زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعجاز قرآن

ارسال: #۱۶
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۳۹ ب.ظ، توسط yaser_ilam_com.)
اعجاز قرآن
دوست من این موضوع قدیمی هستش دوستان هم قبلا رو این موضوع بحث کردن.

می دونید خاصیت زینتون واسه روغن این ماده شفا بخش هستش.دلیل قسم در قران هم حتما دلیل داره که ما نمی دونیم چیه.

۶ بار نام زیتون و یکبار کلمه "زیتها" به معنی "روغن زیتون" آمده .

دوستان این موضوع قدیمی شده و از حوصله من خارجه بازم تحقیق کنم و سوالات شما عزیزان رو توضیح بدم تحت هیچ شرایطی

من دیگه این موضوع رو جواب نمیدم دوستان علاقه دارند یه سرچ کنن اینترنت تا دلتون بخواد واسه این موضوع مطلب قرار دادن .

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ ق.ظ
RE: اعجاز قرآن
کاش آیه این "زیتها" به معنی "روغن زیتون" را می آوردی.
ارسال: #۱۸
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ب.ظ، توسط yaser_ilam_com.)
اعجاز قرآن
باشه دوست من فقط دیگه ادامه نده وقت پاسخ به سوالات دوستان رو ندارم . گل رو شما چشم میگم .(اول برو هر چی منفی دادی مثبت کنBig Grin)

با همون نرم افزار جستجو کن یکی از همون آیه ها که زیتون امده قرار داره .

حالا خواستی ادامه بدی برام پیام خصوصی بزار جواب میدم .

سربلند باشیSmile

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
ارسال: #۱۹
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۰۵ ب.ظ
اعجاز قرآن
دوست عزیز یاسر گرامی ، این که موضوع قدیمی شده و وقت پاسخ ندارید حرف حساب نشد برادر من.

شما متنی را که جالب یافتید کپی کردید و وظیفه دفاع از آن را ندارید ، اگر شبهه ای از سوی من یا بقیه دوستان به ماجرا وارد شده ، هدف نویسندگان و منتشرکنندگان اولیه هستند و جنابعالی مسئول یافتن پاسخ و اثبات ماجرا نیستید، پس متعصبانه به موضوع برخورد نکنید.

پاسخ ها من نیز بیشتر بر این مطلب ناظر بود که به راحتی مانند عوام ، خام حرف های عوام فریبانه نگردیم و در ابتدای عرایضم نیز گفتم که صحبتم خطاب به عام است.

"هوایت" دستان سنگینی داشت..
وقتی به سرم زد فهمیدم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: yaser_ilam_com
ارسال: #۲۰
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۲۲ ب.ظ، توسط yaser_ilam_com.)
(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۰۵ ب.ظ)Manix نوشته شده توسط:  دوست عزیز یاسر گرامی ، این که موضوع قدیمی شده و وقت پاسخ ندارید حرف حساب نشد برادر من.

شما متنی را که جالب یافتید کپی کردید و وظیفه دفاع از آن را ندارید ، اگر شبهه ای از سوی من یا بقیه دوستان به ماجرا وارد شده ، هدف نویسندگان و منتشرکنندگان اولیه هستند و جنابعالی مسئول یافتن پاسخ و اثبات ماجرا نیستید، پس متعصبانه به موضوع برخورد نکنید.

پاسخ ها من نیز بیشتر بر این مطلب ناظر بود که به راحتی مانند عوام ، خام حرف های عوام فریبانه نگردیم و در ابتدای عرایضم نیز گفتم که صحبتم خطاب به عام است.
خدا میدونه منظوری نداشتم . اگه دقت کنی مدت زیادیه بیشترین ارسال ها رو من داشتم یعنی سرم واسه سوال و جواب درد می کنه اما والله سرم تو شرکت شلوغه مسئولیت قرارداد با اموزش و پرورش با منه دارم از دستش میدم وقت ندارم .

حالا میترسم جواب عزیزانی مثل شما رو خوب ندم و شرمندت بشم .حالا از صحبت من بوی تعصب اومد عذر میخوام .

سپاس‌گزاری شده توسط: Manix
ارسال: #۲۱
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۳:۲۳ ب.ظ
یاسر جان عزیز من.

زَیْتُهَا به معنی روغن زیتون نیست دوست خوب من.

زَیْتُهَا = زَیْتُ + هَا

زَیْت = در عربی به معنی روغن است.
ها = در عربی به معنی مال او و مالکیت شخص غایب را می رساند.

پس زَیْتُهَا یعنی روغن او یا روغنش.

اینجا اشاره به معانی تحتو لفظی باید بشه. نه به معانی تحت جمله. شما تایید کردی ۷ بار کلمه زیتون تکرار شده در صورتی که ۶ بارش درسته ولی هفتمی اصلا قابل قبول نیست.

به نام خداوند جان و خرد *** کزین برتر اندیشه برنگذرد
 سپاس‌گزاری شده توسط: yaser_ilam_com
ارسال: #۲۲
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۵:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۰۱ ب.ظ، توسط yaser_ilam_com.)
(۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۳:۲۳ ب.ظ)kmc_337 نوشته شده توسط:  یاسر جان عزیز من.
زَیْتُهَا به معنی روغن زیتون نیست دوست خوب من.

زَیْتُهَا = زَیْتُ + هَا

زَیْت = در عربی به معنی روغن است.
ها = در عربی به معنی مال او و مالکیت شخص غایب را می رساند.

پس زَیْتُهَا یعنی روغن او یا روغنش.
اینجا اشاره به معانی تحتو لفظی باید بشه. نه به معانی تحت جمله. شما تایید کردی ۷ بار کلمه زیتون تکرار شده در صورتی که ۶ بارش درسته ولی هفتمی اصلا قابل قبول نیست.
ببین دوست من نمی دونم عربیت چقدر قوی اما عزیز من شما اولا راه میری هی منفی میدی این کارت مناسب نیست حتی اگه من از manix عذرخواهی کردم منفی دادی بعید میدونم کسی دیگه این موضوع رو پیگیری کنه اما جواب شما...

همونطور دوستمون آقای manix گفت و کاملا هم منطقی و زیبا بیان کرد من این مطلب رو که بسیار گسترده در اینترنت پخش شده بود قرار دادم اما شما گفتی که من تایید کردم ۷ تا !!!! من کجا تایید کردم عزیز من اون آقای مصری اینو گفته ....

اما اشتباه شما در ضعف در عربی شماست ببین از هر کسی که عربی مسلطه برو بپرس ببین نقش ضمیر چیه ؟ضمیر رو بجای اون اسم (زیتون) میارن این از زیباییهای زبان عربیه همون "ها" شما گفتی برو از استادشم بپرس من حافظ قران بودم این موارد رو بلدم این خودش جانشین لغت زیتون هست و من حالا تایید میکنم ۷ تا .

حالا شما اگه نقد قوی داشتی بزار دوست من .این مطلب در سایتهای معتبر قرانی اومده(حالا خیلیا قبول ندارن این سایت ها رو ) سایت ها رو ذکر کردم دوست عزیز .حتما این عدد ۷ مورد تایید نبود که این سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
این موضوع رو قرار نمی داد .

ببین حالا دوستان نقدشون در این زمینه بود که امثال این اتفاقات رو نباید به راحتی باور کرد و گرنه اعداد رو من بازم میگم ۷ تا

بازم خواهش دارم به هر پست منفی الکی داده نشه آخه من از manix عذر خواستم بازم منفی گرفتم حالا میدونم شما گوش نمیدید امروز ۶ منفی گرفتم پستها رو زیر رو کردم چیزی نبود تا رسیم اینجا دیدم دوستان شرمندمون کردن تنها کسی هم که این موضوع رو داره پیگیری میکنه(که ما مخلصشم هستیم) شمایید

سپاس‌گزاری شده توسط: Manix
ارسال: #۲۳
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۱۷ ب.ظ
اعجاز قرآن
ممنون که منفی ها رو حتی مثبت کردی

سپاس‌گزاری شده توسط: alireza_it , Manix

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۵۹۳ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۳۸۸ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث khosravi1395 ۰ ۲,۶۳۸ ۱۰ تیر ۱۳۹۶ ۰۴:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: khosravi1395
  ختم قرآن برای ۱۴ معصوم Aurora ۳ ۲,۵۲۴ ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Innocence
  ختم قرآن هدیه به امام حسن مجتبی(علیه السلام) so@ ۱۹ ۹,۸۹۰ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: so@
  ختم قرآن به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۵ x86 ۲۶ ۱۱,۶۶۵ ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: x86
  "امیرالمومنین " علی علیه السلام در قرآن (به اعتراف بزرگترین علمای اهل سنت) seyed ehsn ۱ ۲,۱۷۰ ۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: azad_ahmadi
  اثبات حرام بودن موسیقی غنا و مطرب از قرآن mas69 ۱ ۲۷,۵۳۹ ۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: frr
  آیه ای از قرآن در مورد امام زمان که شاید نشنیده باشید؟ نسیم صبح ۱ ۲,۹۶۳ ۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: frr
  ختم قرآن برای آخرین روز سال ۹۲ vesta ۳۹ ۱۶,۲۵۳ ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: vesta

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close