زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا از اینترنت همراه استفاده کردید؟

ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۰۹ ق.ظ
سلام
برای یک نفر که مدام باید دسترسی به نت داشته باشه (حتی در فواصل بین شهرها در حین سفر ) وایمکس بهتره با اینترنت همراه ؟ منظورم اون مودم های کوچکی هست که سیم کارت میخوره ؟ میشه از معایب و مزایای هر دو بگید؟
با تشکر

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۵۰ ق.ظ
سلام دوست عزیز.
من وایمکس استفاده نکردم اما همیشه برای اتصال به اینترنت از اینترنت همراه استفاده میکنم.
با بلوتوث از طریق کامپیوتر بهش وصل میشم و سرعتش هم نسبتا خوبه.من راضی هستم.
تا بحال قطع نشده.سرعتش کم نشده.ترافیکشو سرعت دانلودش هم نسبتا خوبه.

خوشحال میشم دوستان درمورد وایمکس هم بگن اگه بهتره ماهم بگیریم Wink

ای مخاطب شکوه های پنهان! تو اگر نباشی به که می توان گفت حرف هایی را که به هیچ کس نمی توان گفت . امام سجاد (ع)
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , baran
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۰۶ ق.ظ، توسط هاتف.)
RE: آیا از اینترنت همراه استفاده کردید؟
سلام
من اینترنت همراه دارم، منظور همون مودم های GSM هست که با پورت USB وصل میشه، یه سیم کارت ایرانسل باید داشته باشید و یه طرح بسته ی GPRS بخرید و استفاده کنید، البته همراه اول هم همین طرح ها رو داره و با همین قیمت میده.
به صرفه ترین طرح یک ماهه است که ۱۰ هزار تومانه، ایرانسل محدودیت ۲ گیگ استفاده داره و همراه اول بدون محدودیت، اما اونقدر سرعت اش افتضاحه که عمرا بتونید چیزی دانلود کنید چه برسه به ۲ گیگ برسه!! اما ایرانسل چون سرعت خوبی داره (تقریبا معادل ۲۵۶) این محدودیت هم داره. پس اصلا اصلا استفاده از همراه اول رو برای این منظور توصیه نمی کنم.
عیب اش اینه که سرویس دهی خیلی به ترافیک شبکه بستگی داره، شبها چون شبکه شلوغه سرعت در حد Dial-up میشه و خیلی قطع می کنه اما صبح ها (حدود ۸ صبح) چون مردم خوابن شبکه خلوته و همه چیز خوبه Big Grin
عیب دیگه اش اینه که این مودم ها روی ویندوز خوب کار می کنن و اگه برید روی لینوکس (حداقل برای من اینطوره) مودم با خودش دعوا داره
عیب دیگه اینکه بهتون اطلاع نمی ده بسته شما تموم شده، حواستون نباشه بسته تموم میشه و بعد با دیدن صفحه اول ماشنت کل شارتون خورده میشه.

حسن اش اینه که هرجا ایرانسل آنتن داره شما می تونید وصل شید
دیگه اینکه بر خلاف وایمکس که بهش مجوز اینترنت در حال حرکت ندادن، شما می تونید در حال حرکت ازش استفاده کنید.
دیگه اینکه توی مناطقی که DSL ندارند و تحت پوشش سرویس دهنده اینترنت خاصی نیستند، بهترین روش اتصاله.

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali reza , ف.ش , Jooybari , baran , fatima1537
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۵۱ ق.ظ
منم از اینترنت همراه استفاده میکنم (ایرانسل) و خیلی راضی هستم. روزانه ۱۰۰۰ تومنه. هفتگی ۴۰۰۰ و ماهانه ۱۰۰۰۰ تومن. البته برای من که هفتگی میگیرم و باید تا آخر هفته بسته را استفاده کنم بارها شده که استفاده نکردم و تا یک ماه هم اون مقدار مگابایتی که استفاده نکردم برام ذخیره مونده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , baran , Jooybari
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۲۹ ب.ظ
با سلام.
منم الان با اینترنت ایرانسل وصلم. یه گوشی نوکیا و یه PC Suit و یه کابل. خونه ADSL ندارم و برام بصرفه نیست که بگیرم. بهمن ماه هم که اومدم خونه طرح هفتگیشو گرفتم و سرعتش خیلی بیشتر از الان بود. ناراضی نیستم. در بدترین شرایط از دایل‌آپ بهتره و اگه خیلی خلوت باشه درحد ۲۵۶ میشه. وایمکسم نداشتم و نمیدونم اینجاها پشتیبانی میشه یا نه.
فواصل بین شهری هم ازش استفاده کردم. جیمیل و مانشت (Big Grin) رو راحت بازکرد و مشکلی نداشت.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , baran
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۷:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۰۲ ب.ظ، توسط هاتف.)
(۰۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۶:۵۲ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  ماهیانه هزینه اش چقدر میشه؟
من adsl دارم ۳ماه تقریبا ۴۰ هزار تومان میشه. بدون محدودیت و با سرعت خوب. ازش راضیم.
شما DSL بدون محدودیت رو رها نکنید بیایید سمت GSM که هزار بار قطع و وصل میشه و نمیشه بهش اعتماد کرد
وقتی ADSL بدون محدودیت باشه و شما هم جاتون ثابت باشه، به دردسرهای GSM نمی ارزه
۳ ماهش میشه ۳۰ هزار تومان، با محدودیت ماهی ۲ گیگابایت! صبح ها ۲۵۶، ظهر ۱۲۸، شب ۵۶ Big Grin

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , Aurora , Jooybari , fatima1537 , baran
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۴۴ ب.ظ
RE: آیا از اینترنت همراه استفاده کردید؟
(۰۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۶:۵۲ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  ماهیانه هزینه اش چقدر میشه؟
من adsl دارم ۳ماه تقریبا ۴۰ هزار تومان میشه. بدون محدودیت و با سرعت خوب. ازش راضیم.

منم صحبتهای آقاهاتف درمورد سرعت و حجم تایید میکنم. ولی بازدرنظر گرفتن اینکه غیر از تابستون نهایتاً یکماه برای عید و دوهفته بین‌دوترم و نهایتاً یکهفته، وسط ترم‌های فرد خونه هستم مسلماً ADSL برام فایده نداره و سرعت کم موبایل و نداشتن حجم رایگان شبانه رو به هزینه مودم و پول‌زور مخابرات برای فعال‌سازی ترجیح میدم. خوبیش اینه در مواقع حساس کسی محتاج به مرحوم دایل‌آپ نمیشه و طرح یکروزش بدرد میخوره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , هاتف

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۵۴ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۶۳ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  [دانلود] کتاب clrs همراه با حل تمرین و پیوست فارسی mehrdad66 ۳۸ ۸۳,۲۵۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Nargeshassani
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۷۹۴ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  فرصت استفاده از استعداد برای ورودی دکتری wskf ۳ ۳,۰۴۲ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۹۵۳ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۹۲۲ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۹۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  استفاده از کد جی کویری در PHP Roya2222 ۱ ۲,۱۶۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۹۸ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close