زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۰۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه محاسبات عددی چه طوری ممکنه؟؟؟

ارسال:

maryami پرسیده:

به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه محاسبات عددی چه طوری ممکنه؟؟؟

سلام دوستان. من واقعا به کمکتون نیاز دارم. من این درس رو از کتاب پوران می خونم و خوب بود تا اینکه به فصلهای ۶ و ۷ و ۸ رسیدم Huh یعنی انتگرال گیری عددی. مشتق گیری عددی و حل عددی معادلات دیفرانسیل.
واییییییی چقدر فرمول سخت و طولانی و مشابه Sad
اول می خواستم این فصلها رو بذارم کنار اما دلم نیومد. مثل اینکه مهمن. نمی دونم چه جوری همشون یادم بمونه؟ همه درسامون کلی فرمول داره نمی تونم رو فرمولای این درس خیلی وقت بذارم. خواستم از دوستای عزیزم خواهش کنم اگه روشی داره حفظ کردنشون لطف کنین به منم بگین Idea
اینشالا همتون موفق باشین و بهترین نتایج رو از زحماتتون به دست بیارین Heart
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۳
ارسال:

موج پاسخ داده:

RE: به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟

سلام دوستان
این فایلهایی که میذارم خلاصه قرمولای سه فصل محاسبات هست که به نظرم با درک اینا قادر خواهید بود ۸۰ درصد مسائل مطرح شده در آزمونهای سراسری مربوط به این فصول رو جواب بدید. (اصلا اون طوری که میترسید حجمش زیاد نیست)
فصل پنجم هم که مربوط به ماتریسها بود تماما تکرار دوران دبیرستان و بخشی از هندسه تحلیلی پیش دانشگاهی بود و به نظرم نیازی به حفظ فرمول نداشت فقط کافی هست که برای روش حذفی گوس و مقدار ویژه غالب و بردار مربوط به اون برای هر کدوم یه تمرین حل کنید تا یادآوری بشه
ببخشید دوستان از این که خیلی بهم ریخته هست . برای خودم نوشتم و وقت نداشتم که مرتب برای دوستان تایپش کنم. (صرفا در این حد که یه الگو باشه برای دوستانی که ترسی از این درس و حجم فرمولاش دارند)

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

maryami پاسخ داده:

(۱۷ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  سلام دوستان
این فایلهایی که میذارم خلاصه قرمولای سه فصل محاسبات هست که به نظرم با درک اینا قادر خواهید بود ۸۰ درصد مسائل مطرح شده در آزمونهای سراسری مربوط به این فصول رو جواب بدید. (اصلا اون طوری که میترسید حجمش زیاد نیست)
فصل پنجم هم که مربوط به ماتریسها بود تماما تکرار دوران دبیرستان و بخشی از هندسه تحلیلی پیش دانشگاهی بود و به نظرم نیازی به حفظ فرمول نداشت فقط کافی هست که برای روش حذفی گوس و مقدار ویژه غالب و بردار مربوط به اون برای هر کدوم یه تمرین حل کنید تا یادآوری بشه
ببخشید دوستان از این که خیلی بهم ریخته هست . برای خودم نوشتم و وقت نداشتم که مرتب برای دوستان تایپش کنم. (صرفا در این حد که یه الگو باشه برای دوستانی که ترسی از این درس و حجم فرمولاش دارند)

من خیلی از فرمولای محاسبات می ترسم. دکمه سپاس که یه بار بیشتر کار نمی کنه. واقعا ممنون. خیلی زحمت کشیدین. اینشالا بهترین نتایجو به دست بیارین. اجرتون با صاحب این ایام.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟

سلام دوستان یادم نمیره سر جلسه کنکور امسال رو وقتی به سوالات محاسبات عددی رسیدم چشمام برقی زد و گفتم ۵ تاشو حل کردم باورتون نمیشه تمام فرمول هارو همون اول نوشتم هر ۵ سوال رو متاسفانه درگیر اعشار‌ها شدم که خوب قضیه اش طولانیه اون سوال سیمپسون که واقعا جواب نداشت و سوالات دیگه!
محاسبات نقطه قوت من بود با توجه به اینکه سال دومم بود هیچ ابهامی در این درس نداشتم فرمول‌ها رو با حل کردن مثال‌ها و سوالات مختلف و تکراری حفظ کردم یعنی خودم رو ملزم به حل سوالی میکردم که حتی یاد داشتم و بیشتر جهت یاد اوری فرمول‌ها بود ببینید بعضی فرمول هاشم هست که باید حفظ بشه راه دیگه ای نیست اما کم پیش میاد اگه در حل سوالات حوصله به خرج بدید خبره می شید و فرمول‌ها حفظ میکنید درس خیلی خوبیه کتاب محاسبات پوران نوشته اقای یوسفی براش عالیه البته گاهی اوقات نیاز داره به منابع دیگه هم یه گریزی زد.

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

خیلی سخت میگیرید
خیلی هم فرمولاش زیاد نیست شاید در کل کمتر از ۱۵ فرمول نیاز به حفظ باشه و الباقی یا اصلا مهم نیست ویا توسط باقی فرمولها قابل اثباته
اگه باور ندارید تمام فرمولهای مد نظرتون رو بذارید تا دوستان هر کدوم نظرشون رو بدند خیلی از فرمول‌ها هم با بازی قابل حفظه. اگه تمام فرمول‌ها رو با ذکر شماره (که قابل ارجاع باشه) جمع آوری کنید در همین تاپیک. فکر کنم نظرات قشنگتری رو از دوستان شاهد باشید

۰
ارسال:

narges_r پاسخ داده:

من تمام فرمولهایی که یادم میره رو نوشتم زدم بالای تختم
در روز چند بار چشمم بهشون میخوره و تو ذهنم تکرار میشه
تا کنکور فکر کنم دیگه هیچ کدومشون از یادم نمیره

۰
ارسال:

Xilinx پاسخ داده:

من زمانی که این درس رو توی دانشگاه میخوندم تقریبا اکثر بچه‌ها از این درس بخاطر تعداد فرمول زیادش می نالیدن ولی من ۲-۳ تا از تمرینای آخر فصل کتاب نیکوکار رو که حل میکردم دیگه فرمول یادم نمی رفت الان دارم از روی پوران میخونم ولی واسه اینکه فرمولا یادم بیاد شاید یه نگاهی به کتاب نیکوکار هم بکنم.خلاصه اینکه اگه فرمول حفظتون نمیشه نیاز به جدا نوشتن و خلاصه برداری نیست ۲-۳ تا از تمرینای آخر فصل نیکوکار رو که حل کنید به مدت ۱ توی حافظتون هست یعنی بعد از ۳ ماه نیاز به یادآوری داره Big Grin تا آزمون ۲۵% سوم که ۱۰۰% یادتون میمونه چون تمریناش آسونه ولی چون آدم مجبوره ۴-۵ بار (شاید بیشتر) واسه حل اون سوال فرمول رو بنویسه دیگه خودتون مطمئن میشید که توی این فرمول و جایگذاریش تبحر پیدا کردین .موفق باشید !

۰
ارسال:

saeed_435 پاسخ داده:

واقعا چطور؟!!
تازه من تازه شروع کردم!Confused

۰
ارسال:

homa پاسخ داده:

بچه‌ها من هم با شما موافقمConfused
من هم محاسبات رو تازه دارم شروع می کنمSad
اونایی که محاسبات خوب می زنن لطفا یه راهنمایی بکنینUndecided

۰
ارسال: #۱۰

مازیار صفایی پاسخ داده:

من در آزمون پارسه به ۴ تا سوالات محاسبات جواب های درست دادم
حفظ نکردم که!
یک جوری مثل بازی توی ذهنم هست البته فصل های آخر رو نخوندم

ارسال: #۱۱

homa پاسخ داده:

(۳۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۵۳ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  من در آزمون پارسه به ۴ تا سوالات محاسبات جواب های درست دادم
حفظ نکردم که!
یک جوری مثل بازی توی ذهنم هست البته فصل های آخر رو نخوندم

میشه اینکه میگی بیشتر توضیح بدی؟؟

۰
ارسال: #۱۲

mfXpert پاسخ داده:

فرمولهای محاسبات اونقدرها هم سخت و یا مشابه نیست.با تکرار و مرور‌، خیلی راحت میشه تمام فرمول هاشو حفظ کرد

۰
ارسال: #۱۳

Bache Mosbat پاسخ داده:

بهتره با تمرین حل کردن حفظ کنین!
اگر اصرار دارین حتما جدا حفظ کنین لایتنر خیلی جواب می ده . فیش بندی کنین دائم مرور کنین

۰
ارسال: #۱۴

maryami پاسخ داده:

اینطور که من از صحبت های عزیزان برداشت کردم راه دیگه ای نیست جز تکرار و تمرین Idea
ممنون از همه دوستان خوبی که راهنمایی کردن. از نظر روحی هم خیلی بهم کمک شد Heart
اینشالا همینطور که سعی می کنین در حد توانتون به دوستاتون کمک کنین خداوند هم زمانی که احتیاج داشتین به یاریتون بیاد Angel

۰
ارسال: #۱۵

MIT پاسخ داده:

به نظر من محاسبات اینقدر که میگین فرمول نداره. یه نگاهی به کتاب آمار پارسه بخصوص فصل اخرش بندازین محاسبات پیشش هیچه.

ارسال: #۱۶

maryami پاسخ داده:

(۰۱ آذر ۱۳۹۰ ۰۴:۴۷ ب.ظ)MIT نوشته شده توسط:  به نظر من محاسبات اینقدر که میگین فرمول نداره. یه نگاهی به کتاب آمار پارسه بخصوص فصل اخرش بندازین محاسبات پیشش هیچه.

راست می گین همه درسامون به خصوص ریاضیات کلی فرمول دارن اما من با فرمولهای محاسبات بیشتر مشکل دارم چون به نظرم سخت‌تر میان.

۰
ارسال: #۱۷

Ali-B پاسخ داده:

به نظرتون فرمول‌های محاسبه مقدار خطای یه روش از فرمول‌های خود اون روش سخت‌تر نیستن؟
مثلا فرمول‌های انتگرال گیری عددی (ذوزنقه، سیمپسون و ...) راحتن، ولی محاسبه خطاشون سخته!
شایدم اشتباه فکر می‌کنم، ولی من که باهاشون مشکل دارم Undecided

۰
ارسال: #۱۸

maryami پاسخ داده:

آخییییییی
یادم میاد یه روز این تاپیکو زدم چون از دست فرمولای محاسبات به تنگ اومده بودم.
حالا تقریبا فرمولای ناجورشو ترکوندم. هورااااااااا [تصویر:  65145_1_1379095562.gif]

گفتم روشم رو هم بگم شاید واسه آزاد امسال یا سراسری سال بعد به درد کسی بخوره.
تقریبا هر روز یه تعدادی از فرمولاشو می خوندم. البته هنوزم می خونم. تکرار و تمرین .......

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اصول ماشین های کنترل عددی و مطلبی ملینا ارشد ۱ ۲,۰۰۲ ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vista2000
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۸۳۸ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۱۹ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  حل فرمول سیگما Σ [(safety -1) thread -1] Hamedudk ۰ ۱,۵۱۳ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Hamedudk
  انالیز عددی Mahjub24 ۱۰ ۱۲,۷۰۱ ۰۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۵۹۲ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۱۹۶ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۰۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۱۴۴ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  قبولی الگوریتم محاسبات mrazizi ۵ ۴,۶۵۶ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close