زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۰۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا امکان ارسال مجدد ایمیل مربوط به پذیرش مقاله در یک ژورنال isi وجود دارد؟

ارسال:
۰۶ مهر ۱۳۹۷, ۱۲:۰۰ ب.ظ
با سلام. من بهمن ۹۴ از پایان نامه ارشدم در دانشگاه آزاد دفاع کردم. رشته ام معماری کامپیوتر هست. استادم میگفت کارم درحد اکسپت مقاله آی اس آی هست ولی من با توجه به ایرادهایی که در کار خودم میدیدم علاقه ای به ادامه کار نداشتم و فقط یه مقاله فارسی دادم. متن مقاله و  تمام نمودارها رو هم در اختیار استادم قرار دادم. استادم با یه تغییراتی مقاله رو در یکی از ژورنالهای آی اس آی اشپرینگر به چاپ رسونده البته طبق مقررات دانشگاه اسم من رو هم به عنوان نویسنده اول آورده اما مشکلی که دارم اینه که در پایان مقاله که بیوگرافی نویسندگان رو ذکر کرده مشخصات محل تحصیل و ... من رو کاملا اشتباه نوشته (بااینکه محل تحصیل کارشناسی من رو می دونست). از طرفی حتما یه آدرس ایمیل ساختگی موقع سابمیت مقاله برای من ثبت کرده و من الان به مدارک پذیرش مقاله دسترسی ندارم البته خودش میگه برای من ایمیل ثبت نکرده ولی فکر نکنم چنین چیزی ممکن باشه. دوتا سوال دارم:
۱. اگه با سردبیر مکاتبه کنم و مشکلم رو بگم امکان داره مدارک داوری مقاله رو برام بفرستن بدون اینکه استادم رو مطلع کنن؟ اصلا نمی خوام با استادم درگیر بشم چون دارم پروژه هایی کار می کنم که از طرف استادم معرفی شدم. فقط می ترسم در آینده تو پروژه های بزرگتر یه امتیاز مثبت باشه برام و برای همین می خوامشون. واقعا فکر نمی کردم اکسپت بشه وگرنه خودم ادامه میدادم آخه بدون اشکال نبود و منم فکر میکردم مقالات آی اس آی خیلی معتبر و بدون اشکال هستن
۲. باتوجه به اینکه مقاله فعلا فقط بصورت آنلاین روی سایتشون قرار گرفته اگه باهاشون مکاتبه کنم اصلا امکان تصحیح قسمت بیوگرافی بدون اینکه استادم مطلع بشه وجود داره؟ و اصلا این قسمت چقدر مهم هست؟ مثلا اگه بخوام از مقاله تو فرصتهای شغلی که برام پیش میاد استفاده کنم چون قصد ادامه تحصیل ندارم. یعنی چطوری ثابت کنم مقاله مال منه آخه کسی نمیاد مقاله فارسی و متن پایان نامه و مقاله انگلیسی رو باهم مقایسه کنه و منم که حتی مدارک پذیرش مقاله رو ندارم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۶ مهر ۱۳۹۷, ۰۲:۰۲ ب.ظ
RE: آیا امکان ارسال مجدد ایمیل مربوط به پذیرش مقاله در یک ژورنال isi وجود دارد؟
(۰۶ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۰ ب.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  با سلام. من بهمن ۹۴ از پایان نامه ارشدم در دانشگاه آزاد دفاع کردم. رشته ام معماری کامپیوتر هست. استادم میگفت کارم درحد اکسپت مقاله آی اس آی هست ولی من با توجه به ایرادهایی که در کار خودم میدیدم علاقه ای به ادامه کار نداشتم و فقط یه مقاله فارسی دادم. متن مقاله و  تمام نمودارها رو هم در اختیار استادم قرار دادم. استادم با یه تغییراتی مقاله رو در یکی از ژورنالهای آی اس آی اشپرینگر به چاپ رسونده البته طبق مقررات دانشگاه اسم من رو هم به عنوان نویسنده اول آورده اما مشکلی که دارم اینه که در پایان مقاله که بیوگرافی نویسندگان رو ذکر کرده مشخصات محل تحصیل و ... من رو کاملا اشتباه نوشته (بااینکه محل تحصیل کارشناسی من رو می دونست). از طرفی حتما یه آدرس ایمیل ساختگی موقع سابمیت مقاله برای من ثبت کرده و من الان به مدارک پذیرش مقاله دسترسی ندارم البته خودش میگه برای من ایمیل ثبت نکرده ولی فکر نکنم چنین چیزی ممکن باشه. دوتا سوال دارم:
۱. اگه با سردبیر مکاتبه کنم و مشکلم رو بگم امکان داره مدارک داوری مقاله رو برام بفرستن بدون اینکه استادم رو مطلع کنن؟ اصلا نمی خوام با استادم درگیر بشم چون دارم پروژه هایی کار می کنم که از طرف استادم معرفی شدم. فقط می ترسم در آینده تو پروژه های بزرگتر یه امتیاز مثبت باشه برام و برای همین می خوامشون. واقعا فکر نمی کردم اکسپت بشه وگرنه خودم ادامه میدادم آخه بدون اشکال نبود و منم فکر میکردم مقالات آی اس آی خیلی معتبر و بدون اشکال هستن
۲. باتوجه به اینکه مقاله فعلا فقط بصورت آنلاین روی سایتشون قرار گرفته اگه باهاشون مکاتبه کنم اصلا امکان تصحیح قسمت بیوگرافی بدون اینکه استادم مطلع بشه وجود داره؟ و اصلا این قسمت چقدر مهم هست؟ مثلا اگه بخوام از مقاله تو فرصتهای شغلی که برام پیش میاد استفاده کنم چون قصد ادامه تحصیل ندارم. یعنی چطوری ثابت کنم مقاله مال منه آخه کسی نمیاد مقاله فارسی و متن پایان نامه و مقاله انگلیسی رو باهم مقایسه کنه و منم که حتی مدارک پذیرش مقاله رو ندارم
اصلا فرضِ مسأله اشتباه هست. مقاله‌ی آکادمیک توو پروژه‌ی بزرگتر به چه درد می‌خوره؟ مگه اینکه توو واحد ریسرچ گوگلی ماکروسافتی جایی دارید کار می‌کنید، و الا حتی این شرکت‌ها هم واسه مهندس‌های کامپیوترشون به مقاله نگاه نمی‌کنند.
حالا چرا همین مشکل رو با استادتون در میون نمی‌ذارید؟ بگید مقاله لازمتون شده و ایمیل رو فوروارد کنه، یا اگه هنوز نسخه‌ی نهایی نیست ایمیل بزنید درست کنند. اگه کل مسأله همینی هست که گفتید باشه، هیچ دلیلی نداره مخالفت کنه. به هر حال اگر ایمیل بزنید حتما با corresponding author که استادتون باشه هماهنگ می‌کنند و ازش سوال می‌پرسند، و الا هر کسی می‌تونه ایمیل بزنه بگه من فلانی هستم، فلان قسمت از مقاله‌م رو درست کنید.
در نهایت هم اینقدر زود قضاوت نکنید که "حتما یه ایمیل ساختگی برای من ثبت کرده"، شاید واقعا ایمیل نخواستند. از این سمت به قضیه نگاه کنید که زحمت کشیده یه مقاله‌ی چند صفحه‌ای براتون نوشته و اسم اول هم شدید، حالا این وسط یه اشتباهی کرده شاید قسمت بایوگرافی رو از یه جایی تمپلیتی چیزی گذاشته بوده فراموش کرده تغییر بده. هر چند که حتما موقع سابمیت مقاله باید به شما اطلاع می‌داد و اگه اطلاع نداده، اخلاق آکادمیک حالیش نیست. اصلا تا تمامی کسایی که اسمشون توو مقاله هست، نسخه‌ی نهایی رو تأیید نکنند، مقاله نباید سابمیت بشه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Autumngirl
ارسال:
۰۶ مهر ۱۳۹۷, ۰۴:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مهر ۱۳۹۷ ۰۴:۲۷ ب.ظ، توسط Autumngirl.)
من خودم می دونم که مقاله به احتمال خیلی زیاد بدردم نمی خوره و یکی از دلایلی که نخواستم بعد دفاع کار رو ادامه بدم هم همین بود. با این حال تو این مملکت بی در و پیکر همه چی به همه چی ربط داره. همونطور که برای ورود به دانشگاه در رشته کامپیوتر درصد درس عربی در تعیین نمره شما دخالت داره، من شنیدم در مصاحبه برای استخدام دولتی نگارش و تالیف یه اثر حالا مقاله یا کتاب امتیاز داره. دلیل دیگه قطع همکاری من با ایشون این بود که وقتی مقاله فارسی رو براشون فرستادم تا ادیت کنن و بعدش من ترجمه اش کنم خلاف مقررات دانشگاه اسم خودشون رو اول نوشتن. طبق مقررات دانشگاه آزاد در تمام مقاله های مستخرج از پایان نامه دانشجو باید نویسنده اول باشه و راهنما نویسنده دوم و مسوول مکاتبات وگرنه هیچ نمره ای به دانشجو تعلق نمی گیره. وقتی این کار رو انجام دادند من به بهانه گرفتاری شغلی از ادامه کار انصراف دادم البته ایشونم متوجه شدن. حالا هم اگه اسم منو اول نوشته بخاطر این بوده که دردسر نشه براش، در این صورت من می تونستم به ادراه پژوهش دانشگاه شکایت کنم ازشون.درسته که ایشون زحمت کشیدن مقاله فارسی منو به انگلیسی ترجمه کردن ولی منم ۶ ماه شبانه روز برای انجام پایان نامه ام زحمت کشیدم و ایشون کلا برای راهنمایی من اندازه چند ساعتم وقت نگذاشته. مقاله ام رو هم بخاطر امتیازی که برای خودشون داشته ترجمه کردن. بخاطر قطع همکاری من ایشون ایمیل رو برای من فوروارد نمیکنه و میگه تو که گفتی مقاله آی اس آی لازم نداری. منم نمی تونم بهش بگم بخاطر این بود که اسمتو اول نوشته بودی.
شما میگید ممکنه ایمیل منو نخواسته باشن دقیقا سوالم همینه که آیا موقع سابمیت مقاله ایمیل تمام نویسندگان باید  تو سیستم ثبت بشه یا خیر؟ من تا حالا مقاله انگلیسی سابمیت نکردم ولی از همکلاسیهام که مقاله اونها رو هم همین استاد سابمیت کرده و البته ریجکت شده گفتن براشون ایمیل اومده. اگه با ادیتور مکاتبه کنم و بگم ظاهرا آدرس ایمیل اشتباه برای من ثبت شده ممکنه پذیرش مقاله رو دوباره برای من بفرستن؟
می خوام بدونم مقاله online publish شده اصلا امکان تغییر داره؟حالا شما فرض کنید اصلا استاد عمدا اینکار رو انجام نداده و به قول شما تمپلیت کپی پیست کرده! و نگفتید این قسمت چقدر مهمه؟
یکی بمن گفت اگه با ادیتور تماس بگیری و ازش بخوای تغییر بدن ممکنه مقاله رو withdraw کنن، ممکنه؟
۰
۰
ارسال:
۰۷ مهر ۱۳۹۷, ۱۲:۲۵ ب.ظ
میشه لطفا یکی راهنماییم کنه
۰
۰
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۹۷, ۰۱:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۶ ب.ظ، توسط Autumngirl.)
یه سوال دیگه البته اگه کسی جواب داد این ژورنالی که مقاله ام توش چاپ شده ایمپکتش ۱.۹۸ هستش. چقدر معتبره؟
کلا برام سواله که تو رشته کامپیوتر معتبرترین ژورنالها ایمپکتشون چنده؟ هرچند یه عده میگن ایمپکت نشانه اعتبار نیست ولی دانشگاهها برای ایمپکتهای بالا ارزش بیشتری قائل هستن خب
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۰۷ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۶۳۷ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۷۹۵,۵۹۷ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۱ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۸۷۳ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  داوری مقاله reyhaneh ۰ ۲,۸۰۳ ۲۴ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: reyhaneh
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۱۱۲ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  معادل انگلیسی تولید نسل در ژنتیک برای مقاله fa_karoon ۲ ۲,۹۶۸ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: abozar72
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۱۴۱ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۷۶۵ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close