زمان کنونی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲, ۱۲:۳۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اگر دو برادر خدمت کرده اند، سومی معاف است. از رویا تا واقعیت

ارسال:
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۳۰ ب.ظ
به نام خدا
سلام و وقت بخیر
دوستان مستحضر هستید که قانون دوبرادری به شورای نگهبان رفته است.
بنده اینطور فکر می کنم که اگر این قانون تصویب شود شاید نصف بیشتر پادگان‌ها کاملا خالی شود. مگر اینکه قانون فقط مشمول افرادی است که هنوز به خدمت نرفته اند. با این حساب آیا کسی پیشنهادی داره؟ که مثلا این‌ها همش حرفه یا دلیل مستدلی یا هر چی که بدرد بخوره. خودم باید تا ۲۶ اسفند دفترچه‌ام رو پست کنم. اصلا امکان داره تو این وقت کم این قانون تصویب بشه؟ و کلی سوال دیگه......
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۵۱ ب.ظ
امیدوارم تصویب نشه. Big Grin
چون اگر این همان قانونی باشه که تعیین کرده حدمت از ۱۸ ماه به ۲۴ برسه انوقت من باید ۳ ماه اضافه خدمت کنم. یعنی جای ۱۷ ماه الان لیسانس‌ها باید ۲۰ ماه خدمت کنند.البته فکر کنم یکبار هم قبلا این قانون به شورای نگهبان رفته بود ولی رد شد.

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
ارسال:
۲۹ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۱۳ ق.ظ
منظورتون قانون ۲ برادریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا قانون افزایش زمان خدمت که رفته بود شورا و رد شده بود؟
ارسال:
۲۹ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۲۱ ق.ظ
فکر کنم جفتش بود.

"شهریار"
ارسال:
۲۹ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۰۷ ق.ظ
اونکه من خبر دارم مسئول گردان عاشورا از زبان مدیر مشمولان گفته که تا سال آینده طول میکشه و مشمولان نباید منتظر آن بمانند.چونکه این در حد تصویب هست نه قانون.
پس حداقل تا شهریور سال بعد طول میکشه و اونایی که مشمول هستند باید اعزام بشن.وگرنه ۳ ماه اضافه خدمت میخورن.

در وصل هم ز عشق تو ای گل در آتشم
عاشق نمی‌شوی که ببینی چه می‌کشم

با عقل آب عشق به یک جو نمی‌رود
بیچاره من که ساخته از آب و آتشم
ارسال:
۲۹ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۳۵ ب.ظ
اگر کسی اضافه خدمت دفترچه ای داشته باشه این قانون در صورت تصویب شامل حالش نمی شود.

.... Loading
ارسال:
۲۹ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۳۳ ب.ظ، توسط deledivouneh.)
سلام.
با عرض اعتذار از کسایی که این دو برادری نصیبشون نشد.UndecidedUndecidedUndecided
ببینید نماینده های مجلس چون نزدیک انتخابات هست اینو تصویب کردن تا مردم بگن به به چه مجلسی.AngryAngryAngry
در حالیکه اینو به عهده ستاد نیروهای مسلح گذاشتن.کجای قانون نوشتن که نیروهای مسلح قانون گذاره؟اونا فقط مجری قانون هستن.AngryAngryAngryHuhHuhHuh
پس ببینید چه هالو هایی گیر آوردن.(خودشونن)SmileSmileSmile
این مصوبه‌ها رو بی خیال بشید و برید خدمتتونو بکنید.من خودم ۸ آبان مدارکمو فرستادم ۱ دی اعزام زدن.این یعنی چی؟یعنی پادگانا خالی هستند.مازاد هم کشکه.

در وصل هم ز عشق تو ای گل در آتشم
عاشق نمی‌شوی که ببینی چه می‌کشم

با عقل آب عشق به یک جو نمی‌رود
بیچاره من که ساخته از آب و آتشم
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahdikoochooloo
ارسال:
۲۹ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط yarandish.)
RE: اگر دو برادر خدمت کرده اند، سومی معاف است. از رویا تا واقعیت
من ۴ داداش بزرگتر از خودم دارم که همه رفتن سربازی به همین دلیل معافیت ۳ برادری رو گرفتم ،اما خدمت یکی از برادرام بدردم نخورد (چون برای معافیت سه برادری ۳ تا کافی بود )‌، حالا اگه از دوستان کسی دو برادر داره بگه من کارت پایان خدمت داداش چهارمی رو بهش بدم تا کارش ردیف شه و منتظر رای مجلسم نشه‌! Big Grin

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
ارسال:
۰۱ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۰۴ ب.ظ
دوستان یک بنده خدا گفته مورخ ۳۰‌ام خودش تو همین روزنامه خونده که گفته تا دو ماه دیگه اجرا می شه .

عجب تناقضیییییییی
ارسال: #۱۰
۰۱ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۵۰ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
RE: اگر دو برادر خدمت کرده اند، سومی معاف است. از رویا تا واقعیت
نقل قول: جزئیات قانون جدید سربازی و شرط معافیت
پلیس > نظام وظیفه - گروه اجتماعی:
معاون انسانی ستاد کل نیروهای مسلح دیروز خبرنگاران را به نشستی خبری فراخواند تا اخبار تازه‌ای از وضعیت قوانین خدمت سربازی و اجرای آنها ارائه کند.

اخبار سیدموسی کمالی درباره «لغو معافیت دوبرادری»، «رد کاهش دوره سربازی»، «تکذیب افزایش حقوق سربازان»، «حذف معافیت تک‌فرزند ذکور با پدر بالای ۶۰ سال» همه حکایت از سختگیرانه‌شدن قوانین تازه و همچنین برخورد سازمان نظام وظیفه با مشمولان می‌کند. کمالی حتی خبر داد: که تا وضعیت خدمت سربازی افراد مذکر مشخص نشده است، نمی‌توانند از بانک‌ها وام دریافت کنند.

معافیت دوبرادری اجرا نخواهد شد

وی با اشاره به تصویب مجلس درباره معافیت دو برادری گفت: این طرح بعد از اصلاحیه‌هایی که روی آن انجام شد، قرار شد منوط به موافقت ستاد کل نیروهای مسلح و درصورت وجود مشمولان مازاد باشد که در حال حاضر ستاد کل آن مصوبه را نمی‌تواند اجرا کند.

کمالی خبر داد: با توجه به تبلیغات گسترده‌ای که پیرامون این طرح صورت گرفت، برخی گمان کردند که طرح معافیت دوبرادری به‌صورت قانون درآمده و اجرا شده است، از همین رو زمان اعزام خود به سربازی را به تعویق انداختند.

حذف سه نوع معافیت دیگر

معاون انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مواد دیگری از قانون جدید سربازی خاطرنشان کرد: در گذشته تک‌فرزند ذکور پدر بالای ۶۰ سال از خدمت سربازی معاف می‌شد اما در قانون جدید این موضوع حذف شده و تنها کسانی که قادر به انجام امور خود نباشند و نیازمند به مراقبت تشخیص داده شوند می‌توانند از این معافیت استفاده کنند.

کمالی یکی دیگر از تغییرات انجام‌گرفته در قانون خدمت سربازی را تغییر در شرایط معافیت فرزند ذکور مادر فاقد همسر دانست و گفت: در گذشته برخی‌ها از این قانون سوءاستفاده کرده و با انجام طلاق‌های صوری سعی می‌کردند از این موضوع به نفع خود سوء‌استفاده کنند اما در قانون جدید این افراد درصورتی می‌توانند از این معافیت استفاده کنند که تا ۳۰ ماه از معافیت موقت استفاده کنند یا به عبارتی دیگر ۳۰ ماه از تاریخ طلاق گذشته باشد.

او همچنین به قانون معافیت افرادی که با دختران معلول ازدواج می‌کنند اشاره کرد و گفت: در گذشته این افراد از سربازی معاف می‌شدند اما ما متوجه شدیم که عده‌ای از این شرایط سوءاستفاده می‌کنند؛ بنابراین در قانون جدید از این به بعد هر کسی که بعد از ازدواج، همسرش معلول شود در شمول این قانون قرار می‌گیرد.

معافیت تحصیلی کوتاه می‌شود

معاون انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به‌مدت تحصیل دانشجویان در مراکز آموزشی تأکید کرد: در مصوبه جدید مجلس، مدت تحصیل در دانشگاه‌ها تغییراتی داشته که البته تاکنون این طرح ابلاغ نشده است.

به گفته کمالی در مصوبه جدید مجلس مدت تحصیل در دوره کاردانی از ۳ سال به ۲/۵ سال، در مقطع کارشناسی ارشد از ۸ سال به ۶ سال، کارشناسی پیوسته از ۶ سال به ۵ سال، دکترای تخصصی از ۵ سال به ۶ سال تغییر یافته است. بر این اساس مدت تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکترای پزشکی تغییری نکرده و به‌ترتیب همان ۳ و ۸ سال است.

معاون انسانی ستاد کل نیروهای‌مسلح همچنین با بیان اینکه به دانشگاه‌ها فرصت داده شده تا دو ترم بیشتر از مدت مجاز به دانشجویان اجازه تحصیل بدهند، خاطرنشان کرد: به سازمان وظیفه عمومی ناجا نیز دستور داده شده که به آن دسته از مشمولانی که در مدت قانونی و ارفاقی موفق به گذراندن واحدهای تحصیلی خود نشده‌اند به اندازه دو ترم نیز اجازه ادامه تحصیل بدهد.

او همچنین داشتن معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل را یکی دیگر از شرایط تحصیل در دانشگاه‌ها اعلام کرد وگفت: هیچ فردی نمی‌تواند همزمان حین خدمت ادامه تحصیل بدهد.

کمالی به‌مدت تحصیل دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: در گذشته دانش‌آموزان می‌توانستند تا پایان ۲۴‌سالگی در مقاطع تحصیلی درس بخوانند اما در طرح اصلاح مواد قانون این مدت به ۲۰ سال کاهش پیدا کرده و دانش‌آموزان ‌باید در این مدت درس خود را تمام کنند در غیراین صورت غایب محسوب می‌شوند.
هر دم از این باغ....Big Grin
مثل اینکه این تهدید به حمله نظامی تاثیر خودش رو داشته اگه معافیتی چیزی شامل حالتون میشه سریع برید دنبالش تا مثل اینها حذف نشده.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۱۱
۰۱ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۲۹ ب.ظ، توسط pos.)
(۰۱ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۰۴ ب.ظ)mahdikoochooloo نوشته شده توسط:  دوستان یک بنده خدا گفته مورخ ۳۰‌ام خودش تو همین روزنامه خونده که گفته تا دو ماه دیگه اجرا می شه .

عجب تناقضیییییییی

خیلی بعیده. این چند ساله اینقدر معافی دادن که حسابی کمبود نیرو دارن.
به هرحال من که اگر تصویب بشه هم شاملم نمیشه ولی امیدوارم بتونین بگیرین. Blush

"شهریار"

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۵۰۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۳۸۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  آموزش زبان انگلیسی:اصطلاح حساب حساب کاکا برادر! cyruskingsolomon ۰ ۱,۹۳۸ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۲۷۷ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۱۸۳ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۶۹۷ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  خدمت یا ارشد؟؟؟؟ feri1221 ۲ ۲,۲۲۴ ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
Smile ۱۰ مدل آدم نخاله که به نفع خودتان است قیدشان را بزنید! αɾια ۱۷ ۹,۳۷۴ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sarasadati
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۱۶۵ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۱۷۷ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close