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close