زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پاسخ تشریحی ماهان برای مدار منطقی ۹۱ مهندسی کامپیوتر

ارسال:

MSsoftware پرسیده:

پاسخ تشریحی ماهان برای مدار منطقی ۹۱ مهندسی کامپیوتر

لحظه ای پیش ماهان پاسخنامه تشریحی مدار منطقی را داد
دوستان ببینید و نظر بدهید

فایل‌(های) پیوست شده
_à_»_د__ _à_____é_î.pdf
اندازه فایل: ۱۲۰/۷۸ KB
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

esi پاسخ داده:

پاسخ تشریحی ماهان برای مدار منطقی ۹۱

با کدوم کد دفترچه رفیق ؟

۰
ارسال:

MSsoftware پاسخ داده:

RE: پاسخ تشریحی ماهان برای مدار منطقی ۹۱

دوست عزیز ماهان ذکر نکرده با کدوم دفترچه ولی با توجه به پاسخ های تشریحی میشه متوجه شد که از دفترچه A دادن
فقط فکر کنم در مورد سوال ۶۲ اختلاف بین اساتیدشون پیش آمده Confused

ارسال:

esi پاسخ داده:

(۰۱ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۲۹ ب.ظ)MSsoftware نوشته شده توسط:  دوست عزیز ماهان ذکر نکرده با کدوم دفترچه ولی با توجه به پاسخ های تشریحی میشه متوجه شد که از دفترچه A دادن
فقط فکر کنم در مورد سوال ۶۲ اختلاف بین اساتیدشون پیش آمده Confused
دمت گرم رفیق.
اما من رو سوال ۶۰ بیشتر شک دارم !
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

MSsoftware پاسخ داده:

سلام به همه عزیزان
طبق خواسته یکی از عزیزان اصفهانی توضیحاتی برای درک و روشن شدن مطلب در مورد سوال ۶۰ میدهم
اگر این توضیحات رو مطالعه کردین و باز هم سوال داشتین در خدمتم
ببینید تو مدار یک مساله ای داریم به نام Race که معنیش رقابت هست و این رقابت اینطوری هست : مثلا ۲ تا ورودی با هم میخوان تغییر کنن (میخوان اما نمیتونن) پس در نتیجه یکیشون زودتر از اون یکی تغییر خواهد کرد(با توجه به تاخییر گیت ها) . بسته به اینکه کدومشون زودتر تغییر می کنه ، اون برنده Race خواهد شد . حالا اگر این رقابت تاثیری در خروجی مدار نداشته باشه می گیم رقابت غیر بحرانی داریم ولی اگر این رقابت بسته به برنده باعث بشه خروجی مدار حتی یک لحظه کوتاه از اون چیزی که قراره باشه تغییر کنه میگیم رقابت بحرانی داریم . اون یک لحظه ی کوتاه که به خاطر رقابت بحرانی خروجی تغییر می کنه رو می گن مدار glitch داده .
حالا میگیم مداری که امکان بروز glitch در اون باشه هازارد داره . الان این معنی کامل هازارد بود .
بازم تاکید می کنم در مورد جواب این سوال من فقط نظر خودم رو می گم و ممکنه اشتباه باشه
در این سوال وقتی میریم ساده سازی کنیم و یک دسته ی ۴ تایی شامل همون بی اهمیت ها می گیریم یعنی تعیین کردیم که از این به بعد به اون بی اهمیت ها به شکل ۱ نگاه کنیم پس وقتی از اونجایی که بی اهمیت ها بودن بخوایم به اون یکی دسته دو تایی بریم هازارد داریم و نیاز هست که یک دسته بین این ها بگیریم که میشه دسته سوم
البته یک فکر دیگه هم این روزا تو ذهنمه که در مورد شرایط خاص این سوال هست و اون اینه که می گم شاید طراح با خودش گفته قرار نیست ورودی ای بدیم که بره به اونجایی که بی اهمیت بود پس اگر همچین ورودی داده شد از اونجایی که قبلا خروجی واسه اونجا بی اهمیت بوده پس هازارد اون وسط هم بی اهمیت هست و باز با خودم میگم آخه از سمت بی اهمیت ها به اون یکی میری که داری شرایط اون دسته ۲ تایی رو هم با این هازاردت به هم میزنی حتی یک لحظه خیلی کوتاه
خلاصه این سوال ما رو دیوانه کرده تا اینجای کار

ارسال:

saeed_435 پاسخ داده:

(۰۲ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۰۸ ق.ظ)MSsoftware نوشته شده توسط:  سلام به همه عزیزان
طبق خواسته یکی از عزیزان اصفهانی توضیحاتی برای درک و روشن شدن مطلب در مورد سوال ۶۰ میدهم
خیلی سختش کردی برادر ،بدون اینکه این سوالو ربط بدی به رقابت هم میشه حلش کرد ،نمونه سوال کنکور این مدلی با حالات بی اهمیت زیاده

ارسال:

martianboy پاسخ داده:

(۰۲ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۰۸ ق.ظ)MSsoftware نوشته شده توسط:  سلام به همه عزیزان
چرا می‌پیچونی قضیه رو آخه. حالات بی‌اهمیت رو هر چی دلمون بخواد می‌تونیم بدیم. خوب؟ حالا تو این مسئله، از این «هرچی دلمون بخواد»ها، دو حالتش بیشتر برامون جالبه. یکی وقتی همه‌ی حالات بی‌اهمیت رو یک بذاریم. یکیم وقتی همه رو صفر بذاریم:
  • اگر یک بذاریم، تابع دچار مخاطره می‌شه و ما مجبوریم یک PI جدید هم به تابعمون اضافه کنیم تا مخاطره از بین بره. می‌شه سه جمله.
  • اگر صفر بذاریم، تابع اساسا دچار مخاطره نیست. دوتا PI هم بیشتر نداریم. تابع می‌شه جمع همون دو PI.
حالا سه جمله ساده‌تره یا دو جمله؟ تعداد گیتا رو می‌شماریم برای هر کدوم، می‌بینیم دو جمله‌ایه گیت کمتری لازم داره. پس می‌شه گزینه‌ی ۳.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۳۹۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۹۹ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  جزوه ی خلاصه مدار های منطقی HamidReza1 ۰ ۷۳۳ ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۵۱ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۵۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۱۹۰ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۲۵۷ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۶۷ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Question [] مراجع مهندسی کامپیوتر [] itslady ۰ ۱,۷۹۷ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: itslady
  رسم مدار انکدر ۴ به ۲ moslemrahmati ۰ ۱,۶۸۸ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: moslemrahmati

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close