زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

محاسبات پاس نکرده ها چیکار کنن؟

ارسال:

skygirl_00 پرسیده:

خیلی از بچه ها تو دانشگاه (شایدم ناپیوسته ها ) محاسبات عددی پاس نکردند، مثل من!! باید چیکار کنم! با کتاب تستوکنکور راهیان خداکرمی ک خریدم می خوام پیش برم.
باید تمامی فرمولای ریاضیاتو( مشتقات، انتگرالا، لگاریتما... ریشه ها ...)برای شروع بخونم ! چیا واس پایه لازمه؟! پس قبل این درس کلی باید نکات بخونم !!!!!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

به نظرم اگر اصلا پاس نکردید ب کتابهایی که ساده گفتند شروع کنید.دوستان دیگه هم توی تالار منابع برای این درس منبعهای متنوعی معرفی کردند(هرکدوم ساده تر بود همونو انتخاب کنید)
ولی برای این درس اصلا لازم نیست که به مباحث ریاضی مهندسی و کلا هرنوع ریاضی مسلط باشید.آشنا باشید کافیه
اگر با یک کتاب دلخواه، از اول مباحث "محاسبات عددی"شروع کنید خیلی هم ساده و روانه و تقریبا خیلی راحت دستگیرتون خواهد شد.به نظر من همه مباحثش رو بچه هایی که ریاضی مهندسی و ریاضی عمومی پاس کردند متوجه خواهند شد.فقط نیاز بهتمرین داره.نه از این جنبه که سخته بلکه به این خاطر که فرمولهاش زود از یاد میره و باید تمرین کرد تا موندگار بشه
برای کنکور از این درس نترسید.توی دروس ریاضی باید بیشترین درصدها رو از این درس بزنید.چون ریسکش کمه

۱
ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

RE: محاسبات پاس نکرده ها چیکار کنن؟

منم اصلا این درس رو پاس نکردم . پایه ریاضی خاصی هم ندارم . فقط ۲ بار کتاب راهیان ارشد رو خوندم و تونستم ۲ یا ۳ تا بزنم . سال قبل هم با همین مطالعه ، میشد ۲ تا ۳ تا زد .
کتاب راهیان کامل نیست اما خیلی ساده گفته ، خیلی روون تر از پوران هست اما پوران کامل تره .

۱
ارسال:

mr-sky پاسخ داده:

این کجاش منفی داشت؟

علامت سوال واسه چی اسکای جان؟

ارسال:

skygirl_00 پاسخ داده:

(۰۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۳ ق.ظ)mr-sky نوشته شده توسط:  این کجاش منفی داشت؟

علامت سوال واسه چی اسکای جان؟

آخه اصلا متوجه حرفات نشدم!!!! باور کن. دیگه ی منفی هم ک این حرفارو نداره Tongue
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال:

zahra67 پاسخ داده:

منم محاسبات پاس نکرده بودم
۳ماه آخر روزی یک ساعت از روی پوران می خوندم
اولش بنظرم برام سخت بود مثلا برای حل یک تست ۴۵ دقیقه وقت گذاشتم که همه محاسباتشو خودم انجام بدم
ولی بعد دستم راه افتاد فهمیدم چی به چیه
مرور مطالبشم خیلی راحته
سر کنکور امسال هم سریع ۲ تا تست زدم
به هیچ عنوان محاسبات حذف نکنین چون اولا احتیاج به پایه ریاضی نداره یه سری فرمول مشخص باید بلد باشین و اعداد داخلش بذارین
دوما هرچقدر سوالاشو بپیچونن بالاخره مطمئن باشید ۱ تست میتونید بزنین

۱
ارسال:

abdi1370 پاسخ داده:

همونطور که دوستمون گفتن محاسبات درس زیاد هم سخت نیست حالت کلی بسیار آسان است (از حرف های بچه ها میشه فهمید) بنظر من هرکی بتونه روزی نیم ساعت از وقت هرزش رو بزاره و محاسبات بخونه میتونه خوب نتیجه بگیره

موفق باشید

۱
ارسال:

omid.n1990 پاسخ داده:

منم محاسبات پاس نکرده بودم ولی کتاب پوران پژوهش و راهیان ارشد رو تو این زمینه خوندم که کلا با توضیح و تفسیر هر کدومشون صد و چهل صفحه ای تقریبا بود، خیلی کمه و خیلی ساده
به انتگرال های سخت و چند گانه و ... هم نیاز نداره، اصلا بهتره بگم که به هیچ عنوان انتگرال و مشتقق و ..... نمیخواد به اون نحو، خیلی مختصر شاید نیاز باشه
در اصل کار محاسبات عددی اینه که به جای وقتی که انتگرال و مشتق و ... رو بخواهیم به سختی محاسبه کنیم، از روش های عددی واسه محاسبه اونها بهره بگیریم، در واقع به جای مستقیم انتگرال و مشتق بگیریم از ی سری فرمول استفاده میشه! به همین سادگی

۱
ارسال:

ITjoon پاسخ داده:

تو سایت زیر فیلم اموزش محاسبات رو میتونید بخرید
من تبلیغش رو دیدم نخریدم خودم
englishsky.blogfa.com
واسه کتاب هم از کتاب پیام نور و کتاب راهیان ارشد واسه تست استفاده کنید
این درس اسونه و حذف اون به صلاح نیست!

۰
ارسال: #۱۰

- rasool - پاسخ داده:

به نظر من بین دروس ریاضی ، ساده ترین درس همین محاسبات هستش.
فقط قلق داره .

نکات مفیدی در این لینک ها آمده که پیشنهادم اینه که بخونید :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال: #۱۱

Bache Mosbat پاسخ داده:

به نظرم اگه پاس نکردین یا احساس خوبی نسبت به محاسبات ندارین حذفش کنین. خیلی ها این کارو می کنن!

۰
ارسال: #۱۲

skygirl_00 پاسخ داده:

من حس خوبی به همه دروس ریاضیات ندارم!!!!
فقط یکم به آمار فکر کنم علاقه داشته باشم...
حالا چی

ارسال: #۱۳

Bache Mosbat پاسخ داده:

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۵۸ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  من حس خوبی به همه دروس ریاضیات ندارم!!!!
فقط یکم به آمار فکر کنم علاقه داشته باشم...
حالا چی

حالا پس همه رو بخونین Big Grin آمارو که علاقه دارین خیلی خوب بخونین.

۰
ارسال: #۱۴

arshad91 پاسخ داده:

اما این درس راحتتره بقیه راضیاست به نظر من

اصلا ربطی به پاسیش نداره ینی واسه ما نداشت

ارسال: #۱۵

Masoud05 پاسخ داده:

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ب.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  اما این درس راحتتره بقیه راضیاست به نظر من

اصلا ربطی به پاسیش نداره ینی واسه ما نداشت

نمیشه گفت کدوم آسون هست . مثلا آمار خیلی وقت گیره اما معمولا با خوندش میشه خوب زد Smile

۰
ارسال: #۱۶

mr-sky پاسخ داده:

sky جان در تله ای که ما افتادیم ۶ماه فقط داشتیم در مورد کنکور میخوندیم به جای درس خوندن نیفتیBig Grin

۰
ارسال: #۱۷

skygirl_00 پاسخ داده:

?????

۰
ارسال: #۱۸

Parva پاسخ داده:

من محاسبات رو پاس کردم از کتاب دکتر کرایه چیان می خوندیم.
به نظر منم ربطی به پایه ریاضی نداره فقط کافیه فرمول ها رو بلد باشی در حد جایگذاریه و اینکه سرجلسه سریع عمل کنی که اینم با تمرین زیاد بدست میاد.

۰
ارسال: #۱۹

navid-p پاسخ داده:

ظاهرا نیاز به بلد بودن انتگرال و مشتق داره.لطفا هر مقدماتی غیر از ۴ عمل اصلی و کسر نیاز داره بگید با جزییات.مثلا انتگرال تا چه حد لازم میشه؟

۰
ارسال: #۲۰

ghaderiyaser پاسخ داده:

محاسبات درس آسونیه و سوالاش رو میشه حل کرد به شرطی که طولانی نباشند و تا ۵ -۶ رقم اعشاری نیارند. من این درسو پاس نکردم ولی تو یادگیریش مشکلی نداشتم. حذفش نکنید. پشیمون میشید.

۰
ارسال: #۲۱

fatima1537 پاسخ داده:

(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۳۸ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  ظاهرا نیاز به بلد بودن انتگرال و مشتق داره.لطفا هر مقدماتی غیر از ۴ عمل اصلی و کسر نیاز داره بگید با جزییات.مثلا انتگرال تا چه حد لازم میشه؟
لازم نیست انتگرال و مشتق بگیرید.فقط کافیه که روش انتگرال گیری را بلد باشید(اون هم انتگرالهای ساده)
به نظرم اگر از روی یه جزوه یا کتاب کنکوری بخونید و روش حل تستها رو نگاه بندازید دستتون میاد چطوره
فقط هم انتگرال نیست.مثلا در مورد توابع و ماتریسها هم مباحثی هست که حیفه تستهای اینها را نزنید
محاسبات فقط حفظی نیست.و اگر مثلا روش حل یک تابع یا انتگرال را بلد باشید خیلی راحت تر میتونید فرمولها و محاسبات را متوجه بشید

۰
ارسال: #۲۲

reza-hatami پاسخ داده:

محاسبات عددی در چارت ۹۲ به بعد

سلام. من ورودی ۹۲ نرم افزار هستم. بعد از این که چارت درسی عوض شد درس محاسبات عددی از چارت حذف شد. خواستم بپرسم برای کنکور ارشد نیز این درس حدف می شود یا این درس در چارت جدید به نام دیگری تغییر یافته است؟
و در حال حاضر ، ما که اولین ورودی هایی هستیم که چارت درسیمون عوض شده ، در امتحان ارشدمون که سال ۹۶ قراره برگزار بشه ، منابع پیشنهادی ، ضرایب و سرفصل های آزمون به چه صورت است؟
ممنون

ارسال: #۲۳

ana9940 پاسخ داده:

(۱۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۲۵ ب.ظ)reza-hatami نوشته شده توسط:  سلام. من ورودی ۹۲ نرم افزار هستم. بعد از این که چارت درسی عوض شد درس محاسبات عددی از چارت حذف شد. خواستم بپرسم برای کنکور ارشد نیز این درس حدف می شود یا این درس در چارت جدید به نام دیگری تغییر یافته است؟
و در حال حاضر ، ما که اولین ورودی هایی هستیم که چارت درسیمون عوض شده ، در امتحان ارشدمون که سال ۹۶ قراره برگزار بشه ، منابع پیشنهادی ، ضرایب و سرفصل های آزمون به چه صورت است؟
ممنون

دروسی که سنجش واسه کنکور گرایش های مختلف انتخاب می کنه ربطی به استثناهای چارت درسی دانشگاه ها نداره! منم محاسبات رو در چارت دانشگاهم نداشتم، ولی خوندمش ، درس آسونیه، میشه خودتون بخونید. اگه میخواید دقیق و مفهومی بخونید سرکلاس بقیه برید تو دانشگاه

ارسال: #۲۴

gunnersregister پاسخ داده:

کافیه مباحث پایه ماتریس، مشتق ، انتگرال و سریها رو بلد باشید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قبولی الگوریتم محاسبات mrazizi ۵ ۴,۷۰۸ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۳,۹۳۶ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
Question معرفی رشته الگوریتمها و محاسبات marvelous ۰ ۳,۲۲۴ ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تست جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۰ ۱,۷۰۲ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Sad جمع کننده پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۸ ۶,۸۵۸ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۰۴ ق.ظ
Exclamation جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۴ ۴,۰۶۵ ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
  مشکل ( دوستانی که میدوند راهنمایی کنند) manamsaeid ۵ ۴,۴۳۸ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
Star محاسبات ابری موبایل gitareghashang ۱۲ ۱۱,۱۸۴ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: nilbarati
  الگوریتم محاسبات شریف ahrmb ۹ ۱۰,۰۱۶ ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  نرم افزار بهشتی یا الگوریتم-محاسبات دانشگاه تهران؟ Sepideh96 ۱۳ ۹,۸۲۰ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close