زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل یک مثال مربوط به مسئله نیوتن

ارسال:

pos پرسیده:

حل یک مثال مربوط به مسئله نیوتن

اگر x0=.5 باشد بااستفاده از روش نیوتن x1 را تا سه رقم اعشار بدست آورید؟ من هر طور که فکر می کنم میشه .۶۰۹ در حالی که به نظر جواب .۶۷۲ هست.
ممنون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

مسئله مربوط به نیوتن

برادر تابع رو ننوشتی که.

۰
ارسال:

pos پاسخ داده:

RE: مسئله مربوط به نیوتن

Big Grin به خودم می گفتم انگار یک چیزی کم نوشتما ولی متوجه نمی شدم چی. این هم تابع:
[tex]f(x)=3x^2 13x-10[/tex]

۰
ارسال:

parimehraban پاسخ داده:

مسئله مربوط به نیوتن

اگه داده هاتون درست باشه من حساب کردم شد ۵۷۸/ -

۰
ارسال:

pos پاسخ داده:

پاسخ من اینطوری بود:
[tex]x1=x0-\frac{3x^2 13x-10}{6x 13}=0.5-\frac{0.75 7.5-10}{3 13}=0.609375=609[/tex]

شما هم بی زحمت جوابتان را بگذارین ببینم اشتباه من کجا بوده.

۰
ارسال:

parimehraban پاسخ داده:

[tex]x_{1}= x_{0}-\frac{3x_{0}^{2} 13x_{0} 10}{6x_{0} 13}[/tex]
به جای xo بزار .۵
من تا اومدم جواب و بنویسم شما خودتون نوشتید فک کنم اشکال تو یه منفی و مثبت قبل از ۱۰ باشه

۰
ارسال:

pos پاسخ داده:

مسئله مربوط به نیوتن

متوجه شدم اشکال کجا هست. جواب صحیح همان ۰/۶۷۲ می شود. من به جای ۱۳x جای ۶/۵ به اشتباه می نوشتم ۷/۵ Big Grin
متشکر از همه
(۲۶ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۱۲ ب.ظ)padideh نوشته شده توسط:  [tex]x_{1}= x_{0}-\frac{3x_{0}^{2} 13x_{0} 10}{6x_{0} 13}[/tex]

معذرت می خوام انتهای تابع منفی ۱۰ هست که من به اشتباه مثبت ۱۰ نوشتم. ببخشین. هول هولکی نوشته بودم.

۰
ارسال:

parimehraban پاسخ داده:

مسئله مربوط به نیوتن

خواهش میکنم بله اشکالتون تا همون ۶/۵ بود چون من هم این عدد را رو کاغذم نوشتم ولی چون نوشتن تو فرمول نویسی برام سخته از نوشتنش منصرف شدم

۰
ارسال:

Xilinx پاسخ داده:

مسئله مربوط به نیوتن

کاش منم از این اشکالای باحال داشتم‌! Big Grin

۰
ارسال: #۱۰

pos پاسخ داده:

مسئله مربوط به نیوتن

من از بچگی یادمه از این اشکال‌ها داشتم. یادم دوم راهنمایی (دقیقا یادم نیست چندم بود ولی توی راهنمایی بود) معلممون امتحان ریاضی گرفت من هم فکر می کردم خوب دادم. زنگ تفریح بود داشت برگه‌ها را صحیح می کرد. با یکی از دوستام رفتیم پیشش. تا در را باز کردم گفت بیا تو (داشت برگه من را صحیح می کرد). گوشم را گرفت گفت این چیه نوشتی؟
یک راه حلی را رفته بودم آخرش نوشته بودم ۵*۵=۱۰ Big Grin
سه تا از این اشتباه‌ها داشتم.

ارسال: #۱۱

sasanlive پاسخ داده:

(۰۲ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۰۶ ب.ظ)pos نوشته شده توسط:  من از بچگی یادمه از این اشکال‌ها داشتم. یادم دوم راهنمایی (دقیقا یادم نیست چندم بود ولی توی راهنمایی بود) معلممون امتحان ریاضی گرفت من هم فکر می کردم خوب دادم. زنگ تفریح بود داشت برگه‌ها را صحیح می کرد. با یکی از دوستام رفتیم پیشش. تا در را باز کردم گفت بیا تو (داشت برگه من را صحیح می کرد). گوشم را گرفت گفت این چیه نوشتی؟
یک راه حلی را رفته بودم آخرش نوشته بودم ۵*۵=۱۰ Big Grin
سه تا از این اشتباه‌ها داشتم.

جون pos بیا برو سربازیت. حالا میخوای کنکور بدی که چی بشه, سازمان سنجشم بیاد گوشتو بکشه Big Grin.
یه وقت خیال نکن میخوام رقیب کم کنم.اینو گفتم چون میدونم ادم منفی بافی هستی, کلا به پیشنهادهای خوب مشکوکی Big Grin.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۶۳۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۱۸ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۰۵ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۲۰۶ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۲۰ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مسئله n_وزیر Sanazzz ۲ ۲,۸۸۲ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Star بهترین و پر درآمدترین شغل مربوط به کامپیوتر از نظر شما چیست؟ پشتکار ۶ ۱۳۲ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: jaweed88
  آیا امکان ارسال مجدد ایمیل مربوط به پذیرش مقاله در یک ژورنال isi وجود دارد؟ Autumngirl ۴ ۳,۷۷۱ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Autumngirl
  کدام گرایش به برنامه نویسی مربوط است؟ سیدرضا بازیار ۱ ۲,۳۶۹ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  فروش کتاب ۳۰۰۰ مسئله حل شده شبکه فقط ۱۵۰۰۰ تومن کاملا نو Maral93 ۰ ۱,۵۷۱ ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Maral93

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close