زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات هوش مصنوعی کنکور ۹۱ فناوری اطلاعات

ارسال:

uniquegirl پرسیده:

بررسی سوالات هوش مصنوعی کنکور ۹۱ فناوری اطلاعات

تحلیل هوش ۹۱ آی تی

۰
ارسال:

samaneh.s1 پاسخ داده:

هوش

سوال آخرش چی میشد؟گزینه ۴؟

جواب سوالی که کدوم الگوریتم جستجونیست چی میشه؟

۰
ارسال:

shabgard پاسخ داده:

هوش

الگوریتم ژنتیک جزو جستجو نیست
اون سوال آخر یعنی فرم اول میشد گزینه ۴

ارسال:

samaneh.s1 پاسخ داده:

RE: هوش

گزینه ای که هردوبه ازای هربود؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

ehsan_nekooee پاسخ داده:

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۴۲ ب.ظ)shabgard نوشته شده توسط:  الگوریتم ژنتیک جزو جستجو نیست

ژنتیک جستجو نیست؟ فک کنم باشه. هرس آلفا بتا جستجو نیست

۰
ارسال:

elahe89 پاسخ داده:

هوش

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۴۲ ب.ظ)shabgard نوشته شده توسط:  الگوریتم ژنتیک جزو جستجو نیست

چرا؟!؟! الگوریتم ژنتیک نوعی از روش های جستجوی پرتوی اتفاقی هست دیگه! پس چرا جستجو نیست؟
به نظر من هرس آلفا بتا میشد . چون روش جستجو نیست و راهکاری برای بهبود هزینه جستجو هست.

۰
ارسال:

YAS25 پاسخ داده:

هوش

من فکر می کنم حرص آلفا بتا جواب باشه

۰
ارسال:

sohrablou پاسخ داده:

آ استار روش جستجو
مین مکس روش جستجو
الگوریتم ژنتیک نوعی روش جستجو
الگوریتم هرس الفا بتا برای بهبود وضعیت مین مکس

من زدم ژنتیک

ارسال:

kiany پاسخ داده:

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۰۰ ب.ظ)sohrablou نوشته شده توسط:  آ استار روش جستجو
مین مکس روش جستجو
الگوریتم ژنتیک نوعی روش جستجو
الگوریتم هرس الفا بتا برای بهبود وضعیت مین مکس

من زدم ژنتیک

هرس آلفا بتا گزینه صحیحش هس، اما خیلی ها که از سر جلسه میومدن میگفتن ژنتیک، من شک کردم که شاید اشتباه هرس رو زدم اما الان مطمئن شدمSmile

۰
ارسال: #۱۰

kamari پاسخ داده:

هوش

منم آلفا بتا زدم...

۰
ارسال: #۱۱

elahe89 پاسخ داده:

هوش

سوالی که گزینه غلط رو می خواست، جواب این میشد دیگه؟!
جملات هورن فقط یک لیترال منفی دارند

ارسال: #۱۲

m.safarzadeh پاسخ داده:

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۰۹ ب.ظ)elahe89 نوشته شده توسط:  سوالی که گزینه غلط رو می خواست، جواب این میشد دیگه؟!

موافقم
(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۱۲ ب.ظ)elahe89 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۰۹ ب.ظ)ehsan_nekooee نوشته شده توسط:  

من هم آدم اولیه که بدبینه رو سور وجودی زدم.
Ex , Ay B(x,y
به نظر من دوتا سور عمومی میشد، وقتی سور وجودی داریم باید & بذاریم نه آنگاه چون & نداشتیم تو هیچ گزینه ای نظر طراح این بوده که هر کسی که بد بین باشه نه وجود داشته باشه کسی که بد بین باشه

۰
ارسال: #۱۳

ehsan_nekooee پاسخ داده:

هوش

اون که یکی به یکی دیگه بدبین بود دو میشد. درسته؟
فک کنم اون کسی اول میشه سور وجودی
(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۰۹ ب.ظ)elahe89 نوشته شده توسط:  سوالی که گزینه غلط رو می خواست، جواب این میشد دیگه؟!

نه فک کنم اون درست بود
من زدم زنجیره جلو رو سریعتر از عقبگرده، که نیست
زنجیرو جلورو تمام نتایج ممکن از حقایق روئ بدست میاره که زمانش زیاد‌تر از عقبگرد میشه

ارسال: #۱۴

it866 پاسخ داده:

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۰۹ ب.ظ)ehsan_nekooee نوشته شده توسط:  اون که یکی به یکی دیگه بدبین بود دو میشد. درسته؟

نه فک کنم اون درست بود
زنجیرو جلورو تمام نتایج ممکن از حقایق روئ بدست میاره که زمانش زیاد‌تر از عقبگرد میشه

این سوال غلط بود چون دوتا جواب درست داشت هم اونکه گفته بود زنجیره عقبگرد سریعتره!پارسال هم داده بودن!
هورن حداکثر یک لیترال مثبت داره نه‌ی لیترال منفی!
پس دوتاش غلط و تست دو پاسخ داره!

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۰۹ ب.ظ)ehsan_nekooee نوشته شده توسط:  اون که یکی به یکی دیگه بدبین بود دو میشد. درسته؟

نه فک کنم اون درست بود

۰
ارسال: #۱۵

elahe89 پاسخ داده:

هوش

من هم آدم اولیه که بدبینه رو سور وجودی زدم.
Ex , Ay B(x,y

۰
ارسال: #۱۶

fe_atash پاسخ داده:

هوش

سواله ۸۷ هوش مصنوعی کنکور ۸۹ رو نگاه کنید نوشته کدام مورد در مورد جستجوی min-max درست نیست
یعنی مین-مکس جستجو هستش
جوابش هرس آلفا -بتا هست که هیجوره نمیتونیم بگیم الگوریتم جستجوئه

ارسال: #۱۷

saeed_435 پاسخ داده:

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۳۲ ب.ظ)fe_atash نوشته شده توسط:  سواله ۸۷ هوش مصنوعی کنکور ۸۹ رو نگاه کنید نوشته کدام مورد در مورد جستجوی min-max درست نیست
یعنی مین-مکس جستجو هستش
جوابش هرس آلفا -بتا هست که هیجوره نمیتونیم بگیم الگوریتم جستجوئه

آخه اونجام منظورش جستجو در درخت minmax e بود،هرس آلفا بتا خودش یه جستجو اول سطح نیس مگه؟Dodgy

۰
ارسال: #۱۸

it866 پاسخ داده:

هوش

راستی دوستان یکی از سوالهای هوش که گفته بود کدامیک غلط است
یکیش میشد تپنوردی حتما در بهینه محلی گیر میکند.
چون گفته حتما پس غلطه!چون بعضی موقعها در بهینه محلی گیر نمیکنه. اگه اینجوری بود تپه نوردی شروع تصادفی هیچ وقت به جواب نمیرسید!!!

ی سوال دیگه هم میشد در الگوریتم ژنتیک انتخاب بازماندگان بر اساس شایستگی انها.
(طبق سوال هوش ۹۰ ای تی ما در الگوریتم ژنتیک اصلا انتخاب بازماندگان نداریم که بخواهد بر اساس شایستگی باشه یا نه!!!!!!!)

ارسال: #۱۹

ارمان پاسخ داده:

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۱ ب.ظ)it866 نوشته شده توسط:  راستی دوستان یکی از سوالهای هوش که گفته بود کدامیک غلط است
چون گفته حتما پس غلطه!چون بعضی موقعها در بهینه محلی گیر نمیکنه. اگه اینجوری بود تپه نوردی شروع تصادفی هیچ وقت به جواب نمیرسید!!!

ی سوال دیگه هم میشد در الگوریتم ژنتیک انتخاب بازماندگان بر اساس شایستگی انها.
(طبق سوال هوش ۹۰ ای تی ما در الگوریتم ژنتیک اصلا انتخاب بازماندگان نداریم که بخواهد بر اساس شایستگی باشه یا نه!!!!!!!)
جواب هوش:

بالادرست است
+ الفا بتا درست است
هر ۲ به ازای درست است
یه سوال هم ۲ تا پاسخ درست داشت
یه سوال دیگه یادم نیست!!!

۰
ارسال: #۲۰

mosaferkuchulu پاسخ داده:

هوش

جواب هرس الفا بتا ست!
هرس الفا بتا یه متد هست که باعث می شه زمان جیتجوی مین ماکس بهتر بشه!

۰
ارسال: #۲۱

fe_atash پاسخ داده:

هوش

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ)saeedeh123 نوشته شده توسط:  ولی به نظر من الفا بتا الگوریتم جستجو است.
سعییییییییییییییده (با لحن عصبانی:دی)
کتاب راسل ترجمه راحتی رو داری؟
برو صفحه ۱۳۹ نوشته الگوریتم ژنتیک یک گونه از جستجوی پرتوی اتفاقی است که ........
صفحه ۱۹۸ الگوریتم بیشینه کمینه بطور اول عمق درخت بازی را کاوش میکند با پیچیدگی زمانی b به توان m
در A* هم که شکی نیست
از اینا چی نتیجه میشه گرفت؟

۰
ارسال: #۲۲

hajar2261 پاسخ داده:

هوش

من هم آلفا بتا زدم.

۰
ارسال: #۲۳

mohamad.bahmani پاسخ داده:

هوش

در رابطه با رزولوشن کدوم درست بود؟

۰
ارسال: #۲۴

_Milad_ پاسخ داده:

هوش

منم آلفا بتا رو زدم که البته الان فهمیدم غلطه. درستش اینه که MinMax یک الگوریتم جستجو نیست.

ارسال: #۲۵

ارمان پاسخ داده:

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۵۰ ب.ظ)_Milad_ نوشته شده توسط:  منم آلفا بتا رو زدم که البته الان فهمیدم غلطه. درستش اینه که MinMax یک الگوریتم جستجو نیست.

در جواب بگم MinMax از اول عمق استفاده میکنه..
خیلی واضحه

۰
ارسال: #۲۶

natanz پاسخ داده:

هوش

من زدم ژنتیک

۰
ارسال: #۲۷

hamidhamid پاسخ داده:

هوش

هورااااااااااااااااااااااااا
من زدم min max

۰
ارسال: #۲۸

fe_atash پاسخ داده:

هوش

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۱۲:۱۲ ق.ظ)_Milad_ نوشته شده توسط:  موافقم باهاتون یکی از دلیل هایی که برای اینکه آلفا بتا رو انتخاب کنم همین روال عمقی MinMax بود که ظاهرا یک الگوریتم جستجو هست ولی این لینک هایی که گذاشتم رو ببینید، ظاهرا آلفا بتا یک الگوریتم جستجو هست ولی MinMax نه.
بهتره به راسل مراجعه کنید تا ویکی

۰
ارسال: #۲۹

YAS25 پاسخ داده:

هوش

نقل قول: نه فک کنم اون درست بود
نقل قول: موافقم.۱۰۰ درصد. سریع بودن عقبگرد علاوه بردلیل گفته شده جزو گزینه های درست کنکور سال قبل بود
به نظر من دو تا گزینه درست داشت چون هم الف غلط بود هم ج

۰
ارسال: #۳۰

elahe89 پاسخ داده:

هوش

(۲۷ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۱ ب.ظ)it866 نوشته شده توسط:  راستی دوستان یکی از سوالهای هوش که گفته بود کدامیک غلط است

من میگم شاید چون فقط گفته تپه نوردی، منظور تپه نوردی تصادفی و اینا نبوده و تپه نوردی به تنهایی که حتما در بهینه محلی گیر می کنه. اما Simulated Annealing (سخت سازی شبیه سازی شده که یادم نیست چی ترجمه شده بود) با احتمالی تقریبا برابر یک بهینه سراسری رو پیدا می کنه پس ممکنه در بهینه محلی گیر کنه هرچند با احتمال کم!

بقیه اگه نظری دارن بگن

ارسال: #۳۱

hamidhamid پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۵۶ ب.ظ)elahe89 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۱ ب.ظ)it866 نوشته شده توسط:  راستی دوستان یکی از سوالهای هوش که گفته بود کدامیک غلط است

من میگم شاید چون فقط گفته تپه نوردی، منظور تپه نوردی تصادفی و اینا نبوده و تپه نوردی به تنهایی که حتما در بهینه محلی گیر می کنه. اما Simulated Annealing (سخت سازی شبیه سازی شده که یادم نیست چی ترجمه شده بود) با احتمالی تقریبا برابر یک بهینه سراسری رو پیدا می کنه پس ممکنه در بهینه محلی گیر کنه هرچند با احتمال کم!

بقیه اگه نظری دارن بگن

به نظر من جوابش این بود --->>>>> تپنوردی حتما در بهینه محلی گیر میکند.

ارسال: #۳۲

it866 پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۵۶ ب.ظ)elahe89 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۱ ب.ظ)it866 نوشته شده توسط:  راستی دوستان یکی از سوالهای هوش که گفته بود کدامیک غلط است

بقیه اگه نظری دارن بگن

دوست عزیز من الگوریتم تپه نوردی شروع تصادفی رو برای پروژه هشت وزیر هوش نوشتم.اساس این کار اینه که ما هر دفعه که داخل‌ی بهینه محلی گیر میکنیم دوباره از اول شروع میکنیم تا به جواب برسیم.پس نتیجه تپه نوردی حتما در بهینه محلی گیر نمیکنه که تپه نوردی شروع تصادفی به جواب میرسه.اگه تپه نوردی در بهینه محلی حتما گیر کنه پس تپه نوردی شروع مجدد تصادفی هیچ گاه به جواب نمیرسه!
پس جواب تپه نوردی حتما در بهینه محلی گیر میکنه است!

۰
ارسال: #۳۳

elahe89 پاسخ داده:

هوش

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۰۵ ب.ظ)it866 نوشته شده توسط:  دوست عزیز من الگوریتم تپه نوردی شروع تصادفی رو برای پروژه هشت وزیر هوش نوشتم.اساس این کار اینه که ما هر دفعه که داخل‌ی بهینه محلی گیر میکنیم دوباره از اول شروع میکنیم تا به جواب برسیم.پس نتیجه تپه نوردی حتما در بهینه محلی گیر نمیکنه که تپه نوردی شروع تصادفی به جواب میرسه.اگه تپه نوردی در بهینه محلی حتما گیر کنه پس تپه نوردی شروع مجدد تصادفی هیچ گاه به جواب نمیرسه!
پس جواب تپه نوردی حتما در بهینه محلی گیر میکنه است!

میدونید منظور من اینه که اگه به بهینه محلی برسیم، تپه نوردی حتما گیر میکنه. چون انتخاب بهتری نداره. شما هم گفتید "هردفعه در بهینه محلی گیرمیکنیم"، پس تپه نوردی به تنهایی از بهینه محلی نمیتونه فرار کنه. که به کمک شروع تصادفی این مسئله رو حل می کنیم.
برداشتم اشتباه بود؟

۰
ارسال: #۳۴

elahe89 پاسخ داده:

هوش

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۲۳ ب.ظ)saeedeh123 نوشته شده توسط:  منم دقیقا از این سوال دو جور  برداشت کردم. یکی اینکه تپه نوردی اگه به بهینه محلی برسه گیر می کنه و راه دیگه ای نداره که اگر اینطوری برداشت کنیم این گزینه درسته. یکی هم این که حتما لزومی نداره که به بهینه محلی برسه یعنی شاید به جواب برسه بدون اینکه به بهینه محلی برسه و اگه این برداشت رو داشته باشیم گزینه غلط این گزینه است.

درسته. نظرتون درمورد SIMMULATED ANNEALING چیه ؟ این درسته که حتما بهینه سراسری رو پیدا می کنه درحالی که گفته شده با احتمالی نزدیک به یک این کارو می کنه؟؟!

ارسال: #۳۵

it866 پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۰۹ ب.ظ)elahe89 نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۲۳ ب.ظ)saeedeh123 نوشته شده توسط:  منم دقیقا از این سوال دو جور  برداشت کردم. یکی اینکه تپه نوردی اگه به بهینه محلی برسه گیر می کنه و راه دیگه ای نداره که اگر اینطوری برداشت کنیم این گزینه درسته. یکی هم این که حتما لزومی نداره که به بهینه محلی برسه یعنی شاید به جواب برسه بدون اینکه به بهینه محلی برسه و اگه این برداشت رو داشته باشیم گزینه غلط این گزینه است.

درسته. نظرتون درمورد SIMMULATED ANNEALING چیه ؟ این درسته که حتما بهینه سراسری رو پیدا می کنه درحالی که گفته شده با احتمالی نزدیک به یک این کارو می کنه؟؟!
به نظر من
SA کامل است پس بهینه سراسری رو پیدا میکنه!

۰
ارسال: #۳۶

uniquegirl پاسخ داده:

هوش

من میگم شبیه سازی ذوب فلزات، با احتمال پیدا میکنه که اگه بگیم با احنمال یک، اونوقت حتما بهینه سراسری رو پیدا میکنه. اما اینجا گفته احتمال و درسته
اما تپه نوردی، اصلا به عنوان یه جستجوی محلی مطرح میشه و حتما در محلی گیر میفته. پس درسته که نمیتونه از محلی خارج بشه
آخه اگه بتونه خارج بشه، میشه همون شبیه سازی فلزات

من که زدم همون فلزات (simmulated...)...

۰
ارسال: #۳۷

hosna66 پاسخ داده:

هوش مصنوعی ۹۱ فناوری اطلاعات

نظرتون راجع به سوال رزولوشن چیه؟ اونی میشد که نتیجه باید به cnf تبدیل بشه؟ نقیض نتیجه باید به cnf تبدیل میشد...

ارسال: #۳۸

it866 پاسخ داده:

RE: هوش مصنوعی ۹۱ فناوری اطلاعات

(۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۲۸ ب.ظ)hosna66 نوشته شده توسط:  نظرتون راجع به سوال رزولوشن چیه؟ اونی میشد که نتیجه باید به cnf تبدیل بشه؟ نقیض نتیجه باید به cnf تبدیل میشد...
اره منم اینو زدم.

۰
ارسال: #۳۹

pourheidar پاسخ داده:

ژنتیک از الگوریتم جستجو است اگر در اینترنت یک جستجو کنید متوجه می شوید در مورد الگوریتم ژنتیک چقدر بحث شده و چندتا مقاله به ثبت رسیده است

۰
ارسال: #۴۰

goldoonehkhanoom پاسخ داده:

منم نظرم همینه.سوال رزولوشن۲تاگزینه غلط داشتSad

۰
ارسال: #۴۱

Barsom پاسخ داده:

سوال بدبینه مگه هردو سور عمومی نبود؟چون تو پارسه اومده سور وجودی با <== (نتیجه می دهد) نمی یاد
بد اون سوال که هورن یک لیترال منفی داره غلطه ولی اینکه الگوریتم عقب گرد باید از جملات هورن استفاده کنه هم غلط می رسه چون می تونه جملات غیر هورن استفاده کنه فقط شرط کامل بودن اون وقت نداره(سوالات هوش خیلی عجیب بود)

ارسال: #۴۲

it866 پاسخ داده:

(۰۱ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ)Barsom نوشته شده توسط:  سوال بدبینه مگه هردو سور عمومی نبود؟چون تو پارسه اومده سور وجودی با <== (نتیجه می دهد) نمی یاد
بد اون سوال که هورن یک لیترال منفی داره غلطه ولی اینکه الگوریتم عقب گرد باید از جملات هورن استفاده کنه هم غلط می رسه چون می تونه جملات غیر هورن استفاده کنه فقط شرط کامل بودن اون وقت نداره(سوالات هوش خیلی عجیب بود)

اره همونی میشه که همش سور عمومی<<گزینه ۳ دفترچه c

۰
ارسال: #۴۳

ارمان پاسخ داده:

بچه ها کسی نظری راجع به سوال ۷۳ و ۷۶ هوش نداره ؟؟
درستن ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

۰
ارسال: #۴۴

hosna66 پاسخ داده:

سوال ۷۳ و ۷۴ دو گزینه ی صحیح دارن! تکلیف ما چیه؟!!!
(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۴۹ ق.ظ)ارمان نوشته شده توسط:  بچه ها کسی نظری راجع به سوال ۷۳ و ۷۶ هوش نداره ؟؟
درستن ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
۷۳ دو تا گزینه ی صحیح داره!

ارسال: #۴۵

it866 پاسخ داده:

(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۴۷ ق.ظ)hosna66 نوشته شده توسط:  سوال ۷۳ و ۷۴ دو گزینه ی صحیح دارن! تکلیف ما چیه؟!!!
(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۴۹ ق.ظ)ارمان نوشته شده توسط:  بچه ها کسی نظری راجع به سوال ۷۳ و ۷۶ هوش نداره ؟؟
درستن ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
۷۳ دو تا گزینه ی صحیح داره!
راجع به سوال ۷۳ منم موافقم دوتا گزینه صحیح داره!

۰
ارسال: #۴۶

ارمان پاسخ داده:

بچه ها یکی بگه چرا سوال ۷۶ درسته!!!!!!!!!!!؟؟؟

ارسال: #۴۷

hosna66 پاسخ داده:

(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۲۶ ب.ظ)ارمان نوشته شده توسط:  بچه ها یکی بگه چرا سوال ۷۶ درسته!!!!!!!!!!!؟؟؟
چون نقیض نتیجه رو به cnf تبدیل میکنیم نه خودشو...

۰
ارسال: #۴۸

sahar91 پاسخ داده:

سئوال ۷۴ گزینه ۴ هم غلط بود......................

۰
ارسال: #۴۹

maryam88 پاسخ داده:

جوابaliآقا

سوال۷۳ : الگوریتم تپه نوردی ممکن است در بیشینه محلی گیر کند نه حتما ،توجه کنید ممکن است و بستگی به حالت شروع داره که در بیشینه محلی گیر کنه یا سراسری .(راسل ابتدای توضیحات شبه تاب کاری ،صفحه۱۳۷)

سوال ۷۴ :
یک عبارت هورن ترکیب فصلی الفاظی است که حداکثر یک لیترال مثبت دارد، بنابراین می تواند بیش از یک لیترال منفی داشته باشد.(راسل پایین صفحه ۲۵۹)

سوال۷۵ :
بنظر من هیچ گزینه ای درست نیست و باید حذف بشه چراکه در کتاب هرس الفابتا هم تحت عنوان یک الگوریتم مطرح شده (اگر به زیر نویس شکل۷-۶ صفحه۲۰۳ راسل هم نگاه کنید می بینید نوشته الگوریتم جستجوی الفا بتا !!!) ، بهبود یافته minmax، بنابراین اگه الفا بتا الگوریتم جستجو نیست minmax هم نیست؛یعنی دو گزینه درست!

۰
ارسال: #۵۰

kavehn پاسخ داده:

(۰۹ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۴۴ ب.ظ)maryam88 نوشته شده توسط:  سوال۷۳ : الگوریتم تپه نوردی ممکن است در بیشینه محلی گیر کند نه حتما ،توجه کنید ممکن است و بستگی به حالت شروع داره که در بیشینه محلی گیر کنه یا سراسری .(راسل ابتدای توضیحات شبه تاب کاری ،صفحه۱۳۷)

سوال ۷۴ :
یک عبارت هورن ترکیب فصلی الفاظی است که حداکثر یک لیترال مثبت دارد، بنابراین می تواند بیش از یک لیترال منفی داشته باشد.(راسل پایین صفحه ۲۵۹)

سوال۷۵ :
بنظر من هیچ گزینه ای درست نیست و باید حذف بشه چراکه در کتاب هرس الفابتا هم تحت عنوان یک الگوریتم مطرح شده (اگر به زیر نویس شکل۷-۶ صفحه۲۰۳ راسل هم نگاه کنید می بینید نوشته الگوریتم جستجوی الفا بتا !!!) ، بهبود یافته minmax، بنابراین اگه الفا بتا الگوریتم جستجو نیست minmax هم نیست؛یعنی دو گزینه درست!
خیلی ممنون دوست عزیز
اطلاعات شما کمک بزرگی بود.
البته نکته ای که در مورد سوال ۷۵ فرمودین ، مطمئن نیستم ولی بنظر من هم سوال ابهام داشت.

ارسال: #۵۱

hosna66 پاسخ داده:

(۰۹ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۳۳ ب.ظ)kavehn نوشته شده توسط:  خیلی ممنون دوست عزیز
اطلاعات شما کمک بزرگی بود.
البته نکته ای که در مورد سوال ۷۵ فرمودین ، مطمئن نیستم ولی بنظر من هم سوال ابهام داشت.
آلفا بتا بهبود یافته ی مین مکس نیست برای بهبود کارایی مین مکسه!!!

۰
ارسال: #۵۲

sohrablou پاسخ داده:

سوال آخر هوش مصنویی به نظرم گزینه ۲ میشه .
گزینه اعلام شده ۳ هستش.

در ابتدای جمله کسی میشه سور وجودی ؟
نظرتون چیه ؟ Idea

ارسال: #۵۳

rotbe پاسخ داده:

Huh
(۱۰ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۳۱ ب.ظ)sohrablou نوشته شده توسط:  سوال آخر هوش مصنویی به نظرم گزینه ۲ میشه .
گزینه اعلام شده ۳ هستش.

در ابتدای جمله کسی میشه سور وجودی ؟
نظرتون چیه ؟ Idea

منم باهات موافقم اعتراض کن تو سایت سنجشHuh

۰
ارسال: #۵۴

مورتن پاسخ داده:

اما شایدم منظورش اینه کسی که یعنی هرکسی که . اگه ب معنی جمله نگاه کنیم میشه: هر کی بخواد به همه بدیبین باشه به هیچکیم نمیتونه اعتماد کنه. در حقیقت اینا از روی معنی جمله میخواشتن گزارشو بنویسیم نه از روی کلمات تشکیل دهندش.
نگفته کسی وجود داره که به همه بدبین باشه، گفته کسی که بدبینه یعنی هرکی بدبینه.

ارسال: #۵۵

sohrablou پاسخ داده:

(۱۰ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۰۰ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  اما شایدم منظورش اینه کسی که یعنی هرکسی که . اگه ب معنی جمله نگاه کنیم میشه: هر کی بخواد به همه بدیبین باشه به هیچکیم نمیتونه اعتماد کنه. در حقیقت اینا از روی معنی جمله میخواشتن گزارشو بنویسیم نه از روی کلمات تشکیل دهندش.
نگفته کسی وجود داره که به همه بدبین باشه، گفته کسی که بدبینه یعنی هرکی بدبینه.

اگر جمله بصورت "هر کسی که به همه بد بین است به هیچ کس نمی تواند اعتماد کند"
بود حرف شما کاملآ درست بود.

اما هیچ پیش فرضی نمی توان برای این تست در نظر گرفت !
گزینه صحیح ۳ هستش.

۰
ارسال: #۵۶

sohrablou پاسخ داده:

Lightbulb RE: هوش مصنوعی ۹۱ فناوری اطلاعات

سوال ۷۶ هوش مصنوعی
گزینه ۳) پایگاه دانش باید به صورت CNF باشد!
این گزینه ابهام دارد : پایگاه دانش بصورت منطق مرتبه اول است نه CNF
طراح باید اشاره میکرد که منظورش ورودی الگوریتم رزلوشن است.
نکته :تبدیل منطق مرتبه اول به فرم cnf را زبان پیاده سازی مانند پرولوگ انجام می دهد.
گزینه ۴) غلط است

این تست ۲ گزینه صحیح دارد!

۰
ارسال: #۵۷

۸Operation پاسخ داده:

RE: بررسی سوالات هوش مصنوعی کنکور ۹۱ فناوری اطلاعات

دوستان عزیز میشه بین گزینه یک و دو توضیح بدید؟!فک کنم جواب دو هستش(طبق کلید) اما آیا جمعیت اولیه نمی تونه تصادفی نباشه؟!
[تصویر:  3614f463b2d4.jpg]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۳۰ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۵۶ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۷۴۵ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۱۴ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۲۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۵۵۵ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close