زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۲۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۱ مجموعه IT - کنکور ارشد سراسری

ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مهر ۱۳۸۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ، توسط ف.ش.)
خودت رو معرفی کن؟
علیرضا صادقی متولد ۱۳۶۳ ساکن تهران

برای شروع بد نیست به عقب برگردیم‌، معدل کارشناسی شما چند بود؟

۱۷/۱۶‌، دو سال اول را خوب درس نخواندم . آنهم به دلیل اینکه درس هایی که وجود داشت غالبا عمومی بود، در نتیجه علاقه زیادی به خواندن آن نداشتم ولی از زمانی که درس هایی تخصصی شروع شد علاقه‌ام بیشترهم شد و معدلم هم بالاتر رفت. نمی دانم واقعا دلیلش چه بود، ولی بدون شک دروس تخصصی زندگی من را دگرگون کرد.

کسب رتبه تک رقمی برای شما هدف بود؟

حقیقت این است که هدف من بیشتر قبول شدن در دانشگاه شریف بود ولی از وقتی در پارسه شرکت کردم و حضور در آزمون‌ها را تجربه کردم، با دیدن رتبه‌های موفق برای من کسب رتبه تک رقمی دور از دسترس نبود. رقابتی که در بین دانشجویان این موسسه دیدم، هدفم را برای رسیدن به رتبه بالا، افزایش داد.

روش خاصی برای درس خواندن داشتید ؟

درس‌ها را خوب می‌خواندم و کاملا به مطالب مسلط بودم. فقط دنبال برنامه‌ریزی بودم و به یک برنامه ‌ریزی خوب احتیاج داشتم چون در دوره کارشناسی خوب درس‌ها را خوانده‌بودم و به رشته‌ام تسلط داشتم فقط دنبال تست زدن بودم. نمی‌دانم ولی انگار همین تست زدن مهم‌ترین مساله در بالا بردن شانس موفقیتم بود.

میانگین مطالعه روزانه شما چقدر بود؟

ثابت نبود. ازاوایل مهر ماه ۴ تا ۵ ساعت ولی بهمن ماه ۸ ساعت در روز.

ولی معمولا دانشجویان در تمام طول سال، ساعت های ثابتی برای مطالعه دارند…

درست است. اما به هر حال هر دانشجویی نوعی برنامه‌ریزی خاص، برای خودش دارد.

پس به غیر از تست زدن، این‌را هم می توان به نوعی روش ویژه شما برای رسیدن به موفقیت محسوب کرد؟

شاید، به هر حال رسیدن به یک استاندارد مفید در مطالعه، آرزوی هر دانشجویی است.

محل خاصی برای درس خواندن داشتید ؟

فقط درمنزل عادت به درس خواندن داشتم. ضمن اینکه فقط هم صبح‌ها درس می‌خواندم، چون عصرها باید سرکار می‌رفتم، در نتیجه فقط صبح‌ها وقت درس خواندن داشتم .

چطور می‌توانستید به کار و درس، در کنار هم بپردازید؟

شاید اول کار کمی برایم سخت بود اما به هر حال اتفاقی بود که باید خیلی زود با آن کنار می آمدم.

نقش خانواده را در موفقیت خودتان چقدر موثر می دانید ؟

به نظر من خانواده نقش موثری داشتند و بیشتر هم در نقش روحیه دادن و فراهم کردن فضای مناسب خیلی تاثیرگذار بودند.

برای حضور در آزمون کارشناسی ارشد، چه زمانی شروع به درس خواندن کردید ؟

کارم را دقیقا از مهر ماه شروع کردم.

شانس را چند درصد در قبولیتان دخیل می دانید ؟

بالاخره شانس و وجود آن هم، کم تاثیرگذار نیست. در جلسه کنکور ظرف ۴ تا ۵ ساعت باید خودتان را نشان بدهید حتی این‌که سوالات چقدر مطابق با مطالعه شما هستند، مهم است. در واقع می‌توان به اتفاقات جانبی شانس گفت.

چه توصیه ای برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد دارید ؟

برای من که در رتبه ۱ IT قبول شدم این حرف راحت است ولی این جمله را واقعا می‌گویم که لزومی ندارد حتما موفقیت در ادامه تحصیل باشد.

صحبت دیگری دارید که بگویید…

فقط تلاش و پشتکار. این چیزی است که من کاملا به آن اعتقاد دارم.

منبع: سایت ماهان

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: arshad91 , ایرسا , mahdi20 , Mansoureh , Maryam-X , parimehraban , s.sadri , Mahbanoo313 , nejatezamin , چـکاوک
ارسال:
۲۳ آبان ۱۳۸۹, ۰۲:۳۱ ب.ظ
ای کاش منابعی که مطالعه کرده بود رو هم می گفت
۰
۰
ارسال:
۲۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۶:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۸۹ ۰۶:۲۶ ب.ظ، توسط Hello.)
درصدهای رتبه ۱ IT البته مصاحبه شوندش فرق داره خانم پیشداد و فکر کنم مربوط به سال ۸۶ باشه و این آقای صادقی ۸۷ !

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مصاحبه با رتبه برتر رشته نرم افزار آزمون کارشناسی ارشد۸۵

رتبه برتر سخت افزار ۸۵

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال:
۲۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۶:۴۴ ب.ظ
این علیرضا هم کلاس من بوده Smile

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
ارسال:
۲۴ آبان ۱۳۸۹, ۰۷:۴۹ ب.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ۱ مجموعه IT - کنکور ارشد سراسری
(۲۴ آبان ۱۳۸۹ ۰۶:۱۶ ب.ظ)Hello نوشته شده توسط:  درصدهای رتبه ۱ IT البته مصاحبه شوندش فرق داره خانم پیشداد و فکر کنم مربوط به سال ۸۶ باشه و این آقای صادقی ۸۷ !

خانم لیلا پیشداد رتبه ۱ سال ۸۵

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۲ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۵ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۲۸۱ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۳۸۰ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۲۲۷ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۲۷۲ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close