تالار گفتمان مانشت
حل یک مثال مربوط به مسئله نیوتن - نسخه‌ی قابل چاپ

حل یک مثال مربوط به مسئله نیوتن - pos - 26 آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۱۰ ب.ظ

اگر x0=.5 باشد بااستفاده از روش نیوتن x1 را تا سه رقم اعشار بدست آورید؟ من هر طور که فکر می کنم میشه .۶۰۹ در حالی که به نظر جواب .۶۷۲ هست.
ممنون

مسئله مربوط به نیوتن - mfXpert - 26 آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ

برادر تابع رو ننوشتی که.

RE: مسئله مربوط به نیوتن - pos - 26 آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۴۸ ب.ظ

Big Grin به خودم می گفتم انگار یک چیزی کم نوشتما ولی متوجه نمی شدم چی. این هم تابع:
[tex]f(x)=3x^2 13x-10[/tex]

مسئله مربوط به نیوتن - parimehraban - 26 آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۵۵ ب.ظ

اگه داده هاتون درست باشه من حساب کردم شد ۵۷۸/ -

RE: مسئله مربوط به نیوتن - pos - 26 آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۰۷ ب.ظ

پاسخ من اینطوری بود:
[tex]x1=x0-\frac{3x^2 13x-10}{6x 13}=0.5-\frac{0.75 7.5-10}{3 13}=0.609375=609[/tex]

شما هم بی زحمت جوابتان را بگذارین ببینم اشتباه من کجا بوده.

RE: مسئله مربوط به نیوتن - parimehraban - 26 آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۱۲ ب.ظ

[tex]x_{1}= x_{0}-\frac{3x_{0}^{2} 13x_{0} 10}{6x_{0} 13}[/tex]
به جای xo بزار .۵
من تا اومدم جواب و بنویسم شما خودتون نوشتید فک کنم اشکال تو یه منفی و مثبت قبل از ۱۰ باشه

مسئله مربوط به نیوتن - pos - 26 آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۲۰ ب.ظ

متوجه شدم اشکال کجا هست. جواب صحیح همان ۰/۶۷۲ می شود. من به جای ۱۳x جای ۶/۵ به اشتباه می نوشتم ۷/۵ Big Grin
متشکر از همه
(۲۶ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۱۲ ب.ظ)padideh نوشته شده توسط:  [tex]x_{1}= x_{0}-\frac{3x_{0}^{2} 13x_{0} 10}{6x_{0} 13}[/tex]

معذرت می خوام انتهای تابع منفی ۱۰ هست که من به اشتباه مثبت ۱۰ نوشتم. ببخشین. هول هولکی نوشته بودم.

مسئله مربوط به نیوتن - parimehraban - 26 آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۲۴ ب.ظ

خواهش میکنم بله اشکالتون تا همون ۶/۵ بود چون من هم این عدد را رو کاغذم نوشتم ولی چون نوشتن تو فرمول نویسی برام سخته از نوشتنش منصرف شدم

مسئله مربوط به نیوتن - Xilinx - 02 آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۱۶ ب.ظ

کاش منم از این اشکالای باحال داشتم‌! Big Grin

مسئله مربوط به نیوتن - pos - 02 آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۰۶ ب.ظ

من از بچگی یادمه از این اشکال‌ها داشتم. یادم دوم راهنمایی (دقیقا یادم نیست چندم بود ولی توی راهنمایی بود) معلممون امتحان ریاضی گرفت من هم فکر می کردم خوب دادم. زنگ تفریح بود داشت برگه‌ها را صحیح می کرد. با یکی از دوستام رفتیم پیشش. تا در را باز کردم گفت بیا تو (داشت برگه من را صحیح می کرد). گوشم را گرفت گفت این چیه نوشتی؟
یک راه حلی را رفته بودم آخرش نوشته بودم ۵*۵=۱۰ Big Grin
سه تا از این اشتباه‌ها داشتم.

RE: مسئله مربوط به نیوتن - sasanlive - 02 آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۴۳ ب.ظ

(۰۲ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۰۶ ب.ظ)pos نوشته شده توسط:  من از بچگی یادمه از این اشکال‌ها داشتم. یادم دوم راهنمایی (دقیقا یادم نیست چندم بود ولی توی راهنمایی بود) معلممون امتحان ریاضی گرفت من هم فکر می کردم خوب دادم. زنگ تفریح بود داشت برگه‌ها را صحیح می کرد. با یکی از دوستام رفتیم پیشش. تا در را باز کردم گفت بیا تو (داشت برگه من را صحیح می کرد). گوشم را گرفت گفت این چیه نوشتی؟
یک راه حلی را رفته بودم آخرش نوشته بودم ۵*۵=۱۰ Big Grin
سه تا از این اشتباه‌ها داشتم.

جون pos بیا برو سربازیت. حالا میخوای کنکور بدی که چی بشه, سازمان سنجشم بیاد گوشتو بکشه Big Grin.
یه وقت خیال نکن میخوام رقیب کم کنم.اینو گفتم چون میدونم ادم منفی بافی هستی, کلا به پیشنهادهای خوب مشکوکی Big Grin.

RE: مسئله مربوط به نیوتن - sasanlive - 03 آذر ۱۳۹۰ ۰۲:۵۶ ب.ظ

(۰۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ)mjjoon نوشته شده توسط:  ۱ مساله به این سادگی ۵۰۰ نفرو گذاشته سرکار .... هه هه هه

خوب خودتم ۵۰۱امین نفری. ورودتو به جمع افراد سرکاری خوش آمد میگیم Big Grin.