تالار گفتمان مانشت
به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه محاسبات عددی چه طوری ممکنه؟؟؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه محاسبات عددی چه طوری ممکنه؟؟؟ - maryami - 30 آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۳۱ ب.ظ

سلام دوستان. من واقعا به کمکتون نیاز دارم. من این درس رو از کتاب پوران می خونم و خوب بود تا اینکه به فصلهای ۶ و ۷ و ۸ رسیدم Huh یعنی انتگرال گیری عددی. مشتق گیری عددی و حل عددی معادلات دیفرانسیل.
واییییییی چقدر فرمول سخت و طولانی و مشابه Sad
اول می خواستم این فصلها رو بذارم کنار اما دلم نیومد. مثل اینکه مهمن. نمی دونم چه جوری همشون یادم بمونه؟ همه درسامون کلی فرمول داره نمی تونم رو فرمولای این درس خیلی وقت بذارم. خواستم از دوستای عزیزم خواهش کنم اگه روشی داره حفظ کردنشون لطف کنین به منم بگین Idea
اینشالا همتون موفق باشین و بهترین نتایج رو از زحماتتون به دست بیارین Heart

RE: به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - saeed_435 - 30 آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۰۱ ب.ظ

واقعا چطور؟!!
تازه من تازه شروع کردم!Confused

RE: به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - homa - 30 آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۰۵ ب.ظ

بچه‌ها من هم با شما موافقمConfused
من هم محاسبات رو تازه دارم شروع می کنمSad
اونایی که محاسبات خوب می زنن لطفا یه راهنمایی بکنینUndecided

به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - مازیار صفایی - ۳۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۵۳ ب.ظ

من در آزمون پارسه به ۴ تا سوالات محاسبات جواب های درست دادم
حفظ نکردم که!
یک جوری مثل بازی توی ذهنم هست البته فصل های آخر رو نخوندم

RE: به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - homa - 30 آبان ۱۳۹۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ

(۳۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۵۳ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  من در آزمون پارسه به ۴ تا سوالات محاسبات جواب های درست دادم
حفظ نکردم که!

میشه اینکه میگی بیشتر توضیح بدی؟؟

به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - mfXpert - 30 آبان ۱۳۹۰ ۰۵:۵۲ ب.ظ

فرمولهای محاسبات اونقدرها هم سخت و یا مشابه نیست.با تکرار و مرور‌، خیلی راحت میشه تمام فرمول هاشو حفظ کرد

RE: به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - مازیار صفایی - ۳۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۶:۱۶ ب.ظ

(۳۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ)homa نوشته شده توسط:  
(30 آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۵۳ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  من در آزمون پارسه به ۴ تا سوالات محاسبات جواب های درست دادم
حفظ نکردم که!

میشه اینکه میگی بیشتر توضیح بدی؟؟

نمی دونم دقیقا باید چه جوری بگم.
فرمول‌ها رو روی کاغذ می نویسم و بعد سعی می کنم یک ارتباطی یا آهنگی برای نوشتنش پیدا کنم.
مثلا برای بدست اوردن از روی مربعات این جوری می نویسم:
خط اول تا سوم رو می نویسم
a b c y
بعد a اول رو که نوشتم x به توان ۴ هی تا پایین کم می شه. به b که می رسه باید x به توان ۳ باشه می یام تا پایین و الی آخر....

به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - Bache Mosbat - 30 آبان ۱۳۹۰ ۰۶:۱۹ ب.ظ

بهتره با تمرین حل کردن حفظ کنین!
اگر اصرار دارین حتما جدا حفظ کنین لایتنر خیلی جواب می ده . فیش بندی کنین دائم مرور کنین

به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - javadjj - 30 آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۳۷ ب.ظ

سلام دوستان یادم نمیره سر جلسه کنکور امسال رو وقتی به سوالات محاسبات عددی رسیدم چشمام برقی زد و گفتم ۵ تاشو حل کردم باورتون نمیشه تمام فرمول هارو همون اول نوشتم هر ۵ سوال رو متاسفانه درگیر اعشار‌ها شدم که خوب قضیه اش طولانیه اون سوال سیمپسون که واقعا جواب نداشت و سوالات دیگه!
محاسبات نقطه قوت من بود با توجه به اینکه سال دومم بود هیچ ابهامی در این درس نداشتم فرمول‌ها رو با حل کردن مثال‌ها و سوالات مختلف و تکراری حفظ کردم یعنی خودم رو ملزم به حل سوالی میکردم که حتی یاد داشتم و بیشتر جهت یاد اوری فرمول‌ها بود ببینید بعضی فرمول هاشم هست که باید حفظ بشه راه دیگه ای نیست اما کم پیش میاد اگه در حل سوالات حوصله به خرج بدید خبره می شید و فرمول‌ها حفظ میکنید درس خیلی خوبیه کتاب محاسبات پوران نوشته اقای یوسفی براش عالیه البته گاهی اوقات نیاز داره به منابع دیگه هم یه گریزی زد.

به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - موج - ۳۰ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۰۸ ب.ظ

خیلی سخت میگیرید
خیلی هم فرمولاش زیاد نیست شاید در کل کمتر از ۱۵ فرمول نیاز به حفظ باشه و الباقی یا اصلا مهم نیست ویا توسط باقی فرمولها قابل اثباته
اگه باور ندارید تمام فرمولهای مد نظرتون رو بذارید تا دوستان هر کدوم نظرشون رو بدند خیلی از فرمول‌ها هم با بازی قابل حفظه. اگه تمام فرمول‌ها رو با ذکر شماره (که قابل ارجاع باشه) جمع آوری کنید در همین تاپیک. فکر کنم نظرات قشنگتری رو از دوستان شاهد باشید

به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - maryami - 30 آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۱۰ ب.ظ

اینطور که من از صحبت های عزیزان برداشت کردم راه دیگه ای نیست جز تکرار و تمرین Idea
ممنون از همه دوستان خوبی که راهنمایی کردن. از نظر روحی هم خیلی بهم کمک شد Heart
اینشالا همینطور که سعی می کنین در حد توانتون به دوستاتون کمک کنین خداوند هم زمانی که احتیاج داشتین به یاریتون بیاد Angel

به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - MIT - 01 آذر ۱۳۹۰ ۰۴:۴۷ ب.ظ

به نظر من محاسبات اینقدر که میگین فرمول نداره. یه نگاهی به کتاب آمار پارسه بخصوص فصل اخرش بندازین محاسبات پیشش هیچه.

RE: به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - maryami - 01 آذر ۱۳۹۰ ۰۵:۴۴ ب.ظ

(۰۱ آذر ۱۳۹۰ ۰۴:۴۷ ب.ظ)MIT نوشته شده توسط:  به نظر من محاسبات اینقدر که میگین فرمول نداره. یه نگاهی به کتاب آمار پارسه بخصوص فصل اخرش بندازین محاسبات پیشش هیچه.

راست می گین همه درسامون به خصوص ریاضیات کلی فرمول دارن اما من با فرمولهای محاسبات بیشتر مشکل دارم چون به نظرم سخت‌تر میان.

RE: به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - Ali-B - 06 آذر ۱۳۹۰ ۰۷:۳۵ ب.ظ

به نظرتون فرمول‌های محاسبه مقدار خطای یه روش از فرمول‌های خود اون روش سخت‌تر نیستن؟
مثلا فرمول‌های انتگرال گیری عددی (ذوزنقه، سیمپسون و ...) راحتن، ولی محاسبه خطاشون سخته!
شایدم اشتباه فکر می‌کنم، ولی من که باهاشون مشکل دارم Undecided

به حافظه سپردن این همه فرمول مشابه؟؟؟چه طوری ممکنه؟؟؟ - narges_r - 07 آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۴ ق.ظ

من تمام فرمولهایی که یادم میره رو نوشتم زدم بالای تختم
در روز چند بار چشمم بهشون میخوره و تو ذهنم تکرار میشه
تا کنکور فکر کنم دیگه هیچ کدومشون از یادم نمیره