زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۱۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معما

ارسال: #۱۶
۰۹ خرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۲۸ ب.ظ، توسط man3sht.)
معمایی از پرفسور حسابی
خب من فکر میکنم ۲۰۰۰ تومانه شاگرد رو باید از ۲۷۰۰۰ تومان کم کنیم که در این صورت ۲۵۰۰۰ تومان هم پیش مغازه دار هست. یعنی ۱۰۰۰ تومانی وجود ندارد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool -
ارسال: #۱۷
۰۹ خرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۲۲ ب.ظ، توسط goodzila.)
RE: معمایی از پرفسور حسابی
هر سه نفر مجموعا ۳۰ تومان داده اند
شاگرد ۳ تومان از ۵ تومان را برمیگرداند
پس جمع پولی که آن سه نفر دادند میشه ۲۷ تومان که ۳ تومان دیگر هم شاگرد به اونها داده
در این بین شاگرد ۲ تومان زده به جیبTongue

هیچ وقت دیر نیست
ارسال: #۱۸
۰۹ خرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۳۰ ب.ظ
معمایی از پرفسور حسابی
به نظرم مسئله می خواد ۳۰۰۰۰ تومان رو به ۲۷۰۰۰ ربط بده در صورتی که هیچ ربطی به هم ندارن
ارسال: #۱۹
۰۹ خرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۴۸ ب.ظ، توسط marjan2001.)
سه دوست به ساعت فروشی می روند
و هرکدام یک ساعت ۱۰۰۰۰ تومانی انتخاب کرده و مبلغ آن را می پردازند؛ یعنی جمعاً ۳۰۰۰۰ تومان. بعد که از مغازه خارج می شوند مغازه دار ۵۰۰۰ تومان به شاگردش می دهد و می گوید که قیمت سه ساعت ۲۵۰۰۰ تومان بوده برو و این ۵۰۰۰ تومان را به آنها برگردان
شاگرد مغازه، ۲۰۰۰ تومان را برای خود بر می دارد و ۳۰۰۰ تومان به آن سه می دهد ؛ یعنی نفری ۱۰۰۰ تومان
با این حساب هر کس*** ۸۳۰۰ تومان پرداخت کرده ۹۰۰۰ داده ۷۰۰ تومان هم دست شاگرد داره پس هر کدوم ۸۳۰۰ داده که رو هم رفته ۲۵۰۰۰ تومان دادن

از*** به بعد صورت سوال غلطه
یا یه جور دیگه
با این حساب هر کس ۹۰۰۰ تومان پرداخت کرده و آن سه نفر در مجموع ۲۷۰۰۰ = ۹۰۰۰*۳ پرداخت کرده اند اینم به خاطر ۲۰۰۰ تومانیه که به شاگرد دادن (کش رفته) وگرنه اگه شاگرد این کارا نکرده بود همون ۲۵۰۰۰ تومان را باید می دادن
دکتر حسابی اشتباهی به جای اینکه ۲۰۰۰ تومان را تفریق کنه جمع کرده

۲۵۰۰۰+۳۰۰۰+۲۰۰۰=۳۰۰۰۰

پازل دل یکی رو بهم ریختن هنر نیست ..... هر وقت با تیکه های شکسته ی دل یک نفر یک پازل دل جدید براش ساختی هنر کردی
ارسال: #۲۰
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۲۶ ب.ظ
معمایی از پرفسور حسابی
خب آخر جواب چی شد !؟
ارسال: #۲۱
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۴۲ ب.ظ
معمایی از پرفسور حسابی
من این مسئله رو قبلا شنیده بودم و جوابی براش پیدا نکردم بیشتر به نظر میرسه به خاطر خطای جمع و تقسیم این اتفاق می افته!
یک مسئله هم من معرفی میکنم که منصوب به زمان حضرت علی (ع) هست جواب اینو من میدونم ببینید میتونید جوابی براش پیدا کنید(البته شاید قبلا شنیده باشید):
۳ نفر بردار بودند که پدرشون ۱۷ تا شتر براشون به ارث گذاشته بود و توی وصییت نامه این طور بین اونها تقسیم کرده بود برادر اول یک نهم (۱/۹) برادر دوم یک سوم(۱/۳) برادر سوم یک دوم(۱/۲) از این ۱۷ شتر رو به ارث ببرند به نظرتون چه طور باید محاسبه کرد؟

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
ارسال: #۲۲
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۴۷ ب.ظ
معمایی از پرفسور حسابی
۱ شتر بهشون اضافه میکنن
یک سومش میشه ۶
یک دومش ۹
یک نهمش ۲
جمعشون میشه ۱۷
اون شتر اضافی رو ورمیدارن

The elevator to success is out of order. You'll have to use the stairs... one  step at a time
ارسال: #۲۳
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۴ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
(۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۴۷ ب.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  1 شتر بهشون اضافه میکنن
یک سومش میشه ۶
یک دومش ۹
یک نهمش ۲
جمعشون میشه ۱۷
اون شتر اضافی رو ورمیدارن

چقدر سریع! قبلا شنیده بودید نه؟
کاش اجازه میدادید بچه‌ها ذهنشون رو به چالش بکشن.

ارسال: #۲۴
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۰۱ ب.ظ، توسط inteligentium.)
معمایی از پرفسور حسابی
راستش رو بگم آره شنیده بودم!فکر کنم ابتدایی بودم اون موقع!
چهار تا انبار داریم که تو هرکدوم به تعداد نامتناهی کالا داریم(تو هر انبار همه کالا‌ها از یک جنسن ولی جنس هر انبار با انبار های دیگه متفاوته)
وزن کالا‌ها عدد صحیحه و وزن هر کالا بین ۱ تا ۹ هست والزاما وزن کالای هر انبار با انبار دیگه متفاوت نیست
یک باسکول هم داریم که هر وزنی رو میتونه وزن کنه
چطور با فقط یکبار وزن کردن وزن کالای هر انبار رو تعیین کنیم؟
(خواهشا نپیچونید مساله رو،هر چی لازم بود واسه حلش تو صورت معما هست)

The elevator to success is out of order. You'll have to use the stairs... one  step at a time
ارسال: #۲۵
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ب.ظ، توسط حامد.)
(۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۷ ب.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  راستش رو بگم آره شنیده بودم!فکر کنم ابتدایی بودم اون موقع!
چهار تا انبار داریم که تو هرکدوم به تعداد نامتناهی کالا داریم(تو هر انبار همه کالا‌ها از یک جنسن ولی جنس هر انبار با انبار های دیگه متفاوته)
وزن کالا‌ها عدد صحیحه و وزن هر کالا بین ۱ تا ۹ هست والزاما وزن کالای هر انبار با انبار دیگه متفاوت نیست

۱ کالا از انبار اولی، ۱۰ کالا از انبار دومی،۱۰۰ کالا از انبار سومی و ۱۰۰۰ کالا از انبار چهارمی برمی داریم میزاریم روی باسکول.باقیمانده‌ی عدد مورد نظر به ۱۰ وزن کالا در انبار اول را میدهد.بقیه‌ی حل هم که واضحه.همین جواب مد نظرتون بود؟
ارسال: #۲۶
۱۲ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۰ ق.ظ، توسط inteligentium.)
(۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶ ب.ظ)حامد نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۷ ب.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  راستش رو بگم آره شنیده بودم!فکر کنم ابتدایی بودم اون موقع!

۱ کالا از انبار اولی، ۱۰ کالا از انبار دومی،۱۰۰ کالا از انبار سومی و ۱۰۰۰ کالا از انبار چهارمی برمی داریم میزاریم روی باسکول.باقیمانده‌ی عدد مورد نظر به ۱۰ وزن کالا در انبار اول را میدهد.بقیه‌ی حل هم که واضحه.همین جواب مد نظرتون بود؟
جوابتون درسته ولی بهتره اینجوری بگید:بعد ازگذاشتن رو باسکول وزن حاصل هر عددی بود رقم اولش وزن انبار چهارم،رقم دوم وزن انبار سوم وبه همین ترتیب... هست.
اگه شنیده بودید که هیچی و اگه نه آفرین!

ارسال: #۲۷
۲۱ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۴۲ ق.ظ
بدو بدو معما

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , parimehraban , Jabar-Asadi , **sara** , fatima1537 , alime , javadjj
ارسال: #۲۸
۲۱ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۰ ب.ظ
بدو بدو معما
اصلا معلوم نیست جواب معماها چه فرمیه....
من که هر چی می نویسم میگه اشتباهه

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
ارسال: #۲۹
۲۱ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۳۱ ب.ظ
بدو بدو معما
من جواب سوال اول سلسه اول رو پیدا کردم میشه اهورامزدا
جواب سوال اول سلسله دوم هم میشه ابوعطا

اما کلا سایتش مشکل داره.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
ارسال: #۳۰
۲۱ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۸ ب.ظ، توسط inteligentium.)
RE: بدو بدو معما
جواب مرحله دوم سلسله اول هم هستش:آش
(در مورد کاسه ومحتویاتش ودماشون نوشته بود،یاد کاسه داغتر از آش افتادم!)

سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close