زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

موسیقی و درس خوندن

ارسال:
۲۶ آذر ۱۳۹۰, ۱۱:۰۲ ب.ظ
Music موسیقی و درس خوندن
آیا گوش دادن به موسیقی در حین درس خواندن مفید است؟! ExclamationExclamation

drink 8 glasses of water a day

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۷ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۲۴ ب.ظ
موسیقی و درس خوندن
مفید نیست!! ممکنه فکر کنین تمرکزتون بالا رفته! ولی در واقع هیچی نمی فهمین از درس .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۱
۱
ارسال:
۲۷ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۴۷ ب.ظ
موسیقی و درس خوندن
مغزم مثل Cpu ه دیگه یه کار رو راحت‌تر و با کارایی بهتر میتونه انجام بده Big Grin
من یه کتاب راجع به حافظه خوندم که خود نویسنده موقع نوشتن کتاب وقتی که موزیک توی خونه رو قطع میکنه احساس میکنه ذهنش آزاد‌تر هست(نمیدونم واقعا با این دانشمندشوان...) و بهتر می تونه روی نویسندگیش متمرکز بشه.البته سازمان حافظه رو کلی تشریح میکنه.

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۰
۰
ارسال:
۲۷ آذر ۱۳۹۰, ۰۲:۱۲ ب.ظ
موسیقی و درس خوندن
من فقط تجربه خودم رو میگم و لزومی نداره که برای همه اینطور باشه:

من اگر کمی از لحاظ ذهنی خسته باشم یا اینکه حوصله درس خوندن رو نداشته باشم (ولی با همه اینها بخوام که برم سراغ درس) حدود ۱۰-۱۵ دقیقه به موسیقی هایی که بهشون علاقه دارم گوش میدم و به طور کامل ذهنم از هر نوع مشغله فکری آزاد می کنم (حتی اگه نیم ساعت دیگه امتحان پایان ترم هم داشته باشم اصلا بهش فکر نمی کنم) نتیجه این میشه که بعد از گوش کردن به اوم موسیقی‌ها شادابتر میشم و صد البته که خستگی ذهنی که داشتم تا حد زیادی کاهش پیدا می کنه و در کل نتیجه این میشه که راحت‌تر میرم سراغ درسا و مدت طولانی تری میتونم بخونم
اما اینکه در حین درس خوندن بخوام موسیقی گوش بدم نشد! قبلا امتحانش کرده بودم و تحت هیچ شرایطی نمیشه اون تمرکزی که باید وجود داشته باشه رو به دست آورد چون به هر حال یه بخشی از ذهن رو درگیر خودش میکنه

تو قرائت خونه دانشگاه هم دیدم که بعضی از بچه‌ها در حین گوش کردن به موسیقی در حال انجام یک سری کارها هستن و هر بار که رفتم کنارشون دیدم دارن تمریناتی که باید تحویل بدن رو از روی جواب های یه نفر دیگه می نویسن (همون صنعت کپ زدن!!!) و خبری از درس خوندن و مساله حل کردن و اینها نبوده! (حداقل من که ندیدم تا حالا!)
نهایتا منظورم اینه که کسی رو ندیدم که با موسیقی درس بخونه و بازدهی بالایی داشته باشه...
۲
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۸ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۳۹ ق.ظ
موسیقی و درس خوندن
نقش موسیقی در ایجاد تمرکز انکار ناشدنی است اما به مانند یه زنگ تفریح! یعنی بعد از ایجاد تمرکز گوش دادن بهش خیلی کمکی نمی‌کنه (شاید اثر بد هم داشته باشه براتون).
به نظرم موسیقی رو به عنوان یه جایزه در زمان استراحت استفاده کنید. موسیقی‌ای که هم براتون جذاب باشه و هم آرام بخش.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Manix , Sophia

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۴۱۶ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  موسیقی HighVoltage ۹۱ ۵۱,۲۵۵ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: bahareh_a
Big Grin دنبال آدمای با انگیزه برای گروهی درس خوندن ارشد تو این ۲۳ روز باقی مانده هستم maedeee ۱ ۲,۱۶۴ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  دوستانی که مدار الکتریکی خوندن mzha ۶ ۴,۶۹۲ ۰۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mzha
  آیا لازم به خوندن لایه پیوند داده و مک از روی کتاب کراس است؟ Rehe1994 ۱ ۲,۲۲۹ ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: husen
  خوندن شبکه signal_micro ۱۰ ۸,۶۶۲ ۲۷ دى ۱۳۹۵ ۱۲:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: *tarannom*
  خوندن همزمان خانه حافظه H-Arshad ۰ ۱,۱۳۳ ۲۲ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  انگیزه خوندن مطالب بلند Moh3nRezaei ۱ ۲,۲۸۳ ۰۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mostafaheydar1370
  خودخوان خوندن منابع ارشد بدون ازمون و کلاس..شروع از اذر ماه(هدف دانشگاه ازاد) saharitst ۸ ۵,۶۴۱ ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: delete4all
Exclamation آیا با این وضعیت فرصت خوندن برای سال دیگه هم وجود داره؟ AliRezaMM ۱ ۱,۹۰۶ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close