زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سیستم عامل ۹۱ مهندسی کامپیوتر

ارسال:

MSsoftware پرسیده:

دیدم جا برای این درس مهم در نظر نگرفتید با اجازه بزرگان من گرفتم

اون فضا پیما رو گذینه ای رو زدم که میگفت سیستم اشکال داره و ممکنه تایمر منقضی بشه که تو دفتر چه من گزینه یک بود و دلیلم هم این بود که اون یارو T3 اصلا مهلتی نصیبش نمیشد تا بخواد رو سمافور Up بزنه تا T1 که CPU رو گرفته وارد ناحیه بحرانی بشه (الویت معکوس)

سوالی در مورد۳ فرآیند و ۲ تا بافر بود رو زدم گرسنگی ممکنه ولی بن بست ندارد

اون سوال آخرو هم با SPN که حساب کردم دراومد ۷/۶ که تو دفترچه من گزینه ۴ بود فک کنم

خوشحال میشیم نظرات دقیق دوستان رو با ذکر دلیل بدونیم
حالا که سوال ها رو داریم برای هر سوال من اینا رو زدم
۷۰ گذینه ۱
۷۱ گذینه ۳
۷۳ گذینه ۱

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

alireza29 پاسخ داده:

سیستم عامل

دوستان اشتباه نکنند بن بست ندارد گرسنگی دارد
بنابه دلایل ریر
اولااجرای فرایند ۲وابسته به نتیجه فرایندیکه که این اجرای همزمان رونقض کرده لذا بن بست نداره
گرسنگیش هم به واسطهاینه که طول بافرمتغییره وممکنه اجازه اجرای فرایند دوم روصادرنشه
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۱
ارسال:

narges_r پاسخ داده:

چرا میگید قحطی نداشت؟
اینکه قحطی داره که کاملا مشخصه!
فرایندها به هم وابسته هستند و امکان قحطی وجود داره
در مورد بن بست هم من فکر میکنم باز هم امکان بن بست وجود داره

۱
ارسال:

mostafa_a پاسخ داده:

به نظر منم ، بن بست نداشت و قحطی داشت

ارسال:

hoda ahmadi پاسخ داده:

RE: سیستم عامل ۹۱ مهندسی کامپیوتر

(۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۵۷ ب.ظ)mostafa_a نوشته شده توسط:  به نظر منم ، بن بست نداشت و قحطی داشت

آقاا منم میگم واضحه که بن بست نداره اما قحطی میتونه باشه!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال:

mohammad_13690 پاسخ داده:

چند نکته راجع به سوال ۷۱:
گرسنگی به هیچ وجه نداره
بن بست به شرطی ایجاد میشه که فرض زیر رو داشته باشیم:
فرآیند P2 بعد از خواندن یک بلوک از بافر ۱۲، قبل از پاک شدن اون بلوک بخواد نتیجه ش رو تو بافر ۲۳ بنویسه
با این شرط وقتی فرآیند P1 کل بافر رو پر کنه و بخوابه، بعد هم فرآیند P2 بخواد قبل از پاک شدن هیچ بلوکی نتیجه رو چاپ کنه نمیتونه و می خوابه و فرآیند P3 هم که بافر ۲۳ خالیه و خوابه و این بن بست (خواب همه) هست
چون این فرض تو سوال نبوده و ردش هم نبوده مبشه گفت سوال کمی مبهمه
یه کم توضیح راجع به مفهوم بن بست و گرسنگی میدم هرچند خودتون هم میدونید:
گرسنگی: هنگامی که بعضی فرآیند ها مظلوم واقع میشن و فرآیندهای دیگه ای cpu رو میگیرن و هیچ گاه نوبت فرآیند مظلوم نمیشه
پس نگید هروقت بن بست باشه گرسنگی هم هست، گرسنگی وقتیه که یه فرآیند میتونه ادامه بده اما نمیذارن، بن بست وقتیه که هیچ کس نتونه ادامه بده

۰
ارسال:

sarbaz1214 پاسخ داده:

سیستم عامل

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۳۵ ب.ظ)MSsoftware نوشته شده توسط:  دیدم جا برای این درس مهم در نظر نگرفتید با اجازه بزرگان من گرفتم

اون فضا پیما رو گذینه ای رو زدم که میگفت سیستم اشکال داره و ممکنه تایمر منقضی بشه که تو دفتر چه من گزینه یک بود و دلیلم هم این بود که اون یارو T3 اصلا مهلتی نصیبش نمیشد تا بخواد رو سمافور Up بزنه تا T1 که CPU رو گرفته وارد ناحیه بحرانی بشه (الویت معکوس)

سوالی در مورد۳ فرآیند و ۲ تا بافر بود رو زدم گرسنگی ممکنه ولی بن بست ندارد

اون سوال آخرو هم با SPN که حساب کردم دراومد ۷/۶ که تو دفترچه من گزینه ۴ بود فک کنم

خوشحال میشیم نظرات دقیق دوستان رو با ذکر دلیل بدونیم
این همون سوال سال پیش آی تی بود که متاسفانهSad یادم نبود گزینه رو
گزینه درست‌: بن بست دارد ولی گرسنگی ندارد

۰
ارسال:

shervinrs پاسخ داده:

RE: سیستم عامل

نقل قول: سوالی در مورد۳ فرآیند و ۲ تا بافر بود رو زدم گرسنگی ممکنه ولی بن بست ندارد
بن بست میشه و گرسنگی هم امکان نداره. سوال IT 90.
منم مثل شما زدم اینو.
تازه این سوال آوانسمون بوده مثلا.

ارسال:

lonelyforever پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۸ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  
نقل قول: سوالی در مورد۳ فرآیند و ۲ تا بافر بود رو زدم گرسنگی ممکنه ولی بن بست ندارد
بن بست میشه و گرسنگی هم امکان نداره. سوال IT 90.
منم مثل شما زدم اینو.
تازه این سوال آوانسمون بوده مثلا.

بفرماید تو چه حالتی میتونه بن بست به وجود بیاد انگار شما حفظ کردید فقط
میشه بفرماید و اثبات کنید که بدون انتظار چرخشی که یکی از شروط اصلی هست چطور اینجا می تونه بن بست بوجود بیاد
شما یه حالت رو بگید لطفا.

(۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۴۰ ب.ظ)alireza29 نوشته شده توسط:  دوستان اشتباه نکنند بن بست ندارد گرسنگی دارد
بنابه دلایل ریر
اولااجرای فرایند ۲وابسته به نتیجه فرایندیکه که این اجرای همزمان رونقض کرده لذا بن بست نداره
گرسنگیش هم به واسطهاینه که طول بافرمتغییره وممکنه اجازه اجرای فرایند دوم روصادرنشه

دقیقا حرفتون کاملا درسته چرا نمی دونم بچه های اینجا دقت نمی کنن.
برای بوجود امدن و قرار گرفتن در بن بست ۴ شرط داره
اینجا به هیچ وجه انتظار چرخشی نداره.
تورو خدا شما هم برید تو سنجش این سوال رو بزنید.
چون واقعا سوالی که کسی یه ذره به این مبحث اشراف داشته باشه می تونه بفمه که بن بست نداره و گرسنگی می تونه بوجود بیاد.

البته تو یه حالتی می تونه بن بست باشه اون هم اینه یه هواپیما سقوط کنه و بیافته رو پروسس سوم و باعث مردن این پروسس بشه !!!!!!!!!!!!
واقعا که طرف هیچی بارش نبوده

۰
ارسال: #۱۰

alborz229 پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۳۵ ب.ظ)MSsoftware نوشته شده توسط:  دیدم جا برای این درس مهم در نظر نگرفتید با اجازه بزرگان من گرفتم

من فکر کنم اینکه در سناریو تاکید کرده بود T1 شروع به اجرا میکنه بعد روی سمافور بلاک میشه یعنی اینکه اولویت معکوس نداریم
چون اولویت معکوس اینجوری بود که تا وقتی فرایندی با اولویت بالاتر در صف اماده‌ها هست بقیه نباید اجرا بشن اما T1 وارد صف مسدود می شه
خودم نزدم اما فکر میکنم با فرض اینکه T3 در مدتی کمتر از زمان تایمر از ناحیه بحرانی خارج بشه سیستم درست کار کنه

۰
ارسال: #۱۱

MSsoftware پاسخ داده:

سیستم عامل

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۸ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  در مورد پاسخ شروین
حق با شماست الان دیدمش . اینم از آوانسمون
(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۵۵ ب.ظ)alborz229 نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۳۵ ب.ظ)MSsoftware نوشته شده توسط:  دیدم جا برای این درس مهم در نظر نگرفتید با اجازه بزرگان من گرفتم

من فکر کنم اینکه در سناریو تاکید کرده بود T1 شروع به اجرا میکنه بعد روی سمافور بلاک میشه یعنی اینکه اولویت معکوس نداریم
چون اولویت معکوس اینجوری بود که تا وقتی فرایندی با اولویت بالاتر در صف اماده‌ها هست بقیه نباید اجرا بشن اما T1 وارد صف مسدود می شه
خودم نزدم اما فکر میکنم با فرض اینکه T3 در مدتی کمتر از زمان تایمر از ناحیه بحرانی خارج بشه سیستم درست کار کنه

راستش فعلا که سوالا رو نداریم اما تا جایی که یادم مونده اول t3 اجرا شد و رفت رو سمافور و چون معمولا مقدار سمافور در ابتدا یک هستش بیدار می مونه و میره تو ناحیه بحرانی و بعد T1 میاد و cpu رو میگیره به زور اما down میزنه رو سمافور s و میخوابه تا T1 بیاد و Up بزنه اما با وجود T1 مگه به T3 نوبت میرسه که بخواد رو سمافور Up بزنه ؟

۰
ارسال: #۱۲

HRZ پاسخ داده:

سیستم عامل

اون سوال صفحه بندی رو اون گزینه ای که بزرگترینشون ۱۰میلی ثانیه بود رو زدم
به نظرم حداکثر دوبار دسترسی به دیسک داریم یه بار واسه این که ممکنه محتویات صفحه داخل حافظه عوض شده باشه و قبل از این که صفحه جدید رو روش اوررایت کنیم باید محتویات داخل دیسک دخیره کنیم یه بار هم واسه این که صفحه جدید رو از دیسک به حافظه بیاریم.

اون سوالی که دو تا بافر با سه تا پروسس بود رو من گزینه بن بست دارد و گرسنگی ندارد رو زدم.

۰
ارسال: #۱۳

zohour پاسخ داده:

سیستم عامل

ببینید وقتی t3 تو ناحیه بحرانی هست t2 می آد و اونو بلوکه می کنه ازطرفی t1 هم به خاطر wait بلوک شده هست لذا اگر t2 کارش طول بکشه اون موقع t1 تایمرش به صفر می رسه و سیستم ریست می شه لذا جواب میشه اینکه t2 نباید بر t3 اولویت داشته باشه.

۰
ارسال: #۱۴

mohandeszahra پاسخ داده:

سیستم عامل

من سئوال آخرو واسه اس پی ان در آوردم ۶/۷ و اف سی اف اس رو یادم نیس اما فک کنم ۹ در آوردم که تو دفتر چه ما شد اولی.کسی نظری نداره؟

۰
ارسال: #۱۵

zohour پاسخ داده:

سیستم عامل

احتمال بن بست داشت ولی گرسنگی نداشت

ارسال: #۱۶

lonelyforever پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ)zohour نوشته شده توسط:  احتمال بن بست داشت ولی گرسنگی نداشت

کسی بیاد بگه چطوری میشه بن بست بشه !!!!
واقعا همه میان و فقط براساس چیزی که حفظ کردن این رو میگن !!!!!!

کسی نمی تونه اثبات کنه؟
(۱۰ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۵۷ ق.ظ)askary_amir69 نوشته شده توسط:  بر اساس تست پارسال که جواب مشخصه و بن بست داره و گرسنگی نداره ! ولی نظر شخصی من این هست که هم گرسنگی داره هم بن بست ! چون اصولا سیستمی که تو بن بست گیر کنه خب براش گرسنگی پیش میاد دیگه !

اما چرا بن بست داره؟ به نظرم واضحه. خب فرض کنید بافر ۱۲ بیش از حد رشد کنه و فضای مشترک رو پر کنه ، حالا فرآیند ۲ میخواد از این اطلاعات بهره ببره و بافر ۲۳ رو پر کنه ولی متاسفانه جایی نداره تا بافر ۲۳ رو بسازه ، در همین جا سیستم تو بن بست گیر میکنه و هرگز بافر ۲۳ ایجاد نمیشه تا بعد از اون بافر ۱۲ خالی شه و کار همین طور پیش بره .

خیلی ممنون

شما به جز اینکه بگید پارسال آیا از خودتون اثباتی برای این سوال رو دارید؟ این حالت رو در نظر بگیرید

ببینید من باز روی این فکر کردم
شما میگید پروسس ۲ از دو قسمت تولید کننده ومصرف کننده تشکلیل شده میشه بفرمایید ترتیب کد انها چه جوری؟
ایا فقط یه نخ هست؟
فرض کنیم بوسیله دو نخ پیاده سازی شده باشد یه نخ برای تولید۳۲ و یه نخ برای مصرف بافر ۱۲/
طبق فرض شما فرایند شماره ۱ بافر رو کامل پر میکنه
نوبت به فرایند ۲ میرسه اون هم نخ تولید کننده و وقتی می بینه جای وجود نداره بلوک میشه . خوب اگه نخ اول بلوک بشه و در حالتی باشه ( نخ بندی سطح کاربر نباشد ، یا سطح هسته یا همون حالت سوم "فرایند سبک وزن") ایا امکان نداره که سویچ بشه به نخ مصرف کننده فرایند شماره ۲ ؟

واقعا این یه چالش هستش. لطفا جواب بدید.

منتظر پاسخ دوستان هستم
با تشکر

۰
ارسال: #۱۷

LARACROFT0 پاسخ داده:

سیستم عامل

اون سوال که تکراری بود !
بن بست نداشت و گرسنگی نداشت.
برای سوال آخری هم
SPN 7 میشد. ۲ بار حساب کردم که مطعن بشم دی:
اون عدد آلفا که داد باعث میشد ترتیب اجرایی تغییر کنه

ارسال: #۱۸

alborz229 پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۳۳ ب.ظ)LARACROFT0 نوشته شده توسط:  اون سوال که تکراری بود !
برای سوال آخری هم

سوال پارسال بود. بن بست داره، گرسنگی نداره.
(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۱۱ ب.ظ)HRZ نوشته شده توسط:  اون سوال صفحه بندی رو اون گزینه ای که بزرگترینشون ۱۰میلی ثانیه بود رو زدم
به نظرم حداکثر دوبار دسترسی به دیسک داریم یه بار واسه این که ممکنه محتویات صفحه داخل حافظه عوض شده باشه و قبل از این که صفحه جدید رو روش اوررایت کنیم باید محتویات داخل دیسک دخیره کنیم یه بار هم واسه این که صفحه جدید رو از دیسک به حافظه بیاریم.

اون سوالی که دو تا بافر با سه تا پروسس بود رو من گزینه بن بست دارد و گرسنگی ندارد رو زدم.

من اونی که ۱۵ میلی بود زدم مگه ۳ بار دسترسی به دیسک نداشت؟ جدول سطح ۱، سطح ۲ و خود صفحه؟؟؟؟؟

۰
ارسال: #۱۹

mahaya پاسخ داده:

سیستم عامل

بن بست داره ولی گرسنگی نداره..

ارسال: #۲۰

lonelyforever پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۳۷ ب.ظ)mahaya نوشته شده توسط:  بن بست داره ولی گرسنگی نداره..

احتمال بن بست به هیچ شکل وجود نداره.
فرض کنید کل بافر اختصاص پیدا می کنه که تولیدی های فرایند اول.
فرایند سوم داده های فرانید دوم رو نمی خواد اما چون وجود نداره بلوک میشه.
به هر حال چون انتظار چرخشی وجود ندارد فرایند دوم از بلوک در میاد و یه مقدار مصرف می کنه . می تونه جا باز بشه برای اینکه خودش تولید کنه برای فرایند سوم

فراموش نکنید که یکی از مهمترین شرط ها برای احتمال بن بست وجود انتظار چرخشی می باشد.

با تشکر.

۰
ارسال: #۲۱

mohandeszahra پاسخ داده:

سیستم عامل

الفا رو داده بود واسه روندروبین.منم اس پی انو حساب کرم ۲ بار شد ۶/۷

۰
ارسال: #۲۲

memco پاسخ داده:

سیستم عامل

به نظر من هم بن بست داره ولی گرسنگی نداره

۰
ارسال: #۲۳

narges_r پاسخ داده:

سیستم عامل

ولی به نظر من هم گرسنگی داشت هم بن بست

۰
ارسال: #۲۴

javadyousefi پاسخ داده:

سیستم عامل

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۳۳ ب.ظ)LARACROFT0 نوشته شده توسط:  اون سوال که تکراری بود !
برای سوال آخری هم
منم سوال آخرو مثل شما حل کردم ، با آلفا تخمین زدم که باعث میشد ترتیب اجرایی تغییر کنه و هر دو ۷ میشد

ارسال: #۲۵

navid-p پاسخ داده:

(۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۰۶:۳۴ ق.ظ)javadyousefi نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۳۳ ب.ظ)LARACROFT0 نوشته شده توسط:  اون سوال که تکراری بود !
برای سوال آخری هم
منم سوال آخرو مثل شما حل کردم ، با آلفا تخمین زدم که باعث میشد ترتیب اجرایی تغییر کنه و هر دو ۷ میشد
الفا چه ربطی به RR داره.منم برای SPN عدد ۷ رو بدست اوردم

۰
ارسال: #۲۶

ماری پاسخ داده:

تکرارسوال IT 90 بود که بن بست داره ولی گرسنگی نداره تنها سوال سیستم بود که از دیدنش خوشحال شدمBig Grin

ارسال: #۲۷

myself پاسخ داده:

(۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۳۴ ق.ظ)ماری نوشته شده توسط:  تکرارسوال IT 90 بود که بن بست داره ولی گرسنگی نداره تنها سوال سیستم بود که از دیدنش خوشحال شدمBig Grin

این سوال از سوالای مشکل دار پارسال آی تی بوده!
که هر چهار گزینه میتونه برای این سیستم اتفاق بیفته! و نمیشه جواب مناسبی براش پیدا کرد(از لحاظ فنی و علمی البته، نه سنجشی)!
توی کتاب هشت آزمون پوران کاملا توضیح داده شده!

ارسال: #۲۸

mrmasoud پاسخ داده:

(۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۳۴ ق.ظ)ماری نوشته شده توسط:  تکرارسوال IT 90 بود که بن بست داره ولی گرسنگی نداره تنها سوال سیستم بود که از دیدنش خوشحال شدمBig Grin

فقط یه نکته ی ریزی داشت!!! اونم اینکه توی سال ۹۰ گفته شده بود C1<C2<C توی امسال گفته بود C1+C2<C البته با توجه به اینکه طراح سوال ... بوده نمیشه گفت جواب مطمئنا همون پارسالی هستش!

باید چشم امید ببندید به کلید سنجش:دی

۰
ارسال: #۲۹

(۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۰۷:۱۳ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  چرا میگید قحطی نداشت؟

قحطی نداره چون:
تعریف قحطی وقتی هست که یکی از فرآیندها مظلوم واقع بشه(!) و با این که میتونه مفید باشه بهش اجازه پیشرفت داده نشه و هیچ وقت نوبتش نشه
در این سوال ممکن نیست دو فرآیند کارکنن و یکی رو بازی ندن؛ چون همه به هم احتیاج دارن
______
من این سوال رو اشتباه زدم، زدم بن بست داره. اما حالا میبینم نداره
استدلال من این بود که اول فرآیند P1 کل بافر رو پر کنه و بخوابه و بعد P2 یکی رو برداره، بخواد دو تا ایجاد کنه و نتونه و بخوابه و بدین صورت بن بست ما ایجاد بشه
اما حالا میبینم تو صورت تست هست "بلوک های داده ای که فرآیند ها تبادل می کنند دارای اندازه برابر هستند" که احتمالا منظورش این بوده فکرهای چرت و پرت راجع به تعداد ورودی خروجی نکنید!

۰
ارسال: #۳۰

(۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۴۲ ب.ظ)eris229 نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۲۹ ب.ظ)Br2012 نوشته شده توسط:  به جز سوال ۷۰ بقیه به نظرم نرمال بودن یعنی همچین زیاد هم طولانی نبودن

میشه سوال ۷۳ رو توضیح بدید برای من؟
آره منم زدم ۱
چرا سنجش میگه ۲؟
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۳۷ ب.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۰ ۰۷:۱۳ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  چرا میگید قحطی نداشت؟

قحطی نداره چون:
تعریف قحطی وقتی هست که یکی از فرآیندها مظلوم واقع بشه(!) و با این که میتونه مفید باشه بهش اجازه پیشرفت داده نشه و هیچ وقت نوبتش نشه
در این سوال ممکن نیست دو فرآیند کارکنن و یکی رو بازی ندن؛ چون همه به هم احتیاج دارن
______
من این سوال رو اشتباه زدم، زدم بن بست داره. اما حالا میبینم نداره
استدلال من این بود که اول فرآیند P1 کل بافر رو پر کنه و بخوابه و بعد P2 یکی رو برداره، بخواد دو تا ایجاد کنه و نتونه و بخوابه و بدین صورت بن بست ما ایجاد بشه
اما حالا میبینم تو صورت تست هست "بلوک های داده ای که فرآیند ها تبادل می کنند دارای اندازه برابر هستند" که احتمالا منظورش این بوده فکرهای چرت و پرت راجع به تعداد ورودی خروجی نکنید!

آخ جون سنجش میگه بن بست داره

ارسال: #۳۱

nomad:D پاسخ داده:

(۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۵۳ ب.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۴۲ ب.ظ)eris229 نوشته شده توسط:  [quote='Br2012' pid='69942' dateline='1329749952']
به جز سوال ۷۰ بقیه به نظرم نرمال بودن یعنی همچین زیاد هم طولانی نبودن

میشه سوال ۷۳ رو توضیح بدید برای من؟
آره منم زدم ۱
چرا سنجش میگه ۲؟
are vaghean sanjesh baraye chi mige 2? roo che hesabi? agar fahmidid be man ham begid lotfan, chon daram bad bakht misham.

۰
ارسال: #۳۲

rezareza2 پاسخ داده:

دوستان یکی این فرمول الگوریتم سالخوردگیو که spn استفاده میکنه می نویسه اینجا؟ من کتابام پیشم نیست!

ارسال: #۳۳

nomad:D پاسخ داده:

(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۴۲ ق.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  دوستان یکی این فرمول الگوریتم سالخوردگیو که spn استفاده میکنه می نویسه اینجا؟ من کتابام پیشم نیست!

valla ta oonjaee ke man baladam o yadame enhesariye va olaviyat ba kootahtarin zamane ejrast . ke dar soale 73 o.s. man javabe 6.67 dar ovordam vali nemidoonam tarah chejoori halesh karde ke 7 dar ovorde.

۰
ارسال: #۳۴

rezareza2 پاسخ داده:

spn همون SJF عیرانصحاری هست که برای تخمین از الگوریتم سالمندی استفاده میکنه . من هرچی بدست میارم گزینه ۴ دفترچه A میشه که!!! یعنی ۷/۳

۰
ارسال: #۳۵

askary_amir69 پاسخ داده:

بر اساس تست پارسال که جواب مشخصه و بن بست داره و گرسنگی نداره ! ولی نظر شخصی من این هست که هم گرسنگی داره هم بن بست ! چون اصولا سیستمی که تو بن بست گیر کنه خب براش گرسنگی پیش میاد دیگه !

اما چرا بن بست داره؟ به نظرم واضحه. خب فرض کنید بافر ۱۲ بیش از حد رشد کنه و فضای مشترک رو پر کنه ، حالا فرآیند ۲ میخواد از این اطلاعات بهره ببره و بافر ۲۳ رو پر کنه ولی متاسفانه جایی نداره تا بافر ۲۳ رو بسازه ، در همین جا سیستم تو بن بست گیر میکنه و هرگز بافر ۲۳ ایجاد نمیشه تا بعد از اون بافر ۱۲ خالی شه و کار همین طور پیش بره .

خیلی ممنون

ارسال: #۳۶

lonelyforever پاسخ داده:

(۱۰ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۵۷ ق.ظ)askary_amir69 نوشته شده توسط:  بر اساس تست پارسال که جواب مشخصه و بن بست داره و گرسنگی نداره ! ولی نظر شخصی من این هست که هم گرسنگی داره هم بن بست ! چون اصولا سیستمی که تو بن بست گیر کنه خب براش گرسنگی پیش میاد دیگه !

خیلی ممنون

خوب شما میگید پروسس ۲ میخواد استفاده کنه !!!! وقتی میخواد استفاده کنه از چی استفاده می کنه !!! از داده های توی بافر ۱۲ . و جا خالی میشه که برای بافر ۲۳/ دقت کنید لطفا

ارسال: #۳۷

YASERJVANI پاسخ داده:

به نظر من هم هم قحطی داره هم بن بست

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۷۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۵۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۱۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۷۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۱۹۱ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۸۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۶۸ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۲۹۶ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
Question [] مراجع مهندسی کامپیوتر [] itslady ۰ ۱,۷۹۷ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: itslady

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close