زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اشکال نظریه و امتحانات پارسه

ارسال:

saba_1984 پرسیده:

سلام

من یه تصویر اینجا میگذارم که چند تا سوال نظریه رو نشون میده که سوالات کنکور دوم پارسه هست.

پارسه جواب سوال ۵۸ رو یک اعلام کرده که از نظر من ۴ صحیحه و جواب سوال سوال ۶۱ رو هم دو اعلام کرده که من نمیدونم چرا ؟ و اینکه چرا ۳ صحیح نیست .

نظر شما چیه؟

این جمله هم تو کتاب پارسه هست صفحه ۸۰:

"برای هر DFA با چندین وضعیت ابندایی یک DFA با یک وضعیت ابتدایی وجود دارد"

این جمله درسته؟

۰
ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

RE: اشکال نظریه و امتحانات پارسه

(۲۶ آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۱۱ ق.ظ)saba_1984 نوشته شده توسط:  سلام

من یه تصویر اینجا میگذارم که چند تا سوال نظریه رو نشون میده که سوالات کنکور دوم پارسه هست.

پارسه جواب سوال ۵۸ رو یک اعلام کرده که از نظر من ۴ صحیحه و جواب سوال سوال ۶۱ رو هم دو اعلام کرده که من نمیدونم چرا ؟ و اینکه چرا ۳ صحیح نیست .

نظر شما چیه؟

این جمله درسته؟

منم با شما موافقم به نظر سوال ایراد داره به حالت زیر دقت کنید
N=bb
M=aMa
M=aNa
N= aa
در کل داریم‌:
bbM
bbaMa
bbaaNaa
bbaaaaaa
شاید سوال اشکال داشته باشه(مطمئن نیستم)
اما برای هر NfA یه NFA معادل با یه حالت نهایی وجود داره(پوران صفحه۹۲ چاپ ۸۷). و از اونجایی که هر DFA یه NFA هست (بر عکسش غلطه) پس برای هر DFA یه DFAبا یه حالت نهایی وجود داره.

۰
ارسال:

saria پاسخ داده:

(۲۶ آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۱۱ ق.ظ)saba_1984 نوشته شده توسط:  سلام

نظر شما چیه؟

این جمله درسته؟
جواب ۱ درسته چون گزینه ۳و ۴ عبارت با طول ۲رو قبول میکنند که درست نیس حداقل طول باید ۶باشه ...کوتاهترین جمله aabbaa میشه مثلا(u وw هرکدوم ۲تا و چون a,b + خورده از v ,vR هم یکی که کلا میشه ۶ تا). پس یا ۱ باید باشه یا ۲ که با تست چند مورد متوجه میشیم ۱ میشه

برای قسمت دوم سوالتون هم درسته ... میشه یک وضعیت S1 بدون وارد شدن ایرادی به مسئله ایجاد کرد که حالت های مختلف اول به حالت S1 برن

ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

(۲۶ آبان ۱۳۸۹ ۰۵:۱۴ ب.ظ)saria نوشته شده توسط:  
(26 آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۱۱ ق.ظ)saba_1984 نوشته شده توسط:  سلام

نظر شما چیه؟

این جمله درسته؟
جواب ۱ درسته چون گزینه ۳و ۴ عبارت با طول ۲رو قبول میکنند که درست نیس حداقل طول باید ۶باشه ...کوتاهترین جمله aabbaa میشه مثلا(u وw هرکدوم ۲تا و چون a,b + خورده از v ,vR هم یکی که کلا میشه ۶ تا). پس یا ۱ باید باشه یا ۲ که با تست چند مورد متوجه میشیم ۱ میشه

برای قسمت دوم سوالتون هم درسته ... میشه یک وضعیت S1 بدون وارد شدن ایرادی به مسئله ایجاد کرد که حالت های مختلف اول به حالت S1 برن

حرف شما برا رد گزینه ۳و ۴ درسته ولی اثبات شما برا گزینه ۱ چیه ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

شما در ابتدای جمله یک رشته با طول ۲ دارید( u )بعد از قانون M به رشته ای می رسید که اول و آخرش یکی هست ولی وسطش دیگه لزوما اینگونه نیست مثلا ممکنه رشته ab،aa،ba رو داشته باشید u=ab , v=a,vR=a,w=ab یعنی u و W از قانون N که طول اون دقیقا ۲ هست بدست میاد و V,VR از قانون M که میتونه طول بینهایت داشته باشه.

نکتش اینه که شما باید قانون رو با حروف پایانی بدست آمده از N خاتمه بدین به خاطر همین طول W دقیقا ۲ است ولی طول V متغیر چون قانون M میتونه یه قانون بازگشتی باشه اگر چه در آخر باید به یکی از سمت راستی های N ختم بشه( W)
مثلا رشته ab،bbb،ba،bbb (‌، بین رشته‌ها برای مشخص کردن u,v,.... است). که اینجا طول V از ۲ بیشتره.)۳)

البته سوال ساده نیست است ولی از روی طول قوانین N میشه دو گزینه آخر رو حذف کرد و گزینه ۳ هم با یه مثال نقض و دقت به قانون M رد میشه.

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

سوال ۵۸ من این وسط یه نظر بدم اگه قراره شک کنیم باید بین ۱ و۲ شک کنیم چون u,w هیچوقت نمیتونن عضو *[a,b] باشند
سوال ۶۱-این شوال دقیقا از تو حل التمرین کتاب لینز طرح شده و تا جایی که من یادمه همون گزینه۲ صحیح هستش فقط بجای T اینجا P گذاشتند بازم من دقیق حضور ذهن ندارم اما خوب اعلام میکنم

۰
ارسال:

sepid پاسخ داده:

در مورد سوال ۶۱:
ببین این تو اثبات قضیه ۲-۵ لینز اومده.
همون ۲ درسته.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

saba_1984 پاسخ داده:

در مورد سوال ۶۱ تو کتاب لینز دیدم و تو کتاب پارسه هم نکته وار این مساله رو گفته‌، ولی من هیچ دلیلی واسه این مطلب نداشتم . میخواستم بدونم توجیه خاصی داره ؟
یا همینطور حفظ کنم(بپذیرم)؟ 

ارسال:

saria پاسخ داده:

(۲۸ آبان ۱۳۸۹ ۰۶:۵۶ ب.ظ)saba_1984 نوشته شده توسط:  در مورد سوال ۶۱ تو کتاب لینز دیدم و تو کتاب پارسه هم نکته وار این مساله رو گفته‌، ولی من هیچ دلیلی واسه این مطلب نداشتم . میخواستم بدونم توجیه خاصی داره ؟
فصل ۵ قضیه ۲-۵ کتاب لینز کمکت میکنه

ارسال: #۱۰

javadjj پاسخ داده:

(۲۸ آبان ۱۳۸۹ ۰۶:۵۶ ب.ظ)saba_1984 نوشته شده توسط:  در مورد سوال ۶۱ تو کتاب لینز دیدم و تو کتاب پارسه هم نکته وار این مساله رو گفته‌، ولی من هیچ دلیلی واسه این مطلب نداشتم . میخواستم بدونم توجیه خاصی داره ؟

نمیخواد زیاد کنجکاوی کنی و مسائل رو اثبات کنی اینا قبلا اثبات شده برای این مثال بهتره یه نمونه از خودت بنویسی ببینی این قضیه درسته یانه که حتما درسته و گرنه جناب لینز نمی آورد تو کتابش
شما همینجوری بپذیر!!!!!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۵,۵۲۸ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  منبع نظریه زبان siamakaf ۱ ۳,۶۴۹ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۴۸ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  درخواست فیلم نکته تست نظریه دکتر کارگهی juyaye danesh ۰ ۱,۸۴۶ ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: juyaye danesh
  نظریه زبانها و ماشینها (پیتر لینز) نگارش پنجم sina_r11 ۱۳ ۲۵,۷۲۹ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Z78khosrow_kh
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۶۵۸ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92
  نظریه اطلاعات و سیستم کدینگ hosein92 ۰ ۲,۰۰۴ ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hosein92
Wink دانلود نظریه زبانهای پیتر لینز ویرایش ۵ + حل armin.sheikh ۵ ۱۱,۴۸۹ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۴۵۷ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  درخواست ویدئو کلیپ های نظریه زبانها و ماشینها sajaddandy ۱۰ ۱۳,۶۶۱ ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: msedigh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close